Coldact Flu Plus - arahan rasmi untuk digunakan
Nama dagang ubat: Coldact ® Flu Plus
Nama Tanpa Nama Antarabangsa atau Nama Pengkelasan Paracetamol + Phenylephrine + Chlorphenamine
Borang Dos
Kapsul yang dilanjutkan
Komposisi
Setiap kapsul mengandungi:
Bahan aktif:
Chlorphenamine maleate 8 mg
Paracetamol 200 mg
Phenylephrine hydrochloride 25 mg
Pengeksport: talc 68.25 mg, hipromelosa 4.5 mg, etil selulosa 29 mg, diethyl phthalate 5.8 mg, selulosa microcrystalline 28.01 mg, povidone (PVP K 30) 6.41 mg, natrium disulfite 0.16 mg, disodium edetate 0.32 mg, pewarna lembayung (Ponso 4R) 0.35 mg, matahari terbenam berwarna kuning pewarna 0.01 mg, pewarna quinoline kuning 0.08 mg, Biji Non Pareil18 / 22 granul (tepung gula: sukrosa, sirap kanji) 124.11 mg.
Kotak kapsul: q gelatin. sehingga 100%, air bersih 14-15%, metil parahydroxybenzoate 0.8%, propyl parahydroxybenzoate 0.2%, pewarna azorubin 0.35%, pewarna merah (Ponzo 4R) 0.47%.
Penerangan
Kapsul gelatin keras dengan tudung merah dan badan yang telus, "0" dalam saiz, mengandungi putih atau hampir putih, kuning dan oren kepada pelet merah.
Kumpulan farmakoterapi
ARI dan ubat simptom "sejuk" (agen bukan narkotik analgesik + kabus alpha-adrenergik + penghalang reseptor H1-histamin).
Kod ATC: N02BE51
Sifat farmakologi
Dadah gabungan tindakan yang berpanjangan.
Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik.
Phenylephrine hydrochloride - alpha adrenomimetic - mempunyai kesan vasoconstrictor, mengurangkan pembengkakan dan hiperemia mukosa hidung dan sinus paranasal.
Chlorphenamine maleate - penghalang reseptor H1-histamin - mempunyai kesan anti-reergik, mengurangkan keparahan manifestasi eksudat tempatan, menghilangkan air mata, gatal-gatal di mata dan hidung.
Petunjuk untuk digunakan
Rawatan simptom jangkitan virus pernafasan akut, termasuk selesema dan "selsema", disertai dengan demam tinggi, menggigil, sakit kepala dan sakit otot, hidung berair dan kesesakan hidung, sakit tekak, sakit badan, bersin.
Contraindications
Hypersensitivity kepada mana-mana komponen.
Penerimaan perencat monoamine oxidase (MAO) (secara serentak atau dalam 14 hari sebelumnya), pentadbiran serentak antidepresan tricyclic, beta-blocker atau ubat-ubatan sympathomimetik yang lain.
Penyakit kardiovaskular yang teruk, diherosklerosis ketara arteri koronari, hipertensi arteri, hyperthyroidism, diabetes mellitus, thyrotoxicosis, glaucoma penutupan sudut, pheochromocytoma, kekurangan enzim glukosa-6-fosfat dehidrogenase. Penyakit yang teruk pada hati, buah pinggang, pundi kencing, ulser peptik dan 12 ulser duodenal, penyakit pankreas, kesukaran kencing dalam adenoma prostat, penyakit sistem darah.
Kehamilan, tempoh menyusu.
Kanak-kanak berumur sehingga 12 tahun.
Dengan berhati-hati
Hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Rotor syndrom), asma bronkial dan penyakit paru-paru obstruktif kronik, hepatitis virus. Ia perlu diambil dengan berhati-hati pada pesakit dengan ketergantungan alkohol.
Terdapat risiko kerosakan hati pada pesakit dengan kekurangan glutation (contohnya, semasa berpuasa).
Gunakan semasa mengandung dan semasa menyusu
Capsule Flu Plus Coldact® tidak disyorkan untuk digunakan semasa kehamilan dan semasa menyusu.
Dos dan pentadbiran
Di dalam, untuk orang dewasa dan kanak-kanak lebih 12, ambil 1 kapsul setiap 12 jam selama 3-5 hari. Tempoh kemasukan sebagai antipiretik - tidak melebihi 3 hari; sebagai anestetik - tidak melebihi 5 hari.
Sekiranya tiada kesan terapeutik yang mencukupi, kehadiran suhu tinggi, yang disimpan di latar belakang rawatan selama lebih dari 3 hari, serta kemunculan gejala baru - dapatkan segera rawatan perubatan.
Kesan sampingan
Reaksi alahan: ruam kulit, pruritus, urticaria, necrolysis epidermis toksik (sindrom natrium), erythema polymorphic-bullous (sindrom Stevens-Johnson), pustus exanthematoid akut, angioedema, kejutan anaphylactic.
Dari sisi sistem saraf pusat: pening, kesengsaraan (terutama pada kanak-kanak), gangguan tidur, mengantuk, menurunkan kelajuan tindak balas psikomotorik, rasa keletihan.
Di bahagian sistem hematopoietik: anemia, trombositopenia, purpura thrombocytopenic, leukopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, methemoglobinemia, pancytopenia.
Di bahagian sistem pencernaan: loya, muntah, sakit perut, mulut kering, cirit-birit.
Di bahagian hati dan saluran empedu: kerosakan hati (peningkatan aktiviti enzim hati), hepatitis, dan kegagalan hati bergantung kepada dos, nekrosis hati (termasuk hasil maut). Penggunaan tidak wajar yang berpanjangan boleh menyebabkan fibrosis hati, sirosis hati, termasuk fatal.
Di bahagian sistem pernafasan: bronkospasme atau pembesaran asma, termasuk pesakit yang sensitif terhadap asid acetylsalicylic atau NSAID lain.
Sejak sistem kardiovaskular: rasa degupan jantung, tekanan darah tinggi.
Di bahagian sistem kencing: pengekalan kencing, dengan pengambilan jangka panjang dos yang tinggi kesan nefrotoksik.
Lain: mydriasis, paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular.
Berlebihan
Gejala berlebihan disebabkan terutamanya oleh paracetamol dan muncul setelah mengambil lebih dari 10-15 g.
Paracetamol
Dalam overdosis akut, paracetamol mempunyai kesan hepatotoxic, termasuk dapat menyebabkan nekrosis hati.
Overdosis boleh menyebabkan nefropati dengan kegagalan hati yang tidak dapat dipulihkan. Keterukan berlebihan bergantung kepada dos, jadi pesakit perlu diberi amaran tentang larangan pentadbiran ubat serentak yang mengandungi paracetamol. Risiko keracunan diucapkan terutama pada pesakit tua, pada anak-anak, pada pesakit dengan penyakit hati, dalam kasus alkoholisme kronik, pada penderita malnutrisi kronik (defisit kalori) dan pada pesakit yang menerima induktor oksidasi mikrosom dalam hati. Punca paracetamol boleh mengakibatkan metabolisma glukosa, hipoglikemia, pendarahan, pankreatitis, kegagalan hati, ensefalopati, koma dan kematian.
Gejala paracetamol berlebihan dalam 24 jam pertama: pucat kulit, mual, muntah, anoreksia, sawan. Kesakitan perut boleh menjadi tanda pertama kerosakan hati dan biasanya tidak muncul dalam masa 24-48 jam dan kadang-kadang boleh muncul kemudian, selepas 4-6 hari, rata-rata 72-96 jam selepas mengambil ubat. Mungkin juga mengalami gangguan metabolisme glukosa dan asidosis metabolik. Walaupun tidak ada kerosakan hati, kegagalan buah pinggang akut dan nekrosis tiub akut boleh berkembang. Kes-kes aritmia jantung dan perkembangan pankreatitis telah dilaporkan.
Rawatan: pengenalan acetylcysteine secara intravena atau secara lisan sebagai penawar, lavage gastrik, pengambilan methionine boleh memberi kesan positif sekurang-kurangnya 48 jam selepas berlebihan. Penerimaan penerimaan karbon aktif, pemantauan pernafasan dan peredaran darah. Sekiranya kejang berlaku, diazepam mungkin ditetapkan.
Phenylephrine
Gejala-gejala overdosis termasuk: mengantuk, yang seterusnya menyerang kebimbangan (terutama pada kanak-kanak), kerosakan visual, ruam, loya, muntah, sakit kepala, kerengsaan, pening, insomnia, gangguan peredaran darah (thrombocytopenia, agranulocytosis, leukopenia, pancytopenia), sawan, peningkatan atau penurunan dalam tekanan darah, bradikardia.
Rawatan termasuk pembedahan lambung gastrik, terapi gejala dan sokongan. Kesan hipertensi boleh dihentikan oleh pentadbiran intravena penghalang reseptor alfa. Dalam kes sawan, diazepam boleh digunakan.
Chlorphenamine
Gejala-gejala overdosis chlorphenamine maleate termasuk rasa mengantuk, penangkapan pernafasan, sawan, kesan antikolinergik, tindak balas dystonic dan keruntuhan kardiovaskular, termasuk arrhythmia.
Pada kanak-kanak, gejala berlebihan boleh merangkumi koordinasi, gangguan, gegaran, perubahan tingkah laku, halusinasi, sawan, dan kesan antikolinergik.
Rawatan termasuk lavage gastrik sekiranya berlaku berlebihan, atau rangsangan muntah. Selepas ini, adalah mungkin untuk menetapkan karbon aktif dan julap untuk menyerap penyerapan. Dalam kes sawan, sedasi perlu dilakukan menggunakan diazepam atau phenytoin intravena. Dalam kes yang teruk, hemoperfusion boleh dilakukan.
Interaksi dengan ubat lain
Paracetamol
Meningkatkan kesan perencat MAO, sedatif, etanol. Risiko tindakan hepatotoksin paracetamol meningkat semasa mengambil barbiturat, phenytoin, phenobarbital, carbamazepine, rifampicin, isoniazid, zidovudine, dan lain-lain inducer enzim hati mikrosom. Sifat-sifat warfarin sebagai antikoagulan dan koumarin lain dapat ditingkatkan terhadap latar belakang penggunaan biasa paracetamol yang berkepanjangan, meningkatkan risiko pendarahan. Penggunaan tunggal paracetamol tidak mempunyai kesan ini Metoclopramide meningkatkan kadar penyerapan paracetamol dan meningkatkan tahap kepekatan paracetamol dalam plasma darah ke maksimum. Begitu juga, domperidone boleh meningkatkan kadar penyerapan paracetamol.
Dengan gabungan gabungan chloramphenicol dan paracetamol, separuh hayat chloramphenicol boleh meningkat.
Paracetamol dapat mengurangkan bioavailabiliti lamotrigine, dengan kemungkinan penurunan dalam tindakannya kerana mendorong metabolisme hepatik. Penyerapan parasetamol boleh dikurangkan semasa mengambil Kolestiramine, tetapi ini boleh dielakkan jika Kolestiramine diambil sejam selepas Paracetamol. Penggunaan parasetamol secara serentak dengan zidovudine boleh menyebabkan neutropenia dan meningkatkan risiko kerosakan pada hati. Probenecid menjejaskan metabolisme paracetamol. Pada pesakit yang mengambil probenecid pada masa yang sama, dos paracetamol perlu dikurangkan. Hepatotoxicity paracetamol boleh dipertingkatkan dengan penggunaan alkohol kronik atau berlebihan. Paracetamol mungkin mengganggu keputusan ujian asid urik dengan menggunakan reagen phospholophramate.
Phenylephrine
Contraindicated pada pesakit yang mengambil atau mengambil MAO dalam dua minggu yang lalu. Phenylephrine boleh meningkatkan tindakan penghambat MAO dan menyebabkan krisis hipertensi.
permohonan serentak phenylephrine dengan ubat sympathomimetic lain atau antidepresan tricyclic (mis amitriptyline) boleh meningkatkan risiko kesan sampingan kardiovaskular. Phenylephrine boleh mengurangkan keberkesanan beta-blockers dan ejen antihipertensi yang lain (contohnya, debrizohina, guanethidine, reserpine, methyldopa); risiko peningkatan tekanan darah dan kesan sampingan kardiovaskular lain mungkin meningkat. penggunaan seiring phenylephrine dengan digoxin dan glikosida jantung lain mungkin meningkatkan risiko aritmia atau infarksi miokardium. penggunaan seiring phenylephrine dengan alkaloid ergot (dan ergotamine metizergid) boleh meningkatkan risiko ergotism.
Chlorphenamine
Antihistamin seperti chlorphenamine, boleh meningkatkan kesan opioid analgesik, anticonvulsants, antidepresan (tricyclic dan monoamine oxidase inhibitor), dan antihistamin lain, antiemetics dan antipsikotik, anxiolytics, hipnotik, etanol (alkohol) dan lain-lain sistem saraf pusat.
Sejak chlorphenamine sedikit sebanyak mempunyai aktiviti antikolinergik, kesan antiholinergeticheskih ubat-ubatan (contohnya, beberapa ubat-ubatan psikotropik, dan ubat-ubatan Atropine untuk merawat masalah lemah kawalan kencing) boleh dipertingkatkan dengan penggunaan ubat ini. Ini boleh menyebabkan tachycardia, lisan mukosa kekeringan, gangguan saluran gastrousus (mis, sakit perut), pengekalan kencing dan sakit kepala.
Metabolisme phenytoin boleh dihalang oleh chlorphenamine, dengan perkembangan ketoksikan phenytoin yang mungkin.
Arahan khas
Jika, walaupun mengambil dadah, penyakit ini disertai dengan demam yang berterusan atau terdapat demam yang berulang, anda harus berjumpa doktor. Ia tidak boleh diambil dengan alkohol dan digabungkan dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol. Apabila menggunakan Coldact ® Flu Plus, adalah tidak diingini untuk menggunakan hipnotik, penenang dan ubat psikotropik lain.
Membantah prestasi ujian makmal dalam penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma.
Dalam kes rawatan jangka panjang, petunjuk darah periferal dan keadaan fungsi hati dipantau.
Pengaruh keupayaan untuk memandu kenderaan, mekanisme
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada memandu kenderaan dan mengamalkan aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan dan kelajuan psikomotor.
Borang pelepasan
Kapsul bertindak panjang.
10 kapsul dalam lepuh yang diperbuat daripada aluminium foil dan filem PVC / PVDH; 1 atau 10 lepuh dengan arahan aplikasi dalam pek kadbod.
Syarat penyimpanan
Pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25 ° C.
Jauhkan daripada kanak-kanak.
Hidup rak
2 tahun.
Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh.
Syarat percutian
Pemegang Sijil Pendaftaran
San Pharmaceutical Industries Ltd., San House, nombor Rakit 201 B / 1, Western Express Highway, Goregaon (East), Mumbai -. 400063, Maharashtra, India
Sun Pharmaceutical Industries Ltd., Sun House, Plot No. 201 B / 1, Highway Express Highway, Goregaon (East), Mumbai - 400063, Maharashtra, India.
Pengeluar
Natco Pharma Limited, Kothur, Mahabubnagar District, Telangana, India.
Natco Pharma Limited, Kothur, Daerah Mahaboobnagar, Telangana, India.
Tuntutan pengguna ke pejabat perwakilan San Pharmaceutical Industries Ltd. di:
129223, Moscow, Mira Ave., rumah. 119, ms 537/2.
Coldact Flu Plus
Coldact Flu Plus: arahan untuk digunakan dan ulasan
Nama Latin: Coldact Flu Plus
ATX Kod: N02BE51
Bahan aktif: Paracetamol + Phenylephrine + Chlorphenamine (Paracetamol + Phenylephrine + Chlorphenamine)
Pengilang: Natco Pharma (India)
Aktualisasi keterangan dan foto: 10/22/2018
Harga di farmasi: dari 149 rubel.
Coldact Plus Plus adalah ubat gabungan dengan tindakan antipiretik, antihistamin, analgesik, anti-kongestif dan alfa adrenomimetik. Ia digunakan untuk rawatan simptomatik dan penyakit pernafasan akut (ARI).
Borang dan komposisi pelepasan
- kapsul tindakan berpanjangan: saiz №0, pepejal, gelatin, dengan badan telus dan tudung merah; kandungan - pelet hampir putih atau putih, kuning dan dari oren hingga warna merah (10 setiap lepuh, dalam satu bundle kadbod sebanyak 1 atau 10 lepuh);
- Suspensi lisan: oren dengan bau ciri (dalam botol kaca gelap 60 ml, dalam satu kotak kadbod satu botol lengkap dengan sudu dos).
Kapsul
Bahan aktif dalam komposisi 1 kapsul:
- paracetamol - 200 mg;
- phenylephrine hydrochloride - 25 mg;
- chlorphenamine maleate - 8 mg.
- Eksipien: granul Seeds Non Pareil 18/22 (nibs gula: kanji sirap, sukrosa), diethyl phthalate, microcrystalline selulosa, ethylcellulose, hypromellose, disodium edetate, natrium bisulfite, povidone, talkum, minyak berasaskan tumbuhan (hilang dalam proses pembuatan), air yang ditapis ( hilang semasa pengeluaran), pewarna matahari kuning, pewarna quinoline dan pewarna merah (Ponso 4 R);
- komposisi shell: metil parahydroxybenzoate, gelatin, propyl parahydroxybenzoate, air yang telah dimurnikan, pewarna merah (Ponso 4R) dan azorubine.
Penggantungan lisan
Bahan aktif dalam komposisi penggantungan 5 ml:
- paracetamol - 125 mg;
- phenylephrine hydrochloride - 5 mg;
- chlorphenamine maleate - 2 mg.
komponen tambahan: propyl parahydroxybenzoate, natrium sitrat, silikon dioksida koloid, disodium edetate, asid sitrik, microcrystalline selulosa, natrium saccharinate, gam xanthan, natrium carmellose, natrium klorida, polysorbate 20, sukrosa, gliserol, methyl parahydroxybenzoate, air yang ditapis, perisa magenta (502700S), oren (051941CS2) dan nanas (503092C), pewarna matahari kuning.
Sifat farmakologi
Coldact Plus Plus - ubat tindakan yang berpanjangan dengan komposisi gabungan.
Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik: mengurangkan suhu badan yang tinggi, mengurangkan sifat sakit selesema, sakit tekak, sendi, otot dan sakit kepala.
Phenylephrine mempunyai sifat vasokonstruktif: mengurangkan hiperemia dan membengkak membran mukus sinus sinus paranasal dan saluran pernafasan atas.
Chlorphenamine mempunyai kesan anti-gergasi: menghilangkan gatal-gatal di hidung dan mata, serta mengoyak.
Petunjuk untuk digunakan
Coldact Plus Plus digunakan untuk rawatan gejala influenza, selesema dan jangkitan virus pernafasan akut (untuk menghapuskan rhinorrhea, sindrom febrile dan kesakitan).
Contraindications
- thyrotoxicosis;
- diabetes;
- penyakit pankreas;
- ulser peptik dan ulser duodenal;
- penyakit jantung, buah pinggang, hati, pundi kencing;
- prostat adenoma, dengan masalah kencing;
- penyakit sistem darah;
- kekurangan enzim glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
- glaukoma penutupan sudut;
- tekanan darah tinggi;
- disebut atherosclerosis arteri koronari;
- kehamilan;
- tempoh laktasi;
- Umur kanak-kanak: sehingga 12 tahun - untuk kapsul, sehingga 6 tahun - untuk penggantungan;
- hipersensitiviti kepada mana-mana komponen dadah.
Mengikut arahan, Koldakt Terbang Plus dengan berhati-hati harus digunakan pada pesakit dengan penyakit kronik pulmonari obstruktif, asma, hiperbilirubinemia kongenital (sindrom Gilbert, Rotor dan Dubin - Johnson).
Arahan untuk menggunakan Coldact Plus Plus: kaedah dan dos
Coldact Plus Plus harus diambil secara lisan. Botol penggantungan mesti digoncang sebelum digunakan.
Kapsul untuk dewasa dan remaja dari 12 tahun menunjuk 1 pc. 2 kali sehari (dengan selang 12 jam) selama 3-5 hari.
Dos tunggal dadah dalam bentuk penggantungan:
- untuk orang dewasa dan remaja dari umur 12 tahun - 10 ml (2 sudu teh);
- untuk kanak-kanak berumur 6-12 tahun - 5 ml (1 sudu teh).
Kepelbagaian penerimaan - 3-4 kali sehari.
Ia adalah mungkin untuk mengambil Koldakt Flu Plus tidak lebih daripada 3 hari sebagai febrifuge, tidak lebih daripada 5 hari - sebagai analgesik.
Kesan sampingan
Semasa tempoh terapi dengan Coldact Plus, kesan sampingan berikut mungkin berlaku: gangguan tidur, mengantuk, peningkatan keceriaan, pening kepala, peningkatan tekanan darah, tekakardia, tekanan intraokular meningkat, paresis penginapan, mydriasis, membran mukus kering, selera makan yang semakin teruk, sakit epigastrik, kemurungan ; jarang - leukopenia, trombositopenia, agranulositosis, anemia; sangat jarang - reaksi alergi (urtikaria, pruritus, ruam kulit, angioedema), pengekalan kencing.
Dengan penggunaan ubat yang berpanjangan dalam dos yang tinggi boleh menyebabkan kesan nefrotoxic dan hepatotoxic.
Berlebihan
Sekiranya terdapat lebihan dos yang disyorkan (lebih daripada 10,000-15,000 mg paracetamol), berlebihan boleh berkembang, yang ditunjukkan oleh pucat kulit, menurunkan selera makan, loya, muntah, peningkatan aktiviti transaminase hati, hepatonecrosis, peningkatan masa prothrombin.
Jika selepas tidak mengambil masa lebih daripada 6 jam telah berlalu, lavage gastrik perlu dilakukan. Dalam masa 8-9 jam selepas berlebihan, penderma kumpulan SH dan prekursor sintesis glutathione (methionine) diperkenalkan, dan N-asetilcysteine diberikan lebih dari 12 jam.
Jika anda secara tidak sengaja menerima dos yang jauh lebih tinggi daripada yang disyorkan, anda perlu segera berjumpa doktor, walaupun tiada gejala negatif.
Arahan khas
Coldact Plus boleh menjejaskan keputusan makmal (untuk penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma).
Dengan rawatan jangka panjang, perlu memantau keadaan fungsi hati dan penunjuk darah periferal.
Semasa tempoh rawatan adalah perlu untuk menjauhi penggunaan minuman beralkohol.
Serentak dengan Coldact Flu Plus, seseorang tidak boleh mengambil ubat lain yang mengandungi paracetamol, serta ubat tidur, penenang atau ubat psikotropik lain.
Tanpa preskripsi dari doktor, adalah dilarang untuk mengambil ubat kepada pesakit yang menjalani terapi dengan perencat monoamine oxidase.
Jika semasa rawatan demam kekal atau suhu badan naik semula, berjumpa doktor.
Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks
Sehubungan dengan risiko mengantuk dan (atau) pening semasa terapi, disarankan untuk menahan diri daripada memandu kenderaan bermotor dan melakukan kerja yang memerlukan reaksi cepat dan perhatian yang lebih tinggi.
Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan
Penggunaan ubat ini adalah kontraindikasi semasa kehamilan dan penyusuan.
Gunakan pada zaman kanak-kanak
Dalam bentuk kapsul Coldact Flu Plus tidak ditetapkan untuk kanak-kanak di bawah umur 12 tahun, dalam bentuk penggantungan - sehingga 6 tahun.
Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas
Penggunaan ubat ini adalah kontraindikasi dalam penyakit buah pinggang yang teruk.
Dengan fungsi hati yang tidak normal
Penggunaan ubat ini adalah kontraindikasi dalam penyakit hati yang teruk.
Interaksi dadah
Coldact Plus mengurangkan keterukan kesan gusiatidin hipotensi, dan juga meningkatkan kesan perencat monoamine oxidase, etanol dan sedatif.
Sebahagian daripada paracetamol mengurangkan kesan ubat uricosuric.
Antidepresan tricyclic dan guanethidine meningkatkan aktiviti alpha-adrenostimuliruyuschuyu phenylephrine.
Apabila digunakan serentak dengan Coldact Plus Plus, ubat-ubat berikut mungkin akan memberi kesan yang tidak diingini:
- halothane: arrhythmia ventrikel;
- derivatif phenothiazine, antidepresan, antipsikotik dan anti-parkinsonic: mulut kering, pengekalan kencing, sembelit;
- glukokortikosteroid: glaukoma;
- furazolidone: rangsangan, krisis hipertensi, hyperpyrexia;
- rifampicin, carbamazepine, difenin, barbiturates, zidovudine, dan lain-lain induk enzim microsomal hati: peningkatan kesan hepatotoksik paracetamol.
Analog
Analogi Coldact Plus Plus adalah AntiFlu, Theraflu, TheraFlu ExtraTab, Rinza, Fervex, Pharmacytron, Coldrex, Coldfri, Cameflu, Grypkold, Kesan Flu, dan sebagainya.
Terma dan syarat penyimpanan
Simpan di tempat yang kering (kapsul) tidak boleh diakses oleh kanak-kanak dengan suhu sekitar 25 ° C. Jangan membekukan penggantungan.
Hidup rak - 2 tahun.
Terma jualan farmasi
Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.
Coldact Flu Plus Ulasan
Menurut tinjauan, Coldact Flu Plus adalah ubat yang berkesan yang dapat melegakan gejala selsema dan selesema, khususnya, dengan cepat mengurangkan demam, menghilangkan kesesakan hidung, mengoyak dan rhinorrhea. Perkara utama adalah untuk memulakannya secepat mungkin selepas permulaan simptom, maka, menurut banyak, pemulihan berlaku dalam 3-5 hari.
Kelebihan tambahan ubat dalam bentuk kapsul, pesakit termasuk kesan berpanjangan - sehingga 12 jam, supaya anda perlu mengambil ubat hanya 2 kali sehari, yang sangat penting untuk tempoh malam.
Di samping itu, Coldact Plus Plus, berdasarkan tinjauan, praktikal tidak menyebabkan kesan sampingan. Rasa mengantuk adalah peristiwa buruk yang jarang berlaku.
Harga Coldact Plus di farmasi
Harga Coldact Plus adalah:
- 140-250 rubel untuk pakej 10 kapsul;
- secara purata 100 rubel untuk 1 botol penggantungan.
Coldact Flu Plus: harga di farmasi dalam talian
COLD FLY PLUS N10 caps. tindakan berpanjangan
Terbang sejuk plus topi. memanjangkan n10
Cold Flu Plus Capsules N10
Caps Flux sejuk No. 10
Pendidikan: Universiti Perubatan Negeri Rostov, khusus "Perubatan Umum".
Maklumat mengenai ubat ini adalah umum, disediakan untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan arahan rasmi. Rawatan sendiri berbahaya untuk kesihatan!
Di UK, terdapat undang-undang yang menurutnya seorang pakar bedah boleh enggan melakukan operasi pada pesakit jika dia merokok atau berat badan berlebihan. Seseorang patut menyerah tabiat buruk, dan kemudian, mungkin, dia tidak akan memerlukan pembedahan.
Berat otak manusia adalah kira-kira 2% daripada keseluruhan jisim badan, tetapi ia menggunakan kira-kira 20% oksigen memasuki darah. Fakta ini menjadikan otak manusia sangat mudah merosakkan akibat kekurangan oksigen.
Empat keping coklat gelap mengandungi kira-kira dua ratus kalori. Jadi jika anda tidak mahu menjadi lebih baik, lebih baik tidak makan lebih daripada dua keping setiap hari.
Orang yang berpendidikan kurang terdedah kepada penyakit otak. Aktiviti intelektual menyumbang kepada pembentukan tisu tambahan, mengimbangi orang yang berpenyakit.
Dalam usaha untuk menarik pesakit keluar, doktor sering pergi terlalu jauh. Misalnya, Charles Jensen dalam tempoh 1954-1994. bertahan lebih daripada 900 operasi penyingkiran neoplasma.
Ubat batuk "Terpinkod" adalah salah satu daripada penjual teratas, tidak sama sekali kerana sifat ubatnya.
Jatuh dari keldai, anda lebih cenderung untuk memecahkan leher anda daripada jatuh dari kuda. Hanya jangan cuba untuk menolak kenyataan ini.
Orang-orang yang terbiasa bersarapan dengan kerap adalah kurang obes.
Penduduk Australia berusia 74 tahun, James Harrison telah menjadi penderma darah sekitar 1000 kali. Dia mempunyai kumpulan darah jarang yang antibodi membantu bayi yang baru lahir dengan anemia teruk bertahan. Oleh itu, Australia menyelamatkan kira-kira dua juta kanak-kanak.
Semua orang bukan sahaja mempunyai cap jari yang unik, tetapi juga lidah.
Kerja yang bukan untuk orang yang dikehendaki adalah lebih berbahaya untuk jiwa beliau daripada kekurangan kerja sama sekali.
Menurut banyak saintis, kompleks vitamin tidak praktikal untuk manusia.
Ubat alahan di Amerika Syarikat sahaja membelanjakan lebih daripada $ 500 juta setahun. Adakah anda masih percaya bahawa satu cara untuk akhirnya mengalahkan alergi akan dijumpai?
Tulang manusia adalah empat kali lebih kuat daripada konkrit.
Buah pinggang kita dapat membersihkan tiga liter darah dalam satu minit.
Ramai orang mengingati frasa: "Crimea adalah resort kesihatan kesatuan semua." Dalam expanses bekas Kesatuan Soviet, dan sekarang CIS, dari Laut Baltik ke Lautan Pasifik, mereka tidak mungkin dijumpai.
Terbang sejuk plus
Harga dalam farmasi dalam talian:
Serombong Koldakt Plus- digabungkan penyediaan dengan adrenomimeticheskim alpha, antihistamin, antikongestivnym, antipiretik, tindakan analgesik, digunakan untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut.
Borang dan komposisi pelepasan
Bentuk dos berikut Coldact Flu Plus dihasilkan:
- Suspensi - oren, dengan bau ciri (dalam botol 60 ml, dengan sudu dos dalam kit, dalam kotak kadbod 1 set);
- Kapsul - saiz pepejal gelatin "0", badan yang telus merah dan penutup, dalaman mengandungi kuning, oren untuk pelet warna merah dan putih atau hampir putih (10 keping dalam lepuh di kadbod pack 1 atau 10 lepuh.).
- Dalam 5 ml penggantungan: phenylephrine hydrochloride - 5 mg, paracetamol - 125 mg, chlorphenamine maleate - 2 mg;
- Dalam 1 kapsul: paracetamol - 200 mg, phenylephrine hydrochloride - 25 mg, chlorphenamine maleate - 8 mg.
- Suspensi: selulosa microcrystalline (MCC), methyl parahydroxybenzoate, natrium chocarin, pic, pic, propyl parahydroxybenzoate, natrium klorida, disodium edetate, citrate, xanthan gum, silikon dioksida koloid, sucrose, sodium sitrat, gliserol, sodium carmellose nanas (503092С) dan oren (051941CS2), pewarna kuning matahari, air yang disucikan;
- Kapsul: ethylcellulose, talkum, natrium disulfida, hypromellose, disodium edetate, diethyl phthalate, air yang ditapis, povidone, MCC, minyak berasaskan tumbuhan, pewarna matahari terbenam kuning, quinoline carmine kuning dan (Ponceau 4 R), serbuk tidak Pariel Seeds18 / 22 (gula berkecai - sirap kanji, sukrosa).
Kandungan Capsule shell: carmine pewarna (Ponceau 4R) dan azorubin, gelatin, methyl parahydroxybenzoate, air yang ditapis, propyl parahydroxybenzoate.
Petunjuk untuk digunakan
- Kapsul: terapi gejala influenza, selesema, jangkitan virus pernafasan akut (rhinorrhea, sakit dan demam);
- Suspensi: sinusitis, sindrom febrile pada berjangkit dan selsema, rhinorrhea (rinitis akut dan alergi).
Contraindications
Tablet dan penggantungan - hipersensitiviti kepada bahan aktif dan komponen tambahan yang membentuk dadah.
- Kanak-kanak berumur sehingga 12 tahun;
- Diabetes mellitus;
- Glaukoma penutupan sudut;
- Thyrotoxicosis;
- Hipertensi;
- Atherosclerosis yang diucapkan oleh arteri koronari;
- Penyakit sistem darah;
- Ulser peptik dan ulser duodenal;
- Penyakit jantung, hati, pundi kencing, buah pinggang yang teruk;
- Kesukaran membuang air kecil dengan adenoma prostat;
- Penyakit pankreas;
- Kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase.
Penggantungan: usia kanak-kanak sehingga 6 tahun, kehamilan, tempoh penyusuan susu ibu.
- Kapsul adalah: asma bronkial, hiperbilirubinemia kongenital (Rotor sindrom, sindrom Dubin-Johnson, Gilbert), penyakit kronik pulmonari obstruktif (COPD);
- Penggantungan: hiperplasia prostat, penyakit darah, sudut penutupan glaukoma, kegagalan hati dan / atau buah pinggang, kekurangan dehidrogenase glukosa-6-fosfat, hiperbilirubinemia kongenital, kencing manis, darah tinggi, asma, COPD, thyrotoxicosis.
Menerima kapsul Coldact Plus tidak disyorkan semasa kehamilan dan semasa menyusu.
Dosis dan Pentadbiran
Kapsul dan penggantungan diambil secara lisan. Sebelum digunakan, penggantungan mesti digoncang.
Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun mengambil 1 kapsul sekali setiap 12 jam selama 3-5 hari.
Dos penggantungan untuk kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun dan dewasa adalah 2 sudu teh (10 ml) 3-4 kali sehari, untuk kanak-kanak 6-12 tahun - 1 sudu teh (5 ml) 3-4 kali sehari.
Tempoh kapsul dan penggantungan sebagai anestetik tidak lebih daripada 5 hari, sebagai febrifuge tidak lebih daripada 3 hari.
Kesan sampingan
Penggunaan Coldact Plus Suspension boleh menyebabkan kesan sampingan berikut:
- Reaksi alergi (angioedema, pruritus, ruam, urtikaria);
- Mual, kesakitan epigastrik;
- Agranulocytosis, anemia, thrombocytopenia;
- Kebimbangan, tekanan darah tinggi (AP), mydriasis, vertigo, paresis tempat penginapan, gangguan tidur, mulut kering, peningkatan tekanan intraocular;
- Pengekalan kencing
Dalam kes-kes permohonan panjang buburan dalam dos yang besar diperhatikan anemia aplastik, gepatotoksiya, methemoglobinemia, pancytopenia, anemia hemolitik, nephrotoxicity - nekrosis papillary, kolik buah pinggang, nefritis celahan, glycosuria.
Apabila menggunakan kapsul, kesan sampingan berikut mungkin berlaku:
- Mengantuk, peningkatan tekanan darah, tachycardia, pening, tidur, cepat marah, paresis tempat penginapan, kehilangan selera makan, anemia, membran mukus kering, peningkatan tekanan intraocular, mydriasis, sakit epigastric, loya;
- Sangat jarang: reaksi alahan (pruritus, ruam, angioedema, urtikaria), pengekalan kencing;
- Jarang: trombositopenia, anemia, agranulositosis, leukemia;
- Dengan pentadbiran jangka panjang dalam dos yang tinggi: kesan nefrotik dan hepatotoxic.
Arahan khas
Dalam kes-kes kesakitan, tahan lebih daripada 5 hari, dan hyperthermia selama lebih daripada 3 hari, berjumpa doktor.
Pada pesakit dengan hepatosis beralkohol, risiko kerosakan hati meningkat.
Perlu diingatkan bahawa Coldact Plus ditambah ujian makmal distorsi dalam penentuan kuantitatif asid urik dan glukosa dalam plasma.
Dengan rawatan jangka panjang, disarankan untuk memantau keadaan fungsi hati dan parameter darah periferal.
Tanpa preskripsi doktor, ubat tidak boleh digunakan pada pesakit yang menjalani terapi dengan ubat lain, termasuk inhibitor monoamine oxidase (MAO). Sekiranya di mana, walaupun mengambil dadah, penyakit disertai dengan demam yang berterusan atau demam yang berulang, adalah disyorkan untuk berunding dengan doktor.
Ubat tidak boleh diambil dengan ubat lain, termasuk paracetamol, tidak diingini - dengan penenang, pil tidur dan ubat psikotropik lain.
Semasa tempoh terapi, berkaitan dengan kemungkinan kesan hepatotoksik, pesakit tidak boleh menggunakan etanol. Ia juga disarankan untuk menahan diri dari melakukan aktiviti-aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan perhatian dan kelajuan tindak balas psikomotor.
Interaksi dadah
Penggunaan serentak Coldact plus plus difenin, barbiturates, rifampicin, carbamazepine, zidovudine dan lain-lain inducers enzim microsomal hati, risiko perkembangan kesan hematotoksik meningkatkan paracetamol.
Ubat ini meningkatkan kesan perencat MAO, etanol dan ubat penenang.
Risiko sembelit, mulut kering, pengekalan kencing meningkat derivatif phenothiazine, ubat antipsikotik dan anti-Parkinsonian, antidepresan. Glukokortikosteroid meningkatkan risiko mengembangkan glaukoma.
Paracetamol sebagai sebahagian daripada Coldact plus ditambah mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Penggunaan chlorphenamine dalam kombinasi dengan furazolidone boleh mengakibatkan hiperraksia, kegelisahan, krisis hipertensi.
Kesan adrenomimetik phenylephrine dipertingkatkan oleh antidepresan trisiklik. Penggunaan serentak dengan halothane meningkatkan risiko mengembangkan aritmia ventrikel.
Ubat ini mengurangkan kesan hipotensi guanethidine (seterusnya, meningkatkan aktiviti alpha-adrenostimulyuschuyu phenylephrine).
Terma dan syarat penyimpanan
Simpan pada suhu yang tidak melebihi 25 ° C dalam gelap, kering dan di luar jangkauan kanak-kanak.
Hidup rak - 2 tahun.
Menemui kesilapan dalam teks? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter.
Coldact ® Flu Plus (Coldact ® Flu Plus)
Bahan aktif:
Kandungannya
Kumpulan farmakologi
Klasifikasi nosologi (ICD-10)
Imej 3D
Komposisi dan bentuk pelepasan
dalam 10 pcs lepuh; dalam pek karton 1 atau 10 lepuh.
dalam botol 60 ml (lengkap dengan sudu dos); dalam satu pek kadbod 1 set.
Huraian borang dos
Kapsulnya adalah gelatin keras, dengan tudung merah dan badan telus, "0", yang mengandungi putih atau hampir putih, kuning, dan oren kepada pelet merah.
Suspensi oren dengan bau ciri.
Tindakan farmakologi
Farmakodinamik
Dadah gabungan tindakan yang berpanjangan.
Chlorphenamine mempunyai kesan anti-alergi, menghilangkan air mata, gatal-gatal di mata dan hidung.
Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik: ia mengurangkan sindrom kesakitan yang diperhatikan semasa selesema - sakit tekak, sakit kepala, sakit otot dan sendi, mengurangkan suhu tinggi.
Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictor - mengurangkan pembengkakan dan hiperemia membran mukus saluran pernafasan atas dan sinus paranasal.
Petunjuk ubat Coldact ® Flu Plus
Rawatan gejala selsema, selesema, ARVI (sindrom febrile, sindrom nyeri, rhinorrhea).
Contraindications
Biasa kepada kedua-dua bentuk dos:
hipersensitiviti kepada mana-mana komponen;
disebut atherosclerosis arteri koronari;
ulser peptik dan ulser duodenal;
penyakit pankreas;
kesukaran membuang air kecil dengan adenoma prostat;
kekurangan enzim glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
penyakit parah hati, buah pinggang, jantung, pundi kencing;
penyakit sistem darah;
Selain itu untuk kapsul:
umur kanak-kanak sehingga 12 tahun.
Selain itu untuk penggantungan:
umur kanak-kanak sehingga 6 tahun.
Dengan penjagaan: hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rotor), asma bronkial dan COPD.
Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan
Coldact ® Flu Plus tidak disyorkan untuk digunakan semasa kehamilan dan penyusuan.
Kesan sampingan
Meningkatkan tekanan darah, takikardia, mengantuk, tidur terganggu, pening, kerengsaan, membran mukus kering, mydriasis, paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular, selera makan yang semakin teruk, rasa mual, sakit epigastrik, anemia; sangat jarang - pengekalan kencing, tindak balas alergi (ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema), jarang - anemia, trombositopenia, leukopenia, agranulositosis; Pentadbiran jangka panjang dalam dos yang tinggi mungkin mempunyai kesan hepatotoxic dan nephrotoxic.
Interaksi
Risiko tindakan hepatotoksik paracetamol meningkat dengan pelantikan barbiturates, difenina, carbamazepine, rifampicin, zidovudine, dan lain-lain enzim hati mikrosomal yang serentak.
Meningkatkan kesan ubat penenang, etanol, inhibitor monoamine oxidase.
Antidepresan, derivatif phenothiazine, ubat antiparkinoni dan antipsikotik meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.
GCS meningkatkan risiko membina glaukoma.
Paracetamol mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Chlorphenamine serentak dengan furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, keresahan, hyperpyrexia.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.
Dos dan pentadbiran
Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih daripada 12 tahun kapsul. setiap 12 jam selama 3-5 hari.
Goncang sebelum digunakan.
Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 10 ml (2 sudu teh) 3-4 kali sehari, untuk kanak-kanak berumur 6-12 tahun - 5 ml (1 sudu teh) 3-4 kali sehari.
Tempoh penerimaan sebagai antipiretik - tidak melebihi 3 hari; sebagai anestetik - tidak melebihi 5 hari.
Berlebihan
Tanda-tanda: disebabkan oleh paracetamol, muncul selepas mengambil lebih dari 10-15 g - kulit pucat, kehilangan selera makan, loya, muntah, hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatik, meningkatkan PT.
Rawatan: lavage gastrik dalam 6 jam pertama, pentadbiran penyumbang SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione-methionine selama 8-9 jam selepas berlebihan dan N-asetilcysteine selama 12 jam.
Sekiranya berlakunya overdosis secara tidak sengaja, anda perlu segera berjumpa dengan doktor, tanpa mengira sama ada terdapat gejala-gejala yang berlebihan atau tidak.
Arahan khas
Tanpa menentukan doktor, ubat ini tidak harus digunakan pada pesakit yang menjalani rawatan dengan ubat-ubatan lain, terutamanya inhibitor MAO. Jika, walaupun mengambil dadah, penyakit ini disertai dengan demam yang berterusan atau terdapat demam yang berulang, anda harus berjumpa doktor. Ia tidak boleh diambil dengan alkohol dan digabungkan dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol. Apabila menggunakan Coldact ® Flu Plus, adalah tidak diingini untuk menggunakan hipnotik, penenang dan ubat psikotropik lain.
Membantah prestasi ujian makmal dalam penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma.
Dalam kes rawatan jangka panjang, petunjuk darah periferal dan keadaan fungsi hati dipantau.
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada memandu kenderaan dan mengamalkan aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan dan kelajuan psikomotor.
Keadaan penyimpanan penyediaan Coldact ® Flu Plus
Jauhkan daripada kanak-kanak.
Kehidupan jangka Coldact® Flu Plus
Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh dicetak pada pakej.
COLD FLY PLUS
10 buah. - lepuh (1) - kadbod pek.
Dadah gabungan tindakan yang berpanjangan.
Chlorphenamine mempunyai kesan anti-alergi, menghilangkan air mata, gatal-gatal di mata dan hidung.
Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik: ia mengurangkan sindrom kesakitan yang berlaku semasa selesema - sakit tekak, sakit kepala, sakit otot dan sendi, mengurangkan suhu tinggi.
Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictor - mengurangkan pembengkakan dan hiperemia membran mukus saluran pernafasan atas dan sinus paranasal.
- hipersensitif kepada mana-mana komponen;
- diherosklerosis ketara daripada arteri koronari;
- Penyakit hati, buah pinggang, jantung, pundi kencing yang teruk;
- ulser gastrik dan ulser duodenal;
- penyakit pankreas;
- kesukaran membuang air kecil dengan adenoma prostat;
- penyakit sistem darah;
- Kanak-kanak berumur sehingga 12 tahun.
Dengan penjagaan: hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rotor), asma bronkial dan penyakit pulmonari obstruktif kronik.
Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 1 kapsul setiap 12 jam selama 3-5 hari.
Tempoh diterima sebagai antipiretik - tidak melebihi 3 hari; sebagai anestetik - tidak melebihi 5 hari.
tekanan meningkat darah, tachycardia, mengantuk, tidur terjejas, pening, cepat marah, membran mukus kering, mydriasis, paresis tempat penginapan, peningkatan tekanan intraocular, hilang selera makan, loya, sakit epigastric, anemia.
Sangat jarang: pengekalan kencing, tindak balas alergi (ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema).
Jarang: anemia, trombositopenia, leukemia, agranulositosis.
Dengan pentadbiran jangka panjang dalam dos yang tinggi, tindakan hepatotoxic dan nefrotik adalah mungkin.
Gejala yang disebabkan oleh paracetamol, muncul selepas mengambil lebih dari 10-15 g: kulit pucat, kehilangan selera makan, loya, muntah, hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatic, peningkatan masa prothrombin.
Rawatan: lavage gastrik dalam 6 jam pertama, pentadbiran penyumbang SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione-methionine 8-9 jam selepas berlebihan dan N-asetilcysteine selepas 12 jam. Sekiranya berlakunya overdosis secara tidak sengaja, anda harus segera berjumpa doktor tanpa mengira - atau gejala berlebihan atau tidak.
Risiko tindakan hematotoksik paracetamol meningkat semasa mengambil barbiturates, difenina, carbamazepine, rifampicin, zidovudine, dan lain-lain inducer enzim hati microsomal.
Meningkatkan kesan ubat penenang, etanol, perencat MAO.
Antidepresan, derivatif phenothiazine, ubat antiparkinoni dan antipsikotik meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.
GCS meningkatkan risiko membina glaukoma.
Paracetamol mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Chlorphenamine serentak dengan furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, keresahan, hyperrexia.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.
Tanpa petunjuk doktor tidak boleh menggunakan ubat untuk pesakit yang menjalani rawatan dengan ubat-ubatan lain, terutamanya, perencat MAO. Jika, walaupun mengambil dadah, penyakit ini disertai dengan demam yang berterusan atau terdapat demam yang berulang, anda harus berjumpa doktor. Ia tidak boleh diambil dengan alkohol dan digabungkan dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol. Apabila menggunakan Coldact Plus, adalah tidak diingini untuk menggunakan hipnotik, penenang dan ubat psikotropik lain.
Membantah prestasi ujian makmal dalam penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma. Dalam kes rawatan jangka panjang, petunjuk darah periferal dan keadaan fungsi hati dipantau.
Pengaruh keupayaan untuk memacu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada memandu kenderaan dan mengamalkan aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan dan kelajuan psikomotor.
COLD FLY PLUS
Ubat ini: FLOW PLUS (FLU PLUS)
Bahan aktif: chlorphenamine, paracetamol, phenylephrine
Kod ATC: N02BE51
KFG: Ubat untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut
Kod ICD-10 (bacaan): J06.9, J10
Reg. nombor: P №013266 / 01
Tarikh pendaftaran: 13.12.07
Reg Owner. ID: RANBAXY LABORATORIES (India) yang dihasilkan oleh NATUR PRODUKT EUROPE (Belanda)
BORANG DOSIR, KOMPOSISI DAN PEMBUNGKUSAN
10 buah. - lepuh (1) - kadbod pek.
ARAHAN UNTUK PERMOHONAN UNTUK PAKAR.
Penerangan ubat yang diluluskan oleh pengilang pada tahun 2008
TINDAKAN FARMAKOLOGI
Dadah gabungan tindakan yang berpanjangan.
Chlorphenamine mempunyai kesan anti-alergi, menghilangkan air mata, gatal-gatal di mata dan hidung.
Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik: ia mengurangkan sindrom kesakitan yang berlaku semasa selesema - sakit tekak, sakit kepala, sakit otot dan sendi, mengurangkan suhu tinggi.
Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictor - mengurangkan pembengkakan dan hiperemia membran mukus saluran pernafasan atas dan sinus paranasal.
INDIKASI
- rawatan gejala selsema, selesema, jangkitan virus pernafasan akut (sindrom febrile, sindrom nyeri, rhinorrhea).
MODUS DOSING
Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 1 kapsul setiap 12 jam selama 3-5 hari.
Tempoh diterima sebagai antipiretik - tidak melebihi 3 hari; sebagai anestetik - tidak melebihi 5 hari.
KESAN-KESAN ADVERSE
tekanan meningkat darah, tachycardia, mengantuk, tidur terjejas, pening, cepat marah, membran mukus kering, mydriasis, paresis tempat penginapan, peningkatan tekanan intraocular, hilang selera makan, loya, sakit epigastric, anemia.
Sangat jarang: pengekalan kencing, tindak balas alergi (ruam kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema).
Jarang: anemia, trombositopenia, leukemia, agranulositosis.
Dengan pentadbiran jangka panjang dalam dos yang tinggi, tindakan hepatotoxic dan nefrotik adalah mungkin.
CONTRAINDICATIONS
- hipersensitif kepada mana-mana komponen;
- diherosklerosis ketara daripada arteri koronari;
- Penyakit hati, buah pinggang, jantung, pundi kencing yang teruk;
- ulser gastrik dan ulser duodenal;
- penyakit pankreas;
- kesukaran membuang air kecil dengan adenoma prostat;
- penyakit sistem darah;
- Kanak-kanak berumur sehingga 12 tahun.
Dengan penjagaan: hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rotor), asma bronkial dan penyakit pulmonari obstruktif kronik.
KEHILANGAN DAN PERKAKASAN
Capsule Coldact Plus Plus tidak disyorkan untuk digunakan semasa kehamilan dan penyusuan.
ARAHAN KHAS
Tanpa petunjuk doktor tidak boleh menggunakan ubat untuk pesakit yang menjalani rawatan dengan ubat-ubatan lain, terutamanya, perencat MAO. Jika, walaupun mengambil dadah, penyakit ini disertai dengan demam yang berterusan atau terdapat demam yang berulang, anda harus berjumpa doktor. Ia tidak boleh diambil dengan alkohol dan digabungkan dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol. Apabila menggunakan Coldact Plus, adalah tidak diingini untuk menggunakan hipnotik, penenang dan ubat psikotropik lain.
Membantah prestasi ujian makmal dalam penentuan kuantitatif glukosa dan asid urik dalam plasma. Dalam kes rawatan jangka panjang, petunjuk darah periferal dan keadaan fungsi hati dipantau.
Pengaruh keupayaan untuk memacu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada memandu kenderaan dan mengamalkan aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan dan kelajuan psikomotor.
OVERDOSE
Gejala yang disebabkan oleh paracetamol, muncul selepas mengambil lebih dari 10-15 g: kulit pucat, kehilangan selera makan, loya, muntah, hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatic, peningkatan masa prothrombin.
Rawatan: lavage gastrik dalam 6 jam pertama, pentadbiran penyumbang SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione-methionine 8-9 jam selepas berlebihan dan N-asetilcysteine selepas 12 jam. Sekiranya berlakunya overdosis secara tidak sengaja, anda harus segera berjumpa doktor tanpa mengira - atau gejala berlebihan atau tidak.
INTERAKSI OBAT
Risiko tindakan hematotoksik paracetamol meningkat semasa mengambil barbiturates, difenina, carbamazepine, rifampicin, zidovudine, dan lain-lain inducer enzim hati microsomal.
Meningkatkan kesan ubat penenang, etanol, perencat MAO.
Antidepresan, derivatif phenothiazine, ubat antiparkinoni dan antipsikotik meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.
GCS meningkatkan risiko membina glaukoma.
Paracetamol mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Chlorphenamine serentak dengan furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, keresahan, hyperrexia.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.
SYARAT-SYARAT UNTUK KEHIDUPAN DARIPADA DRUGSTORES
Ubat ini diluluskan untuk digunakan sebagai alat OTC.
TERMA DAN SYARAT
Simpan di tempat yang kering pada suhu tidak melebihi 25 ° C. Jauhkan daripada kanak-kanak.
Hidup rak - 2 tahun. Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh.