Utama / Laryngitis

Penggunaan triad pada suhu: paracetamol, analgin dan aspirin

Kejadian jangkitan selesema, selesema atau penyakit pernafasan yang lain sering menyebabkan peningkatan suhu. Selain itu, nilai mereka sering melebihi 38 darjah dan diadakan selama tiga hingga lima hari. Proses sedemikian sering menyebabkan panik pada pesakit, kerana anda kerap tidak mendengar dari pesakit yang Paracetamol dan Ibuprofen tidak membantu. Apa yang perlu dilakukan dalam situasi seperti itu?

Penggunaan suhu analgin

Sekiranya bacaan suhu untuk mengambil Paracetamol atau Ibuprofen tidak dapat dielakkan secara semulajadi dan keadaan ini berulang-ulang, pesakit menggunakan Analgin atau Aspirin.

Hari ini, ubat-ubatan ini dilarang untuk digunakan, tetapi pakar ambulans telah menggunakannya untuk sekarang. Hakikatnya adalah bahawa Analgin, Aspirin mempunyai sifat seperti penurunan serta-merta dalam suhu.

Doktor mengatakan bahawa ini adalah satu-satunya cara untuk menghilangkan gejala yang tidak menyenangkan dalam masa dua puluh hingga tiga puluh minit. Di samping itu, penggunaan sekali sahaja tidak akan membawa kepada manifestasi peristiwa buruk.

Analgin boleh digunakan untuk pelbagai jenis penyakit dalam bentuk virus dan selsema, radiculitis, reumatik atau neuralgia, chorea, atau kesakitan di dalam organ-organ dalaman.

Untuk mempercepatkan kesan ubat, Analgin dan Aspirin dinasihatkan untuk menggabungkan dengan ubat lain.
Perlu diingatkan bahawa kesan ubat-ubatan tersebut hanya bertujuan untuk melegakan simptom, tetapi mereka tidak mempunyai kesan terapeutik. Analgin boleh digunakan sekali sahaja untuk menurunkan petunjuk suhu dan mengurangkan keadaan.

Aspirin dan Analgin untuk kanak-kanak

Ramai ibu bapa, mengetahui tentang keberkesanan aspirin dan Analgin, berminat sama ada ia mungkin untuk memberi ubat ini kepada kanak-kanak.
Tindakan mereka terutama bertujuan untuk memberi kesan anestetik, antipiretik dan anti-radang. Tetapi dalam arahan tertutup ia menunjukkan bahawa ia adalah dilarang untuk memberi mereka kepada kanak-kanak di bawah umur lima belas tahun.

Aspirin dan Analgin mempunyai kesan sampingan dalam bentuk:

  • kerosakan kepada membran mukus perut dan usus, yang membawa kepada rupa ulser;
  • sakit di kepala;
  • pelanggaran sistem darah;
  • perkembangan pendarahan;
  • manifestasi reaksi alergi dalam bentuk urtikaria, kejutan anaphylactic, angioedema dan bronkospasme.

Penggunaan Aspirin dan Analgin sebagai penyingkiran gejala yang tidak menyenangkan dikaitkan dengan perkembangan penyakit mematikan dalam bentuk sindrom Reye. Akibat penyakit ini, kerosakan kepada hati dan otak berlaku. Selalunya, penyakit ini menampakkan diri pada zaman kanak-kanak dalam tempoh empat hingga dua belas tahun, apabila terdapat pertumbuhan yang aktif.

Tetapi ia boleh digunakan selepas berunding dengan doktor dan hanya sekali dengan bacaan suhu tinggi.

Gabungan Analgin dan Aspirin dengan Ubat-ubatan lain

Jika penunjuk suhu diadakan kira-kira 39-40 darjah selama lebih daripada dua atau tiga hari, maka dalam kes sedemikian, triad pada suhu digunakan. Ia melibatkan pengenalan tiga komponen serentak.

Selalunya pesakit diberikan suntikan, yang termasuk Analgin, Diphenhydramine dan Papaverine. Dalam bidang perubatan, gabungan komponen ini juga dipanggil campuran lytic. Ia digunakan dalam kes-kes apabila pesakit mempunyai suhu tinggi, tetapi pada masa yang sama kaki sejuk. Keadaan ini menunjukkan bahawa pesakit mempunyai vasospasme.

Analgin bertindak sebagai antipiretik, papaverine adalah ubat antispasmodik, dan diphenhydramine adalah antihistamin.
Gabungan ini boleh digunakan untuk mengurangkan suhu di kedua-dua orang dewasa dan kanak-kanak dengan cepat. Jika suntikan diberikan, kesannya akan datang dalam masa dua puluh minit.

Sekiranya triad pada suhu digunakan, Paracetamol, Analgin, Aspirin digunakan sebagai komponen utama.
Paracetamol berkaitan dengan Analgin dan Aspirin adalah lebih selamat. Ia ditetapkan untuk kanak-kanak dari bulan pertama kehidupan, dan wanita semasa kehamilan dan penyusuan.

Untuk menyediakan ubat yang berkesan untuk suhu, anda boleh campurkan Paracetamol, No-silo dan Suprastin bersama-sama. Dalam kes ini, Paracetamol berfungsi sebagai komponen antipiretik. Suprastin merujuk kepada antihistamin, yang mengurangkan manifestasi tindak balas alahan dan pembengkakan tisu. No-spa ditambah sebagai komponen antispasmodik untuk vasospasm dan gangguan peredaran darah.

Campuran Analgin dan Dimedrol merujuk kepada salah satu gabungan, yang membolehkan anda dengan cepat menurunkan suhu dan menghilangkan haba di seluruh badan. Adalah dipercayai bahawa Dimedrol meningkatkan kesan Analgin, yang membolehkan anda mengeluarkan walaupun suhu yang paling stabil. Tetapi kerap menggunakan campuran ini berbahaya dan boleh membawa kepada kesan buruk.

Gabungan Suprastin dengan Analgin bertindak sebagai analog Analgin dengan Dimedrol. Suprastin tidak kurang berkesan, tetapi ia mempunyai kurang kontraindikasi dan kesan sampingan.

Anda juga boleh menggunakan versi ringkas campuran lytik, yang termasuk Analgin dan Papaverine. Ia digunakan agak jarang dan hanya dalam suntikan.
Jika pesakit mempunyai perasaan yang menyakitkan yang kuat yang menyebabkan kenaikan suhu, maka campuran digunakan, yang termasuk Analgin dan Novocain. Komponen ini dengan cepat melegakan kesakitan, tetapi dianggap berbahaya. Hakikatnya ialah Novocain sering membawa kepada perkembangan reaksi alergi.

Pesakit selepas menggunakan ubat boleh mengadu pening, hilang kesedaran dan kemerahan di tapak suntikan. Oleh itu, ia digunakan sangat jarang.
Jika ada keperluan untuk menggunakan campuran ini, maka anda boleh menggunakan alat yang lebih moden dalam bentuk Ultracain atau Lidocaine.

Gabungan ubat antipiretik

Dalam sesetengah keadaan, doktor menasihatkan penggunaan kombinasi tersebut, yang termasuk ubat antipiretik dengan bahan aktif yang berlainan.
Selalunya dalam pediatrik menggunakan campuran Paracetamol dan Ibuprofen. Tetapi apabila menggunakannya, anda perlu menggunakan pelbagai bentuk. Sekiranya ibu bapa memberikan Paracetamol dalam sirap, maka Ibuprofen perlu diletakkan di dalam lilin. Apabila menggunakan ibuprofen dalam bentuk sirap, anda perlu meletakkan lilin Cefecon.

Terdapat juga alat yang lebih moden, yang sudah mempunyai dua komponen aktif dalam komposisinya. Ia dipanggil Ibuklin. Dijual dalam bentuk pil.
Campuran tidak kurang popular adalah gabungan Analgin dengan Paracetamol. Walaupun ia popular, ia juga berbahaya untuk kesihatan. Hakikatnya adalah bahawa Analgin membawa kepada kejutan, keruntuhan atau hipotermia

Akibatnya, gunakan Paracetamol dengan Analginom agak berbahaya. Ia juga perlu diperhatikan bahawa gabungan ini lebih toksik, jadi ia tidak berupaya menggunakan ubat-ubatan untuk menurunkan suhu semasa kanak-kanak.

Selalunya doktor ambulans menggunakan campuran seperti Analgin dengan Aspirin. Ia sering digunakan dengan manifestasi pelbagai penyakit radang, penyakit berjangkit. Tetapi zombi seperti itu membawa kepada komplikasi. Hakikatnya ialah Aspirin dan Analgin mempunyai sifat yang sama, selain mereka mempunyai kontraindikasi dan kesan sampingan yang sama. Sekiranya kombinasi ini digunakan pada kanak-kanak, maka akibat yang serius boleh berkembang.

Baru-baru ini, tidak kurang popular telah menerima dana sedemikian, termasuk Nimesulide. Ia adalah lebih selamat dan diluluskan untuk kegunaan kanak-kanak. Ubat ini mempunyai kesan anti-radang, analgesik dan antipiretik.

Ramai ibu bapa bertindak positif terhadap ubat, seperti dos yang betul, ia mempunyai kesan yang betul dan tidak menyebabkan kesan sampingan. Ubat ini dibuat dalam bentuk sirap dan mempunyai rasa yang menyenangkan, dan dengan itu ia dapat dengan mudah diberikan kepada seorang anak kecil. Ia adalah perlu untuk mematuhi dos dengan teliti mengikut umur dan berat badan, yang ditunjukkan dalam arahan.

Sekiranya pesakit mempunyai demam yang tinggi selama beberapa hari, ia perlu segera menghubungi doktor. Hanya dia boleh menentukan sebab dan menetapkan rawatan yang mencukupi. Untuk menggunakan Aspirin, Analgin, Dimedrol tanpa perundingan doktor tidak seharusnya untuk mengelakkan perkembangan komplikasi.

Bolehkah saya mengambil kedua-dua Analgin, Paracetamol dan Aspirin?

Analgin, dan Paracetamol, dan Aspirin dianggap sebagai ubat-ubatan yang paling biasa, tanpa mana kit boleh membantu. Ubat-ubat ini mempunyai kesan yang sama, tetapi mereka berbeza.

1 Bagaimana untuk bertindak ke atas badan

Ketiga-tiga ubat ini mempunyai kesan analgesik dan antipiretik, dengan itu menghilangkan gejala-gejala sakit badan yang sejuk, sakit atau sakit yang teruk.

Analgin, Paracetamol dan Aspirin dianggap ubat yang paling biasa dengan kesan yang sama.

Analgin

Ini adalah alat yang berkesan yang terdapat dalam beberapa bentuk dos - tablet dan penyelesaian untuk suntikan. Bahan aktif utama adalah natrium metamizol. Ia mempunyai kesan anti-radang analgesik dan lemah.

Aspirin

Aspirin adalah asid acetylsalicylic. Ia mempunyai pelbagai kesan pada badan: menurunkan suhu, mengurangkan haba, keradangan, mencegah jangkitan. Bahan ini digunakan secara aktif dalam penyakit kardiovaskular, mengalir darah.

Paracetamol

Bahan aktif ubat adalah paracetamol komponen antipiretik. Ini adalah sebatian kimia yang mempunyai kesan anti-radang yang kuat. Ia digunakan untuk sakit kepala, otot, artikular, pergigian, sakit haid.

2 Kesan gabungan ubat antipiretik

Menggabungkan Paracetamol, Analgin dan asid Acetylsalicylic tidak wajar, tetapi mungkin. Bersama-sama mereka digunakan hanya dalam kes-kes keperluan melampau dan seperti yang ditetapkan oleh doktor. Metamizol menyumbang kepada perkembangan banyak tindak balas yang merugikan, risiko yang semakin meningkat dalam kombinasi dengan aspirin. Untuk menurunkan suhu, disyorkan untuk menggunakan ubat yang berbeza. Iaitu, jika anda mula mengambil "acetylka", maka selepas 4 jam lebih baik menggunakan ubat lain, Paracetamol atau Ibuprofen.

Paracetamol, Analgin dan Acetylsalicylic acid digunakan seperti yang diarahkan oleh doktor.

3 Indikasi untuk digunakan

Persiapan digunakan dalam kes berikut:

  • suhu badan tinggi;
  • proses keradangan yang disebabkan oleh penyakit berjangkit atau pembedahan;
  • sakit kepala, sakit gigi;
  • sakit sendi dan otot.

Keserasian Paracetamol, Analgin dan Aspirin

Terdapat kes di mana ia tidak mencukupi untuk mengambil satu ubat anti-radang atau antipiretik untuk menstabilkan suhu badan. Dalam kes sedemikian, kompleks ubat yang ditetapkan, termasuk Paracetamol dan Analgin, dan Aspirin.

Untuk menstabilkan suhu badan, ambil Paracetamol, Analgin dan Aspirin.

Ciri-ciri Paracetamol

Adalah febrifuge, yang mempunyai kelebihan berikut:

  • keberkesanan pesat selepas pentadbiran;
  • tidak menjejaskan mukosa gastrousus;
  • selamat untuk kanak-kanak;
  • mempunyai kesan sampingan, tetapi mereka jarang diperhatikan.

Bagaimana analgin bekerja?

Tindakan farmakologi dadah adalah kesan antipiretik dan sederhana anti-radang. Bahan aktif, natrium metamizole, juga mempunyai sifat analgesik.

Tindakan Aspirin

Acetylsalicylic acid, yang merupakan sebahagian daripada Aspirin, mempunyai anti-agregasi, antipiretik, analgesik dan kesan anti-radang. Ia adalah alat yang berkesan untuk demam, pelbagai jenis manifestasi yang menyakitkan, penyakit radang, misalnya, arthritis rheumatoid, perikarditis, dsb. Dos yang rendah dalam dadah dalam sesetengah keadaan boleh mengurangkan risiko infark miokard dan strok.

Kesan bersama

Ubat tricycosis (Paracetamol-Aspirin-Analgin) digunakan serentak dengan suhu badan yang tinggi dengan ARVI, apabila kaedah lain tidak membantu menstabilkannya. Ubat-ubatan ini digabungkan dengan satu sama lain dan meningkatkan kesan antara satu sama lain. Disebabkan ini, suhu cepat berkurang, dan juga mengalami sakit kepala, sakit otot dan sendi.

Petunjuk untuk kegunaan serentak

Gabungan ketiga-tiga ubat ini dilarang untuk digunakan untuk rawatan pelbagai penyakit, kerana mereka tidak mempunyai kesan terapeutik. Penerimaan Analgin, Aspirin dan Paracetamol di kompleks ditunjukkan untuk melegakan gejala (haba, sakit) di bawah syarat-syarat berikut:

  • ARVI;
  • radiculitis;
  • sejuk;
  • patologi rheumatoid.

Contraindications

Untuk menurunkan suhu dengan tiga kali ganda ubat-ubatan ini dilarang dalam kes seperti:

  • Kepekaan individu terhadap komponen aktif ubat-ubatan ini;
  • penyakit jantung;
  • gangguan peredaran darah;
  • penyakit hati dan buah pinggang;
  • kesakitan akut saluran pencernaan, apabila penyebab penampilan mereka tidak dikenal pasti;
  • fungsi gangguan sumsum tulang.

Untuk menurunkan triad suhu, yang termasuk Paracetamol, dilarang dalam patologi hati.

Memandangkan kontraindikasi data sebelum menggunakan kompleks ini harus berunding dengan doktor anda.

Bagaimana cara mengambil Analgin, Aspirin dan Paracetamol?

Campuran ubat gabungan ini disyorkan untuk mengambil masa satu kali. Ini boleh menjadi tablet atau suntikan. Pakar mengesyorkan mengambil ubat selepas diagnosis penyakit ini.

Dengan sejuk

Kadangkala Analgin diresepkan dengan Aspirin untuk suhu dalam jangkitan virus. Tetapi tandem semacam itu tidak selamat. Apabila digabungkan dengan penggunaan NSAIDs, komplikasi mungkin berlaku.

Dengan selesema, suhu yang sangat tinggi meningkat. Anda boleh membawanya dengan tiga ubat. Adalah lebih baik untuk menjalankan terapi tersebut dengan suntikan, kerana keberkesanannya lebih cepat.

Pada suhu

Apabila suhu mencapai petunjuk kritikal, disyorkan untuk minum selepas makan, 1 tablet setiap tiga ubat. Untuk kesan yang lebih cepat, doktor mungkin menetapkan suntikan intramuskular.

Sakit kepala

Orang dewasa boleh mengambil tablet 0.5-1 Analgin dan Paracetamol atau sebagai suntikan.

Untuk kanak-kanak

Analgin dan Paracetamol akan ditetapkan kepada kanak-kanak hanya dalam keadaan kecemasan, jika tidak mungkin menurunkan demam dengan cara lain. Hingga 2 bulan Analgin dilarang, tetapi sehingga 3 tahun dibenarkan dalam bentuk lilin. Dos dari kedua-dua ubat yang ditetapkan oleh pakar pediatrik, bergantung kepada berat badan dan umur kanak-kanak.

Kesan sampingan Analgin, Aspirin dan Paracetamol

Ubat boleh menyebabkan kesan sampingan ini:

  • kerosakan kepada saluran gastrousus;
  • sakit kepala;
  • gangguan darah;
  • perkembangan pendarahan;
  • thyrotoxicosis;
  • Reaksi alahan seperti gatal-gatal, urticaria, kejutan anaphylactic, angioedema, bronkospasme.

Kesan berbahaya daripada dadah tidak akan berlaku sekiranya anda menggunakannya dalam keadaan kecemasan sekali sahaja.

Mengambil triad di mana Analgin terkandung boleh menyebabkan sakit kepala.

Pendapat doktor

Sergey, 42 tahun, pakar pediatrik, Voronezh

Campuran dadah ketiga-tiga ubat ini berkesan jika digunakan dalam keadaan yang betul dan dengan dos yang betul. Sekiranya anda menggunakannya berulang kali dan pada suhu di bawah 38ºC, hasilnya akan bertentangan, dan keadaan pesakit akan bertambah buruk.

Karina, 45, ahli terapi, Omsk

Gabungan Analgin dan Aspirin untuk melegakan simptom yang tidak menyenangkan dikaitkan dengan penyakit berbahaya Reye's syndrome, yang mempengaruhi otak dan hati. Selalunya ini diperhatikan pada kanak-kanak berumur 4-12 tahun dalam tempoh pertumbuhan mereka. Oleh itu, hanya doktor yang hadir harus menetapkan gabungan ini.

Ulasan Pesakit untuk Paracetamol, Analgin dan Aspirin

Valery, 39 tahun, Petrozavodsk

Seorang kanak-kanak berusia 5 tahun mempunyai demam tiba-tiba. Dia tidak sesat sama ada Paracetamol atau Ibuprofen. Mereka memanggil ambulans. Dokter itu dengan cepat menyuntik suntikan dengan Analgin dan Aspirin. Selepas 15 minit, suhu mula mereda. Lebih banyak bacaan yang tinggi, dia tidak bangkit.

Ekaterina, 29 tahun, Vladivostok

Pada musim sejuk, dia meninggal dunia sejuk, mempunyai suhu yang tinggi sehingga dia terpaksa memanggil doktor ke rumahnya. Dia menipis Paracetamol dan Analgin untuk saya, kesan itu berlaku selepas 20 minit. Dengan penurunan suhu, rasa sakit di kepala dan sakit juga hilang.

Bolehkah saya mengambil Analgin, Paracetamol dan Aspirin pada masa yang sama?

Analgin, Paracetamol dan Aspirin telah lama dikenali sebagai ubat berkesan dan murah untuk menghapuskan keradangan, demam tinggi dan sindrom kesakitan. Sesetengah doktor masih menggunakan kaedah ini, dengan menggunakan kesan generik dan kemungkinan variasi triad untuk mengurangkan demam.

Analgin, Paracetamol dan Aspirin telah lama dikenali sebagai ubat berkesan dan murah untuk menghapuskan keradangan, demam tinggi dan sindrom kesakitan.

Bagaimanakah Analgin dan Paracetamol dan Aspirin bertindak ke atas badan?

Semua 3 ubat mempunyai pelbagai tindakan dan digunakan secara individu dan bersama. Dalam perubatan, kombinasi Paracetamol, ASA dan Metamizole natrium dipanggil "triad".

Analgin adalah ubat dari kumpulan analgesik. Ia mempunyai sedikit kesan analgesik. Komponen utama - natrium metamizol mempunyai kesan antiperit dan analgesik. Ia merujuk kepada ubat-ubatan anti-radang nonsteroid yang menyekat pengakhiran saraf dan menyekat isyarat sistem saraf dalam korteks serebrum.

Parasetamol dengan cepat menurunkan suhu dan dianggap sebagai cara yang paling popular untuk melegakan demam dengan cepat di kalangan ubat-ubatan termurah di dunia. Ubat ini boleh didapati dalam beberapa bentuk dos - suppositori, tablet, penyelesaian untuk suntikan.

Aspirin - asetilsalicylic acid, mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik.

Kesan kombinasi ubat antipiretik

Dengan gabungan 3 ubat, terdapat kesan anti-suhu yang kuat, sementara rasa sakit dan kelemahan dalam tisu otot berkurang. Tidak mustahil untuk menggunakan triad itu sendiri, oleh sebab itu Metamizole dengan asid acetylsalicylic boleh menyebabkan kesan sampingan.

Untuk pencegahan triad yang tidak digunakan kerana risiko yang tinggi mengganggu saluran penghadaman, hati, ginjal.

Bagaimana dan bila menggunakan Analgin dan Paracetamol dan Aspirin?

Triad ini ditetapkan sekiranya berlaku kecemasan untuk mengurangkan suhu tubuh seorang dewasa atau anak semasa penyakit berjangkit - sakit tekak, roseola, jangkitan influenza. Kompleks dadah membolehkan dalam masa yang sesingkat mungkin untuk mengeluarkan haba dan melegakan keadaan pesakit. Dosis mengikut umur ditentukan oleh doktor.

Jika demam telah timbul berdasarkan kecederaan parah dan keradangan, Ultracain juga boleh digunakan sebagai ubat anestetik.

Jika demam telah timbul berdasarkan kecederaan dan keradangan yang kuat, Ultracain boleh digunakan sebagai ubat anestetik, yang mempunyai kesan anestetik yang kuat.

Gabungan Analgin dan Paracetamol dan Aspirin dengan ubat lain

Troychatka mungkin terdiri daripada generik lain, tetapi sebelum mengambilnya, anda boleh cuba menurunkan suhu dengan Ibuprofen, Paracetamol atau Panadol. Sekiranya tidak ada keputusan, maka lebih baik menyuntik sodium metamizole, paracetamol dan aspirin intramuskular. Kanak-kanak untuk mengelakkan tindak balas alahan lebih baik menggunakan lilin atau suntikan Analgin dan Dimedrol (Analdim). Gabungan triad boleh digabungkan dengan ubat antibakteria.

Dengan alkohol tidak boleh diambil.

Pendapat doktor

Anna Sergeeva, 30 tahun, ahli pediatrik, Chelyabinsk.

Saya, sebagai seorang doktor muda yang bekerja pada teknologi inovatif, secara mutlak menentang trio untuk kanak-kanak. Di banyak negara, natrium metamizole, juga dikenali sebagai Analgin, dihentikan kerana banyak kesan sampingan. Terdapat sejumlah besar ubat untuk melegakan suhu pada kanak-kanak semasa selsema dan penyakit lain yang tidak membawa sebarang risiko kesihatan, contohnya Panadol, Nurofen, Paracetamol dalam lilin, dll.

Oleg Bogdanovich, 56 tahun, ahli terapi, Samara.

Saya telah bekerja sebagai pengamal am dan doktor kecemasan selama bertahun-tahun dan saya boleh mengatakan dengan pasti bahawa Aspirin + Paracetamol + Analgin adalah cara terbaik untuk cepat mengurangkan demam dan melegakan kesakitan semasa jangkitan. Ada beberapa varian triad, di mana, selain Aspirin, No-shpa digunakan untuk melegakan spasme vaskular. Semua ubat mempunyai kesan sampingan dan kontraindikasi, jadi anda boleh menggunakannya sekali.

Ulasan Pesakit

Julia, 28 tahun, Moscow.

Anak saya mempunyai virus, roseola, di mana suhu disimpan selama 4 hari. Dia dipukul dengan Paracetamol dan dengan persiapan ibuprofen. Kesannya berlangsung hanya beberapa jam. Tim ambulans membuat suntikan triad dan berkata, jika suhu naik lagi pada waktu petang, letakkan suppository Analdim. Alat yang sangat baik, dengan cepat dan berkesan membantu apabila kanak-kanak itu "terbakar".

Alexandra, 36 tahun, Ivanovo.

Campuran ubat-ubatan ini jarang digunakan, hanya jika benar-benar diperlukan semasa keradangan dan suhu yang teruk. Alat ini membantu dengan cepat dan dengan penggunaan yang betul tidak ada kesan sampingan.

Keserasian Paracetamol, Analgin dan Aspirin

Paracetamol, Analgin dan Aspirin mempunyai kesan anestetik, mengurangkan suhu dan menghilangkan gejala lain yang sejuk. Ramai doktor menggunakan ketiga-tiga ubat ini secara individu dan gabungan, yang dipanggil "Troychatka" dalam ubat.

Ciri-ciri Paracetamol

Paracetamol ditetapkan untuk selesema, migrain, sakit belakang, neuralgia, arthralgia, myalgia. Ia mempunyai ciri-ciri anti-radang antipiretik dan tidak nyata.

Paracetamol mempunyai ciri anti-radang antipiretik dan tidak nyata.

Bagaimana analgin bekerja?

Analgin adalah ubat non-steroid dari pelbagai kesan terapeutik, yang mempunyai antipiretik, antispasmodic, anti-radang, sifat analgesik yang agak ketara. Gunakannya dalam keadaan demam, penyakit viral dan pernafasan, sebagai anestetik untuk neuralgia, radiculitis, myositis, neuritis.

Tindakan Aspirin

Acetylsalicylic acid, yang merupakan komponen utama Aspirin, mempunyai kesan kuat pada tubuh, menghalang bahan-bahan yang terlibat dalam proses keradangan.

Penggunaan dadah mengurangkan demam dan menghilangkan rasa sakit. Ia memberi kesan kepada aktiviti dadah dan platelet, mencairkan darah, melancarkan saluran darah dan mengurangkan tekanan intrakranial, yang mempunyai kesan positif terhadap kesihatan keseluruhan.

Kesan bersama

Gabungan semua 3 ubat digunakan dalam kes-kes khas apabila ubat-ubatan lain tidak berfungsi, semata-mata di bawah kawalan dan atas cadangan doktor, kerana penting untuk memilih dos ubat yang tepat. Troychatka membantu dengan cepat mengurangkan haba, penghapusan otot, sakit kepala dan kesakitan sendi. Tetapi penggunaan kerap kombinasi sedemikian adalah tidak diingini kerana ia boleh memberi kesan negatif pada tubuh.

Petunjuk untuk kegunaan serentak

Ubat bersama ditunjukkan untuk:

  • suhu badan tinggi;
  • sakit otot dan sendi;
  • proses keradangan, yang dicetuskan oleh pembedahan atau penyakit berjangkit;
  • sakit gigi dan sakit kepala.

Contraindications

Sambutan bersama tidak dibenarkan dalam kes berikut:

  • kegagalan buah pinggang;
  • intolerans individu;
  • thyrotoxicosis;
  • infarksi miokardium;
  • asma bronkial;
  • leukopenia, anemia;
  • penyakit hati;
  • pankreatitis, masalah dengan saluran pencernaan;
  • kegagalan jantung;

Bagaimana untuk mengambil Analgin, Aspirin dan Paracetamol

Dalam setiap kes, ada nuansa mengambil ubat ini.

Dengan sejuk

Terapi triad untuk selesema dan selesema adalah pilihan kecemasan untuk orang dewasa, sekali digunakan sekiranya berlaku haba melampau, dan jika ia berlangsung lebih dari 2 hari. Ia tidak disyorkan untuk menggunakan ubat ini pada kadar di bawah + 38.5 ° C, kerana ini adalah tindak balas semula jadi badan yang cuba melawan penyakit itu sendiri. Jika anda menurunkan suhu yang kecil, imuniti akan berhenti bekerja dan menahan jangkitan. Adalah diharapkan bahawa doktor memilih dos berdasarkan usia dan penyakit yang berkaitan.

Terapi triad untuk selesema dan selesema adalah pilihan kecemasan untuk orang dewasa, sekali digunakan sekiranya berlaku haba melampau, dan jika ia berlangsung lebih dari 2 hari.

Untuk kanak-kanak

Gabungan ubat-ubatan ini diberikan kepada kanak-kanak hanya dalam kes-kes yang paling sukar. Dos mesti ditentukan secara eksklusif oleh pakar pediatrik selepas peperiksaan, dengan mengambil kira usia dan berat bayi. Analgin dari 2 bulan hingga 3 tahun tidak boleh diambil oleh seorang kanak-kanak, oleh itu lebih baik untuk mentadbir suppositori antipiretik kepadanya - agen itu tidak toksik dan akan bertindak dengan cepat.

Pada suhu

Gabungan ubat ini dapat mengurangkan demam secara berkesan dan mengurangkan kesakitan, jika cara lain gagal. Demam yang berpanjangan, apabila tiang termometer tidak dapat dikesan, boleh menyebabkan kejang. Keadaan kritikal ini memerlukan tindakan mendesak dan penerimaan triad, yang, sebelum kedatangan doktor, akan membantu menurunkan suhu.

Sakit kepala

Sakit kepala boleh menjadi tanda penyakit berbahaya. Oleh itu, pertama sekali, adalah perlu untuk mengetahui sebab mengapa untuk melawat institusi perubatan dan menjalani diagnosis. Untuk melegakan kesakitan yang teruk, orang dewasa dibenarkan mengambil 0.25-0.5 Analgin dan 0.35-0.5 Paracetamol.

Kesan sampingan Analgin, Aspirin dan Paracetamol

Ubat-ubatan ini boleh menyebabkan:

  • pecahan;
  • pendarahan dalaman;
  • alahan;
  • gangguan peredaran darah;
  • bengkak saluran udara;
  • anemia.

Bolehkah saya mengambil Analgin, Paracetamol dan Aspirin pada masa yang sama?

Ramai orang menyimpan Analgin, Paracetamol dan Aspirin dalam kit pertolongan cemas. Selama beberapa dekad, ubat-ubatan ini telah dianggap sebagai pembantu pertama dalam memerangi demam dan sakit. Walau bagaimanapun, setiap ubat-ubatan ini mempunyai beberapa kelebihan dan kekurangan, oleh itu, untuk tidak membahayakan tubuh, seseorang harus mengikuti cadangan doktor mengenai dos dan rejimen.

Penerangan ringkas dadah

Analgin

Ini analgesik bukan narkotik berasaskan metamizole natrium - bahan yang merupakan derivatif dari pyrazolone. Ubat yang berkesan untuk menghapuskan kesakitan dalam migrain, neuralgia, rematik, kolik buah pinggang, myalgia. Ia juga mempunyai kesan antipiretik, yang memungkinkan menggunakan tablet dalam keadaan demam semasa penyakit berjangkit.

Tetapi disyorkan untuk mengambil Analgin hanya dalam kes kecemasan dan untuk masa yang singkat disebabkan oleh pelbagai kontra, kesan sampingan dan kesan ke atas sistem pembentukan darah. Di banyak negara, ubat ini dilarang kerana risiko leukopenia dan agranulositosis.

Paracetamol

Nama dadah bertepatan dengan nama bahan aktif, yang mempunyai kesan anti-radang dan antipiretik yang ketara dan terdapat dalam banyak ubat yang ditetapkan untuk selesema dan selesema. Kesan analgesik tablet menunjukkan dirinya dalam penghapusan sakit kepala ringan dan sederhana, pergigian, otot dan sakit sendi.

Populariti Paracetamol disebabkan oleh beberapa kelebihan berbanding dengan ubat antipiretik yang lain:

  • terdapat banyak bentuk pembebasan, yang dimaksudkan untuk orang dewasa dan kanak-kanak;
  • Kesan terapeutik datang dengan cepat;
  • tidak merengsakan membran mukus perut dan usus;
  • bilangan kontraindikasi minimum.

Manifestasi reaksi alergi dan kesan lain yang tidak diingini boleh disebabkan hanya apabila melebihi dos.

Aspirin

Ia mempunyai tindakan farmakologi yang sama (analgesik, antipiretik, anti-radang) dan tambahan - antiagregat. Berkenaan dengan kumpulan derivatif NSAID asid acetylsalicylic.

Dilantik hanya untuk orang dewasa, dan memerlukan pematuhan ketat terhadap cadangan perubatan.

Ini disebabkan oleh beberapa kontra dan kesan sampingan:

  • menjejaskan mukosa lambung dan meningkatkan risiko ulserasi;
  • keupayaan untuk menipis darah boleh menyebabkan pendarahan dalaman;
  • Penggunaan berpanjangan boleh membawa kepada anemia;
  • Berlebihan boleh menyebabkan kerosakan toksik pada buah pinggang dan hati.

Bolehkah saya mengambil bersama Analgin, Paracetamol dan Aspirin

Ambil pada masa yang sama 3 ubat tidak masuk akal. Mereka mempunyai kesan yang sama. Peningkatan kesan terapeutik tidak akan berlaku, tetapi risiko kesan sampingan akan meningkat.

Kanak-kanak perlu mengambil lilin berasaskan paracetamol.

Petunjuk untuk perkongsian

Memandangkan keupayaan antipiretik, setiap ubat boleh ditetapkan pada suhu yang tinggi, dan juga untuk menghapuskan sindrom febrile dalam jangkitan influenza. Campuran 3 tablet boleh diberikan kepada pesakit dewasa hanya jika benar-benar diperlukan (jika suhu di atas + 39 ° C diadakan selama beberapa hari).

Terapi ini perlu dipersetujui dengan doktor. Adalah penting untuk menubuhkan diagnosis yang tepat dan mengambil kira umur dan penyakit bersamaan sebelum mengambil ubat.

Sakit dan hyperthermia boleh disebabkan oleh patologi yang tidak berkaitan dengan jangkitan, yang memerlukan terapi lain. Dan menghapuskan gejala boleh membuat lebih susah untuk membuat diagnosis.

Paracetamol dan Analgin, adakah mungkin bersama-sama? Ketahui cara merawat dengan betul!

Penerangan ubat

Ubat-ubatan anti-keradangan dianggap sebagai kumpulan ubat yang paling banyak digunakan. Walau bagaimanapun, setiap ubat-ubatan ini adalah unik dan mempunyai petunjuk sendiri. Paracetamol dan Analgin bukanlah alat yang sama, sebagai salah satu ubat anti-inflamasi yang paling popular, juga mempunyai perbezaan mereka sendiri.

Komposisi

  • Komposisi natrium metabolik metabolik natrium. Dos tunggal 0.5 - 1.0 g, maksimum harian - 6 g.
  • Dalam Paracetamol, bahan aktif tidak berbeza dengan nama ubat itu sendiri. Dos tunggal untuk dewasa adalah 500 mg, setiap hari - sehingga 4 g.

Pengetahuan mengenai dos dewasa membantu dalam menghitung jumlah ubat untuk kanak-kanak. Bergantung kepada usia, mereka membentuk sebahagian daripada dos dewasa:

  • Sehingga 6 bulan - 1/10;
  • 6 - 12 bulan - 1/8;
  • 1-2 tahun - 1/7;
  • 2 - 3 tahun - 1/6;
  • 3-4 tahun - 1/5;
  • 4-6 tahun - 1/4;
  • 6 - 8 tahun - 1/3;
  • 8-10 tahun - 1/2;
  • 10-14 tahun - 3/4;
  • 14 dan lebih tua - dos dewasa penuh.

Rejimen dos ini boleh diterima untuk semua ubat anti-radang yang digunakan dalam rawatan kanak-kanak.

Mekanisme tindakan

Keradangan adalah proses biologi kompleks yang terdiri daripada lima komponen utama: demam (tempatan atau umum), kemerahan (jika fokus keradangan tersedia), bengkak, kesakitan dan kehilangan fungsi. Bagaimanapun, ubat-ubatan anti-radang kepada yang lebih besar atau kurang mempengaruhi semua komponen proses patologi ini, namun ada beberapa ciri. Oleh itu, Paracetamol terutamanya mengurangkan suhu badan, dan Analgin mengurangkan kesakitan.

Mekanisme tindakan mana-mana ubat anti-radang adalah berdasarkan menghalang kerja enzim cyclooxygenase-2 (COX-2). Bahan ini memainkan peranan penting dalam pembentukan bahan-bahan aktif biologi yang menyebabkan kedua-dua manifestasi tempatan dan umum reaksi keradangan (demam, sakit, dan lain-lain). Walau bagaimanapun, Analgin dan Paracetamol mempunyai ciri-ciri mereka sendiri.

  • Terutamanya kesan analgesik Analgin ditentukan oleh keupayaan ubat untuk mengurangkan keceriaan laluan sensitiviti kesakitan. Akibatnya, otak hanya berhenti menerima sebahagian daripada impuls sakit, yang dirasakan oleh seseorang dalam bentuk pengurangan sensasi yang tidak menyenangkan.
  • Paracetamol adalah satu-satunya ubat yang menghalang COX-3. Enzim ini menjalankan tugasnya di pusat-pusat thermoregulation otak. Pengurangan dalam aktiviti COX-3 membawa kepada fakta bahawa sistem saraf pusat terhenti sebanyak semasa sakit untuk menghantar isyarat mengenai peningkatan suhu badan.

Petunjuk

Petunjuk untuk penggunaan Paracetamol:

  • Kesakitan apa-apa penyetempatan;
  • Rawatan simptom selsema;
  • Suhu badan melebihi 38 C.

Petunjuk untuk digunakan Analgin:

  • Kesakitan bersama;
  • Sakit kepala;
  • Sakit gigi;
  • Haid yang menyakitkan;
  • Nyeri otot (myalgia) atau sepanjang saraf (neuralgia);
  • Dengan buah pinggang, hepatik, kolik usus (pengecutan yang terlalu kuat dan menyakitkan otot licin organ);
  • Infarksi (penyumbatan kapal) paru-paru;
  • Infark miokardium (hanya dalam kes sakit ringan);
  • Thrombosis (penyumbatan) vesel besar;
  • Mana-mana penyakit keradangan;
  • Kecederaan;
  • Terbakar;
  • Peregangan anggota badan yang berpanjangan (dengan runtuh, gempa bumi, dan lain-lain);
  • Shingles (ruam di ruang intercostal, disertai kesakitan yang teruk);
  • Sindrom nyeri di pelbagai tumor;
  • Pancreatitis (keradangan pankreas);
  • Peningkatan suhu akibat keracunan, proses keradangan.

Senarai indikasi penggunaan Analgin mungkin kelihatan penting, namun, hampir semua titik ini bersatu dengan ciri umum - kehadiran rasa sakit.

Contraindications

Analgin tidak boleh digunakan dalam kes:

  • Ketidakhadiran kepada ubat;
  • Kurangkan bilangan sel dalam darah;
  • Kerosakan buah pinggang atau hepatik yang teruk;
  • Asma bronkial Aspirin (serangan asma yang disebabkan oleh mengambil ubat anti-radang);
  • Kehamilan dan penyusuan susu (kesan Analgin pada badan wanita hamil dan janin tidak diketahui).
  • Intoleransi individu terhadap dadah;
  • Kerosakan buah pinggang atau hepatik yang teruk;
  • Alkohol;
  • Usia sehingga 6 tahun (kecuali untuk kes-kes suhu badan tinggi, tahan terhadap penggunaan ubat-ubatan lain).

Paracetamol diluluskan untuk kegunaan wanita hamil dan menyusui.

Kesan sampingan

Analgin boleh menyebabkan:

  • Kurangkan bilangan sel dalam darah;
  • Lebam;
  • Tekanan darah yang lebih rendah;
  • Keradangan buah pinggang;
  • Reaksi alahan.

Kesan Sampingan Paracetamol:

  • Tindak balas alahan;
  • Kerosakan hati atau buah pinggang;
  • Mengurangkan bilangan sel dalam darah.

Bentuk pelepasan dan harga

Kos analgin bergantung kepada pengeluar:

  • 500 mg tablet:
    • 10 buah. - 10 - 90 r;
    • 20 pcs. - 40 - 70 r;
  • Penyelesaian untuk pentadbiran intramuskular, intravena 50% 2 ml, 10 ampul - 50 - 80 p.

Harga Paracetamol juga sangat bergantung kepada pengilang:

  • Suspensi atau sirap untuk pentadbiran lisan untuk kanak-kanak 120 mg / 5 ml, 100 ml - 45 - 90 r;
  • Lilin rektum (untuk kanak-kanak) 100 mg, 10 pcs. - 20 - 30 r;
  • Tablet 500 mg, 20 pcs. - 14 - 53 p.

Paracetamol dan Analgin bersama-sama

Ubat-ubatan ini bersesuaian, penggunaan gabungan antipiretik Paracetamol ditambah Analgin analgesik mungkin relevan dalam sebarang proses keradangan yang disertai dengan sakit. Ia boleh menjadi pelbagai penyakit gigi, sinusitis (keradangan pada sinus pneumatik tengkorak), pleurisy (radang pleura, lapisan paru-paru), dan sebagainya. Paracetamol dengan Analgin pada orang dewasa tidak masuk akal hanya dari suhu pada masa yang sama: sifat antipiretik Analgin secara praktikal tidak menunjukkan diri mereka dengan apa-apa cara terhadap latar belakang tindakan Paracetamol.

Apa-apa kebimbangan mengenai apa yang akan berlaku jika anda minum kedua-dua ubat adalah sama sekali tidak bermakna. Penggunaan tunggal gabungan ini tidak akan mempengaruhi keadaan organisme, dengan syarat kedua-dua Analgin dan Paracetamol dapat diterima. Hampir kesemua kesan sampingan boleh hanya berlaku pada latar belakang ubat jangka panjang.

Paracetamol dengan anak-anak analginom

Petunjuk untuk menggunakan kombinasi Paracetamol dengan Analgin pada kanak-kanak tidak berbeza dengan orang dewasa. Perkara utama adalah untuk mengingati bahawa dos kanak-kanak perlu dipilih bergantung kepada umur, dan Paracetamol tidak boleh diberikan sehingga usia 6 tahun.

Salah satu masalah serius dalam perkembangan penyakit radang pada kanak-kanak, termasuk pilek, adalah demam tinggi. Bahaya utama terletak pada risiko mengembangkan sawan dengan kehilangan kesadaran pada suhu badan di atas 38.5 C. Ini amat berbahaya bagi kanak-kanak di bawah umur 3 tahun. Dalam keadaan di mana termometer tidak berkurangan walaupun semua usaha, ibu bapa boleh mula memberikan semua ubat secara berturut-turut, yang akan menjadi kesilapan besar. Pada suhu kanak-kanak, gabungan Paracetamol dengan Analgin tidak dapat membantu.

Yang lebih baik: Analgin atau Paracetamol?

Kedua-dua ubat adalah baik apabila digunakan mengikut kesaksian mereka, oleh kerana itu mereka tidak boleh dibandingkan secara keseluruhan. Sebagai contoh, Paracetamol sesuai untuk mengurangkan suhu orang dewasa atau kanak-kanak, yang sering digunakan dalam rawatan gejala SARS dan influenza. Oleh kerana kesan antipiretik yang baik, Paracetamol didapati dalam banyak ubat gabungan yang dipromosikan oleh syarikat farmaseutikal sebagai "serbuk untuk gejala sejuk".

Contoh serbuk larut air seperti Rinza, Theraflu. Satu paket dadah semacam itu mungkin mengandungi 200 hingga 500 mg Paracetamol dan beberapa bahan aktif lain. Ini harus dipertimbangkan untuk mengelakkan berlebihan ubat.

Satu-satunya perbezaan adalah bahawa Analgin menunjukkan dirinya lebih baik apabila digunakan untuk sakit gigi, sakit kepala, dengan pelbagai sprains, lebam dan lain-lain kecederaan. Bentuk suntikan ubat itu juga boleh digunakan untuk melegakan kesakitan selepas pembedahan.

Sebelum menggunakan ubat-ubatan ini, anda perlu berunding dengan doktor anda. Hanya dia boleh menilai keadaan kesihatan anda dan menetapkan rawatan yang tepat.

Paracetamol, Analgin, No-Spa

Terutama popular di kalangan orang adalah kombinasi "rakyat" daripada tiga ubat yang meningkatkan tindakan antara satu sama lain - triad. Beberapa gabungan ini menunjukkan diri mereka dengan baik semasa rawatan di rumah, dan kadang-kadang boleh digunakan di institusi perubatan untuk penjagaan kecemasan.

Dosage No-Shpy untuk orang dewasa: 40 mg pada satu-satu masa, sehingga 240 mg sehari.

Salah satu gabungan itu adalah Paracetamol, Analgin dan No-Spa. Komposisi yang terakhir adalah bahan aktif Drotaverinum, yang menghilangkan kekejangan otot halus. Gabungan ubat-ubatan ini menunjukkan dirinya baik untuk kesakitan teruk yang berkaitan dengan kekejangan, misalnya, pelbagai kolik, sakit kepala. Analgin dan Paracetamol mempunyai kesan analgesik langsung, dan No-Shpa mengurangkan ketidakselesaan dengan menghilangkan kekejangan. Sudah tentu, seperti triad boleh mengurangkan gejala semasa serangan kolik, tetapi untuk rawatan yang berkesan penyakit itu tidak semestinya sesuai.

Troychatka Analgin, Aspirin, Paracetamol

Satu lagi kombinasi yang agak popular adalah Analgin, Paracetamol dan Aspirin (acetylsalicylic acid). Aspirin juga merupakan agen anti-radang dan antipiretik, ia juga mencairkan darah. Oleh kerana ketiga-tiga ubat ini amat serupa antara satu sama lain, kombinasi mereka tidak berkesan dan meningkatkan risiko komplikasi seperti reaksi alergi, gangguan sistem pencernaan.

Dos aspirin untuk orang dewasa: 500 mg pada satu masa, sehingga 3 g sehari.

Walau bagaimanapun, penggunaan Aspirin dan Paracetamol tanpa Analgin menunjukkan dirinya cukup baik dalam menghapuskan sakit kepala, menurunkan suhu. Sebagai contoh, Paracetamol, Aspirin dan sebilangan kecil kafein dimasukkan dalam komposisi dadah Citramon.

Troychatka Analgin, Paracetamol, Suprastin

Kombinasi Paracetamol, Analgin dan Suprastin (agen anti-alahan dengan kesan sedatif) boleh digunakan pada suhu. Triad semacam itu melakukan perkara yang baik dengan tugasnya. Walau bagaimanapun, jika Paracetamol atau Analgin digantikan oleh No-Shpu, kesan antipiretik akan menjadi lebih kuat. Gabungan ubat-ubatan sedemikian adalah mungkin walaupun untuk penggunaan tunggal dalam kanak-kanak kecil untuk mengurangkan suhu badan yang tinggi.

Dosage Suprastin untuk orang dewasa: 25 mg pada satu masa, sehingga 100 mg sehari.

analgin aspirin paracetamol. Bolehkah saya mengambil tiga pil ini pada masa yang sama dengan suhu tinggi pada orang dewasa?

analgin aspirin paracetamol. Bolehkah saya mengambil tiga pil ini pada masa yang sama dengan suhu tinggi pada orang dewasa?

    analgin-painkiller
    Aspirin adalah demam-depresan.. antaciretik paracetomol-idiom, kurang kesan anestetik.. kenapa selainnya? cukup paracetamol..
    Aspirin menghidapi darah, perlu diingat

  • Ubat lama yang baik: Aspirin-Analgin-Paracetomol (triad yang paling popular), ramai yang tidak tahu, tetapi analgin bukan sahaja anestetik, tetapi juga digunakan serta aspirin untuk melegakan keadaan demam di SARS. Dengan penggunaan serentak ubat-ubatan ini sangat kuat dan berkesan mengambil suhu. Ia mungkin untuk orang dewasa dan kanak-kanak (untuk kanak-kanak, seperempat tablet tidak lebih). Sekiranya ia tidak membantu, maka ia sudah perlu untuk beralih kepada suntikan. Walaupun sekarang ibuprofen digunakan terutamanya, triad masih cara lama, apabila ubat-ubatan berada dalam pelbagai kecil.
  • mereka tidak menulis apa yang perlu ditembak lagi, bukan dengan pil. Orang yang lemas dan kami membaling batu di kepalanya. Tempera perlindungan semula jadi kita dan dia memerlukan polzavavatsya seratus peratus. dan anda membaca semua yang lain dari pil ini. Sesetengah telah lama mengharamkan tamparan seksual daripada mereka. dan bagaimana anda boleh membantu diri anda sendiri.

    Tidak, satu perkara lebih baik. lebih baik lagi

    Jika suhu di atas 38.5?! Saya menasihati anda untuk minum "Analgin + Aspirin" (1 + 1 tablet). Tetapi ini untuk orang dewasa, untuk kanak-kanak, saya tidak tahu!
    Anda berpeluh dengan baik dan tidur dengan lebih baik.
    Ia lebih baik (saya fikir) untuk mengambil pada petang. Ia adalah pada masa ini bahawa suhu mula meningkat.
    - Saya ulangi sekali lagi! Untuk menerima, apabila suhu meningkat - lebih daripada 38.5.
    Jangan cuba mengambil "Analgin + Aspirin" apabila suhu adalah 37 kopecks.

    Anda tidak boleh, racun sendiri, gosokkan dengan cuka sari ape semulajadi, cari sebabnya. Dari suhu ada manfaat.

    Tidak, tidak lebih baik. analginum, dimidrol dan novocaine pada suhu intramuskular

    Antipiretik (paracetamol, aspirin, analgin, nurofen, teraflu) dan ubat-ubatan gejala lain untuk selesema dan selsema. Bentuk pembebasan (serbuk, tablet, lilin) ​​untuk orang dewasa dan kanak-kanak. Ulasan, penerangan dan penandaarasan

    Ubat-ubatan antipiretik pada masa ini sangat terwakili di pasaran. Pengiklanan menjanjikan penyembuhan yang ajaib dari selesema dan selesema lain. Anda hanya perlu minum pil atau membubarkan beg serbuk yang indah di dalam air dan anda akan disediakan dengan kesihatan dan semangat. Mari kita lihat apakah ini benar dan apa yang ada di belakang persediaan simtomatik untuk selesema dan sejuk.

    Pertama, kita segera menggariskan kerangka suhu di mana pentadbiran ubat antipiretik diperlukan:

    1. Bagi orang dewasa yang telah menangkap selesema atau selesema - ini adalah 38.5 darjah Celsius dan ke atas
    2. Untuk kanak-kanak, wanita hamil, atau mereka yang tidak bertolak ansur dengan suhu tinggi, bar ini boleh dikurangkan kepada 38 darjah dan melebihi nilai ini.

    Sekarang kita mempunyai rangka kerja tertentu yang boleh kita bina. Apabila suhu lebih rendah daripada yang ditunjukkan, anda mungkin merasa buruk, penderitaan seolah-olah keterlaluan, tetapi fikir, adakah itu benar-benar buruk? Ia mungkin lebih baik untuk berpisah daripada monitor dan hanya berbaring, yang akan meningkatkan keadaan umum semasa sakit.

    Malah, untuk mengurangkan suhu pada kanak-kanak (dan juga pada orang dewasa), anda boleh menggunakan beberapa teknik mudah, yang saya panggil kaedah fizikal untuk mengurangkan suhu. Mereka tidak membayangkan penggunaan dadah atau kimia lain - fizik tulen, apabila badan yang panas apabila dibasahkan dengan baik mula melepaskan haba ke persekitaran luaran.

    Oleh itu, yang pertama membersihkan badan pesakit dengan air (tidak sejuk atau berais, tetapi hanya sejuk), air boleh diencerkan separuh dengan vodka atau anda boleh menambah cuka 6% biasa mengikut cuping cuka per liter air. Dengan bantuan span, anda boleh mengelap suhu badan kanak-kanak atau orang dewasa dengan penyelesaian ini. Kesannya, saya memberi jaminan kepada anda, akan teramat berat - minus 0.5-1 darjah pada termometer akan direkod dengan serta-merta. Walaupun ia tidak akan terlalu lama, tetapi yang menghalang untuk mengulangi prosedur selepas beberapa ketika.

    Kedua, otak pada suhu perasaan seperti itu hanya mendidih. Ada kemungkinan di sini untuk menggunakan penyejukan, yang akan menurunkan suhu dan memberikan outlet kepada kepala berpenyakit. Anda boleh meletakkan kain atau serbet yang dicelup dalam air sejuk di dahi anda. Cuka atau vodka boleh tidak ditambah dan disimpan di atas kepala untuk masa yang lama, membasahkan secara berkala.

    Prosedur di atas tidak boleh dilakukan dalam draf. Adalah lebih baik untuk menutup balkoni atau tetingkap untuk seketika, secara senyap-senyap mengelap pesakit, tunggu sehingga ia kering sedikit dan diletakkan di udara, sebelum menutupi selimut yang baik atau pergi bersama pesakit ke bilik lain.

    Ketiga, pakaian tidak hangat dan tidak menutupi pesakit dengan selimut atau selimut. Sebaliknya, pakaian harus ringan, mudah menyerap peluh, diperbuat dari bahan semula jadi, harus duduk bebas. Selimut juga harus menjadi nipis yang standard. Biarkan pertukaran haba biasa dengan persekitaran berlaku, jangan "memasak" orang yang sakit di bawah lapisan selimut dan katil bulu.

    Dari opera yang sama, aksiom keempat - pada suhu yang tinggi anda tidak perlu memberi raspberi seseorang (mereka biasanya memberikan teh dengan jus raspberry atau merebusnya), badan lebih panas apabila dimakan panas, dan suhu hanya akan merosot. Juga, jangan rendam kaki anda di mustard (kaki mandian kaki), ini juga menghangatkan organisma yang sudah panas.

    Sebagai seorang pengamal, saya menganjurkan hanya untuk kaedah-kaedah mengurangkan suhu, mereka sangat berkesan dan membantu untuk menetapkan semula suhu lebihan. Lagipun, pada suhu yang tinggi di dalam tubuh manusia, keseluruhan tindak balas selular dicetuskan, yang pada outputnya membawa kepada pembentukan interferon manusia, pertahanan yang sangat berharga membantu untuk memusnahkan virus. Ini bukan sejenis ubat buatan yang didakwa mengandung interferon, tetapi yang sebenarnya dan oleh itu sangat berharga. Untuk ini, anda boleh menahan simptom semestinya mengiringi sejuk atau selesema.

    Tetapi ada kalanya reaksi suhu menjadi patologi, ditambah intolerans individu memerlukan intervensi pihak ketiga dan mengambil dadah antipiretik. Di bawah ini kita akan bercakap tentang yang paling popular.

    Paracetamol. Ia adalah ubat yang mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan lemah. Ia bertindak secara tidak langsung melalui pusat-pusat thermoregulation dan kesakitan. Dalam pengalaman saya, ubat yang sangat berkesan, tidak mengandungi pewarna dan pengawet kimia tambahan, daripada serbuk serbuk berjenama pada suhu, di mana parasetamol adalah komponen utama - ini adalah Panadol, Tylenol, dan Efferalgan. Dalam kes ini, anda membayar lebih banyak untuk komponen tambahan dalam komposisi ubat, yang tidak diperlukan sama sekali, bahan aktif masih paracetamol.

    Adalah lebih baik menggunakan tablet yang diletakkan di dalam tablet (untuk kanak-kanak lebih baik daripada lilin) ​​- untuk orang dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun - 500 mg sekali, dos harian sehingga 4 gram (menurut pengalaman, tidak memberitahu angka ini, paracetamol mempunyai tetingkap terapeutik yang sangat sempit dan gangguan toksik dalam hati boleh berkembang, apa-apa ubat perlu diambil atas cadangan dan di bawah pengawasan seorang doktor). Kanak-kanak berumur 6-12 tahun ditetapkan dalam dos 250-500 mg, 1-5 tahun, 120-250 mg, dari 3 bulan. sehingga 1 tahun - 60-120 mg sehingga 4 kali sehari.

    Contraindications:

    • masalah hati dan buah pinggang yang teruk
    • alkoholisme kronik
    • hipersensitiviti kepada paracetamol

    Sekarang perhatikan derivatif paracetamol.

    Ibuklin Penyediaan gabungan yang mengandungi Ibuprofen + Paracetamol. Oleh kerana toleransi yang baik terhadap majoriti pesakit dan kesan terapeutik yang baik dari segi mengurangkan suhu dan menyingkirkan suhu, saya cadangkan ubat ini kepada pesakit saya sendiri. Terdapat dalam tablet.

    Ia digunakan dalam dos orang dewasa, 1 tablet 3 kali sehari.

    Ia tidak boleh digunakan untuk ulser dan gastritis gastrointestinal saluran, kehamilan dan penyusuan, penyakit hati dan ginjal, alkoholisme kronik.

    Panadol. Dadah yang sebelum ini sangat popular yang memberikan jualan yang baik hari ini. Ia adalah Paracetamol konvensional dalam tablet bersalut. Ibu suka anak-anak kita Panadol, yang mempunyai bentuk pelepasan yang mudah dalam bentuk penggantungan untuk pentadbiran lisan. Walaupun, jika ia adalah paracetamol yang sama, maka mengapa membayar lebih?

    Coldrex. Menemui dua bentuk pelepasan: Coldrex tablets dan Codrex HotRem - serbuk untuk penyediaan penyelesaian.

    Tablet mengandungi bahan-bahan berikut:

    • paracetamol 500 mg
    • kafein 25 mg
    • Phenylephrine hydrochloride 5 mg
    • terpinehydrate 20 mg
    • asid askorbik 30 mg

    Powder termasuk:
    • paracetamol 750 mg
    • phenylephrine hydrochloride 10 mg
    • asid askorbik 60 mg

    Ini adalah bahan ubat utama dalam komposisi, ditambah pula dengan pelbagai pemanis, pemekat, pewarna dan bahan kimia lain yang tidak ada hubungannya dengan rawatan.

    Ubat ini digunakan untuk mengurangkan suhu, mengurangkan kesakitan, dan juga melegakan kesesakan hidung. Sebatian kimia dalam komposisinya membolehkannya dilakukan.

    Dibenarkan untuk kanak-kanak dari 12 tahun tidak lebih daripada 3 sachet setiap hari. Ia tidak boleh digunakan pada orang dewasa dan kanak-kanak selama lebih dari 5 hari.

    Ia mempunyai sejumlah besar contraindications untuk menerima:

    • fungsi hati dan buah pinggang yang tidak normal
    • thyrotoxicosis
    • diabetes
    • penyakit jantung (infarksi miokardium, tachyarrhythmias)
    • hipertensi arteri
    • glaukoma penutupan sudut
    • alkoholisme kronik
    • hypertrophy prostat
    • kanak-kanak di bawah umur 12 tahun

    Awas perlu digunakan semasa mengandung dan menyusu. Adalah lebih baik untuk berjumpa doktor.

    Coldact Kapas pembebasan dilanjutkan. Ia merujuk kepada ubat simtomatik untuk rawatan selesema, selesema dan ARVI. Menghilangkan rasa sakit, demam dan rhinorrhea.

    Digunakan dalam dos dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 1 kapsul setiap 12 jam selama 3-5 hari.

    Komposisi:

    • paracetamol 200 mg
    • Phenylephrine hydrochloride 25 mg
    • chlorphenamine (chlorpheniramine) maleate 8 mg

    Juga banyak kontraindikasi:
    • disebut atherosclerosis arteri koronari
    • hipertensi arteri
    • fungsi hati dan buah pinggang yang tidak normal
    • diabetes
    • thyrotoxicosis
    • glaukoma penutupan sudut
    • penyakit parah hati, buah pinggang, jantung, pundi kencing
    • ulser peptik dan ulser duodenal
    • penyakit pankreas
    • kesakitan kencing dengan adenoma prostat
    • penyakit sistem darah
    • alkoholisme kronik
    • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase
    • kanak-kanak di bawah umur 12 tahun

    Tidak disyorkan untuk digunakan semasa kehamilan dan penyusuan.

    Theraflu. Seringkali keliru dengan Tamiflu, tetapi ini adalah ubat-ubatan yang sama sekali berbeza. Digunakan sebagai ubat simtomatik untuk selesema. Membantu dalam memerangi demam tinggi, menggigil, sakit kepala dan sakit otot, batuk, bersin, hidung berair.

    Komposisi:

    • paracetamol 325 mg
    • Pheniramine Maleate 20 mg
    • phenylephrine hydrochloride 10 mg
    • asid askorbik 50 mg
    • dan pengilang, pemanis, pewarna, dll.

    Terdapat dalam bentuk serbuk untuk larut dalam air. Ia perlu membubarkan kandungan bungkusan dalam segelas air panas rebus dan diminum dengan panas. Anda boleh mengambilnya jika perlu setiap 4 jam, tetapi tidak lebih daripada 3 dos sehari.

    Kontra dadah Teraflu terdiri daripada penambahan kontraindikasi bahan aktif ubat ini dan termasuk:

    • fungsi hati dan buah pinggang yang tidak normal
    • thyrotoxicosis
    • diabetes
    • penyakit jantung (infarksi miokardium, tachyarrhythmias)
    • hipertensi arteri
    • glaukoma penutupan sudut
    • hypertrophy prostat
    • alkoholisme kronik
    • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase
    • kanak-kanak di bawah umur 12 tahun
    • kehamilan dan penyusuan

    Rinza dan Rinzasip. Perbezaan kedua-dua ubat dalam bentuk pelepasan dan yang lebih rendah dalam komposisi bahan-bahan aktif.

    Rinza adalah pil lisan yang menghilangkan gejala selesema atau demam (demam, sakit, rhinorrhea), yang termasuk:

    • paracetamol 500 mg
    • kafein 30 mg
    • phenylephrine hydrochloride 10 mg
    • chlorphenamine maleate 2 mg
    • tambahan berat badan

    Dos - 1 tablet 3-4 kali sehari. Dos maksimum - 4 tablet. Kursus rawatan tidak melebihi 5 hari.

    Rinzasip adalah serbuk untuk penyediaan penyelesaian dan pengingesan berikutnya, juga menghapuskan gejala-gejala sejuk (demam, sakit, rhinorrhea), termasuk:

    • paracetamol 750 mg
    • kafein 30 mg
    • Pheniramine Maleate 20 mg
    • phenylephrine hydrochloride 10 mg
    • pemanis, pewarna dan pengeksport lain

    Dos - untuk orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 15 tahun pada 1 sachet 3-4 kali sehari, tetapi tidak lebih daripada 4 sachets sehari. Kursus rawatan, seperti tablet, tidak lebih daripada 5 hari.

    Seperti mana-mana ubat-ubatan sebatian, Rinza dan Rinzasip mempunyai pasif yang banyak dalam pelbagai kontra, yang diperoleh dengan menjumlahkan kontraindikasi setiap bahan kimia yang terdiri daripada:

    • fungsi hati dan buah pinggang yang tidak normal
    • thyrotoxicosis
    • diabetes
    • penyakit jantung (infarksi miokardium, tachyarrhythmias)
    • hipertensi arteri
    • glaukoma penutupan sudut
    • hypertrophy prostat
    • alkoholisme kronik
    • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase
    • kanak-kanak di bawah umur 15 tahun
    • kehamilan dan penyusuan

    Aspirin. Acetylsalicylic acid atau aspirin adalah ubat anti-radang nonsteroidal. Ia mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik, serta menghalang agregasi platelet, iaitu, mengurangkan pembekuan darah.

    JANGAN ambil sebagai ubat simptomatik untuk selesema. Oleh kerana peningkatan kebolehtelapan dinding vaskular dalam penyakit ini, ditambah dengan mengambil aspirin, anda boleh menyebabkan pendarahan. Kedua-dua orang dewasa dan kanak-kanak tidak dibenarkan mengambil aspirin untuk selesema. Pada kanak-kanak, di samping itu, pentadbiran salicylates boleh menyebabkan sindrom Ray, komplikasi yang berbahaya yang disertai oleh encephalopathy dan penyusupan lemak hati.

    Kontraindikasi untuk mengambil aspirin adalah:

    • penyakit erosif dan ulseratif saluran pencernaan (ulser, gastritis, hakisan perut dan usus)
    • hemofilia
    • diatesis berdarah
    • membedah aneurisme aorta
    • hipertensi portal
    • kekurangan vitamin K
    • kegagalan hati dan / atau buah pinggang
    • Saya dan III trimester kehamilan
    • tempoh laktasi
    • hipersensitiviti kepada asid acetylsalicylic dan salicylates lain

    Dos adalah individu. Bagi orang dewasa, dos tunggal berbeza dari 40 mg hingga 1 g, setiap hari - dari 150 mg hingga 8 g; kekerapan penggunaan - 2-6 kali sehari.

    Nurofen. Bahan aktif utama tablet Nurofen untuk pentadbiran oral adalah Ibuprofen 200 mg dan bahan tambahan untuk berat badan. Tablet berkembar juga boleh didapati untuk larut dalam air.

    Ia adalah agen anti-radang nonsteroidal. Ia mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang.

    Bagi orang dewasa dan kanak-kanak yang berusia lebih dari 12 tahun, ia digunakan pada dos 200 mg 3-4 kali sehari, dos awal maksimum sehingga 400 mg 3-4 kali sehari. Maksimum harian ialah 1200 mg.
    Kanak-kanak berusia 6 hingga 12 tahun - 200 mg 4 kali sehari. Berat kanak-kanak itu mestilah lebih daripada 20 kg untuk membenarkan penggunaan ubat-ubatan Nurofen.

    Contraindications:

    • luka erosif dan ulseratif saluran gastrousus dalam fasa akut, termasuk ulser peptik dan ulser duodenal, kolitis ulseratif, ulser peptik, penyakit Crohn
    • kegagalan jantung yang teruk
    • hipertensi arteri teruk
    • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase
    • hemofilia, keadaan hypocoagulation
    • leukopenia
    • diatesis berdarah
    • masalah hati dan / atau buah pinggang yang teruk
    • kehilangan pendengaran, patologi radas vestibular
    • III trimester kehamilan, laktasi
    • tempoh laktasi (penyusuan susu ibu)
    • kanak-kanak sehingga 6 tahun
    • Hipersensitiviti kepada ibuprofen atau komponen-komponen dadah.

    Analgin. Bahan aktif Metamizole natrium adalah turunan dari pyrazolone. Ia mempunyai antipiretik, analgesik dan agen anti-radang yang lemah. Ia digunakan untuk kesakitan pelbagai asal, serta demam yang disebabkan oleh penyakit berjangkit dan radang.

    Ia boleh didapati di bawah nama: Baralgin dan Trialgin. Bahan aktif utama dalam tablet ini adalah natrium metamizol yang sama.

    Rejimen dos Di dalam atau tepat, orang dewasa ditetapkan 250-500 mg 2-3 kali sehari. Dos tunggal maksimum - 1 g, setiap hari - 3 g. Dos tunggal untuk kanak-kanak berumur 2-3 tahun adalah 50-100 mg; 4-5 tahun - 100-200 mg; 6-7 tahun - 200 mg; 8-14 tahun - 250-300 mg; kekerapan kemasukan - 2-3 kali sehari.
    V / m atau / perlahan-lahan pada orang dewasa - 250-500 mg 2-3 kali sehari. Dos tunggal maksimum - 1 g, setiap hari - 2 g Di kalangan kanak-kanak, penggunaan parenteral dalam dos 50-100 mg setiap 10 kg berat badan.

    Contraindications:

    • disfungsi buah pinggang dan hati
    • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase
    • penyakit darah
    • hipersensitiviti kepada derivatif pyrazolone

    Dalam amalan saya, saya tidak menggunakannya dalam apa cara sekalipun, kerana pengeluaran dipyrone, yang kini wujud di planet ini (terutamanya di India), memberi tumpuan kepada pasaran kami. Di beberapa negara di Eropah, AS, Jepun dan Australia, ubat ini tidak digunakan atau diharamkan kerana perkembangan komplikasi yang menggerunkan - agranulocytosis (penyakit darah yang menyusul penurunan neutrophil (neutropenia)), yang boleh membawa maut. Oleh itu, melupakan pil pil analginina yang biasa, terdapat senarai ubat yang luas yang kurang berbahaya dan boleh didapati di domain awam.

    Penggunaan ubat-ubatan simptomatik yang dibungkus dan lazat untuk selsema dan selesema sudah membawa kepada akibat-akibat negatif, termasuk pendarahan, keracunan, dan semua yang tiba-tiba kerana orang lupa bahawa terdapat ubat di sebalik beg yang cantik yang juga boleh berlebihan. Sebagai contoh, ubat gabungan di atas mempunyai dos harian maksimum - biasanya 3-4 sachet setiap hari. Tidak ada 10 sachet sebagai rakan-rakan yang cuai seperti bidak dalam diri mereka sendiri dan orang yang tersayang, sedikit suhu akan naik - segera sampai ke paket itu. Dan di manakah perjuangan tubuh dengan penyakit ini? Tumpahan, kemudian tulis sudah hilang dan beberapa komplikasi yang mengerikan dapat dilampirkan. Dan apabila, akibat komplikasi yang timbul, ambulans "dokumentasi diri" bahkan sampai pada panggilan itu, mereka tidak dapat mengaitkan manifestasi ini dengan menggunakan paksi ajaib suhu, yang sangat memburukkan keadaan orang yang sakit.

    Ia juga perlu diingati bahawa semasa mengambil ubat multicomponent, ubat lain yang mengandungi bahan aktif yang sama seperti ubat ini tidak boleh diambil secara selari. Sebagai contoh, anda tidak boleh mengambil bersama Paracetamol tulen dan persediaan pelbagai komponen yang mengandungi paracetamol dalam komposisi mereka.

    Pendapat saya sebagai doktor adalah: lebih baik menggunakan ubat monokomponen (satu bahan aktif). Kemudian, dalam hal perkembangan reaksi patologis selalu, seseorang dapat memahami ubat yang menyebabkan reaksi ini dan mencukupi dengan komplikasi yang telah timbul. Juga, dalam hal mengambil satu ubat, tubuh akan memerlukan lebih banyak kuasa untuk memecahkannya dan mengasimilasinya daripada membebankan serbuk dan pil yang berlebihan dengan pengawet, pewarna dan bahan-bahan lain yang tidak berguna. Tenaga berguna untuknya dalam memerangi selesema dan selsema. Terutamanya tidak perlu menggunakan ubat antipiretik dan simtomatik pelbagai jenis dalam terapi pada kanak-kanak, kerana badan mereka boleh menjadi sangat berbahaya.