Utama / Batuk

Arahan aktif (sirap, tablet)

Komposisi dan bentuk pelepasan. Bahan-bahan aktif adalah triprolidine hydrochloride dan pseudoephedrine hydrochloride. Dihidupkan - 1 tablet mengandungi 2, 5 mg triprolidin hidroklorida dan 60 mg pseudoephedrine hydrochloride, 12 atau 24 tablet setiap pek,
Dihidupkan - 5 ml sirap mengandungi 1, 25 mg triprolidin hidroklorida dan 30 mg pseudoephedrine hydrochloride; 100 ml sirap dalam botol,
Sirap batuk yang aktif - 5 ml sirap mengandungi 1, 25 mg triprolidin hidroklorida, 30 mg pseudoephedrine hydrochloride dan 10 mg dextromethorphan hydrobromide, 100 ml sirap dalam botol,
Sirap expectorant yang aktif - 5 ml sirap mengandungi 1, 25 mg triprolidine hydrochloride, 30 mg pseudoephedrine hydrochloride dan 100 mg guaifenesin; 100 ml dalam botol.

  • Tindakan farmakologi
  • Petunjuk untuk digunakan
  • Contraindications
  • Kesan sampingan
Tindakan farmakologi. Triprolidine adalah antagonis daya saing yang kuat dari reseptor H1-histamin kelas pirolidin, sedikit menghalang fungsi sistem saraf pusat, yang menyebabkan rasa mengantuk. Pseudoephedrine mempunyai kesan sympathomimetic langsung dan tidak langsung dan mengurangkan bengkak membran mukus saluran pernafasan atas. Berbanding dengan ephedrine, ia menyebabkan takikardia yang kurang dan meningkatkan tekanan darah, mempunyai kesan kurang merangsang pada sistem saraf pusat.

Rejimen dos. Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun ditetapkan 1 tablet atau 10 ml sirap 3 kali sehari.

Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - 5 ml sirap 3 kali sehari; untuk kanak-kanak berumur 2 hingga 5 tahun - 2.5 ml sirap 3 kali sehari.

Kesan sampingan Mengantuk, gangguan tidur. Jarang - halusinasi, tindak balas alahan seperti ruam kulit, takikardia, mulut kering, tekak.

Kontra dalam penggunaan aktifeda. Hipertensi arteri yang teruk, penyakit jantung koronari, hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah.

Arahan khas. Dengan berhati-hati, ubat ini diberikan kepada pesakit diabetes mellitus, hyperthyroidism, dan juga dengan peningkatan tekanan intraokular, hypertrophy prostatic, gangguan hati dan / atau buah pinggang, kehamilan. Terhadap latar belakang rawatan dengan bertindak, pesakit tidak perlu melakukan kerja yang memerlukan tindak balas yang cepat. Kombinasi aktifeda dengan ubat antihipertensi, antidepresan trisiklik, simpatomimetika lain, psikostimulan amphetamine tidak diingini. Penerimaan perencat MAO perlu dihentikan 2 minggu sebelum pelantikan yang aktif. Anda tidak boleh menggabungkan aktif dengan furozolidone.

Pengeluar. WELLCOME, UK.

Penggunaan ubat yang Diperlukan hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor, keterangan diberikan untuk rujukan!

Arahan yang aktif

Mengurangkan kesesakan hidung. Tindakan ubat akibat kesan komponen konstituennya.

Triprolidine adalah penghalang reseptor histamin H yang berkesan. Pseudoephedrine mempunyai kesan sympathomimetic, dengan ketara mengurangkan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas.

Berbanding ephedrine, ia mempunyai kesan merangsang yang kurang ketara pada sistem saraf dan jantung pusat.

Triprolidine mempunyai beberapa kesan penghambatan pada sistem saraf pusat.

Petunjuk untuk digunakan:

Kes hidung dengan rhinitis alergi, rinitis vasomotor, selesema, selesema.

Kaedah permohonan:

Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun ditetapkan 1 tablet atau 10 ml sirap 3 kali sehari.

Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - sirap 5 ml 3 kali sehari, kanak-kanak berumur 2 hingga 5 tahun - 2.5 ml sirap 3 kali sehari.

Kejadian buruk:

Mengantuk, gangguan tidur. Jarang - halusinasi, tindak balas alahan seperti ruam kulit, takikardia, mulut kering, tekak.

Contraindications:

Hipertensi arteri yang teruk, penyakit jantung koronari, hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah.

Dengan berhati-hati, ubat ini diberikan kepada pesakit diabetes mellitus, hyperthyroidism, serta peningkatan tekanan intraokular, hypertrophy prostatic, fungsi hati yang tidak normal dan / atau buah pinggang, kehamilan.

Terhadap latar belakang rawatan dengan bertindak, pesakit tidak perlu melakukan kerja yang memerlukan tindak balas yang cepat. Kombinasi aktifeda dengan ubat antihipertensi, antidepresan tricyclic, sympathomimetics, psikostimulan amphetamine adalah tidak diingini. Penerimaan perencat MAO perlu dihentikan 2 minggu sebelum pelantikan yang aktif.

Anda tidak boleh menggabungkan yang aktif dengan furazolidone.

Borang pelepasan dadah:

Tablet 30 pcs. dalam pakej.

Sirap 200 ml dalam botol.

Syarat penyimpanan:

Simpan di tempat yang kering, gelap, di luar jangkauan kanak-kanak, pada suhu bilik.

Komposisi:

Bahan-bahan aktif adalah triprolidine hydrochloride dan pseudoephedrine hydrochloride.

Satu tablet mengandungi 0.0025 g dan 0.06 g bahan aktif.

1 ml sirap mengandungi 0,0025 g dan 0,006 bahan aktif.

Dadah tindakan yang sama:

Grippostad Rino Grippostad Rino Evkazolin (Eucazolin) Tizin Xylo (Tyzine Xylo) Xymelin (Xymelin) Nasic (Nasic)

Tidak jumpa maklumat yang anda perlukan?
Arahan lebih lengkap untuk ubat "Aktif" boleh didapati di sini:

Doktor yang dihormati!

Jika anda mempunyai pengalaman untuk menetapkan ubat ini kepada pesakit anda - kongsi hasilnya (tinggalkan komen)! Adakah ubat ini membantu pesakit, adakah kesan sampingan berlaku semasa rawatan? Pengalaman anda akan menarik minat rakan sekerja dan pesakit anda.

Pesakit yang dihormati!

Jika anda telah diberi ubat ini dan menjalani terapi, beritahu kami jika ia berkesan (adakah ia membantu), adakah terdapat kesan sampingan yang anda suka / tidak suka. Beribu-ribu orang mencari ke Internet untuk mengkaji pelbagai jenis dadah. Tetapi hanya sedikit yang meninggalkan mereka. Jika anda secara peribadi tidak meninggalkan semakan mengenai topik ini - tidak akan ada apa-apa untuk membaca yang lain.

Arahan untuk penggunaan tablet, salap, titisan, suntikan, spreev

Nama Generik: Pseudoephedrine / Triprolidine

Nama Jenama Berdaftar: Ubat-ubat termasuk Actifed dan Sudafed

Actiphed digunakan untuk:

Relief sementara gejala demam hay, alahan atau selesema, termasuk kesesakan hidung, hidung berair, bersin, gatal-gatal di hidung dan tekak, dan gatal-gatal / mata berair. Ia juga boleh digunakan dalam kes-kes lain yang ditentukan oleh doktor anda.

Aktif adalah antihistamin dan dekongestan. Antihistamin menghalang tindakan histamin, yang membantu melegakan gejala seperti mata berair dan bersin. Decongestant menyumbang kepada aliran sinus dan hidung keluar lendir, mengurangkan kesesakan dan tekanan.

Jangan gunakan Berlaku jika:

anda alah kepada apa-apa ramuan dalam Aktif
Anda mengambil "Droxidopa" atau natrium oxybate (gammahydroxybutyrate), atau anda telah mengambil furazolidone atau monoamine oxidase inhibitor (MAO) (misalnya, phenelzine) dalam 14 hari lalu
anda mempunyai tekanan darah tinggi atau penyakit kardiovaskular yang teruk (sebagai contoh, penyakit arteri koronari, penyakit arteri koronari)

Hubungi doktor atau mana-mana doktor lain dengan segera jika perkara di atas menyangkut anda.

Sebelum menggunakan Terlibat:

Sesetengah keadaan perubatan boleh berinteraksi dengan Actifed. Beritahu ahli profesional atau ahli farmasi anda jika anda mempunyai apa-apa syarat perubatan, terutamanya jika mana-mana yang berikut dikenakan kepada anda:

  • jika anda hamil, merancang untuk menjadi hamil atau menyusui
  • jika anda mengambil apa-apa ubat preskripsi atau bukan preskripsi, persediaan herba atau makanan tambahan
  • jika anda alah kepada dadah, makanan atau bahan lain
  • jika anda mempunyai glaukoma atau tekanan darah tinggi di mata; tekanan darah tinggi; diabetes; penyakit jantung atau saluran darah; kelenjar tiroid yang terlalu aktif; sawan kejang; halangan perut, usus, atau pundi kencing; kesukaran bernafas semasa tidur; masalah tidur; masalah pernafasan (contohnya, asphyxiation, emphysema, bronkitis kronik); porfiria, penyakit darah; atau pembesaran prostat atau penyakit prostat; atau jika anda mengalami masalah kencing

Diaktifkan Mengandungi Pseudoephedrine

Sesetengah ubat boleh berinteraksi dengan Actifed. Beritahu doktor anda jika anda mengambil apa-apa ubat lain, terutamanya jika mana-mana yang berikut dikenakan kepada anda:

  1. Furazolidone atau MAO Inhibitors (contohnya, phenelzine) kerana kesan sampingan seperti sakit kepala yang teruk, tekanan darah tinggi, atau demam tinggi boleh berlaku.
  2. Bromocriptine atau natrium oxybate (GHB) kerana ia meningkatkan risiko kesan sampingan atau keracunan bersama dengan mengambil Actifed
  3. Guanethidine, guanadrel, mecamylamine, methyldopa, atau reserpine kerana keberkesanannya dapat dikurangkan dengan mengambil Actifed.
  4. Droxidopa kerana kesan sampingan seperti aritmia atau serangan jantung mungkin berlaku.
  5. Pengalkali alkali (contohnya natrium bikarbonat) kerana kesan sampingan Actifed mungkin meningkat

Mungkin ini bukan senarai lengkap ubat-ubatan yang boleh berinteraksi antara satu sama lain. Tanya doktor anda jika Beraktiviti berinteraksi dengan ubat lain yang anda gunakan. Rujuk doktor anda sebelum anda mula menggunakan, berhenti mengambil atau menukar dos ubat apa-apa.

Cara menggunakan Actipped:

Guna digunakan seperti yang ditetapkan oleh doktor anda. Semak liner ubat untuk mendapatkan arahan dos yang tepat.

Dihidupkan boleh digunakan dengan atau tanpa makanan. Sekiranya berlaku sakit perut, ambil makanan untuk mengurangkan kerengsaan perut.
Jika anda terlepas dos Actifed dengan penggunaan ubat yang biasa, ambil secepat mungkin. Sekiranya hampir masanya untuk dos anda yang berikutnya, jangan ambil dos yang tidak dijawab dan ambil ubat mengikut jadual dos yang biasa. Jangan mengambil 2 dos ubat pada masa yang sama.

Tanya kepada PCP anda sebarang pertanyaan mengenai mengambil Actifed.

Maklumat keselamatan penting:

Berlaku boleh menyebabkan pening atau mengantuk. Jangan memandu, memandu, atau melakukan apa-apa yang boleh berbahaya sehingga anda tahu bagaimana tubuh anda bertindak balas kepada Actifed. Makan sahaja Beraktiviti, atau dengan ubat lain, atau dengan alkohol boleh mengurangkan keupayaan anda untuk mengurus atau melaksanakan tugas lain yang berpotensi berbahaya.

Elakkan minum alkohol atau mengambil ubat-ubatan lain yang menyebabkan rasa mengantuk (contohnya, sedatif, penenang) semasa mengambil Actifed. Dihidupkan akan menambah kesan alkohol dan depresan lain. Tanyakan ahli farmasi anda tentang ubat-ubatan yang depresan.

Hubungi doktor anda jika gejala berterusan selama lebih dari 7 hari atau diiringi oleh demam.

Siram Arahan Teraktif

Pesakit diabetes - Beraktivasi boleh menjejaskan tahap gula darah. Semak paras gula darah anda dengan teliti dan tanya doktor anda sebelum menyesuaikan dos ubat diabetes anda.

Diperbuat mengandungi pseudoephedrine. Sebelum anda mula mengambil ubat preskripsi atau bukan preskripsi baru, termasuk salap, baca ramuan untuk melihat apakah ia mengandungi pseudoephedrine. Jika ini berlaku, atau jika anda tidak pasti bahawa ini adalah kes, hubungi doktor atau ahli farmasi anda.

Semasa anda menggunakan Actifed, jangan ambil ubat-ubatan yang dikawal makanan atau makan tanpa terlebih dahulu berunding dengan doktor anda.

Jangan melebihi dos yang disyorkan, dan jangan mengambil tindakan lebih lama daripada yang ditetapkan, tanpa terlebih dahulu berunding dengan doktor anda.

Sekiranya anda menghadapi masalah tidur, tanya ahli farmasi atau doktor anda tentang masa yang diambil untuk menerima Actifed.

Pada usia tua, anda perlu berhati-hati apabila menggunakan Actifed, kerana orang tua mungkin lebih sensitif terhadap kesannya.

Diaktivasi tidak disyorkan untuk digunakan oleh kanak-kanak di bawah umur 6 tahun tanpa rundingan terlebih dahulu dengan doktor anda.

Adalah disyorkan untuk menggunakan Actifed dengan berhati-hati pada kanak-kanak kerana kanak-kanak mungkin lebih sensitif terhadap kesan ubat tersebut.

PEMAKANAN DAN PEMBAYARAN PEMBAYARAN: Jika anda hamil ketika mengambil Actifed, berbincang dengan doktor anda tentang manfaat dan risiko menggunakan Berlaku semasa hamil. Jika anda menyusu atau akan menyusu semasa menggunakan Actifed, berjumpa doktor atau ahli farmasi anda untuk membincangkan risiko kepada bayi anda.

Kesan sampingan kemungkinan Actifed:

Mana-mana ubat boleh memberi kesan sampingan, tetapi ramai orang tidak mempunyai kesan sampingan, atau mereka tidak penting. Rujuk doktor anda jika mana-mana kesan sampingan yang paling kerap berterusan untuk masa yang lama atau menjadi mengganggu:

Sembelit; cirit-birit; disorientasi spatial; mengantuk; mulut kering, hidung, atau tekak; kesengsaraan (terutama pada kanak-kanak); sakit kepala; kehilangan selera makan; mual; hiperkabel; agitasi; masalah tidur; puke.

Dapatkan rawatan perubatan segera jika ada kesan sampingan yang serius:

Reaksi alergi yang teruk (ruam, kesukaran bernafas, sesak dada, bengkak mulut, muka, bibir, atau lidah); penglihatan kabur; sakit dada; penyelarasan dikurangkan; kesukaran membuang air kecil; denyutan jantung cepat atau tidak teratur; suhu tinggi; halusinasi; konvulsi; loya yang teruk dan mengantuk; kegelisahan, kegelisahan, atau pergolakan yang teruk; goncang tangan; kelemahan yang luar biasa.

Ini bukan senarai lengkap semua kesan sampingan yang mungkin berlaku. Jika anda mempunyai sebarang soalan mengenai kesan sampingan, hubungi doktor anda. Tanya doktor anda mengenai kesan sampingan dadah.

Jika anda mengesyaki berlebihan berlaku:

Hubungi bilik kecemasan dengan segera. Gejala mungkin termasuk kulit kebiruan; sesak nafas; murid dilebar; denyutan jantung cepat atau tidak teratur; suhu tinggi; hiperemia; halusinasi; perubahan mental atau mood; sawan kejang; mengantuk teruk atau disorientasi ruang; kerengsaan teruk; loya atau muntah yang teruk; berpeluh; goncang tangan.

Penyimpanan yang betul bagi ubat yang telah diaktifkan:

Kedai Bertindih pada suhu bilik, antara 59 dan 77 darjah Fahrenheit (15 dan 25 darjah Celcius). Jauhkan dari haba, kelembapan dan cahaya. Jangan simpan di bilik mandi. Pastikan Actifeed daripada jangkauan kanak-kanak dan haiwan kesayangan.

Maklumat am:

Diambil Di mana Untuk Beli

Sekiranya anda mempunyai soalan mengenai Actifed, berbincang dengan doktor, ahli farmasi, atau pembekal penjagaan kesihatan yang lain.
Menerapkan hanya boleh digunakan oleh pesakit yang ditetapkan. Jangan berkongsi ubat ini dengan orang lain.
Sekiranya gejala anda tidak bertambah baik atau bertambah teruk, berjumpa dengan doktor anda.
Rujuk ahli farmasi anda mengenai cara membuang ubat yang tidak digunakan.

Maklumat ini tidak boleh digunakan untuk membuat keputusan sendiri sama ada anda perlu mengambil Actifed atau ubat lain. Hanya pembekal penjagaan kesihatan anda (doktor penjagaan primer) mempunyai pengetahuan dan pendidikan yang diperlukan untuk menentukan ubat-ubatan yang sesuai untuk anda. Maklumat ini tidak mengesahkan atau mempromosi apa-apa ubat yang selamat, berkesan, atau diluluskan untuk rawatan mana-mana keadaan pesakit atau kesihatan.

Ini hanya gambaran ringkas mengenai maklumat umum mengenai Aktif. TIDAK termasuk semua maklumat mengenai kegunaan, arahan, amaran, langkah berjaga-jaga, interaksi, kesan buruk atau risiko yang mungkin berlaku apabila menggunakan Aktif.

Maklumat ini bukanlah nasihat perubatan khusus dan tidak menggantikan maklumat yang anda terima dari pembekal penjagaan kesihatan anda. Anda harus berbincang dengan penyedia penjagaan kesihatan anda untuk mendapatkan maklumat lengkap mengenai risiko dan faedah menggunakan Actifed.

Arahan untuk digunakan Dipasang

Kedudukan populariti dadah
Dihidupkan
4/5

jadual № 12 11,91 UAH.

Pseudoephedrine hydrochloride 60 mg

Triprolidine hydrochloride 2.5 mg

Bahan-bahan lain: lactose, kanji jagung, povidone, magnesium stearate, air yang disucikan.

№ UA / 6224/01/01 dari 04/16/2007 hingga 04/16/2012

rr d / peroral kira-kira fl. 100 ml 17,19 UAH.

Triprolidine hydrochloride 1.25 mg / 5 ml

Pseudoephedrine hydrochloride 30 mg / 5 ml

№ UA / 6224/02/01 dari 04/16/2007 hingga 04/16/2012

Borang Dos

Sifat farmakologi

Aktif adalah ubat gabungan yang mengandungi tryptolidine, penghalang reseptor H1-histamin dan pseudoephedrine, simpatomimetik, bahan yang menghilangkan membengkak membran mukus saluran pernafasan atas, terutama membran mukus dan sinus paranasal. Sebagai akibat dari tindakan tryptolidine, keparahan gejala menurun dalam situasi yang sepenuhnya atau sebahagiannya bergantung kepada tahap pelepasan histamin. Ia adalah antagonis yang kompetitif dari reseptor H1-histamin kelas alkylamin dengan aktiviti antikolinergik yang minimum.

Pseudoephedrine adalah simpatomimetik yang berkesan menghilangkan bengkak membran mukus saluran pernafasan atas, ke tahap yang lebih rendah daripada ephedrine, menyebabkan takikardia, peningkatan tekanan darah dan mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat. Pseudoephedrine dan tryptolidine diserap dengan baik dalam usus selepas pentadbiran lisan. Selepas memohon 10 ml p-ra, kepekatan maksimum tryptolidine dalam plasma darah adalah kira-kira 5.5-6.0 ng / ml dan dicapai selepas 1.5 jam. Tempoh separuh hayat kira-kira 3.2 jam. Hanya kurang daripada 1% dos yang diterima tryptolidine dikeluarkan tidak berubah.

Kepekatan maksimum pseudoephedrine adalah kira-kira 180 ng / ml dan dicapai selepas 1.5 jam. Separuh hayat ialah 5.5 jam.

Pseudoephedrine sebahagiannya dimetabolismakan dalam hati kepada metabolit yang tidak aktif. Pseudoephedrine dan metabolitnya dikumuhkan oleh buah pinggang, 55-75% daripada dos dikeluarkan. Tahap perkumuhan pseudoephedrine meningkat dengan pengasidan air kencing dan, dengan itu, berkurangan dengan peningkatan pH air kencing.

Petunjuk untuk digunakan Dipasang

rawatan gejala penyakit saluran pernafasan atas, seperti rinitis alergik, vasomotor rhinitis, serta influenza dan selsema.

Contraindications

hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah; hipertensi teruk dan penyakit arteri koronari, disfungsi hati yang teruk; pesakit mengambil atau mengambil dalam 2 minggu yang lalu penghambat MAO (termasuk furazolidone ubat antibakteria). Penggunaan gabungan pseudoephedrine dan kumpulan ubat ini boleh menyebabkan peningkatan tekanan darah.

Awas apabila menggunakan

Walaupun pseudoephedrine tidak menjejaskan tekanan darah biasa, Actifed harus digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan tahap tekanan darah tinggi yang sedikit dan sederhana. Seperti produk lain yang mengandungi sympathomimetic Aktifed harus digunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan patologi sistem kardiovaskular, diabetes, hipertiroidisme, peningkatan tekanan intraocular dan hipertropi prostatik. Ubat boleh menyebabkan rasa mengantuk.

Ia perlu menggunakan ubat dengan berhati-hati pada pesakit dengan tahap ringan dan agak berat fungsi hati yang tidak normal, terutamanya dalam kehadiran patologi kardiovaskular bersamaan.

Tempoh kehamilan dan laktasi

Tiada data klinikal mengenai penggunaan ubat yang diambil semasa mengandung. Kajian pseudoephedrine dan triprolidine pada haiwan tidak mendedahkan kesan negatif langsung atau tidak langsung terhadap perkembangan embrio dan janin. Maklumat mengenai kesan guaifenesin tidak mencukupi. Ia perlu menetapkan ubat dengan berhati-hati semasa hamil.

Pseudoephedrine dan triprolidine diekskresikan ke dalam susu ibu dalam jumlah kecil, namun kesannya terhadap bayi tidak diketahui. Oleh itu, penggunaan Aktif semasa penyusuan tidak disyorkan, kecuali apabila kesan terapi yang dijangkakan untuk ibu melebihi potensi risiko kepada bayi.

Tiada maklumat mengenai kesan Actifed pada kesuburan pada manusia. Kajian pada tikus tidak mendedahkan kesan pseudoephedrine atau tryptolidine pada kesuburan semasa menggunakan ubat dalam rejimen dos yang disyorkan.

Pengaruh keupayaan memandu kenderaan dan mekanisme lain

Dalam tempoh penggunaan Actifed, sesetengah pesakit mungkin mengalami rasa mengantuk dan penurunan dalam tindak balas psikomotor. Terdapat perbezaan individu dalam tindak balas pesakit kepada antihistamin.

Sebelum memandu dan bekerja dengan jentera yang berpotensi berbahaya, seseorang harus memastikan bahawa tidak ada reaksi individu terhadap ubat yang boleh menjejaskan keupayaan untuk melakukan aktiviti semacam ini.

Interaksi dengan ubat

menggunakan gabungan Aktifeda dengan antidepresan tricyclic, sympathomimetics (dekongestan, penahan selera makan, amphetamine-jenis psychostimulants) atau perencat MAO (termasuk furazolidone), mempengaruhi katabolisme amina sympathomimetic boleh meningkatkan tekanan darah (cm. CONTRA). Sejak Aktifed terdiri pseudoephedrine, ia sebahagiannya boleh meneutralkan tindakan hypotensive dadah menjejaskan aktiviti bersimpati, termasuk bretylium, betanidina, guanethidine, debrizohina, methyldopa, penghalang reseptor α- dan β-adrenergic (lihat. NOTA KHAS).

Orang yang menggunakan Actifed harus mengelakkan penggunaan secara serentak alkohol atau sedatif dengan mekanisme tindakan utama.

Dosis dan Pentadbiran Diperbolehkan

Dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun: 1 tablet 3-4 kali sehari.

Dos harian maksimum adalah 4 tablet.

Kanak-kanak berumur 6-11 tahun: 1/2 tablet 3-4 kali sehari.

Dos harian maksimum - 2 tablet.

Kanak-kanak di bawah umur 6 tahun Tablet yang diolah tidak ditetapkan, untuk kumpulan umur ini adalah disyorkan untuk menggunakan penyelesaian untuk pentadbiran lisan.

Penyelesaian lisan

Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 hingga 10 ml penyelesaian 3-4 kali sehari.

Dos harian maksimum ialah 40 ml.

Kanak-kanak berumur 6-11 tahun: 5 ml 3-4 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 20 ml.

Kanak-kanak berumur 2-5 tahun: 2.5 ml 3-4 kali sehari. Maksimum dos harian ialah 10 ml.

Kanak-kanak berumur 6 bulan - 2 tahun: 1.25 ml 3-4 kali sehari. Maksimum harian dos ialah 5 ml.

Bagi kanak-kanak di bawah umur 2 tahun, penyelesaian lisan untuk penggunaan oral Actifed ditetapkan oleh doktor (tidak boleh digunakan sebagai ubat bukan preskripsi).

Pesakit warga tua: dos biasa untuk orang dewasa digunakan.

Pengalaman menggunakan dadah pada pesakit dengan kegagalan hati menunjukkan bahawa dengan patologi hati ringan dan sederhana, ubat ini boleh digunakan dalam dos biasa untuk orang dewasa, tetapi dengan berhati-hati. Kegagalan hati yang teruk adalah kontraindikasi untuk pentadbiran dadah.

Ia perlu diguna dengan berhati-hati rf Pesakit yang mengalami kegagalan buah pinggang yang sederhana dan parah, terutamanya jika patologi kardiovaskular bersamaan didiagnosis.

Kesan sampingan

kerana tindakan bahan-bahan individu dadah.

Triptolidine: boleh menyebabkan rasa mengantuk. Kadang - ruam kulit dengan gatal-gatal dan tanpa, perhatikan mulut kering, hidung dan tekak, takikardia.

Pseudoephedrine: boleh menimbulkan gejala-gejala kegemukan CNS, termasuk gangguan tidur, sangat jarang - halusinasi. Kadang - ruam kulit dengan gatal-gatal dan tanpa. Kes-kes ekskresi air kencing yang tertunda pada lelaki semasa rawatan dengan pseudoephedrine; lebih kerap disebutkan pada lelaki dengan hypertrophy prostatik.

Berlebihan

Gejala: a-kesan sampingan yang mungkin menandakan permohonan dadah pada dos yang disyorkan, tanda-tanda ketoksikan akut pada dos berlebihan Aktifeda termasuk kelesuan, pening, ataxia, lemah, tekanan darah rendah, kemurungan pernafasan, kulit kering dan membran mukus, hyperpyrexia, hiperaktif, gegaran, sawan, kerengsaan, kebimbangan, takikardia dan tekanan darah tinggi.

Rawatan: langkah-langkah untuk mengekalkan fungsi pernafasan dan menghapuskan sawan, lambung gastrik. Catheterization pundi kencing mungkin diperlukan. Perubahan dalam pH air kencing ke sisi berasid boleh mempercepat penghapusan pseudoephedrine, walaupun kesesuaian terapi ini tidak terbukti. Kecekapan dialisis di berlebihan tidak diketahui, walaupun ditubuhkan bahawa selama 4 jam hemodialisis dikumuhkan dipaparkan kira-kira 20% daripada pseudoephedrine dos yang diperolehi apabila mengambil persediaan yang digabungkan.

Beraktiviti (Aktif)

Name: Actifed (Aktif)

Tajuk: Berlaku

Petunjuk untuk digunakan:
Kes hidung dengan rhinitis alergi, rinitis vasomotor, selesema, selesema.

Tindakan farmakologi:
Mengurangkan kesesakan hidung. Kesan produk adalah disebabkan oleh kesan komponen konstituennya.
Triprolidine adalah penghalang reseptor histamin H yang berkesan. Pseudoephedrine mempunyai kesan sympathomimetic, dengan ketara mengurangkan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas.
Berbanding ephedrine, ia mempunyai kesan merangsang yang kurang ketara pada sistem saraf dan jantung pusat.
Triprolidine mempunyai beberapa kesan penghambatan pada sistem saraf pusat.

Jalankan pentadbiran dan dos yang diaktifkan:
Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun ditetapkan 1 tablet atau 10 ml sirap 3 kali setiap hari.
Kanak-kanak berusia 6 hingga 12 tahun - 5 ml sirap 3 kali setiap hari; kanak-kanak berusia 2 hingga 5 tahun - 2.5 ml sirap 3 kali setiap hari.

Kontraindikasi (Aktif) yang telah diaktifkan:
Hipertensi arteri yang teruk, penyakit jantung koronari, kerentanan tinggi terhadap mana-mana komponen produk.

Arahan khas:
Produk ini ditetapkan dengan hati-hati pada pesakit diabetes mellitus, hipertiroidisme, juga dengan peningkatan tekanan intraokular, hypertrophy prostat, fungsi hati dan / atau buah pinggang yang merosakkan, dan kehamilan.
Terhadap latar belakang rawatan dengan bertindak, pesakit tidak perlu melakukan kerja yang memerlukan tindak balas yang cepat. Kombinasi aktifeda dengan ubat antihipertensi, antidepresan tricyclic, sympathomimetics, psikostimulan amphetamine adalah tidak diingini. Penerimaan perencat MAO perlu dihentikan 2 minggu sebelum pelantikan yang aktif.
Anda tidak boleh menggabungkan yang aktif dengan furazolidone.

Kesan sampingan yang diambilalih (actifeed):
Mengantuk, gangguan tidur. Jarang - halusinasi, tindak balas alahan seperti ruam kulit, takikardia, mulut kering, tekak.

Borang pelepasan:
Tablet 30 pcs. dalam pek.
Sirap 200 ml dalam botol.


Komposisi aktif (Aktif):
Bahan-bahan aktif adalah triprolidine hydrochloride dan pseudoephedrine hydrochloride.
Satu tablet mengandungi 0.0025 g dan 0.06 g bahan aktif.
1 ml sirap mengandungi 0,0025 g dan 0,006 bahan aktif.


Syarat penyimpanan:
Simpan di tempat yang kering dan gelap tidak boleh diakses oleh kanak-kanak, pada suhu bilik.

Perhatian!
Sebelum menggunakan ubat "Beraktiviti (Diperlukan)" anda harus berunding dengan doktor anda.
Arahan diberikan semata-mata untuk kenalan dengan "Teraktif".

Diperlukan: sirap dan tablet

Penyakit saluran pernafasan atas, walaupun mereka kebanyakannya keadaan ringan, dapat merumitkan kehidupan pesakit dengan ketara. Dan di atas semua, ini berlaku kerana gejala yang anda ingin menyingkirkan secepat mungkin. Oleh itu, dalam terapi ubat menggunakan alat yang bertujuan untuk menghapuskan fenomena yang tidak menyenangkan - sebagai contoh, Aktif. Semua maklumat mengenai ubat dinyatakan dalam arahan rasmi.

Ciri-ciri

Diperbuat mengandungi beberapa bahan aktif: triprolidine dan pseudoephedrine (dalam bentuk hidroklorida). Dadah gabungan dihasilkan dalam dua bentuk dos - tablet dan sirap. Ini membolehkan anda mencapai kategori pesakit yang berbeza. Tetapi untuk mencipta bentuk farmakologi seperti bahan bantu tambahan yang diperlukan. Dalam sirap, mereka diwakili oleh gliserol, metil hidroksibenzoat, natrium hidroksida, air yang disucikan, pewarna, dan natrium benzoat. Hasilnya adalah penyelesaian yang jelas dengan warna kekuningan dan aroma yang menyenangkan. Dan tablet, sebagai tambahan kepada bahan aktif, mengandungi kanji jagung, laktosa, magnesium stearate, povidone.

Tindakan

Kesan terapeutik Actifed adalah disebabkan oleh komponen konstituennya. Triprolidine adalah penghalang reseptor histamin yang terpilih. Ia mengurangkan bengkak membran mukus dan hiperemia, terutamanya dalam rongga hidung dan sinus. Rembesan merosot, kekejangan otot disekat. Akibatnya, pesakit menyatakan pernafasan pernafasan hidung, penghapusan gatal-gatal dan merobek. Kesan antikolinergik triprolidin adalah minimum.

Pseudoephedrine merangsang reseptor adrenergik vaskular. Ini menyumbang kepada penyempitan lumen mereka, dan oleh itu penghapusan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas. Berbanding dengan ephedrine, ia memberi kesan kepada sistem kardiovaskular dan saraf sehingga jauh lebih rendah.

Ubat ini mempunyai kesan antihistamin dan vasoconstrictor sistemik yang membantu menghilangkan gejala yang tidak menyenangkan.

Pengagihan di dalam badan

Bahan aktif Actifed diserap dengan baik oleh saluran gastrousus selepas pentadbiran lisan. Kepekatan darah puncak dicapai selepas satu setengah jam. Metabolisme berlaku di hati. Separuh hayat untuk triprolidine dan pseudoephedrin adalah 3 dan 5.5 jam, masing-masing. Bahan ubat yang dikeluarkan oleh buah pinggang.

Petunjuk

Skop ubat ini adalah penyakit berjangkit dan radang pada saluran pernafasan atas, khususnya rongga hidung. Di antara kesaksian sedia ada:

  • SARS.
  • Flu.
  • Rhinitis (vasomotor dan alahan).

Ubat ini membolehkan anda dengan cepat menghentikan manifestasi yang tidak menyenangkan dalam bentuk kesesakan hidung, rhinorrhea, gatal-gatal dan mengoyak. Oleh itu, ia dianggap sebagai ubat simptomatik yang berkesan.

Permohonan

Menetapkan dadah adalah prerogatif doktor. Hanya seorang juruteknik yang berkelayakan yang boleh menentukan sama ada pesakit memerlukan dadah dan bagaimana untuk mengambilnya. Dos dan tempoh rawatan ditentukan secara individu selepas peperiksaan.

Kaedah penyampaian

Diperbuat dalam sirap dan tablet bertujuan untuk pentadbiran lisan (oleh mulut). Kekerapan kemasukan adalah 3-4 kali sehari. Dan dos ditentukan berdasarkan umur pesakit dan tercermin dalam jadual.

Kemungkinan mengambil sirap pada anak-anak kecil hanya ditentukan oleh doktor. Pada usia tua, pelarasan dos tidak diperlukan. Kursus rawatan adalah individu.

Kesan sampingan

Semasa tempoh rawatan dadah, beberapa kesan sampingan mungkin berlaku. Mereka dicatatkan untuk kedua-dua komponen (triprolidine dan pseudoephedrine). Senarai tindak balas negatif yang dibentangkan dalam arahan untuk Aktif mengandungi:

  • Neuropsychiatric (mengantuk, halusinasi).
  • Alahan (ruam kulit).
  • Tempatan (nasopharynx kering dan rongga mulut).
  • Kardiovaskular (peningkatan kadar jantung).
  • Urologi (pengekalan kencing).

Fenomena ini adalah disebabkan oleh kesan sistemik bahan ubat, tetapi tidak dalam setiap pesakit mereka sama-sama dinyatakan.

Kesan sampingan dalam Actifed dikaitkan dengan kesan antikolinergik dan sympathomimetic ke atas badan.

Sekatan

Kita tidak boleh melupakan syarat-syarat yang boleh mengganggu rawatan. Tanpa mengecualikan mereka dari pesakit, doktor tidak boleh menetapkan sirap atau tablet. Hanya selepas menjalankan tinjauan dan mengetahui semua faktor yang membatasi, dia akan memberi cadangan mengenai penggunaan ubat itu.

Contraindications

Arahan Terapi dadah mengandungi rujukan kepada situasi di mana terapi dengan ubat ini boleh berbahaya. Kontra untuk sambutannya termasuk:

  1. Hipersensitiviti individu.
  2. Hipertensi.
  3. Iskemia miokardial yang teruk.
  4. Kerosakan yang teruk pada hati.
  5. Umur kanak-kanak adalah sehingga 6 bulan (untuk sirap) dan sehingga 6 tahun (untuk tablet).

Dengan berhati-hati, ubat ini digunakan untuk thyrotoxicosis, pheochromocytoma, pada pesakit diabetes, glaukoma dan hypertrophy prostat. Semasa kehamilan dan penyusuan, Actifed juga tidak digalakkan.

Interaksi

Pseudoephedrine tidak boleh digabungkan dengan inhibitor monoamine oxidase, antidepresan tricyclic dan simpatomimetika lain. Dan triprolidine mungkin mempunyai kesan sedatif yang lebih jelas digabungkan dengan alkohol atau ubat-ubatan lain yang menyekat sistem saraf.

Diaktifkan boleh digunakan dengan berkesan untuk menghapuskan gejala penyakit pernafasan yang berasal dari penyakit berjangkit atau alergi. Ia amat mempengaruhi mukosa hidung. Tetapi memandangkan kemungkinan kesan sampingan sistemik, rawatan anak-anak dan orang dewasa harus dilakukan hanya di bawah pengawasan seorang dokter.

Ubat> Aktif (sirap)

Sirap yang aktif adalah ubat gabungan yang merangkumi komponen vasoconstrictor dan antiallergik. Apabila ditelan, ia dapat mengurangkan bengkak permukaan mukus atas saluran pernafasan. Harta ini menentukan petunjuk untuk menetapkan ubat - ia secara aktif ditetapkan untuk rhinitis alahan dan vasomotor. Sambutan yang disyorkan juga untuk selesema dan selesema.

Ubat ini mudah ditoleransi, yang membolehkan ia menggunakannya bukan sahaja pada orang dewasa, tetapi juga pada kanak-kanak dari 2 tahun. Dewasa diwajibkan 10 ml sirap tiga kali sehari dengan selang 2-3 jam, kanak-kanak 6-12 tahun memerlukan 5 ml 3 kali sehari, dan bayi 2-6 tahun - 2.5 ml tiga kali sehari.

Kesan sampingan perlu diperhatikan rasa mengantuk yang meningkat, jadi anda perlu berhati-hati ketika mengambilnya, jika anda seorang pemandu, atau kerja anda memerlukan perhatian yang lebih tinggi. Sesetengah pesakit dengan penggunaan jangka panjang sirap Berfungsi mengadu takikardia, mulut kering. Dalam hipertensi arteri tidak terkawal, penyakit jantung koronari, sirap itu adalah kontraindikasi, kerana ia boleh menyebabkan lonjakan tajam dalam tekanan.

Pada pesakit dengan patologi yang teruk, seperti diabetes, hyperthyroidism dan peningkatan tekanan intraokular, pelantikan ubat memerlukan perhatian yang lebih tinggi terhadap doktor. Diaktifkan tidak boleh digabungkan dengan sedatif, psikostimulan, antidepresan. Sekiranya anda tidak mengambil ubat ini dan furazolidone agen antibakteria pada masa yang sama.

Lebih dos ubat dapat menyebabkan pening, kelemahan umum dan bahkan kejang. Untuk merawat keadaan ini, perlu membersihkan perut. Menurut arahan, tidak disyorkan untuk menetapkan ubat ini kepada ibu mengandung dan menyusu, kerana kesannya pada janin dan bayi baru lahir tidak dipelajari.

Hayat rak sirap ialah 4 tahun, botol terbuka harus digunakan dalam masa sebulan. Simpan di dalam bilik yang gelap di suhu yang tidak melebihi 25 darjah. Selain sirap, ubat ini terdapat dalam bentuk tablet.

Dihidupkan arahan untuk digunakan

Komposisi
5ml larutan mengandungi triprolidine hydrochloride 1.25 mg, pseudoephedrine hydrochloride 30 mg.
Pengecualian: sirap, gliserin, metilparaben, natrium benzoat, quinoline kuning E 104, matahari terbenam E 110, natrium hidroksida, air yang telah dimurnikan.

Borang dos.
Penyelesaian untuk pentadbiran lisan.

Kumpulan farmakologi
Ubat anti-edema sistemik yang digunakan dalam patologi rongga hidung.
Kod PBX R01BA52.

Sifat farmakologi
Farmakodinamik.
Triprolidine menyediakan bantuan gejala dalam keadaan yang sepenuhnya atau sebahagiannya bergantung kepada pembebasan histamin. Ia adalah antagonis yang kompeten dari reseptor H 1 -histamin kelas alkylamin dengan aktiviti antikolinergik yang minimum.
Pseudoephedrine berkesan melegakan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas, kerana tindakan langsung dan tidak langsung sympathomimetic. Pseudoephedrine berbanding ephedrine menyebabkan tahap takikardia yang lebih rendah dan peningkatan tekanan darah dan tahap yang jauh lebih rendah merangsang sistem saraf pusat.

Farmakokinetik.
Pseudoephedrine dan triprolidine diserap dengan baik daripada usus selepas pentadbiran mulut. Selepas menggunakan satu tablet, kepekatan maksimum triprolidin dalam plasma adalah kira-kira 5.5-6.0 ng / ml dan dicapai selepas 2:00. Separuh hayat triprolidine adalah kira-kira 3.2 jam. Hanya kira-kira 1% daripada dos triprolidine dikeluarkan tidak berubah.
Kepekatan maksimum pseudoephedrine adalah kira-kira 180 ng / ml dan dicapai selepas 2:00. Pseudoephedrine separuh hayat mencapai 5.5 jam.
Pseudoephedrine sebahagiannya metabolit dalam hati ke metabolit yang tidak aktif. Pseudoephedrine dan metabolitnya dikumuhkan oleh buah pinggang, 55-75% daripada dos - tidak berubah. Tahap perkumuhan pseudoephedrine meningkat dengan pengasidan air kencing dan, dengan itu, berkurangan dengan peningkatan pH air kencing.

Petunjuk
Rawatan gejala penyakit saluran pernafasan atas, seperti rhinitis alahan, rhinitis vasomotor, serta selsema dan selesema.

Contraindications
Hypersensitivity kepada psevdoeferdine hydrochloride, triprolidine hydrochloride, acrivastine, atau kepada mana-mana pengeksport ubat.
Hipertensi arteri (teruk), penyakit jantung iskemia yang teruk, kegagalan buah pinggang yang teruk, penyakit hati dan buah pinggang yang teruk, asma bronkial, bronkitis dan bronchiectasis, disertai oleh rembesan berlebihan, pheochromocytoma.
Tidak ditetapkan kepada pesakit yang menerima sympathomimetika lain (decongestants, suppressor selera makan, dan psikostimulus seperti amphetamine).
Jangan menetapkan pesakit yang telah menggunakan atau menggunakan inhibitor MAO (termasuk furazolidone ubat antibakteria) selama 2 minggu yang lalu.
Kehamilan

Dos dan pentadbiran
Pesakit perlu diberi amaran tentang keperluan untuk mendapatkan nasihat daripada doktor jika gejala penyakit tidak hilang dalam masa 7 hari. Melebihi dos yang disyorkan dan kekerapan penggunaan. Hindari penggunaan bersama dengan ubat-ubatan lain yang mempunyai komponen antihistamin, termasuk ubat-ubatan untuk rawatan selsema dan batuk (lihat bahagian "Ciri-ciri Penggunaan").
Dewasa dan kanak-kanak lebih 12 tahun. - 10 ml - 3-4 kali sehari di dalamnya.
Dos harian maksimum ialah 40 ml.
Kanak-kanak berumur 6 hingga 11 tahun. - 5 ml larutan - 3-4 kali sehari.
Dos harian maksimum ialah 20 ml.
Kanak-kanak berumur 2 hingga 6 tahun. - 2.5 ml - 3-4 kali sehari.
Maksimum dos harian ialah 10 ml.
Kanak-kanak di bawah 2 tahun.
Ubat ini digunakan untuk merawat kanak-kanak dalam kumpulan umur ini.
Kumpulan-kumpulan pesakit berasingan.
Pesakit warga emas.
Kajian khas mengenai kesan pseudoephedrine atau triprolidine pada pesakit tua tidak dijalankan. Pesakit-pesakit yang lebih tua lebih terdedah kepada kesan antikolinergik neurologi yang disebabkan oleh triprolidine, termasuk kekeliruan dan perkembangan rangsangan paradoks (lihat Seksyen "Keistimewaan Penggunaan").
Dos yang melanggar fungsi buah pinggang.
Pseudoephedrine diekskresikan oleh buah pinggang. Kegagalan buah pinggang meningkatkan tahap plasma pseudoephedrine. Pseudoephedrine tidak boleh digunakan untuk merawat pesakit dengan kegagalan buah pinggang yang teruk (lihat Seksyen "Kontra") dan gunakan dengan berhati-hati pada pesakit dengan kekurangan buah pinggang yang sederhana (lihat Bahagian "Ciri Penggunaan").
Dos yang melanggar hati.
Triprolidine diekskresikan terutamanya oleh metabolisme hepatik, oleh itu, perlu mengambil kira keperluan untuk mengurangkan dos pada pesakit dengan penyakit hati yang teruk (lihat bahagian "Kegunaan Kegunaan").

Reaksi buruk
Klasifikasi ini berlaku untuk kekerapan kejadian kesan sampingan: sangat kerap (³ 1/10) sering (³ 1/100 dan ×

AKTIF SYRUP (PRET IESNĀM) 100ml

Perhatian! Bahan-bahan yang dibentangkan di sini adalah untuk rujukan sahaja dan tidak boleh menjadi panduan untuk rawatan diri. Laman ini sama sekali tidak bertanggungjawab untuk penerangan dadah di atas. Anda menggunakan atau tidak menggunakannya dengan risiko anda sendiri!

Pada 2019-Mac-14
Anda boleh membeli "ACTIFED SYRUP (PRET IESNĀM) 100ML" di bandar Riga, Latvia pada harga berikut:

7.80 € 8.82 $ 6.7 £ 577kr. 82.3SEK 34PLN 31.87 ₪

Kod ATC: R01BA52. Bahan aktif: Pseudoephedrinum, Tā Kombinācijas.

Pengilang firma: Mcneil Consumer Healthcare, joh. Rawatan ubat-ubatan / rawatan kejururawatan, pembalut, sarung tangan, alat perubatan.

SIRUPAS MENERIMA 100ml
AKTIF SIRUPAS NOSIAI, 100 ML
AKTIF, 30 MG / 1.25 MG / 5 ML, SIRUPAS, 100 ML
AKTIF SIIRUP 6MG + 0.25MG / ML 100ML
AKTIF SIIRUP 6MG + 0.25MG / ML 100ML
AKTIF 100ML SU MATAVIMO ŠAUKŠTU SIRUPAS N1
MENYERAHKAN SĪRUPS 100ml
AKTIF 30 MG / 1.25 MG / 5 ML SJRUPS, 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)
AKTIF 30 MG / 1.25 MG / 5 ML SJRUPS, 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)
MENYERAHKAN SĪRUPS 100ml
MENYERAHKAN SĪRUPS 100ml
MENYATAKAN SJRUPS 100ML (Mcneil Consumer Healthcare, joh)

Tajuk: Berlaku

Tindakan farmakologi:
Mengurangkan kesesakan hidung. Tindakan ubat akibat kesan komponen konstituennya.
Triprolidine adalah penghalang reseptor histamin H yang berkesan. Pseudoephedrine mempunyai kesan sympathomimetic, dengan ketara mengurangkan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas.
Berbanding ephedrine, ia mempunyai kesan merangsang yang kurang ketara pada sistem saraf dan jantung pusat.
Triprolidine mempunyai beberapa kesan penghambatan pada sistem saraf pusat.

Petunjuk untuk digunakan:
Kes hidung dengan rhinitis alergi, rinitis vasomotor, selesema, selesema.

Kaedah penggunaan:
Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun ditetapkan 1 tablet atau 10 ml sirap 3 kali sehari.
Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - 5 ml sirap 3 kali sehari; kanak-kanak berusia 2 hingga 5 tahun - 2.5 ml sirap 3 kali sehari.

Kesan sampingan:
Mengantuk, gangguan tidur. Jarang - halusinasi, tindak balas alahan seperti ruam kulit, takikardia, mulut kering, tekak.

Contraindications:
Hipertensi arteri yang teruk, penyakit jantung koronari, hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah.

Arahan khas:
Dengan berhati-hati, ubat ini diberikan kepada pesakit diabetes mellitus, hyperthyroidism, serta peningkatan tekanan intraokular, hypertrophy prostatic, fungsi hati yang tidak normal dan / atau buah pinggang, kehamilan.
Terhadap latar belakang rawatan dengan bertindak, pesakit tidak perlu melakukan kerja yang memerlukan tindak balas yang cepat. Kombinasi aktifeda dengan ubat antihipertensi, antidepresan tricyclic, sympathomimetics, psikostimulan amphetamine adalah tidak diingini. Penerimaan perencat MAO perlu dihentikan 2 minggu sebelum pelantikan yang aktif.
Anda tidak boleh menggabungkan yang aktif dengan furazolidone.

Borang pelepasan:
Tablet 30 pcs. dalam pakej.
Sirap 200 ml dalam botol.


Syarat penyimpanan:
Simpan di tempat yang kering, gelap, di luar jangkauan kanak-kanak, pada suhu bilik.

Komposisi:
Bahan-bahan aktif adalah triprolidine hydrochloride dan pseudoephedrine hydrochloride.
Satu tablet mengandungi 0.0025 g dan 0.06 g bahan aktif.
1 ml sirap mengandungi 0,0025 g dan 0,006 bahan aktif.


Perhatian!
Sebelum menggunakan ubat yang diaktifkan, anda harus berunding dengan doktor anda. Arahan ini diberikan dalam terjemahan percuma dan bertujuan semata-mata untuk maklumat. Untuk maklumat lanjut, sila rujuk penjelasan pengeluar.
Anotasi sumber, arahan penggunaan ubat (ubat): Tapak "Piluli - Perubatan dari A hingga Z"

Untuk secara automatik mencari harga terbaik untuk ubat dan analog generik untuk ACTIFED SYRUP (PRET IESNĀM) 100ML, klik di sini:


• Imej adalah ilustrasi. Imej ubat di tapak mungkin berbeza daripada jenis sebenar.