Utama / Pencegahan

Bolehkah saya mengambil analginum dengan papaverine dan dimedrol pada masa yang sama?

Kedua-dua analgin, dan papaverine, dan diphenhydramine - ubat-ubatan yang ditetapkan untuk sindrom kesakitan, kekejangan (biliary, usus, kolik buah pinggang), suhu badan yang tinggi. Mereka mempunyai kesan analgesik, antispasmodik, antipiretik, anti-alahan, dan sedatif.

Ciri ubat

Analgin (metamizol bahan aktif) adalah analgesik bukan narkotik. Ia mempunyai kesan analgesik, anti-radang, mengurangkan demam dalam keadaan demam.

Ia digunakan untuk sakit kepala, sakit gigi, neuralgia, sakit spastik - kolik biliary, penyakit buah pinggang, hiperthermia di latar belakang ARVI.

Papaverine adalah alkaloid poppy yang mempunyai kesan antispasmodik pada otot licin vaskular, pundi hempedu, rahim, perut, usus. Ia digunakan dalam hipertensi untuk melebarkan kapal-kapal, melegakan kesakitan pada kolik usus, gastritis, dyskinesia bilier.

Diphenhydramine adalah ubat antihistamin untuk rawatan penyakit alahan (urtikaria, asma bronkial, pollinosis). Ia juga mempunyai kesan sedatif dan hipnosis. Ia mempunyai kesan anti-radang kerana menghalang reseptor H1 histamin.

Mengapa ditetapkan bersama?

Kesan dengan penggunaan secara serentak dipertingkatkan. Diphenhydramine menghalang tindak balas alergi terhadap persediaan campuran lytik dan meningkatkan tindakan Analgin.

Bagaimana untuk bertindak ke atas badan?

Mereka mempunyai kesan analgesik, anti-radang.

Petunjuk untuk digunakan

Kolik (biliary, renal, usus), migrain, penangkapan krisis hipertensi, jangkitan virus pernafasan akut, radang paru-paru, tuberkulosis suhu tinggi, sakit haid, pankreatitis.

Bagaimana cara mengambil analgin dengan papaverine dan diphenhydramine?

Gunakan 1 ampoule penyelesaian untuk pentadbiran intravena setiap produk perubatan dan kumpulkan dalam satu 5 jarum suntikan.

Ciri aplikasi

Kehamilan dan penyusuan

Contraindicated. Ibu-ibu kejururawatan dinasihatkan untuk berhenti memberi makan semasa rawatan.

Umur kanak-kanak

Komarovsky tidak mencadangkan Analgin untuk kanak-kanak kerana kesan toksiknya. Dos yang dilarang lebih tinggi daripada 500 mg metamizol untuk kanak-kanak di bawah umur 10 tahun.

Umur maju

Ia adalah perlu untuk memantau keadaan hati, ginjal selepas pentadbiran ubat secara intravena, intramuskular.

Kesan sampingan Analgin dengan Papaverine dan Dimedrol

Metamizole: kerosakan hati, tindak balas alergi, agranulocytosis, angioedema.

Papaverine: penurunan tekanan, alergi, pening kepala.

Bahan aktif Dimedrol - diphenhydramine menyebabkan kelemahan umum, mengantuk.

Kontraindikasi terhadap penggunaan Analgin dengan Papaverine dan Dimedrol

Hepatik, kegagalan buah pinggang, kehamilan, pemakanan, asma bronkial.

Kesan memandu

Semua persiapan campuran boleh mempengaruhi kepekatan. Oleh itu, dimedrol mempunyai kesan hipnosis, gabungan itu dikontraindikasikan untuk pemandu dan orang yang menguruskan peralatan yang kompleks.

Interaksi dengan ubat lain

Metamizole meningkatkan hepatotoksisiti ubat lain, barbiturates melemahkan kesannya. Amitriptyline, pil kontraseptif membawa kepada peningkatan kepekatan. Tidak serasi dengan agen radiopaque. Meningkatkan aktiviti antikoagulan, melemahkan kesan cyclosporine.

Papaverine meningkatkan kesan ubat antihipertensi, mengurangkan kesan terapeutik Levodopa. Analgin dan NVPS meningkatkan tindakan antispasmodik.

Dimedrol meningkatkan kesan antikolinergik holinoblokatorov.

Keserasian dengan alkohol

Campuran tidak sesuai dengan etil alkohol.

Berlebihan

Terdapat peningkatan dalam kesan sampingan, koma mungkin, kegagalan hati. Rawatan - dialisis peritoneal, dipaksa diuretik, dengan menggunakan tablet - lavage gastrik melalui tiub.

Terma jualan farmasi

Preskripsi.

Syarat penyimpanan

Suhu penyimpanan - tidak lebih tinggi daripada 25 ° C.

Hidup rak

Dimedrol (penyelesaian) - 4 tahun, Papaverine - 2 tahun, Analgin - 3 tahun.

Analog

Terdapat ubat gabungan - Pentalgin, yang mengandungi paracetamol antipiretik, ubat antisasmosis Drotaverinum, dan antihistamin, pheniramine.

Harga dadah

Analgin dalam ampul kos 60 rubel. untuk 10 ampul Harga Dimedrol - 25 Rubles., Papaverina - 64 Rubles.

Ulasan

Semasa haid terdapat kesakitan teruk. Doktor ambulans membuat tembakan triad - ia berasa lebih baik.

Terdapat radang paru-paru. Campuran lytic telah ditetapkan untuk mengurangkan haba, dan letupan dyspnea hilang.

Vlasova N.E., doktor kecemasan

Dengan demam tinggi, kolik bilier, hipertensi, haid yang menyakitkan pada wanita, kami menggunakan gabungan antispasmodik, analgesik dan antihistamin. Bantu cepat.

Nikolaev PV, pakar bedah

Dengan kolik, kami sentiasa menetapkan triad untuk melegakan kesakitan, menenangkan pesakit, melonggarkan saluran empedu atau ureter.

Analgin Dimedrol papaverine dalam satu jarum suntik

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Gabungan Dimedrol dengan dadah analginum dan anti-alergi

Gabungan ubat-ubatan dalam "triad" dianggap universal untuk pemberian pertolongan pertama dalam hal banyak patologi. Dalam penyakit pembedahan, papaverine dengan diphenhydramine dan analginum membantu menangkap sindrom kesakitan dengan melegakan otot saluran, saluran saluran kencing, dan usus. Oleh kerana Dimedrol, adalah mungkin untuk mengurangkan gejala-gejala pembedahan akut, patologi urologi dan ginekologi. Ia membolehkan anda menenangkan pesakit. Analgin boleh menggantikan aspirin jika ia boleh didapati sebagai suntikan.

Komposisi triad, dos ubat

Komposisi triad termasuk tiga ubat farmakologi yang sangat murah, sedikit kesan sampingan, serta kesan cepat pesat. Ini termasuk analgin, diphenhydramine dan papaverine.

Dos yang dipyrone dalam campuran adalah 2 ml larutan 50%. Dos Dimedrol - 1 ml penyelesaian 1%. Dos papaverine - 2 ml - 2% penyelesaian.

Analog sepenuhnya dari Dimedrol, yang tidak mempunyai kesan sentral, # 8212; ia adalah loratadine, dikenali di bawah nama dagang claritin. Ubat ini tergolong dalam kelas penghalang histamin II generasi. Dalam kategori yang sama untuk rawatan alergi, phencarol, peritol, diazolin, dan simprex hadir. Yang paling berkesan pada masa ini adalah wakil generasi ketiga penghalang reseptor histamin: cytirizine, desloratadine, fexofenadine. Selain itu, loratadine kekal sebagai salah satu ubat yang paling biasa digunakan untuk rawatan apa-apa jenis alahan.

Artikel pengarang: Alina Samsonov

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Gabungan Dimedrol dengan dadah analginum dan anti-alergi

Gabungan ubat-ubatan dalam "triad" dianggap universal untuk pemberian pertolongan pertama dalam hal banyak patologi. Dalam penyakit pembedahan, papaverine dengan diphenhydramine dan analginum membantu menangkap sindrom kesakitan dengan melegakan otot saluran, saluran saluran kencing, dan usus. Oleh kerana Dimedrol, adalah mungkin untuk mengurangkan gejala-gejala pembedahan akut, patologi urologi dan ginekologi. Ia membolehkan anda menenangkan pesakit. Analgin boleh menggantikan aspirin jika ia boleh didapati sebagai suntikan.

Komposisi triad, dos ubat

Komposisi triad termasuk tiga ubat farmakologi yang sangat murah, sedikit kesan sampingan, serta kesan cepat pesat. Ini termasuk analgin, diphenhydramine dan papaverine.

Dos yang dipyrone dalam campuran adalah 2 ml larutan 50%. Dos Dimedrol - 1 ml penyelesaian 1%. Dos papaverine - 2 ml - 2% penyelesaian.

Analog sepenuhnya dari Dimedrol, yang tidak mempunyai kesan sentral, # 8212; ia adalah loratadine, dikenali di bawah nama dagang claritin. Ubat ini tergolong dalam kelas penghalang histamin II generasi. Dalam kategori yang sama untuk rawatan alergi, phencarol, peritol, diazolin, dan simprex hadir. Yang paling berkesan pada masa ini adalah wakil generasi ketiga penghalang reseptor histamin: cytirizine, desloratadine, fexofenadine. Selain itu, loratadine kekal sebagai salah satu ubat yang paling biasa digunakan untuk rawatan apa-apa jenis alahan.

Artikel pengarang: Alina Samsonov

Menggunakan Analgin dengan Dimedrol untuk mengurangkan suhu

Aksi Analgin dan Dimedrol

Diphenhydramine merujuk kepada ubat antihistamin yang mempunyai kesan sedatif yang jelas. Juga, ubat ini mempunyai kesan anti-radang yang lemah.

Harus diingat bahawa Analgin dengan Dimedrol mempunyai sejumlah batasan dalam bentuk ulser perut, kencing manis, dan asma bronkial. Juga Diphenhydramine dan Analgin boleh menyebabkan dehidrasi badan yang teruk, oleh itu, selepas suntikan pementasan, sekurang-kurangnya satu gelas cairan perlu diambil.

Permohonan Dimedrol dan Analgin

Jika Analgin dengan Dimedrol tidak wujud dalam bentuk penyelesaian, adalah mungkin menggunakan dadah dalam bentuk tablet. Satu keadaan penting ialah untuk memerhatikan dos yang tepat, yang bergantung kepada umur dan berat badan kanak-kanak atau orang dewasa.

Jika pesakit akan meletakkan suntikan antipiretik Analgin pada suhu tinggi, maka anda perlu mengambilnya dalam satu dos seribu miligram. Selepas itu, ia diphenhydramine, dalam satu gram. Campuran itu digegarkan dengan sempurna.

Apabila Analgin diletakkan dengan Dimedrol, dos campuran selesai mestilah satu mililiter. Pada siang hari, pukulan pada suhu yang tinggi boleh diletakkan hanya dua kali.

Jika atas sebab tertentu pesakit tidak boleh meletakkan suntikan, maka anda boleh mengambil penyelesaian yang dihasilkan di dalamnya. Tetapi perlu diingat bahawa kesan dadah dalam keadaan sedemikian akan menjadi lebih perlahan.

Untuk memasukkan suntikan kepada orang dewasa atau anak, anda perlu mengikuti beberapa cadangan.

  1. Ambil jarum baru dan gunakannya untuk mendail Analgin pertama, dan kemudian diphenhydramine. Goncangkan dengan baik.
  2. Perlahan suntikan campuran ke dalam tisu otot dan guna bulu kapas.

Jika prosedur perlu diulang, ia boleh dilakukan hanya selepas enam jam.

Penggunaan Analgin, Dimedrol dengan Papaverine atau No-Spa

Kemudian doktor menggunakan kaedah lain. Untuk menghilangkan kekejangan dan pengembangan kapal-kapal, campuran Analgin, Dimedrol, Papaverin mengusahakan. Komponen ketiga bertindak sebagai antispasmodik. Dalam perubatan, penyelesaian ini dipanggil campuran lytic. Suntikan ini membolehkan anda mengeluarkan haba dalam beberapa minit.

Untuk menyediakan penyelesaian, anda memerlukan dua mililiter dari Analgin, satu mililiter Dimedrol dan dua mililiter dari Papaverine. Dos ini ditunjukkan untuk orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih daripada dua belas tahun.

Sekiranya suntikan diberikan kepada bayi, maka Analgin perlu ditambah pada separuh.

Jika komponen hadir hanya dalam bentuk tablet, maka Analgin, Dimedrol, No-shpa boleh dimasukkan ke dalam larutan.

Harus diingat bahawa campuran lytic Analgin, Papaverine dengan diphenhydramine dapat menyebabkan efek sampingan yang terjadi:

Dalam pediatrik, papaverine dan analgin hanya digunakan dalam kes yang teruk, apabila suhu tinggi berlangsung lama dan membawa ancaman kepada kehidupan bayi.

Mengurangkan haba dengan kaedah yang lembut

Analgin dengan papaverine meletakkan anak-anak hanya dalam keadaan yang melampau. Jika bacaan suhu tidak melebihi lebih daripada 39.6 darjah dan dipegang selama tiga hingga empat hari, maka anda boleh menggunakan kaedah yang lebih lembut.

Juga sebagai antipiretik yang berkesan pada kanak-kanak, kombinasi Paracetamol dan Ibuprofen yang sama boleh digunakan. Berikan contohnya, sirap Paracetamol dan letakkan lilin Nurofen dalam masa lima minit. Atau lakukan secara berbeza. Berikan sirap Ibuprofen dan kembalikan lilin Tsefecon. Adalah dinasihatkan untuk menggunakan gabungan itu tidak melebihi dua kali sehari.

Dengan vasospasm, Paracetamol, No-spa dan Suprastin akan menjadi kombinasi yang berkesan. Paracetamol bertindak sebagai ubat antipiretik. Suprastin, sebagai antihistamin, akan mengeluarkan bengkak dari tisu, memudahkan pernafasan dan mempunyai kesan sedatif. No-shpa bertindak sebagai spasmodik, yang melancarkan saluran darah dan menyediakan Paracetamol dengan akses penuh ke proses keradangan.

Cadangan kecil mengenai penggunaan dadah

Ramai ibu bapa mengadu tentang mengapa Paracetamol dan Ibuprofen tidak berkesan dalam mengurangkan suhu pada kanak-kanak. Kesan dadah bergantung kepada punca penyakit ini.

Lilin Nurofen juga tidak selalu berkesan, kerana ibu bapa tidak mematuhi dos yang ditetapkan. Meletakkan lilin hendaklah berdasarkan usia kanak-kanak.

Ibuprofen juga mempunyai ciri-ciri anti-radang, yang membolehkan untuk menghentikan proses keradangan dan menurunkan suhu ke paras normal.

Tetapi jika penyakit pada anak disebabkan oleh jangkitan bakteria, maka tidak ada ubat antipiretik yang akan membantu. Dalam keadaan sedemikian memerlukan penggunaan antibiotik mandatori.

Gabungan Analgin dan Dimedrol dan Papaverine paling sering digunakan dalam keadaan pegun, apabila indeks suhu berada di atas 39.6 selama beberapa hari.

Keserasian Dimedrol, Analgin dan Papaverina

Diphenhydramine dan Analgin and Papaverine - campuran yang melegakan kesakitan, tindak balas keradangan, kekejangan otot licin. Ia digunakan untuk pankreatitis, demam, haid yang menyakitkan. Doktor gabungan ini dalam satu jarum dipanggil triad.

Diphenhydramine dan Analgin and Papaverine - campuran yang melegakan kesakitan, tindak balas keradangan, kekejangan otot licin.

Tindakan

Analgin

Ia adalah analgesik antipiretik, bukan narkotik. Metamizole mengurangkan suhu badan, dan juga menindas pengalihan dorongan rasa sakit. Ia mempunyai sifat anti-radang. Ia digunakan untuk sakit kepala, demam, kecederaan.

Papaverine

Antispasmodic myotropic. Mengurangkan kemasukan kalsium kalsium ke dalam sel, mengurangkan keceriaannya. Blok aktiviti enzim phosphodiesterase myocytes licin. Bersantai lapisan otot kapal, rahim, usus, saluran hempedu, sphincter Oddi, bronchi. Menghilangkan kesakitan pada kolik biliary dan renal, pankreatitis, spasme rahim semasa hari kritikal.

Ia digunakan untuk gastritis, ulser duodenal untuk mengurangkan kesakitan. Ditugaskan untuk melegakan krisis hipertensi - menurunkan tekanan darah akibat penurunan jumlah peredaran vaskular periferal.

Di samping itu, Papaverine boleh digunakan untuk buasir. Baca lebih lanjut mengenai perkara ini di sini.

Diphenhydramine

Dadah anti-ubat. Ia adalah penghalang reseptor H1-histamin. Disebabkan ini, ia mengurangkan kebolehtelapan vaskular meningkat semasa tindak balas hipersensitiviti.

Mengurangkan keasidan perut, yang digunakan untuk melegakan kesakitan pada gastritis hyperacid dan ulser gastrik. Ia mempunyai kesan hipnosis. Menghalang sistem saraf pusat, memberikan kesan sedatif.

Ia digunakan untuk kejutan anaphylactic, asma bronkial.

Analgin + Dimedrol + Papaverin

Gabungan Dimedrol dengan dadah analginum dan anti-alergi

Diphenhydramine dan papaverine kekal sebagai ubat yang paling biasa digunakan, yang dikaitkan dengan kos rendah ubat-ubatan dan permulaan kesan yang cepat. Dan bersama dengan mereka digunakan analgin, yang merupakan sebahagian daripada "triad" suntikan. Campuran ini digunakan di hospital perubatan dan di dalam bilik kecemasan. Intramuskular suntikan "triad" intramuscularly, yang membolehkan untuk mempercepatkan permulaan kesan yang diingini.

Triad digunakan untuk pesakit pembedahan, trauma, dan terapeutik. Komposisi suntikan akibat analgin mempunyai kesan analgesik yang tidak terekspresikan dan juga berkesan terhadap suhu. Diphenhydramine adalah penghalang reseptor histamin di pinggir, digunakan sebagai penenang pusat. Papaverine adalah antispasmodik yang kuat dengan kesan utama pada otot licin vaskular.

Gabungan ubat-ubatan dalam "triad" dianggap universal untuk pemberian pertolongan pertama dalam hal banyak patologi. Dalam penyakit pembedahan, papaverine dengan diphenhydramine dan analginum membantu menangkap sindrom kesakitan dengan melegakan otot saluran, saluran saluran kencing, dan usus. Oleh kerana Dimedrol, adalah mungkin untuk mengurangkan gejala-gejala pembedahan akut, patologi urologi dan ginekologi. Ia membolehkan anda menenangkan pesakit. Analgin boleh menggantikan aspirin jika ia boleh didapati sebagai suntikan.

Di hospital terapeutik dan di bilik kecemasan, dalam ambulans dan di pusat atendan dan pusat obstetrik, "triad" boleh digunakan untuk melegakan krisis hipertensi dan untuk melegakan kebimbangan. Untuk mengurangkan tekanan darah dalam "triad" digunakan papaverine. Dia sangat membetulkan penunjuk tekanan darah kerana kelonggaran arteri jenis otot. Mereka terletak di pinggir, dan oleh itu, tindakan papaverine meningkatkan bekalan darah ke tisu periferal tanpa mengganggu aliran darah di otak, buah pinggang, dan jantung.

Di kebanyakan negara di negara ini tidak ada hospital yang besar dengan jabatan alergen khas. Akibatnya, pesakit dengan penyakit alergi datang sama ada ke hospital terapeutik atau unit rawatan intensif. Walau bagaimanapun, tahap pertama hospitalisasi mereka adalah wad kecemasan atau ambulans. Di sini, untuk mengurangkan aktiviti reaksi alahan boleh digunakan "triad". Kerana kehadiran campuran Dimedrol mengurangkan risiko kepada pesakit semasa reaksi alergi sistemik.

Komposisi triad, dos ubat

Komposisi triad termasuk tiga ubat farmakologi yang sangat murah, sedikit kesan sampingan, serta kesan cepat pesat. Ini termasuk analgin, diphenhydramine dan papaverine.

Analgin tidak digunakan di negara-negara Barat kerana banyak tindakbalas yang merugikan dan kerana ia tidak ekonomik untuk syarikat farmakologi. Ia tergolong dalam kelas ubat anti radang nonsteroid dan mempunyai banyak analog. Salah satunya ialah aspirin. Kedua-dua ubat ini mempunyai banyak reaksi buruk yang berkaitan dengan perencatan 2 jenis siklooksigenase. Walau bagaimanapun, untuk mengurangkan analgin suhu dan aspirin kekal menjadi cara yang sangat baik.

Dimedrol dadah tergolong dalam kelas penghambat reseptor histamin dan merupakan antara ubat generasi pertama. Malah, Dimedrol sudah ketinggalan zaman dan bukanlah yang paling berjaya untuk merawat penyakit alergi. Ini disebabkan oleh penindasan aktiviti saraf di peringkat tertinggi. Selepas mengambil Dimedrol, rasa mengantuk diperhatikan di kebanyakan pesakit. Atas sebab ini, "triad" bukanlah cara yang berkesan untuk rawatan alahan tetap, walaupun ia boleh digunakan pada peringkat awal perkembangan reaksi sistemik: urticaria, kejutan anaphylactic, angioedema.

Analog sepenuhnya dari Dimedrol, yang tidak mempunyai kesan sentral, adalah loratadine, dikenali di bawah nama perdagangan Claritin. Ubat ini tergolong dalam kelas penghalang histamin II generasi. Dalam kategori yang sama untuk rawatan alergi, phencarol, peritol, diazolin, dan simprex hadir. Yang paling berkesan pada masa ini adalah wakil generasi ketiga penghalang reseptor histamin: cytirizine, desloratadine, fexofenadine. Selain itu, loratadine kekal sebagai salah satu ubat yang paling biasa digunakan untuk rawatan apa-apa jenis alahan.

Papaverine dalam komposisi "triad" melakukan fungsi antispasmodic, yang paling aktif berkaitan dengan otot-otot pembuluh darah. Suntikan intramuskular membawa kepada penurunan tekanan darah, kelonggaran otot licin usus, sengal pundi hempedu, papilla duodenal besar, ureter. Dan analog berfungsi papaverine ialah "No-shpa".

Drotaverinum hadir dalam komposisi ubat ini, yang lebih aktif berkaitan dengan otot-otot lancar organ-organ dalaman, dan bukannya kapal. No-shpa digunakan dalam amalan pembedahan, terapeutik dan ginekologi. Kerana kelonggaran otot licin, Drotaverinum dan papaverine dapat menimbulkan anestetik. Dengan kekuatan tindakan, mereka tidak melebihi Novocain, namun, mereka menghapuskan penyebab kesakitan, yang mana mereka dipilih untuk rawatan lebih kerap daripada cara lain.

Artikel pengarang: Alina Samsonov

Bolehkah saya mengambil Analgin, Papaverine dan Dimedrol pada masa yang sama?

Analgin, Papaverine, Dimedrol (triad) - salah satu gabungan yang paling biasa digunakan untuk mengurangkan suhu tinggi.

1 Bagaimana untuk bertindak ke atas badan

Dilantik dalam bentuk pil atau suntikan dalam satu picagari tunggal untuk mengurangkan haba, serta campur tangan pembedahan dan kecederaan. Ia mempunyai sifat analgesik, sedatif dan antispasmodik.

Dadah dijadikan suntikan dalam satu jarum untuk mengurangkan demam, serta semasa pembedahan dan kecederaan.

Analgin

Ia mempunyai sifat analgesik dan antipiretik. Ia mempunyai kesan anti-radang yang ringan.

Diphenhydramine

Antihistamin, antireriat, antiemetik, hipnosis, anestetik tempatan.

Papaverine

Antispasmodic myotropic.

2 Apa yang membantu campuran

Selepas pengenalan campuran intramuskular, penghapusan gejala seperti:

  • demam yang berpanjangan disebabkan oleh virus atau bakteria;
  • sindrom kesakitan pelbagai etiologi.

Di samping itu, ia ditugaskan untuk melegakan krisis hipertensi, peningkatan pankreatitis kronik. Ia mempunyai tindakan yang cepat dan berkesan.

3 Bagaimana untuk mengambil Analgin dengan Papaverine dan Dimedrol

Bagi orang dewasa, dos ubat yang dicampur untuk suntikan intramuskular atau penyelesaian untuk pentadbiran intravena:

  • 2 ml Analgin;
  • 1 ml Dimedrol;
  • 2 ml papaverine.

Campuran lytic untuk orang dewasa digunakan tidak lebih daripada sekali setiap 6-8 jam.

Bagi kanak-kanak, penyelesaian ini ditetapkan dalam dos:

  • pada umur 3 hingga 10 tahun - 0.2 ml untuk setiap 10 kg berat badan, tetapi tidak lebih daripada 1 ml;
  • Dari 10 hingga 18 tahun - 1-2 ml setiap 12 jam.

4 Ciri aplikasi

Suntikan intravena boleh ditetapkan hanya untuk pesakit dewasa. Kanak-kanak hanya diberi suntikan intramuskular.

Selepas pentadbiran campuran ubat, pesakit diperhatikan pada siang hari.

Kehamilan dan penyusuan

Umur kanak-kanak

Hanya dalam bentuk suntikan intramuskular tunggal.

Umur maju

Sekiranya tiada kontraindikasi untuk mengambil ubat ini (bergantung kepada gambar klinikal), triad boleh digunakan.

5 Kesan sampingan Analgin dengan Papaverine dan Dimedrol

Selepas digunakan, mereka boleh menyebabkan reaksi sampingan, seperti:

  • mual;
  • mulut kering;
  • kelemahan umum;
  • pening;
  • pelanggaran dalam saluran pencernaan, dsb.

6 Kontraindikasi untuk penggunaan Analgin dengan Papaverine dan Dimedrol

Ia tidak dilantik jika terdapat maklumat dalam sejarah pesakit tentang keadaan seperti:

  • kegagalan buah pinggang dan / atau hati;
  • gangguan darah;
  • asma bronkial.

Ia tidak ditetapkan dengan kehadiran intoleransi individu terhadap komponen aktif, serta semasa mengandung dan semasa tempoh laktasi.

Campuran ubat-ubatan ini tidak ditetapkan bersama dengan vasoconstrictor atau dilating, menormalkan tekanan, komposisi diuretik dan choleretic, antihistamin.

7 ulasan

Svetlana, 29 tahun, Blagoveshchensk

Adalah dipercayai bahawa tidak perlu menurunkan suhu dalam kanak-kanak, jika penunjuknya tidak melebihi 38 ° C. Tetapi jika kenaikan haba dan tidak mustahil untuk mengetuknya dengan sirap atau reduksi ubat yang demam - ia menjadi menakutkan. Melihat bahawa suhu seorang kanak-kanak berusia satu tahun mula meningkat, saya tidak menunggu: bahagian anak perempuan dimulakan dengan segera, dan pada 37.5 ° C, Nurofen diberikan. Setengah jam kemudian, ia meningkat kepada 38.3 ° C. Saya memanggil ambulans.

Doktor itu tiba beberapa minit kemudian, tetapi suhu telah melompat ke 39 ° C. Diagnosis dengan SARS dan meletakkan campuran lytic. Kesannya muncul dengan serta-merta: suhu jatuh dan anak perempuan tertidur. Malam berlalu secara senyap-senyap. Pada waktu pagi, ahli pediatrik daerah datang dan menetapkan rawatan yang sesuai.

Maria, 41, Kemerovo

Tahun lepas, saya mempunyai sejuk yang buruk. Demam telah meningkat, sakit kepala yang tidak tertahankan, sakit hati dan batuk yang kuat bermula. Saya tidak tidur selama beberapa hari, tetapi dalam keadaan koma. Seorang kawan memberitahu saya bahawa dalam keadaan sedemikian, triad, diberikan secara intravena atau intramuskular, banyak membantu. Ejen lisan boleh digunakan bukannya suntikan.

Menggantikan diphenhydramine pada Suprastin, dan Papaverin di No-shpu, mengambil triad dalam tablet. Gabungan antipiretik yang baik. Sudah pada malam pertama selepas mengambil ubat-ubatan ini, mungkin untuk mendapatkan tidur yang baik.

Analgin dengan Dimedrol pada suhu

Apabila anak anda atau orang yang disayangi mempunyai demam tinggi yang tidak terjejas oleh paracetamol, aspirin, atau ubat antipiretik lain, maka panik berlaku. Anda tidak tahu apa yang perlu dilakukan.

Dalam kes sedemikian, cara terbaik adalah untuk mendapatkan rawatan perubatan. Tetapi selalunya tidak mustahil.

Dalam kes sedemikian, anda harus sedar bahawa analgin adalah agen antipiretik yang lebih kuat daripada asid asetilsalicylic dan paracetamol. Kesan khas diberikan oleh suntikan intramuskular berkadaran dengan campuran analin dan Dimedrol. Ini membantu mengurangkan suhu badan yang tinggi dalam masa 10-15 minit seterusnya.

Walau bagaimanapun, analgin sebagai antipiretik berfungsi dengan baik di bawah tiga syarat:

  • jika ia diberikan intramuscularly;
  • dalam kombinasi dengan diphenhydramine;
  • dalam kombinasi dengan papaverine.

Atas sebab ini, kit pertolongan cemas rumah anda hendaklah sentiasa:

  • lima jarum suntikan;
  • lima ampul papaverine hydrochloride;
  • lima ampoules analgin;
  • lima ampul Dimedrol.

Hari ini analgin dengan diphenhydramine pada suhu mempunyai kesan yang cepat dan selamat. Haba sudah berkurang dalam masa 15 minit selepas suntikan. Ia tetap hanya untuk belajar bagaimana melakukan analgin dengan diphenhydramine pada suhu.

Ibu bapa mesti mematuhi peraturan asepsis dan antisepsis dengan tegas. Dengan suntikan intramuskular terdapat risiko abses berikutnya dengan suppuration lapisan subkutaneus dan serat otot.

Dos

Sebelum anda membuat analgin dengan dos Dimedrol mesti dikira dengan teliti. Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 14 tahun, ambil 1 ampoule dipyrone, diphenhydramine, dan papaverine. Semua ubat diambil dalam satu jarum suntikan.

Bagi kanak-kanak, dos yang dikira dengan cara yang sedikit berbeza. Bagaimana untuk melakukannya - lihat jadual yang dilampirkan. Jika anda melakukan analgin sendiri dengan dos Dimedrol dikira berdasarkan:

  • umur kanak-kanak;
  • berat badan bayi sehingga tiga tahun;
  • keterukan keadaan.

Ingat bahawa dos yang terpilih dipyrone dengan diphenhydramine akan membantu anda dengan cepat dan cekap membantu anak anda pada suhu tinggi.

Bolehkah paracetamol dan analgin digabungkan?

Jika anda mengambil paracetamol dan analgin pada suhu yang tinggi, hanya penting untuk memerhatikan dos yang betul. Analgin dan paracetamol bukan antagonis. Mereka juga tidak meningkatkan kesan farmakologi antara satu sama lain pada tubuh manusia.

Walaupun begitu, apabila memilih ubat untuk mengurangkan suhu, pertimbangkan bahan yang telah diambil oleh seseorang sebelum ini. Jangan mengambil paracetamol, analgin dan ubat-ubatan anti-radang pada masa yang sama.

Bagaimana analgin dari suhu

Dalam kebanyakan kes, analgin dari suhu membantu lebih cekap daripada asid acetylsalicylic dan paracetamol. Ini disebabkan oleh analginum kepunyaan kumpulan farmakologi nonsteroid anti-radang dadah. Ini membolehkan analgin bukan sahaja untuk mengurangkan suhu, tetapi juga mempunyai kesan anti-radang.

Bagaimana untuk membuat suntikan?

Betulkan suntikan analgin dipyrone dengan diphenhydramine akan membantu anda sedikit peringatan:

  • sebelum membuka ampul, anda perlu memanaskannya sehingga suhu pesakit;
  • sebelum membuka ampoule itu harus dirawat dengan larutan alkohol;
  • dalam jarum suntikan, anda mesti terlebih dahulu memanggil analginum, kemudian diphenhydramine;
  • mentadbir campuran dadah perlahan-lahan dan berhati-hati;
  • Analgin disuntik dengan dimedrol hanya intramuscularly di kuadran luar atas punggung.

Sekiranya anda mempunyai peluang, lebih baik untuk mendapatkan rawatan perubatan kecemasan jika anda memerlukan bantuan perubatan pada suhu tinggi. Ia adalah perlu untuk menggunakan suntikan di rumah hanya dalam kes-kes yang melampau.

Campuran endapan: analgin + dimedrol + papaverine

Analgin paling berkesan mengetuk suhu dalam komposisi campuran yang dikatakan lytic. Ia terdiri daripada analgin dan papaverine diphenhydramine. Dalam kes ini, ia akan betul jika anda mengambil:

  • 2 ml penyelesaian dipyrone;
  • 1ml Dimedrol;
  • 2 ml papaverine.

Secara semulajadi, dos ini direka untuk orang dewasa dan remaja berusia lebih dari 14 tahun.

Meletakkan analgin dengan diphenhydramine pada suhu tidak boleh melebihi sekali setiap 6 jam. Sekiranya langkah ini tidak membantu anda menurunkan haba, anda perlu segera berjumpa doktor untuk melantik rawatan yang mencukupi.

Bagaimana analgin mengetuk suhu

Analgin dadah mengetuk suhu agak tajam. Ini harus dipertimbangkan dalam rawatan seterusnya pesakit. Sekiranya orang yang anda sayangi mempunyai suhu badan di atas 39 darjah Celsius, maka kami cadangkan anda segera memberi kepadanya kira-kira setengah liter air rebusan hangat selepas mengambil analgin dengan Dimedrol.

Dengan penurunan suhu yang ketara, dehidrasi boleh berlaku. Ini akan menyebabkan gejala keracunan meningkat.

Adakah mungkin analginum dengan anak-anak dimedrol

Jika anda ingin menggunakan Analgin dengan Dimedrol, dos untuk kanak-kanak perlu dikira berdasarkan usia dan berat badan mereka. Pengiraan diberikan dengan lebih terperinci dalam jadual berikut.

Suntikan pada suhu dos analgin kanak-kanak

Analgin, papaverine, diphenhydramine (triad) - petunjuk

Demam tinggi menyebabkan penderitaan bukan sahaja untuk kanak-kanak, tetapi juga untuk ibu bapa, terutamanya apabila ia datang kepada suntikan. Analgin, papaverine dan diphenhydramine adalah kombinasi demam yang paling biasa pada kanak-kanak, yang digunakan lebih awal dan sekarang. Benar, dalam beberapa tahun kebelakangan ini dia telah mengalami beberapa perubahan kecil, yang akan saya bahas di bawah. Saya akan memberikan contoh mengira dos triad pada suhu pada kanak-kanak.

Prick analginum, papaverine, diphenhydramine children

Jika anda, bergelut dengan suhu tinggi, mencuba semua kaedah penyejukan fizikal (diterangkan dalam artikel Apa yang perlu dilakukan pada suhu tinggi pada kanak-kanak), adakah anda mempunyai tablet ubat antipiretik, penggantungan, suppositori yang lebih baik), tetapi tidak mencapai kejayaan, maka gabungan analgin, papaverine dan dimedrol dalam picagari yang sama akan dimainkan.

Walaupun triad adalah pada bibir semua orang, bagaimanapun, menurut protokol terkini untuk menyediakan rawatan perubatan pada suhu tinggi pada kanak-kanak, Dimedrol telah digantikan oleh Suprastin (antihistine). Telah terbukti bahawa penggunaan suprastin dalam gabungan ini lebih selamat untuk kanak-kanak daripada dimedrol. Pada keberkesanan suprastin (antihistine) tidak lebih rendah daripada dimedrol. Kedua-dua dadah tergolong dalam kumpulan ubat antihistamin (penyekat reseptor H1-histamin).

Daripada papavernia, ada yang mengesyorkan menggunakan penyelesaian drotaverine (no-shpy). Dalam bentuk tablet, no-silo (drotaverine) boleh digunakan untuk kanak-kanak berusia 6 tahun, dan dalam bentuk penyelesaian, tiada kajian klinikal mengenai penggunaan bayi telah dijalankan. Oleh itu, saya hanya akan berpegang dengan papaverine.
Analgin (metamizole natrium) tidak mempunyai alternatif dan oleh itu kekal sangat diperlukan dalam triniti ini.

Analgin, diphenhydramine (suprastin), papaverine - dos untuk kanak-kanak

Analgin atau natrium metamizole untuk suntikan boleh didapati dalam dua dos: 25% - 2 ml dan 50% - 2 ml. Dalam majoriti arahan, dos analgin dikira untuk setahun hidup, malangnya, walaupun dalam protokol rawatan perubatan untuk hyperthermia pada kanak-kanak, mereka berorientasikan usia. Mungkin saya akan mengulangi, tetapi lebih tepat untuk mengira dos ubat mengikut berat, terutamanya ketika datang kepada anak-anak muda. Umur tidak sama sekali menunjukkan penunjuk berat tertentu, akibatnya ubat mungkin terlalu banyak atau ia tidak akan cukup untuk menurunkan suhu.

Dos analgin kepada kanak-kanak 0 hingga 15 tahun, dikira: 25% 0.02 - 0.04 ml / kg; 50% 0.01 - 0.02 ml / kg atau 0.1 ml setahun.

Papaverine untuk suntikan boleh didapati dalam dos 2% - 2 ml. Kanak-kanak di bawah satu tahun penggunaan hanya intramuscularly.

Dos papaverine untuk kanak-kanak berumur 0 hingga 14 tahun adalah 0.7 mg / kg - 1 mg / kg, yang bersamaan dengan 0.035 - 0.05 ml / kg. Skim yang lebih mudah - 0.1-0.2 ml setahun. Kanak-kanak berumur 15 tahun ditetapkan satu dos dewasa 40 mg atau 2 ml larutan papaverine hydrochloride.

Suprasitn atau antihistine (chloropyramine hydrochloride) merujuk kepada ubat antihistamin untuk kegunaan sistemik. Kanak-kanak boleh menggunakan dari 1 bulan hidup. Dos yang disyorkan ialah: dari 1 bulan hingga 12 bulan 0.01 ml / kg; dari 1 tahun hingga 6 tahun - 0.5 ml; dari 6 tahun hingga 14 tahun - 0.5 ml - 1 ml. Lebih 14 tahun - 1 ml.

Jika anak anda tidak menonjol di kalangan rakan sebaya dalam pembangunan fizikal, mempunyai penunjuk ketinggian dan penunjuk berat badan, maka lebih mudah untuk menggunakan perhitungan ubat selama setahun. Jika anda mempunyai masalah dengan berat badan yang berlebihan, atau sebaliknya, maka gunakan pengiraan murni dadah per kilogram berat badan.

Triad pada suhu untuk kanak-kanak - perkadaran (contoh pengiraan dos)

Contoh mengira dos triad pada suhu. Ambil anak berusia 4 tahun dengan berat 20 kg.

Analgin 50% - 2 ml:
20 kg * 0.01 ml / kg (0.02 ml / kg) = 0.2 ml - 0.4 ml - dikira berdasarkan berat badan kanak-kanak;
atau 4 tahun * 0.1 ml / tahun = 0.4 ml - pengiraan umur.

Papverin 2% -2 ml:
20 kg * 0.035 ml / kg (0.05 ml / kg) = 0.7 ml (1.0 ml) - memberi tumpuan kepada berat badan;
4 tahun * 0.1 ml / tahun (0.2 ml / tahun) = 0.4 ml (0.8 ml) - memberi tumpuan kepada usia kanak-kanak.

Suprastin 2% - 1 ml:

Terdapat hanya satu bentuk pengiraan - menurut umur: dari 1 tahun hingga 6 tahun pada 0.5 ml.

Ternyata, untuk menurunkan suhu tinggi pada kanak-kanak berusia 4 tahun dengan berat 20 kg, kita perlu mengumpul triad berikut dalam satu jarum suntikan: 0.4 ml analgin, 1 ml papaverine dan 0.5 ml suprastin. Dalam perkadaran analgin: papaverine: suprastin, ini akan menjadi 1: 2: 1.

Yang ikhlas, Skalitsky Mikhail Alexandrovich

Tanya soalan kepada doktor secara percuma!

Analgin dan papaverine - sebagai ubat dipanggil

Penyelesaian gabungan analgin dan papaverine, ia juga merupakan salah satu daripada varian campuran lytik, digunakan pada orang dewasa dan kanak-kanak untuk penjagaan kecemasan pada suhu tinggi atau keadaan berbahaya yang lain. Alat ini mempunyai sejumlah kesan sampingan, jadi ia harus digunakan dengan ketat sesuai petunjuk.

Adakah mungkin untuk mengganggu papaverine dan analgin dalam satu suntikan?

Penyelesaian gabungan analgin dan papaverine

Kita mesti mulakan dengan mengatakan bahawa gabungan itu dibenarkan. Dos yang dikira mengikut berat dan umur pesakit, terutamanya apabila ia datang kepada kanak-kanak.

Perkadaran adalah 1/1, iaitu jumlah ubat yang sama diambil. Untuk keberkesanan yang lebih besar, diphenhydramine atau suprastin ditambah kepada campuran ini.

Bagaimanakah campuran lytic berfungsi, dan mengapa ia membantu? Jika kita mempertimbangkan kesan setiap dadah secara berasingan, kita dapat melihat perkara berikut:

  • Metamizole (analgin) terutamanya melegakan kesakitan, tetapi sebagai kesan tambahan mempunyai kesan anti-radang dan antipiretik. Digunakan paling kerap untuk melegakan kesakitan.
  • Papaverine - ubat antispasmodik yang menyebabkan kelonggaran otot halus, termasuk saluran darah. Digunakan sebagai ubat untuk kekejangan.

Kesan antipiretik dipyrone pada penggunaan tunggal agak lemah, tetapi dalam kombinasi dengan kesan vasodilator papaverine, ia dipertingkatkan. Ini adalah salah satu sebab mengapa analgin digunakan, dan bukannya antipiretik yang kuat. Terdapat kesan sampingan lain juga meningkat. Alat ini terdiri daripada tiga komponen, itulah sebabnya ia mendapat nama triad.

Dimedrol mempunyai kesan anti-radang, anti-alergi, mengurangkan aktiviti berlebihan sistem imun. Biasanya digunakan untuk manifestasi alergi yang teruk untuk melegakan simptomnya. Dalam kombinasi dengan analginum dan papaverine meningkatkan kesan antipiretik dan anti-radang.

Suprastin juga anti-gergasi, bertindak sedikit lebih lembut daripada diphenhydramine. Digunakan dalam tripartit dan bukannya Dimedrol untuk tujuan yang sama - untuk menguatkan kesan antipiretik.

Ubat ini digunakan dalam bentuk suntikan. Untuk penyediaan, 50% analginin dalam ampul, papaverine 2% dalam ampul dan diphenhydramine 1% dalam ampul atau suprastin 2% dalam ampul digunakan. Nisbah ubat 2/2/1. Dos yang tepat dikira berdasarkan berat badan pesakit. Ia boleh digunakan untuk tujuan yang sama ubat yang sama dalam tablet, tetapi ia kurang berkesan.

Apakah tujuan untuk menetapkan triad?

Tujuan utama perlantikan triad adalah untuk mengurangkan suhu. Oleh kerana kesan yang kuat dan sejumlah besar kesan sampingan, ubat ini hanya digunakan untuk hyperthermia teruk - lebih daripada 39˚ pada orang dewasa dan lebih daripada 40˚ pada bayi. Ia juga boleh digunakan pada suhu kurang bencana jika pesakit tidak dapat mengambil pil atau suhu menyebabkan beberapa kesan sampingan (kejang, kelemahan, sakit kepala dengan kemerosotan penglihatan).

Ubat ini dengan cepat dan berkesan mengurangkan suhu. Hasilnya dapat dilihat dalam masa 10-15 minit - suhu badan turun hampir normal.

Pada dasarnya, campuran lytik digunakan untuk mencegah komplikasi, termasuk kejang pada kanak-kanak. Analgin dan diphenhydramine dianggap ubat usang, mereka mempunyai banyak rakan moden, tetapi kombinasi mereka yang paling rendah suhu, melampaui Nurofen dan parasetamol dalam keberkesanannya.

Troychatka digunakan terutamanya di hospital atau klinik, ia juga sering digunakan oleh doktor "kecemasan". Ia tidak diingini untuk digunakan di rumah, walaupun semua komponen, walaupun dalam bentuk suntikan, boleh dibeli di farmasi tanpa preskripsi. Penggunaan triad pada kanak-kanak selama enam bulan boleh diterima.

Pengiraan dos untuk kanak-kanak dan orang dewasa

Bagi orang dewasa, dos adalah 2 ml analgin, 2 ml papaverine, 1 ml dimedrol atau suprastin. Semua komponen dicampur dalam satu jarum 5 ml tunggal dan disuntik dengan ketat intramuskular. Orang yang gemuk mungkin memerlukan sejumlah besar campuran atau menggandakan pengenalan.

Tujuan utama triad pelantikan

Ubat ini disuntik ke otot, suntikan mesti berlaku dengan cepat, kerana ia menyebabkan kesakitan, dan semakin cepat ubat disuntik, lebih mudah bagi pesakit untuk memindahkan momen suntikan. Campuran boleh diberikan setiap hari sehingga dua kali, selang antara suntikan tidak kurang dari 6 jam.

Bagi kanak-kanak berusia lebih daripada setengah tahun, terdapat dua algoritma pengiraan dos - mengikut umur dan berat badan. Untuk pengiraan umur, kombinasi 0.1 ml analgin dan papaverine untuk satu tahun, masing-masing, 0.05 ml dimedrol digunakan. Ia agak mudah untuk mengira dos yang diperlukan, dan anda boleh melakukannya dengan cepat, semua maklumat yang diperlukan oleh doktor adalah umur bayi.

Pengiraan mengikut berat adalah lebih sukar, tetapi lebih tepat. Untuk setiap kilogram berat badan kanak-kanak, anda mesti memasukkan 0.01 ml dipyrone, jumlah papaverine yang sama dan 0.0005 ml dimedrol atau suprastin. Oleh kerana dosis yang kecil di dalam kanak-kanak yang sangat kecil, antihistamin tidak boleh dimasukkan ke dalam campuran. Kelebihan pengiraan mengikut berat - membolehkan anda mengira dos yang lebih tepat dengan tepat. Kelemahan - anda perlu mengetahui dengan tepat berat badan kanak-kanak itu, dan hanya ibu bapa kanak-kanak kecil yang boleh mempunyai angka yang tepat.

Sebagai contoh perhitungan, anda boleh memberikan skema berikut. Sebagai contoh, seorang pesakit adalah anak berusia 6 tahun dengan berat badan 25 kg. Sekiranya anda mengira usia asas, maka dia memerlukan 0.6 mg dipyrone, 0.6 mg papaverine dan 0.3 mg dimedrol. Jika anda mengira berat badan, angka-angka akan seperti berikut - aspirin 0.3 mg, papaverine - 0.3 mg, dimedrol - 0.1 mg. Seperti yang anda dapat lihat, angka-angka berbeza separuh.

Kanak-kanak yang berumur 15 tahun mengambil ubat pada dos dewasa. Kanak-kanak di bawah enam bulan tidak disyorkan.

Variasi dalam komposisi triad itu

Ada beberapa jenis campuran lytik, dan yang mana satu untuk dipilih ditentukan oleh beberapa faktor. Sebagai peraturan, usia pesakit, keadaan kesihatannya, keadaan umum badan, serta kehadiran ubat-ubatan tertentu di hospital adalah penting.

Penyediaan semestinya mengandungi analgin sebagai komponen antipiretik utama. Menggantikannya dengan asid acetylsalicylic atau paracetamol tidak meningkatkan kesannya dengan ketara, tetapi meningkatkan risiko kesan sampingan.

Papaverine mungkin tidak hadir dalam komposisi ini, jika terdapat kekurangan di hospital atau kontraindikasi kepada pesakit. Ubat ini tidak diganti.

Diphenhydramine tidak digunakan pada kanak-kanak lebih muda daripada setahun - dalam kes sedemikian, terlalu sedikit dos diperlukan, yang tidak akan mempunyai kesan yang diingini. Jika Dimedrol dikontraindikasikan, ia digantikan dengan suprastin.

Kombinasi berikut adalah mungkin dalam penyediaan gabungan:

  • Analgin / diphenhydramine (untuk orang dewasa).
  • Analgin / papaverine (untuk kanak-kanak di bawah setahun).
  • Analgin / papaverine / diphenhydramine (pilihan yang paling berkesan).
  • Analgin / papaverine / suprastin (jika dimedrol dikontraindikasikan).

Keberkesanan kombinasi yang berbeza mungkin berbeza-beza, memainkan peranan termasuk faktor individu. Sebagai contoh, pada pesakit dengan dystonia vaskular, keberkesanan campuran tanpa papaverine adalah lebih rendah berbanding dengannya, pada pesakit yang tidak mempunyai penyakit sedemikian, keberkesanan kedua-dua variasi itu hampir.

Berikan triad dan tentukan variasi mana yang akan menjadi lebih berkesan, sekiranya hanya doktor. Oleh kerana ubat ini mempunyai beberapa kesan sampingan, rawatan diri boleh berbahaya bukan sahaja untuk kesihatan, tetapi juga untuk kehidupan pesakit.

Kesan sampingan triad

Troychatka hanya digunakan sekali, jadi kesan sampingannya tidak mempunyai masa untuk dimanipulasikan sepenuhnya - untuk pembangunan mereka, penggunaan ubat yang kerap diperlukan. Kesan sampingan yang paling biasa adalah mengantuk yang disebabkan oleh ubat antihistamin dan penurunan suhu yang tajam, tetapi dengan haba yang kuat ia agak baik.

Dalam masa 2 jam selepas suntikan triad, pesakit tidak disyorkan untuk melibatkan diri dalam aktiviti fizikal, adalah perlu untuk mengelakkan peralihan mendadak ke kedudukan menegak dan perubahan suhu secara tiba-tiba, kerana kemungkinan menurunkan tekanan darah dan hipotensi ortostatik. Keupayaan bekerja selepas mengambil triad tidak meningkat, dan mungkin juga berkurangan, oleh itu, ia tidak boleh dianggap sebagai cara untuk cepat mengangkat pesakit yang sakit di kakinya.

Mengambil triad boleh menyebabkan pendarahan dari ulser gastrik, hepatitis ubat akut, asma aspirin, gangguan pendarahan. Sebagai peraturan, ini berlaku di hadapan penyakit yang sesuai. Intoleransi individu terhadap komponen dadah mungkin nyata dalam bentuk manifestasi urtikaria, edema, atau mengancam nyawa, contohnya, sindrom Layel atau angioedema. Ini adalah satu lagi sebab mengapa lebih baik mengambil triad di hospital.

Penggunaan campuran campuran lytik yang kerap boleh menjadi ketagihan dan tidak sensitif terhadap ubat antipiretik yang lain. Kesan ini amat ketara pada masa kanak-kanak, apabila pesakit paling mudah terdedah kepada kesan tersebut.

Contraindications

Campuran ini tidak boleh digunakan pada kanak-kanak di bawah enam bulan. Sesetengah pakar menasihati untuk menunggu lebih lama - sehingga setahun. Dalam bayi, campuran lytik boleh menyebabkan kemerosotan irreversible thermoregulation dan peraturan nada vaskular, di samping itu, mudah untuk menangis berlebihan.

Produk ubat yang merupakan sebahagian daripada campuran lytik sering alergi, dan penggunaan gabungan mereka meningkatkan risiko tindak balas hipersensitiviti. Sekiranya intoleransi campuran lytic dicatatkan di pesakit sendiri atau ibu bapanya, adalah mustahil untuk menggunakan triad itu.

Sekiranya pesakit mengalami sakit perut kerana demam tinggi - ubat sakit, termasuk triad, harus diberikan. Ini topeng gejala apendisitis, cholecystitis dan lain-lain penyakit organ perut, merumitkan diagnosis, dan doktor akan kehilangan masa, tidak melihat gambaran klinikal yang jelas, tidak akan dapat membantu pesakit segera.

Jeda pengenalan triad - 6 jam atau lebih. Jika pada masa ini suhu tidak menurun atau menurun, tetapi meningkat lagi, tidak mungkin untuk mengambil kembali campuran lytik. Anda perlu berunding dengan doktor untuk mengetahui sebab-sebab hiperthermia yang teruk.

Penyakit di mana triad dikontraindikasikan:

  • Pembacaan ulser gastrik dan duodenal.
  • Teruskan atau baru-baru ini menghentikan pendarahan.
  • Hepatitis akut atau kronik.
  • Gangguan penapisan glomerular di buah pinggang.
  • Patologi sumsum tulang.
  • Beberapa penyakit mental.

Berlebihan dan interaksi

Berlebihan berlaku jika dos dikira dengan tidak betul (terutama sekali pada kanak-kanak, remaja dan orang dewasa dengan kurang berat badan atau penambahan mudah rapuh), serta pentadbiran berulang campuran litik dengan selang lebih dari 6 jam selepas suntikan sebelumnya.

Gejala berlebihan - mual, menurunkan tekanan darah, mengepam muka, kesukaran melihat dan bercakap, letih, mengantuk. Dalam kes-kes yang teruk, sawan, kecelaruan, halusinasi, kehilangan kesedaran adalah mungkin, kematian mungkin jarang berlaku. Tetapi tidak dikecualikan.

Rawatan overdosis di rumah adalah mustahil. Ibu bapa boleh memberi kanak-kanak satu enterosorbent (karbon aktif, smektak) dan panggil ambulans. Di hospital, dos berlebihan dirawat dengan suntikan intravena larutan (saline, glukosa), pemantauan fungsi tubuh yang penting dan rawatan gejala dilakukan. Sekiranya perlu, tetapkan hemodialisis.

Troychatka meningkatkan tindakan ubat anti-radang, analgesik dan antipiretik kedua-dua sifat hormon dan hormon. Apabila ini terjadi peningkatan yang sama dalam kesan sampingan. Juga meningkatkan keberkesanan ubat antihipertensi, pil tidur, sedatif, antidepresan.

Mengambil triad di latar belakang rawatan dengan ubat hepatotoxic (antara kesan sampingan yang berfungsi sebagai fungsi hati yang tidak normal) meningkatkan kesan sampingan mereka. Ia adalah kombinasi yang tidak boleh diterima dengan agen sitostatics dan anti-tumor. Juga tidak boleh digabungkan dengan alkohol.

Cara lain untuk menurunkan suhu

Jika campuran lytik dikontraindikasikan kepada pesakit, dan anda masih perlu menurunkan suhu, anda boleh menggunakan beberapa kaedah lain. Yang paling mudah dan paling biasa ialah penyejukan fizikal. Untuk melakukan ini, pesakit diaplikasikan ke dahi dengan kain lembap, dalam kes yang lebih teruk ia dibenarkan membungkusnya secara keseluruhan dalam lembaran basah. Suhu bilik hendaklah sekurang-kurangnya 20˚.

Kaedah lain - menggosok vodka atau alkohol. Ia dibenarkan hanya pada orang dewasa, kerana pada kanak-kanak alkohol mudah diserap melalui kulit dan boleh mencetuskan keracunan alkohol. Ia lebih selamat untuk meletakkan botol air panas dengan ais di dahi pesakit atau dada.

Jika kanak-kanak mempunyai perut, dan pada masa yang sama suhu yang tinggi, enema pembersihan dengan air sejuk akan membantu. Ia tidak boleh dilakukan sekiranya ada tanda-tanda keradangan dan kesakitan yang teruk di bahagian abdomen.

Dalam apa cara untuk mengurangkan suhu tanpa ubat semestinya dipertingkatkan minum. Adalah dinasihatkan menggunakan air mineral hangat atau sejuk - ia mengimbangi kehilangan elektrolit dengan peluh dan air kencing, dan pada masa yang sama akan menyumbang kepada penyingkiran toksin bakteria. Jika penyakit itu tidak berjangkit, maka minum banyak cecair akan membantu mengelakkan dehidrasi. Ini sangat penting pada kanak-kanak, kerana mereka mempunyai proses sedemikian berkembang lebih cepat.

Satu lagi hayat hidup tentang menggunakan papaverine dalam video berikut:

Keserasian Dimedrol dan Analgin dan Papaverina

Begitu juga bahawa tindakan ubat tunggal tidak cukup untuk penyakit tertentu, jadi anda perlu menggabungkannya. Ramai yang tertanya-tanya tentang apa yang membantu, dan bagaimana diphenhydramine dan analgin, dan papaverine.

Diphenhydramine dan Analgin, dan Papaverine digunakan untuk melegakan sakit, suhu, keradangan, mengurangkan bengkak, dan vasodilasi.

Apa yang membantu?

Individu, ubat-ubatan ini mempunyai ciri-ciri berikut:

  • Analgin - melegakan kesakitan;
  • Papaverine - melegakan kekejangan;
  • Dimedrol - menenangkan sistem saraf pusat dan mempunyai kesan antihistamin.

Bersama-sama, alat ini digunakan di semua cabang obat untuk melegakan sakit, suhu, keradangan, mengurangi bengkak, vasodilation. Ia digunakan untuk peningkatan tekanan darah, pemburukan buasir, urat varikos, kegagalan jantung, kecederaan dan selepas pembedahan.

Tindakan

Kesannya bergantung kepada dos dan gabungan. Secara berasingan, ubat mempunyai satu kesan, dan bersama - sama lain.

Analgin

Ia adalah analgesik dari kumpulan ubat anti-radang nonsteroid farmakologi. Bahan aktif utama adalah natrium metamizol, yang mempunyai sifat analgesik. Ia digunakan dalam semua jenis sakit - kepala, telinga, pergigian, haidgia, saraf. Dalam gabungan triad mempunyai kesan antipiretik.

Terdapat Analgin dalam bentuk penyelesaian untuk tablet suntikan, penurunan untuk pentadbiran oral, suppositori rektum.

Papaverine

Ubat itu tergolong dalam kumpulan ubat antispasmodik. Berdasarkan komponen yang sama - papaverine hydrochloride. Ia mengurangkan nada otot licin dan mempunyai kesan antispasmodik. Dalam dos yang besar, menjejaskan kerja sistem saraf pusat, menyediakan sifat sedatif. Terdapat dalam beberapa bentuk dos - lilin, tablet, penyelesaian untuk IV.

Dalam dos yang besar, papaverine menjejaskan kerja sistem saraf pusat, menyediakan sifat sedatif.

Diphenhydramine

Ejen anti-gergasi antihistamin. Komponen aktif komposisi adalah diphenhydramine (dimedrol). Ia mempunyai kesan anti-gergasi dan digunakan untuk urtikaria, edema, kecederaan trauma tisu lembut.

Terdapat dalam bentuk penyelesaian untuk suntikan dan tablet. Terdapat juga suppositories Analdim, di mana komposisinya adalah Dimedrol dan Analgin. Ia sering digunakan untuk mengurangkan suhu tinggi pada kanak-kanak. Aspirin dengan diphenhydramine boleh digunakan untuk mengurangkan suhu orang dewasa.

Diphenhydramine tidak boleh didapati di kaunter di farmasi, jadi ia boleh digantikan dengan Diazolin atau Dexamethasone.

Boleh saya ambil?

Troychatka - alat yang terdiri daripada 3 komponen pada masa yang sama. Ia digunakan oleh ambulans atau doktor hospital untuk melegakan kecemasan kecemasan, melegakan krisis hipertensi. Juga, ubat ini digunakan dalam pembedahan untuk melegakan kesakitan dan mengendurkan tisu otot.

Bagaimana hendak mengambil?

Gabungan 3 ubat diambil sebagai suntikan intramuskular. Dalam satu campuran jarum 2 ml Analgin atau Aspirin, jika terdapat dalam bentuk larutan, 1 ml Dimedrol dan 2 ml Papaverine. Dalam kes individu, dos boleh diselaraskan mengikut budi bicara doktor.

Contraindications

Menggunakan triplet, adalah penting untuk mempertimbangkan kontraindikasi terhadap penggunaan semua 3 ubat:

  • ubat idiosyncrasy:
  • kegagalan buah pinggang dan buah pinggang;
  • kehamilan dan laktasi;
  • bukan untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun.

Dengan kehadiran diabetes atau penyakit kronik lain, kemungkinan menggunakan ubat ditentukan oleh doktor.

Kesan sampingan

Campuran dadah dengan kemasukan yang salah boleh menyebabkan kesan sampingan - loya, muntah, sakit kepala, tindak balas alergi. Sekiranya gejala yang tidak diingini muncul, anda perlu berjumpa doktor.

Ulasan

Alena, 51, Togliatti

Saya telah menderita hipertensi selama beberapa tahun dan dalam cuaca buruk atau semasa penyakit tekanan darah naik secara dramatik. Sakit kepala tidak dapat dibaiki, mual, jantung berdebar. Doktor yang hadir telah lama dinasihatkan menggunakan triad untuk mendapatkan kesejahteraan cepat. Krisis hipertensi berlaku 1-2 kali setahun, menjimatkan gabungan ubat-ubatan ini.

Irina, 35 tahun, Magnitogorsk

Saya menggunakan produk ini pada suhu tinggi dan merasa tidak sihat pada musim panas, apabila beberapa tumbuh-tumbuhan berkembang. Alat ini berkesan menghapuskan alahan, melegakan bengkak, memperbaiki keadaan.