arahan untuk kegunaan kanak-kanak - Laryngitis"> arahan untuk kegunaan kanak-kanak - Laryngitis">
Utama / Laryngitis

Penggantungan "Ibuprofen":
arahan untuk kegunaan kanak-kanak

"Ibuprofen" adalah salah satu ubat yang paling popular untuk mengurangkan suhu badan yang tinggi atau melawan kesakitan. Ubat ini boleh didapati dalam beberapa bentuk, dan yang paling popular dalam rawatan kanak-kanak adalah penggantungan, kerana ia mudah diberikan, bahkan bayi. Tidak semua orang tahu bagaimana ubat seperti itu bertindak ke atas tubuh kanak-kanak apabila ia ditetapkan dan dalam dos apa yang digunakan untuk kanak-kanak.

Borang pelepasan

"Ibuprofen" dalam bentuk cair dihasilkan oleh syarikat "Lab ECO" dalam bentuk larutan 2%, dibungkus dalam botol kaca gelap, 100 ml. Suspensi ini mempunyai warna putih dan krim, bau oren dan rasa sedikit manis. Sangkar pengukur dilekatkan pada botol, yang membolehkan anda mengumpul ubat dalam dos 2.5 atau 5 ml.

Farmasi juga menawarkan penggantungan yang dipanggil "Ibuprofen-Akrikhin", yang mempunyai warna oren cerah dan rasa oren. Ubat ini dibungkus dalam 100 ml setiap satu - kedua-duanya dalam botol kaca dan dalam botol plastik. Terdapat suntikan atau sudu yang mengukur dalam pakej untuk dos sebenar ubat.

Komposisi

Komponen utama penggantungan, yang mana ia mempunyai kesan terapeutik, adalah ibuprofen. Dalam 5 mililiter ubat bahan ini terkandung dalam dos 100 mg. Sorbitol, gliserol, gusi xanthan, asid sitrik, rasa dan sebatian lain adalah antara bahan tambahan dadah.

Prinsip operasi

Sekali dalam tubuh kanak-kanak, ibuprofen mempengaruhi proses sintesis prostaglandin, dengan penindasan yang mana kesan anestetik dan anti-radang penggantungan dikaitkan. Ubat ini juga mempunyai kesan antipiretik dan keupayaan untuk menghalang pengagregatan platelet darah.

Selepas pengambilan, sebatian aktif diserap dari perut dengan baik. Ubat ini mula bertindak selepas 20-30 minit selepas menelan, dan kesan terapinya berlangsung sehingga 3-4 jam. Ubat ini dikumuhkan terutamanya oleh buah pinggang, sepenuhnya meninggalkan badan selepas satu dos dalam masa 24 jam.

Petunjuk

"Ibuprofen" dalam bentuk penggantungan digunakan sebagai agen simptomatik dalam situasi berikut:

  • Jika kanak-kanak mempunyai suhu badan tinggi dengan selesema, sakit tekak dan penyakit berjangkit lain.
  • Jika bayi mempunyai demam selepas vaksinasi.
  • Apabila serbuk gigi dipotong, dan proses ini menyakitkan untuk kanak-kanak.
  • Jika bayi mempunyai otitis, kanak-kanak itu mengeluh sakit telinga.
  • Apabila neuralgia, rasa sakit pada sendi dan otot - misalnya, selepas kecederaan.

Berapa umur yang dibenarkan untuk diambil?

Suspensi tidak ditetapkan untuk bayi sehingga umur 3 bulan, dan untuk kanak-kanak 3-6 bulan, ia boleh diberikan hanya selepas berkonsultasi dengan doktor (paling kerap pada usia ini, ubat ini dikeluarkan semasa demam pasca-vaksinasi). Dalam anotasi kepada ubat itu juga menunjukkan bahawa ia hanya ditetapkan sehingga 12 tahun, dan remaja lebih dari 12 tahun lebih baik untuk memberi rakan dengan dos yang lebih tinggi.

Contraindications

Penggantungan tidak ditetapkan:

  • Apabila intoleransi sebagai ibuprofen, dan komponen lain ubat, serta fruktosa.
  • Jika anda alah kepada ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain.
  • Dengan luka ulseratif atau erosif saluran pencernaan - sebagai contoh, semasa pembengkakan ulser gastrik atau kolitis ulseratif.
  • Dengan kegagalan buah pinggang yang teruk.
  • Dengan kadar kalium yang tinggi dalam darah.
  • Dengan keradangan usus.
  • Dengan kecenderungan pendarahan dan hemofilia.
  • Dengan kekurangan enzim isomaltase atau sucrase, serta dalam kes malabsorpsi glukosa-galaktosa.

Jika kanak-kanak mempunyai diabetes, penyakit jantung, penyakit hati atau penyakit serius lain, Ibuprofen harus digunakan dengan berhati-hati.

Kesan sampingan

  • Saluran pencernaan kanak-kanak mungkin bertindak balas terhadap rawatan penggantungan dengan penampilan sensasi yang menyakitkan di perut, kembung perut, mual, kemerosotan selera makan, dan gejala negatif yang lain.
  • Pada sesetengah kanak-kanak, ubat ini menyebabkan alahan, yang boleh menyebabkan urtikaria, hidung berlumur, bronkospasme, gatal-gatal kulit dan lain-lain jenis reaksi alergi.
  • Di bahagian sistem saraf pusat pesakit kecil, pening kepala atau sakit kepala mungkin muncul sebagai tindak balas untuk mengambil Ibuprofen. Kanak-kanak kadang-kadang menjadi mengantuk, cemas, mudah marah, atau terlalu gelisah.
  • Mempengaruhi darah, "Ibuprofen" dapat menimbulkan anemia, leukopenia dan penurunan kadar platelet.
  • Dalam kes yang jarang berlaku, rawatan penggantungan membawa kepada kehilangan pendengaran dan pelbagai masalah penglihatan, serta kerosakan buah pinggang, takikardia, atau peningkatan tekanan darah.

Arahan untuk digunakan

  • Karapazu berumur 3 hingga 6 bulan dengan berat lebih daripada 5 kg sirap memberi dos 2.5 ml (dua kali sehari).
  • Bayi 6-12 bulan yang berat kurang dari 10 kg memberikan 2.5 ml ubat 3 atau 4 kali sehari.
  • Bagi bayi berumur 1 hingga 3 tahun beratnya dari 10 hingga 15 kg satu dos akan menjadi 5 ml penggantungan. Ia diberi tiga kali sehari.
  • Seorang kanak-kanak berusia 3-6 tahun, yang beratnya berkisar antara 16 hingga 20 kg, ditetapkan tiga kali ganda ubat dalam 7.5 ml.
  • Pada usia 6 hingga 9 tahun (dengan berat 20-30 kg), jumlah tunggal ubat adalah 10 ml. Suspensi dalam dos ini memberi 3 kali sehari.
  • Seorang kanak-kanak berusia 9-12 tahun dengan berat 30-40 kg diberi ubat tiga kali sehari, 15 ml.

Jika penggantungan diberikan kepada kanak-kanak dengan tindak balas kepada vaksin, maka seringkali ia diambil sekali (dalam dos umur yang sesuai). Kadang-kadang selepas 6 jam anda perlu menerima semula.

Apabila penggantungan demam boleh diambil hanya tiga hari. Sekiranya suhu tinggi berterusan pada hari keempat, anda perlu berunding dengan doktor. Sekiranya ubat digunakan untuk kesakitan, tempoh penggunaan adalah sehingga 5 hari.

Berlebihan

Jika anda secara tidak sengaja melebihi dos suspensi, ia boleh menyebabkan tinnitus, sakit perut, loya, mengantuk dan gejala negatif yang lain. Dalam kes yang teruk, ubat ini menimbulkan penangkapan pernafasan, kerosakan hati, bradikardia, sawan, dan keadaan berbahaya yang lain. Atas sebab ini, apabila berlebihan, penting untuk segera berjumpa doktor.

Interaksi dengan ubat lain

Penggunaan Ibuprofen boleh menjejaskan rawatan dengan banyak cara lain, termasuk ubat nonsteroid lain, ubat diuretik, insulin, vasodilator, antacid dan antikoagulan. Jika kanak-kanak mengambil ubat tambahan, sebelum mengambil penggantungan sebaiknya berunding dengan doktor anda.

Syarat jualan dan simpanan

Simpan ubat dimeteraikan di rumah disyorkan pada suhu bilik untuk keseluruhan jangka hayat (3 tahun) - di tempat yang kering di mana kanak-kanak tidak akan mendapatkan produk. Jika pakej dibuka, ia harus digunakan dalam masa 6 bulan.

Jika selepas penggunaan pertama setengah tahun telah berlalu, dan penggantungan dalam botol masih ditinggalkan, ia harus dibuang.

Ulasan

Kesan sampingan selepas mengambil sirap jarang, tetapi kadang-kadang anak-anak tidak suka bau, serta rasa ubat ini. Kelemahan termasuk hakikat bahawa botol adalah kaca, dan tudung terbuka dengan mudah (tidak ada perlindungan terhadap kanak-kanak).

Analog

Jika tidak ada kemungkinan untuk memberi Ibuprofen atau Nurofen kepada kanak-kanak yang digantung, doktor boleh menggantikan ubat-ubatan ini dengan ubat antipiretik dan analgesik yang lain - contohnya, Panadol Kanak-kanak, sirap Efferalgan atau Calpol. Asas ubat ini adalah paracetamol, yang digunakan dalam rawatan bayi yang berusia lebih dari 3 bulan. Ia dianggap selamat dan berkesan dalam memerangi demam pada kanak-kanak.

Sirip antipiretik ibuprofen untuk kanak-kanak

Sirup antipiretik Ibuprofen untuk kanak-kanak diiktiraf sebagai salah satu yang paling berkesan. Ia membolehkan anda dengan cepat mengeluarkan haba dan mengurangkan suhu dengan sekurang-kurangnya 1 darjah. Dalam kes ini, ulasan menunjukkan bahawa Ibuprofen bertindak walaupun dalam kes-kes yang paling parah, apabila parasetamol tidak berkuasa. Bagaimana untuk menggunakan ubat?

Komposisi

Menurut arahan, komposisi ubat termasuk bahan ibuprofen yang sama. Pelbagai eksipsi digunakan sebagai pengisi sirap untuk kanak-kanak.

Ibuprofen dijual dalam bentuk serbuk putih, dari mana suspensi disediakan menggunakan air rebus. Ia bertukar putih dengan bau oren. Harga untuk itu tidak terlalu tinggi.

Sirap Ibuprofen untuk kanak-kanak, mengikut arahan untuk digunakan, boleh digunakan untuk mengurangkan demam, menghapuskan kesakitan, mengurangkan keradangan. Ibuprofen diserap dengan baik dalam saluran pencernaan dan diekskresikan oleh buah pinggang.

Indikasi dan Kontra

Arahan untuk menggunakan panggilan tanda-tanda berikut yang mana sirap ibuprofen ditetapkan untuk kanak-kanak:

  • jangkitan virus dan akut akut, disertai oleh demam;
  • tindak balas vaksin;
  • sakit (migrain, telinga dan sakit gigi, sakit semasa keseleo dan lebam).

Namun, kebanyakan ibuprofen digunakan untuk kanak-kanak sebagai antipiretik yang berkesan.

Sirap ibuprofen untuk kanak-kanak mempunyai kontraindikasi yang agak luas, mengikut arahan untuk digunakan:

  • kanak-kanak sehingga enam bulan;
  • penyakit saluran gastrousus;
  • pembekuan darah terjejas;
  • asma bronkial;
  • polip dalam sinus;
  • intolerans individu;
  • penyakit hati dan buah pinggang yang teruk;
  • hiperkalemia;
  • selepas pembedahan pintasan arteri koronari.

Sirap Ibuprofen boleh digunakan dalam beberapa keadaan ini, tetapi hanya di bawah pengawasan ketat doktor.

Bagaimana untuk memohon?

Pertama anda perlu menyediakan sirap secara langsung. Menurut arahan, untuk air suam hangat ini perlu dituangkan ke dalam botol sehingga separuh dan goncang dengan baik. Selepas ubat dibubarkan, arahan untuk penggunaan mengesyorkan menambahkan lebih banyak air ke tanda yang ditunjukkan pada botol. Sirap sirap sebelum digunakan.

Kemudian suntikan pengukur untuk mendapatkan jumlah sirap yang diperlukan. Dos, seperti yang ditunjukkan oleh arahan untuk digunakan, hendaklah seperti berikut (sirap Ibuprofen perlu diberi 3-4 kali sehari, tidak lebih awal daripada 6 jam selepas dos terakhir):

  • dari enam bulan hingga setahun (sehingga 9 kg) - dua dan setengah ml;
  • dari 1 hingga 3 tahun - lima ml;
  • dari 3 hingga 6 tahun - tujuh dan setengah ml;
  • dari 6 hingga 9 tahun - sepuluh ml;
  • dari 9 hingga 12 tahun - lima belas ml.

Kesan sampingan

Ibuprofen untuk kanak-kanak mempunyai beberapa kesan sampingan. Berbanding dengan paracetamol, nampaknya kurang selamat, bagaimanapun, ulasan mendakwa bahawa kesan sampingan agak jarang berlaku.

Kesan sampingan termasuk:

  • penyakit sistem pencernaan;
  • sesak nafas;
  • kekejangan di bronkus;
  • penglihatan visual dan pendengaran;
  • kebimbangan, kemurungan, gangguan sistem saraf;
  • kegagalan jantung, tekanan darah tinggi;
  • penyakit buah pinggang, nefritis;
  • perut dan pendarahan hemorrhoidal, anemia.

Sekiranya berlebihan, gejala berikut mungkin berlaku:

  • mual, muntah;
  • kemurungan, mengantuk, kelesuan;
  • fungsi hati dan buah pinggang yang merosakkan;
  • kanak-kanak di bawah 5 tahun mungkin mengalami apnea, sawan, koma.

Agar berlakunya overdosis yang serius, perlu melebihi dos tunggal sebanyak 80 kali.

Sekiranya dos telah melebihi, perut harus dikosongkan dan menyebabkan muntah. Jika kanak-kanak itu sangat buruk, panggil ambulans, jangan beri ubat lain sehingga doktor tiba.

Analog, harga

Sirap Ibuprofen untuk kanak-kanak mempunyai banyak analog. Terdapat ubat-ubatan yang berasaskan bahan aktif ibuprofen. Yang paling popular ialah:

  • Nurofen - analog yang boleh diberikan kepada kanak-kanak dari 5 tahun;
  • MIG adalah ubat anestetik yang disyorkan untuk kanak-kanak berumur 12 tahun dan dewasa;
  • Ibuprofen dalam bentuk lilin dan gel.

Antara analog yang kurang dikenali ialah:

Ramai ibu bapa bimbang tentang persoalan sama ada ia berbaloi dengan rakan-rakan Ibuprofen jika mereka lebih mahal, dan tiada siapa yang dapat menjamin kualitinya. Ada kemungkinan bahawa tidak ada gunanya membeli analog. Analog yang terbaik masih Nurofen. Ia adalah ubat ibuprofen yang paling popular.

Harga Ibuprofen atau Nurofen agak kecil - dari 70 hingga 90 rubel, bergantung kepada rantau dan farmasi. Oleh itu, tidak masuk akal untuk membelanjakan wang untuk rakan-rakan mahal, jika anda boleh membeli sirap Ibuprofen untuk kanak-kanak.

Seberapa berkesan?

Harga Ibuprofen sesuai dengan banyak pembeli. Ia kecil, tetapi faedahnya lebih besar daripada wang yang dibelanjakan. Apakah yang disukai ibu bapa dalam penyediaan ini?

  • Tindakan pantas Walaupun arahan untuk penggunaan mencadangkan Ibuprofen dan analognya untuk melegakan kesakitan dan melawan demam, ibu bapa cenderung menggunakannya sebagai febrifuge.
  • Ia membantu dengan hampir semua jangkitan. Ciri luar biasa Ibuprofen adalah keupayaan untuk membantu dengan hampir mana-mana jenis jangkitan. Apabila paracetamol tidak pucat, ibu bapa pergi ke ibuprofen. Dia cepat melegakan kesakitan dan panas.
  • Hampir tiada kesan sampingan. Walaupun pengilang negara ubat dalam arahan untuk penggunaan ubat itu mempunyai beberapa kesan sampingan, tetapi pada hakikatnya terdapat sangat sedikit dari mereka. Kanak-kanak jarang mengadu kesakitan atau penyakit lain selepas mengambil ibuprofen atau ubat yang mengandungi bahan ini. Ini menerangkan peningkatan popularitinya digabungkan dengan kecekapan tinggi.
  • Borang kemasukan yang mudah. Seperti yang anda tahu, kanak-kanak sangat enggan mengambil ubat tertentu. Seringkali punca kegagalan atau keinginan menjadi tidak menyenangkan, rasa pahit dadah. Nurofen mempunyai rasa buah yang menyenangkan, menjadikannya sangat bermanfaat. Kanak-kanak secara senyap-senyap meminumnya dalam bentuk ini.

Apa yang perlu dilakukan jika ubat tidak berfungsi atau tidak berfungsi?

Semak tarikh tamat tempoh: berikan anak-anak hanya ubat segar.

Sekiranya semuanya baik-baik saja dengan dadah, tetapi masih tidak membantu, anda menghadapi penyakit yang sangat serius. Dalam kes ini, anda perlu memanggil ambulans untuk kanak-kanak, yang akan memberikan suntikan dengan dimedrol dan mengambil suhu ke bawah. Jika suhu tidak tersesat, kanak-kanak itu pergi ke hospital, dan Ibuprofen kadang-kadang menjadi tidak perlu.

Walau bagaimanapun, ia adalah ubat yang berkesan untuk kesakitan dan kepanasan, dan ia terus kekal.

Sirap ibuprofen: arahan untuk digunakan untuk kanak-kanak, komposisi, dos dan ulasan

Hari ini, ubat tidak berhenti, itulah sebabnya ubat-ubatan baru untuk pelbagai penyakit kelihatan kerap. Haba dan keradangan boleh berlaku pada usia apa pun. Ubat anti-radang bukan steroid digunakan untuk cepat menghapuskan gejala-gejala ini. Satu ejen semacam itu ibuprofen dalam bentuk sirap atau penggantungan. Tindakan ubat ini membantu mengurangkan keadaan pesakit semasa penyakit. Dalam ulasan, kami akan mempertimbangkan secara terperinci arahan untuk menggunakan "Ibuprofen". Bagi kanak-kanak, sirap adalah satu bentuk ubat yang paling mudah.

Komposisi dan bentuk pelepasan

Ejen yang dipertimbangkan dihasilkan dalam tablet dan penggantungan. Bahan aktif itu sendiri dalam komposisi ubat dipanggil ibuprofen. Ini adalah agen anti-radang bukan steroid. Untuk setiap 5 ml penggantungan, terdapat 100 mg bahan aktif aktif.

Bahan bantuan dadah termasuk:

Jumlah botol dengan penggantungan boleh berbeza-beza bergantung kepada pengeluar dan, sebagai peraturan, berkisar antara 100 hingga 200 ml. Cawan plastik dengan tanda kelulusan atau sudu khas diletakkan di dalam kotak dengan penyediaan.

Petunjuk untuk digunakan

Mari kita perhatikan perkara ini secara terperinci. Mengapa sirap ibuprofen digunakan untuk kanak-kanak? Ini adalah sejenis dadah yang tergolong dalam kumpulan ubat antipiretik dan analgesik. Bahan aktif "Ibuprofen" menghalang pembentukan dalam badan bahan yang menyebabkan keradangan dan fenomena yang berkaitan. Ubat ini membantu melegakan demam dan sakit, dan juga mempunyai kesan anti-radang. Pakar saraf mencadangkan penggunaan "Ibuprofen" pada dos 10-15 mg sekilogram pesakit. Alat ini juga ditetapkan untuk fasa akut migrain dan ketegangan saraf pada orang dewasa dan kanak-kanak.

Bilakah ibuprofen disyorkan untuk kanak-kanak? Arahan untuk kegunaan mengandungi senarai petunjuk berikut:

  • sakit pada patologi sendi dan tulang belakang;
  • keradangan organ pelvis;
  • kerosakan kepada sendi, tulang, tisu lembut;
  • keseleo dan keseleo;
  • sakit selepas pembedahan;
  • neuritis dan neuralgia;
  • dismenorea;
  • sakit gigi;
  • hematomas.

Perkembangan patologi dan perjuangan tubuh terhadap jangkitan biasanya disertai dengan kenaikan suhu yang tajam, sindrom kesakitan yang ketara, bengkak dan kemerahan di kawasan yang terjejas. Mengambil sirap ibuprofen membantu menghilangkan manifestasi proses peradangan ini. Ejen nonsteroid mempunyai kesan antimikrob. Ia digunakan secara meluas dalam rawatan penyakit berjangkit.

Gejala

Bilakah penggantungan Ibuprofen diambil? Arahan untuk kegunaan kanak-kanak menetapkan penggunaan dadah untuk gejala berikut:

  • demam tinggi dan sakit tekak akut dengan jangkitan bakteria dan virus;
  • demam dan menggigil seperti gejala sejuk;
  • keadaan selepas vaksinasi;
  • laringitis, sakit tekak, faringitis;
  • radang paru-paru, bronkitis, trakeitis.

Jika sirap analgesik dan antipiretik tidak membantu dalam tempoh tiga hari dan gejala penyakit meningkat, disyorkan untuk mendapatkan bantuan perubatan yang berkelayakan. Sudah tentu, kanak-kanak tidak harus bertolak ansur dengan kesakitan. Tetapi tanpa merawat penyakit yang mendasari menyebabkan gejala, keadaan pesakit tidak mungkin bertambah baik. Ia tidak disyorkan untuk memberikan analgesik kanak-kanak untuk disyaki "perut akut". Ini boleh menimbulkan gejala penyakit dan doktor tidak akan dapat melakukan diagnosis yang tepat. Ini boleh menjadi sangat berbahaya untuk kehidupan bayi.

Sekatan umur

Untuk jangkitan virus pernafasan akut, ahli pediatrik mengesyorkan menggunakan sirap Ibuprofen untuk melegakan demam dan kesakitan. Arahan untuk kegunaan menetapkan untuk mengambil alat ini kepada pesakit yang berumur 3 hingga 12 tahun. Dalam beberapa kes, dengan sendi, ubat sakit otot dan ubat yang diberikan kepada kanak-kanak berumur lebih dari 3 bulan. Pesakit selepas 6 tahun boleh mengambil dadah dengan bahan aktif yang sama, tetapi dalam bentuk butiran untuk penyediaan tablet dan sirap.

Masa tindakan ubat

Sudah 15-20 minit setelah mengambil ubat, rasa sakit semakin berkurangan, dan suhu berkurangan. Kesan penggunaan ubat tahan selama 6-8 jam. Sekiranya suhu dan rasa sakit muncul sekali lagi, disyorkan untuk mengambil dos yang lain.

Banyak kajian klinikal mengesahkan keberkesanan antipiretik dan analgesik komponen aktif Ibuprofen. Keputusan ujian agen anti-inflamasi nonsteroid ini diberikan dalam jurnal perubatan Jerman. Kajian itu melibatkan 180 pesakit pediatrik dengan sindrom febrile. Pesakit diberi sirap "Nurofen", komponen aktif utama yang ibuprofen. Pada kanak-kanak yang menerima ubat, demam hilang selepas 36 jam. Menurut pakar, ibuprofen lebih unggul daripada paracetamol dalam kesan terapeutiknya. Dadah yang dijelaskan digunakan untuk merawat kesakitan dan panas pada kanak-kanak, tetapi dos berlebihan boleh menyebabkan kesan sampingan yang serius, salah satunya adalah kerosakan pada hati.

Dos

Bagaimana untuk mengambil "Ibuprofen"? Dos sirap untuk kanak-kanak perlu ditentukan oleh doktor. Ia mengambil kira banyak faktor, termasuk jenis penyakit, tahap dan keterukannya, serta usia pesakit. Sebagai peraturan, sirap Ibuprofen disyorkan diambil selepas makan. Kandungan botol sebelum digunakan dengan teliti digoncang. Jumlah ubat yang diperlukan boleh diukur dengan menggunakan dispenser khas atau sudu pengukur, yang disertakan dengan ubat.

Permohonan untuk kanak-kanak

Berapa banyak hari boleh saya berikan ubat Ibuprofen kanak-kanak? Dos sirap untuk kanak-kanak dalam arahan - di sini adalah maklumat yang biasanya menarik minat ibu bapa. Dos harian untuk pentadbiran lisan, sebagai peraturan, berkisar antara 20 hingga 40 mg per kilogram berat badan kanak-kanak, iaitu 1-2 ml sirup setiap 1000 gram. Adalah disyorkan untuk membahagikan jumlah ubat yang dikira dengan cara ini ke dalam beberapa dos.

Doktor menasihatkan menggunakan rejimen ubat berikut:

  • Bayi 3 hingga 12 bulan - 2.5 ml sirap tiga kali sehari.
  • Seorang kanak-kanak berumur 1 hingga 2 tahun - 2.5 ml ubat 3-4 kali sehari.
  • Seorang kanak-kanak umur prasekolah (dari 3 hingga 7 tahun) - 5 ml ubat 3-4 kali sehari.
  • Kanak-kanak berumur lebih daripada 8 tahun boleh diberikan 5-10 ml ubat 3-4 kali sehari.

Permohonan untuk orang dewasa

Orang dewasa juga harus tahu bagaimana mengira dos ubat "Ibuprofen" dengan betul. Arahan untuk penggunaan penggantungan menetapkan untuk menentukan jumlah ubat yang diperlukan, berdasarkan berat pesakit. Apabila menelan dos tunggal sebanyak 200 mg (10 ml) bahan aktif. Untuk melakukan ini, sirap perlu 3-4 kali sehari. Jika perlu, satu dos ubat boleh ditingkatkan hingga 40 ml.

Interaksi dengan ubat lain

"Ibuprofen" harus digunakan dengan sangat berhati-hati dengan ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain. Juga, ia tidak boleh digabungkan dengan ubat hormon, kerana ini boleh meningkatkan risiko pendarahan dalaman. Doktor tidak mengesyorkan untuk menggunakan "Ibuprofen" bersama-sama dengan glikosida dan aspirin jantung.

Di samping itu, agen boleh mengurangkan kesan diuretik ubat seperti "Furosemide". Sebaliknya, diuretik meningkatkan nefrotoxicity daripada nonsteroidal anti-radang dadah. Sekiranya anda mengambil Ibuprofen bersama-sama dengan ubat-ubatan thrombolytic, kesannya akan dipertingkatkan.

Contraindications

Aspek ini harus diberikan perhatian khusus. Adakah selalu boleh menggunakan sirap ibuprofen untuk kanak-kanak? Arahan ini mengandungi sejumlah kontraindikasi.

Ini termasuk:

  • hipersensitiviti kepada komponen individu dadah;
  • penuaan penyakit ulser peptik;
  • sirosis hati;
  • gangguan penglihatan warna.

Alat ini dilarang untuk memohon kepada pesakit dengan asma aspirin. Keadaan ini berlaku dalam kes intoleransi terhadap aspirin dan ubat-ubatan anti-radang nonsteroid lain.

Kontraindikasi lain termasuk:

  • kegagalan jantung;
  • bengkak;
  • tekanan darah tinggi;
  • diatesis hemorrhagic;
  • hemofilia.

"Ibuprofen" tidak boleh digunakan oleh wanita hamil pada trimester ketiga. Penggunaan penggantungan juga boleh menjejaskan keadaan orang dengan patologi organ pendengaran dan radas vestibular.

NSAID perlu digunakan dengan berhati-hati dalam enterocolitis, gastritis, trimester pertama dan ketiga kehamilan, serta penyakit buah pinggang dan penyusuan.

Kesan sampingan

Mereka sepatutnya dikenali di tempat pertama. Apakah kesan sampingan ibuprofen untuk kanak-kanak? Arahan penggunaan sirap mengandungi senarai komplikasi berikut:

Kesan sampingan terutamanya berkaitan dengan saluran gastrousus badan. Ia juga mungkin untuk bertindak balas terhadap ubat dari sistem saraf dan jantung. Ia boleh dinyatakan dengan pening, takikardia, pancang tekanan darah dan insomnia.

Dalam sesetengah kes, terdapat rupa ruam dan pruritus, serta bengkak. Gejala seperti ini sering berlaku pada kanak-kanak kecil.

Berlebihan

Apa yang anda perlu tahu mengenainya? Apa yang perlu dilakukan dengan overdosis dadah? Tanda pertama biasanya sakit perut teruk dan peningkatan migrain. Bayi boleh menjadi mengantuk dan menghalang. Juga, berlebihan dicirikan oleh perkembangan kegagalan buah pinggang akut, sawan dan apnea. Dalam semua kes, adalah disyorkan untuk segera menghentikan rawatan diri dan mendapatkan bantuan perubatan yang berkelayakan.

Analog

Sirup kanak-kanak "Ibuprofen" mempunyai sejumlah analog yang menggunakan bahan aktif yang sama. Obat-obatan ini termasuk Mig, Nurofen dan Ibufen. Sirap panadol kanak-kanak mempunyai kesan terapeutik yang sama.

Dalam banyak cara, pilihan ubat bergantung kepada cadangan doktor dan ciri-ciri individu pesakit. Bagaimana untuk mengambil ubat-ubatan yang mengandungi ibuprofen? Arahan untuk penggunaan sirap untuk kanak-kanak biasanya mengandungi senarai petunjuk untuk digunakan, serta kesan sampingan yang mungkin, dos yang disyorkan dan rejimen ubat. Ia adalah sangat penting untuk mengambil ubat itu mengikut arahan pengilang dan cadangan doktor.

Ulasan

Apakah kesan yang boleh dicapai oleh penggantungan Ibuprofen? Arahan untuk kegunaan kanak-kanak ubat ini mengandungi perihalan kesan farmakologinya. Sirap membantu mengurangkan suhu badan, mengurangkan kesakitan. Ramai ibu bapa mengesahkan bahawa dalam peringkat akut selesema dan penyakit berjangkit, "Ibuprofen" membantu mengurangkan keadaan pesakit muda. Walau bagaimanapun, terdapat beberapa kes di mana penggunaan ubat tidak disyorkan. Jadi, sebagai contoh, dalam kes sakit perut akut, Ibuprofen boleh mengaburkan gambaran penyakit itu, dan kemudian diagnosis akan mengambil masa yang lebih lama. Walau bagaimanapun, dadah perlu diberi kepada anak itu hanya seperti yang diarahkan oleh doktor yang hadir.

Kesimpulannya

Dalam kajian semula ini, kami mengkaji secara terperinci apa Ibuprofen. Arahan untuk penggunaan sirap untuk kanak-kanak mengesahkan bahawa alat yang diterangkan merujuk kepada ubat anti-radang nonsteroid. Ubat ini mempunyai kesan anti-radang, antipiretik dan analgesik. Ia ditetapkan untuk memerangi gejala pertama penyakit berjangkit, selesema dan selesema. Juga, "Ibuprofen" boleh digunakan semasa tempoh pemulihan selepas pembedahan untuk melegakan kesakitan. Alat ini berfungsi dengan baik untuk melegakan kesakitan sendi, tulang dan gigi.

Terdapat beberapa kontraindikasi yang mana Ibuprofen tidak boleh digunakan. Arahan untuk penggunaan sirap untuk kanak-kanak mengandungi senarai lengkap. Bagi kesan sampingan yang mungkin, mereka biasanya dinyatakan dalam gangguan saluran gastrousus. Dalam kes yang jarang berlaku, terdapat intoleransi individu terhadap komponen dadah.

Walaupun hari ini di farmasi anda boleh membeli ubat yang berkesan untuk pelbagai penyakit, dalam apa jua keadaan, menjaga kesihatan dan anak anda.

Ibuprofen untuk kanak-kanak - arahan untuk digunakan

Sirap ibuprofen untuk kanak-kanak adalah berkesan seperti ubat lain. Kaunter penerimaannya memungkinkan untuk mengeluarkan haba dan menurunkan suhu. Doktor menerangkan dalam apa dos untuk memberi ubat.

Komposisi

Menurut arahan, bahan aktif utama adalah ibuprofen. Mekanisme tindakan bahan adalah untuk menindas sintesis prostaglandin secara biologi (bahan yang menyebabkan keradangan). Pelbagai eksipsi digunakan sebagai pengisi sirap. Ini termasuk sorbitol, gliserol dan xanthum gusi.

Prinsip operasi

Apabila ditelan dalam badan kanak-kanak, ibuprofen dapat mempengaruhi proses yang memastikan sintesis prostaglandin. Penindasannya membolehkan dadah mempunyai kesan anti-radang. Ubat ini mempunyai kesan antipiretik. Ubat menyumbang kepada penindasan agregasi platelet darah.

Selepas mengambil ubat di dalamnya, bahan aktif diserap dari perut. Kesan dadah selama setengah jam diperhatikan, kerana diambil. Kesan terapeutik boleh berlangsung selama empat jam. Pembuangan ubat ini dilakukan oleh buah pinggang selepas 24 jam.

Dari umur berapa mereka memberi ubat

Doktor tidak menetapkan rawatan dadah untuk kanak-kanak sehingga umur tiga bulan. Seorang kanak-kanak tiga dan enam bulan perlu diberikan sirap hanya selepas berunding dengan doktor. Dalam anotasi ubat bermakna bahawa dadah hanya boleh digunakan oleh kanak-kanak di bawah umur 12 tahun. Remaja yang berumur dua belas tahun diperlukan menjalani terapi dengan analog dengan dos yang lebih tinggi.

Petunjuk untuk digunakan

Selepas membaca arahan itu, menjadi jelas bahawa ubat itu boleh diberikan kepada kanak-kanak apabila terdapat jangkitan virus dan bakteria yang akut, yang disertai oleh demam. Ia juga boleh menjadi tindak balas kepada vaksin. Ia berkesan dalam kesakitan yang berkaitan dengan migrain, sakit telinga dan neuralgia. Juga, rasa sakit boleh diperhatikan di sendi dan otot. Mereka disebabkan oleh keseleo dan lebam.

Ia perlu memohon ubat pada otitis. Ia ditetapkan dalam tempoh di mana gigi dipotong. Proses ini menyakitkan untuk kanak-kanak. Rawatan sirap ibuprofen meningkatkan peredaran mikro darah dan menghapuskan kebolehtelapan vaskular. Oleh itu, proses penyingkiran proses keradangan.

Pengambilan dadah

Pertama sekali, anda perlu melakukan penyediaan sirap. Proses ini diterangkan secara terperinci dalam arahan. Untuk tujuan ini, dalam botol diperlukan untuk mencurahkan air panas yang hangat hingga separuh. Selepas itu, ia perlu digegarkan dengan baik. Setelah kandungan dibubarkan, anda perlu menambah lebih banyak air pada tanda yang ada pada botol. Sebelum anda memberikan ubat yang terhasil, perlu menggegarkan semula dengan baik.

Untuk menetapkan jumlah sirap yang dikehendaki dalam pakej tersebut menyediakan alat pancut mengukur. Ia perlu dibasuh dengan baik selepas digunakan. Arahan terperinci dos mengikut umur kanak-kanak. Sirap perlu diberikan 3-4 kali sehari. Selepas makan terakhir, enam jam harus lulus. Apabila sirap diresepkan sebagai tindak balas kepada vaksin, ia harus diberikan sekali.

Sehubungan ini, adalah perlu untuk mengambil kira keadaan kanak-kanak, kadang-kadang anda perlu mengambil semula selepas 6 jam. Apabila ubat demam diambil tidak melebihi tiga hari. Sekiranya suhu tidak jatuh pada hari keempat, anda perlu berunding dengan doktor. Penggunaan ubat untuk kesakitan dianjurkan untuk mengambil masa sehingga lima hari.

Apabila bayi berusia enam bulan atau setahun, anda boleh memberi 2.5 ml. Pada usia satu hingga tiga tahun, penggunaan lima mililiter ditunjukkan. Dalam 3-6 tahun, dilantik oleh tujuh setengah tahun. Usia 6-9 tahun melibatkan penerimaan 10 ml. Kanak-kanak 9-12 memberi lima belas.

Contraindications

Anda boleh membuat keputusan apabila ubat tidak diberikan dengan membaca arahan. Ia dilarang memberi sirap kepada kanak-kanak sehingga enam bulan. Doktor tidak mencadangkan terapi kursus apabila terdapat penyakit seperti polip dalam sinus dan penyakit saluran gastrousus. Juga, anda tidak boleh mengambil ubat untuk masalah pendarahan dan asma bronkial. Terapi tidak boleh dilakukan apabila kadar kalium darah dinaikkan. Doktor mengenakan larangan ke atas rawatan ubat apabila terdapat kecenderungan untuk berdarah.

Rawatan dengan ubat tidak dilakukan apabila intoleransi individu komponen dicatatkan dalam penyakit hati dan buah pinggang yang teruk. Doktor mengenakan larangan terapi kursus untuk pesakit dengan diagnosis hiperkalemia dan mereka yang menjalani pembedahan pintasan arteri koronari. Doktor menasihatkan supaya menggunakan ubat apabila kanak-kanak menghidap kencing manis atau ada masalah jantung dan hati.

Kesan sampingan

Perlu diingatkan bahawa meskipun fakta bahawa, tidak seperti paracetamol, ubat ini lebih selamat, terdapat kesan sampingan. Ulasan mengesahkan bahawa manifestasi mereka jarang diperhatikan. Mereka boleh menyebabkan penyakit sistem pencernaan. Mungkin juga terdapat sesak nafas dan kekejangan di bronkus.

Dalam beberapa kes, terdapat pelanggaran persepsi, baik visual dan pendengaran. Diperhatikan dalam kanak-kanak boleh menjadi kebimbangan dan kemurungan. Reaksi alahan boleh menyebabkan kesan sampingan. Manifestasi mereka dinyatakan oleh urtikaria dan gatal-gatal pada kulit. Ubat ini boleh menyebabkan kegagalan jantung dan takikardia. Dalam beberapa kes, terdapat peningkatan tekanan.

Berlebihan

Doktor sangat menyarankan anda mengikuti dos yang ditetapkan dalam arahan. Jika tidak, anda perlu berurusan dengan gejala negatif. Ia ditunjukkan oleh loya, muntah dan apnea. Juga, bayi boleh diganggu oleh bradikardi dan kram. Dos yang berlebihan mungkin disebabkan oleh gangguan hati dan buah pinggang.

Apabila dos yang diluluskan telah melebihi, perlu mengambil tindakan yang tepat pada masanya. Ini termasuk membersihkan perut dan menyebabkan muntah. Dalam keadaan di mana kanak-kanak itu sangat buruk, akan memerlukan penyediaan rawatan perubatan.

Interaksi dengan ubat lain

Penerimaan Ibuprofen dapat mempengaruhi terapi dengan ubat-ubatan lain, khususnya, ubat-ubatan bukan steroid dan diuretik. Ini termasuk ubat insulin dan vasodilator. Dalam kes-kes di mana kanak-kanak sudah mengambil ubat-ubatan, ia perlu untuk berunding dengan pakar sebelum memulakan rawatan dengan sirap.

Syarat jualan dan simpanan

Sirap Ibuprofen dijual di farmasi, dijual tanpa preskripsi. Ibu bapa sebelum memulakan rawatan dadah, anda perlu berunding dengan pakar pediatrik. Ini amat penting apabila kanak-kanak itu tidak berumur dua tahun lagi.

Di rumah untuk menyimpan ubat diperlukan di tempat yang kering. Ia harus dipilih agar kanak-kanak tidak mendapatnya. Penyediaan dimeteraikan disimpan selama tiga tahun. Apabila bungkusan dibuka, jangka hayat mestilah enam bulan.

Sirap anestetik Ibuprofen: arahan untuk digunakan untuk kanak-kanak

Sirap ibuprofen tergolong dalam kumpulan ubat yang digunakan secara meluas untuk mengurangkan suhu badan pada kanak-kanak. Ubat ini mempunyai kesan yang kompleks ke atas badan.

Ibuprofen adalah ubat kuat. Sebelum menggunakannya, anda mesti berhati-hati mengkaji arahan, tidak termasuk kontraindikasi dan berunding dengan pakar.

Apakah ubat ini?

Ibuprofen Syrup adalah pembunuh kesakitan spektrum luas yang direka khusus untuk kanak-kanak. Komponen yang termasuk dalam komposisinya mempengaruhi bahagian tertentu otak, memastikan penghapusan gejala yang ada dan mengurangkan keadaan umum kanak-kanak. Pembuangan dadah dari badan dilakukan dalam sehari.

Mekanisme tindakan sirap adalah sifat-sifat berikut:

  • normalisasi fungsi termostatik;
  • kesan analgesik;
  • penghapusan gejala demam;
  • kesan analgesik;
  • kesan anti-radang ke atas badan;
  • kesan penghambatan pada pengagregatan platelet;
  • melegakan keadaan umum kanak-kanak itu;
  • meningkatkan peredaran mikro darah;
  • penghapusan kebolehtelapan vaskular.

Komposisi

Sirap ibuprofen adalah cecair yang jelas atau hampir telus dengan oren atau rasa lain. Cawan pengukur khas sentiasa dilekatkan pada penyediaan. Jumlah satu botol adalah 100 ml. Bahan aktif dalam sirap adalah ibuprofen. Komponen ini memberikan kesan utama - mengurangkan suhu badan pada kanak-kanak.

Bahan bantu adalah komponen berikut:

  • gliserol;
  • asid sitrik;
  • air bersih;
  • natrium hidroksida;
  • polysorbate;
  • xanthan gum;
  • sorbitol;
  • natrium sakarinat;
  • asid hidroklorik;
  • perasa;
  • propyl parahydroxybenzoate;
  • metil parahydroxybenzoate.

Petunjuk untuk digunakan

Ibuprofen adalah ubat serba boleh yang digunakan dalam kehadiran pelbagai jenis patologi pada kanak-kanak dengan sensasi yang menyakitkan.

Apabila memohon ubat untuk menghapuskan suhu badan yang tinggi pada kanak-kanak, adalah penting untuk mempertimbangkan bahawa petunjuk untuk ubat dalam kes ini adalah tanda di atas 38 darjah.

Jika ubat itu digunakan untuk menghapuskan kesakitan, maka etiologi tidak penting.

Tanda-tanda untuk menggunakan sirap adalah seperti berikut:

  • sakit kepala;
  • sakit gigi;
  • sakit otot;
  • neuralgia;
  • kesan kecederaan;
  • penyakit berjangkit;
  • tindak balas negatif badan kanak-kanak itu kepada vaksinasi;
  • penyakit disertai oleh gejala yang menyakitkan;
  • gejala sakit dan peningkatan suhu badan dalam penyakit ENT.

Dari suhu dan kesakitan, doktor juga sering menetapkan ubat Nimulid: arahan untuk digunakan untuk kanak-kanak.

Juga, untuk mengurangkan suhu dan menghilangkan kesakitan, Paracetamol digunakan dalam penggantungan atau sirap.

Kontra dan kesan sampingan

Kesan sampingan apabila menggunakan sirap mungkin berlaku jika terdapat kontra atau jika dos yang dicadangkan Ibuprofen terlampau. Ubat ini boleh mencetuskan satu pelanggaran serius terhadap sistem imun badan kanak-kanak. Kesan sampingan juga termasuk penyimpangan sementara dalam kerja sistem kardiovaskular dan sistem pencernaan. Reaksi negatif badan dapat mewujudkan dirinya dalam bentuk gangguan saraf.

Kontraindikasi untuk penggunaan ubat adalah keadaan berikut:

  • kanak-kanak sehingga enam bulan;
  • berat badan kurang daripada enam pon;
  • penyakit organ penglihatan dan pendengaran di peringkat akut;
  • hemofilia;
  • penyakit sistem pencernaan (terutamanya dalam peringkat akut);
  • gangguan pendarahan;
  • hipersensitiviti kepada dadah;
  • asma bronkial;
  • intoleransi fruktosa;
  • hiperkalemia.

Kesan sampingan dari Ibuprofen dalam amalan perubatan adalah kes terpencil.

Tindak balas negatif terhadap tubuh anak dapat dilihat dalam bentuk sesak nafas, peningkatan kekeringan di mulut, keradangan gusi, sakit kepala dengan kombinasi tinnitus atau berpeluh berlebihan.

Dos dan pentadbiran untuk kanak-kanak

Ibuprofen disyorkan mengambil masa tiga puluh minit selepas makan makanan. Kaedah pertama adalah wajar untuk dilaksanakan pada perut kosong. Tidak perlu dos melebihi dos berikutan gejala berlebihan berlebihan.

Kursus rawatan ditentukan oleh doktor, tetapi jika tiada hasil terapi dalam tempoh lima hari, penyesuaian senarai ubat-ubatan yang digunakan adalah perlu.

Skim penggunaan dadah untuk kanak-kanak:

  • kanak-kanak berusia enam hingga dua belas bulan dengan berat badan sehingga 9 kg ditetapkan 2.5 ml tiga atau empat kali sehari;
  • pesakit muda dari satu hingga tiga tahun dengan berat sehingga 15 kg, dos meningkat kepada 5 ml tiga kali sehari;
  • untuk kanak-kanak berumur enam hingga sembilan tahun dengan berat badan sehingga 30 kg, sirap diberikan dalam 10 ml tiga kali sehari;
  • pada usia sembilan hingga dua belas tahun, ubat itu diambil 15 ml tiga kali sehari.

Arahan khas

Penerimaan Ibuprofen sebagai sebahagian daripada terapi kompleks menunjukkan pematuhan terhadap banyak peraturan. Ubat tidak digabungkan dengan ubat beberapa kumpulan. Hanya pakar yang boleh membuat senarai ubat-ubatan yang selamat dan berkesan. Sekiranya muntah, mual, atau cirit-birit berlaku, berunding dengan doktor perlu dilakukan.

Arahan khas adalah cadangan berikut:

  • jika kanak-kanak mempunyai penyakit hati atau buah pinggang, keperluan menggunakan ubat ini hanya ditentukan oleh pakar;
  • sirap mesti diaduk sebelum digunakan;
  • Persiapan emas memperlambat penyingkiran Ibuprofen dari badan (keberkesanan anestetik di bawah pengaruh ubat tersebut boleh meningkat);
  • Ibuprofen tidak boleh diambil serentak dengan beta-blockers dan ubat diuretik;
  • jika anda menggabungkan penerimaan sirap dengan agen antibakteria, maka terdapat risiko kejang pada kanak-kanak;
  • mengambil Ibuprofen dalam kombinasi dengan ubat trombolytik atau ubat-ubatan kumpulan antikoagulan boleh menyebabkan pendarahan dalaman;
  • Ibuprofen tidak boleh digabungkan dengan ubat dari kumpulan diuretik;
  • Ibuprofen meningkatkan keberkesanan insulin;
  • jika ubat telah digunakan berulang kali atau semasa menjalani terapi panjang, maka selepas selesai, adalah perlu untuk lulus analisis darah;
  • Dalam sesetengah kes, Ibuprofen boleh diberikan jika terdapat kontraindikasi, tetapi tahap manfaat ubat itu mesti melebihi risiko bahaya yang berpotensi untuk kesihatan kanak-kanak;
  • gejala overdosis ubat disingkirkan dengan arang diaktifkan (jika tiada kesan, kanak-kanak perlu diperiksa oleh pakar);
  • Sekiranya kanak-kanak mempunyai asma bronkial dalam kombinasi dengan polip sinus hidung, Ibuprofen adalah dilarang.

Analog adalah lebih murah

Sirap ibuprofen boleh digantikan dengan ubat-ubatan dengan prinsip tindakan yang sama dan sifat farmakologi. Dalam pemilihan analog, perlu mengambil kira ciri khas ubat-ubatan (regimen, kontraindikasi, petunjuk dan arahan khas). Ubat yang dipilih mesti sepadan dengan umur anak.

Harga sirap Ibuprofen adalah kira-kira 80 Rubel, analog paling murah dari ubat ini:

  • Panadol (harga dari 70 rubel, dadah dengan kesan anestetik dan analgesik, boleh digunakan sebagai febrifuge);
  • Ibufen (harga dari 70 rubel, dadah kepunyaan kumpulan ubat anti radang nonsteroidal, boleh digunakan di hadapan kesakitan akibat kecederaan);
  • Ibunorm (harga dari 80 rubel, ubat ini ditetapkan untuk sensasi sakit sistematik, serta dalam terapi kompleks penyakit disertai oleh suhu badan yang tinggi);
  • Ketonal (harga dari 65 rubel, agen anti-radang jenis bukan steroid, mempunyai kesan yang kompleks terhadap organisma kanak-kanak, digunakan di hadapan kesakitan etiologi yang berbeza dan suhu tubuh yang tinggi).

Ulasan ibu bapa

Sirap Ibuprofen digunakan secara meluas dalam amalan perubatan. Banyak tinjauan positif ibu bapa memberi keterangan mengenai keberkesanannya. Orang dewasa nota bukan sahaja hasil cepat terapi, tetapi juga kemudahan penggunaan dadah.

Sirap mempunyai rasa yang menyenangkan, dan dos mudah untuk dikira dengan menggunakan cawan pengukur khas, yang dilampirkan pada tiub. Mengambil ubat ini tidak menyebabkan ketidakselesaan pada kanak-kanak.

Anna, 29 tahun

Saya memberikan sirup Ibuprofen kepada anak saya apabila dia terluka dengan luka dalam latihan untuk bola sepak. Kanak-kanak itu menangis pada waktu malam dan praktikal tidak berjalan kaki. Patah atau kekacauan tidak. Doktor mendiagnosis lebam dan menasihatinya untuk memberikan anestetik sesuai untuk usianya.

Farmasi yang ditawarkan Ibuprofen. Sirap itu sihat dan sangat berkesan. Kanak-kanak itu mula mengadu kurang kesakitan. Dia memberikan dadah selama lima hari, dan selepas dua minggu anak itu pergi ke gym lagi.

Anastasia, 37 tahun

Walaupun anak perempuannya kecil, Ibuprofen sentiasa berada di rumah kit pertolongan cemas. Alat ini mempunyai keberkesanan yang cepat, dan anda boleh menggunakannya dengan hampir kesakitan. Saya menggunakan sirap untuk kecederaan dan suhu pada kanak-kanak. Setiap penyakit sejuk pada anak perempuan diiringi oleh demam, dan Ibuprofen sentiasa diselamatkan. Di samping itu, ubat tidak ketagihan. Perkara utama - untuk mematuhi dos.

Svetlana, 39 tahun

Ibuprofen diresepkan kepada anaknya oleh pakar pediatrik dalam rawatan angina. Ubat ini dengan cepat meredakan keadaan kanak-kanak dan menyingkirkan suhu. Setelah dipelajari dengan teliti arahan, saya terkejut dengan universalitas sirap. Ia boleh digunakan dengan hampir kesakitan. Re-memberikannya untuk menghapuskan sakit gigi pada anaknya. Hasilnya tidak berbeza. Dadah juga membantu dalam masa yang singkat.

Arahan untuk penggunaan ubat penahan sakit dan sirap antipiretik Ibuprofen untuk kanak-kanak

Kanak-kanak Ibuprofen boleh didapati dalam beberapa bentuk. Artikel ini akan menerangkan secara terperinci sirap. Ubat ini mempunyai kesan analgesik dan anti-radang, mengurangkan suhu badan.

Komposisi dan bentuk pelepasan

Terdapat dalam sirap dalam botol 100 ml. Cawan, kotak dan arahan penggunaan yang kecil dimasukkan ke dalam pakej sirap Ibuprofen.

Bahan aktif ubat itu adalah ibuprofen sendiri. Fraksi massa dalam 5 ml dadah adalah 100 mg.

Baki bahan adalah tambahan. Antaranya ialah:

  • polysorbat 80 dengan pecahan massa 3 mg;

gliserol mengandungi 500 mg;

sorbitol - 1050 mg;

sodium saccharinate - 1.5 mg;

asid sitrik - 7.5 mg;

xanthan gum - 30.0 mg;

larutan natrium hidroksida - 1.071 g;

larutan asid hidroklorik - 0.982 g;

metil parahydroxybenzoate - 5.0 mg;

propyl parahydroxybenzoate - 1.5 mg;

jumlah perasa tidak melebihi 1 mg;

  • Jumlah maksimum air yang disucikan ialah 5 ml.
  • Penggantungan itu sendiri telus atau hampir telus. Ketumpatan bahan adalah tinggi. Terdapat bau yang jelas dan rasa oren. Botol terbuat dari kaca oren. Leher dibuat berdasarkan skru. Cork - dengan fungsi perlindungan dari kanak-kanak.

    Tindakan ubat bayi

    Penurunan suhu badan kanak-kanak berlaku akibat kesan bahan aktif pada bahagian tertentu otak.

    Kesannya adalah pada bahagian-bahagian yang bertanggungjawab untuk fungsi termostatik. Kesan analgesik dicapai kerana kesannya kepada reseptor kesakitan.

    Mekanisme kerja bertujuan untuk melegakan gejala yang menyebabkan demam, sakit, dan demam. Penggunaan ubat meningkatkan peredaran darah dan menghapuskan kebolehtelapan vaskular. Keradangan dihapuskan atau menjadi kurang jelas.

    Penghapusan lengkap ubat dari badan mengambil masa kira-kira 22 jam. Pada dasarnya Ibuprofen keluar dengan air kencing. Sekiranya terdapat masalah yang serius dengan hati dan buah pinggang, anda harus berunding dengan pakar mengenai kemungkinan menggunakan ubat ini.

    Di laman web kami, anda akan mempelajari tentang gejala dan rawatan konjunktivitis pada kanak-kanak, apakah tindakan anda untuk meringankan keadaan bayi.

    Dalam bahan berikut, kita akan memberitahu bagaimana untuk memilih ubat rakyat yang betul untuk batuk basah untuk kanak-kanak.

    Adakah anda tahu bagaimana untuk memilih inhaler senyap untuk kanak-kanak? Semua jawapan dalam kajian ini.

    Petunjuk

    Adalah disyorkan untuk mengambil rheumatoid arthritis, osteoarthrosis, gout, bursitis, radiculitis dan penyakit lain di mana kesan anestetik dan anti-radang diperlukan.

    Ia boleh digunakan untuk neuralgia, kecederaan, beberapa penyakit ENT. Melegakan atau mengurangkan sepenuhnya sakit kepala dan sakit gigi.

    Arahan khas

    Ia dilarang keras untuk mengambil Ibuprofen lebih daripada kadar harian.

    Ubat itu dikeluarkan tanpa preskripsi, jadi apabila menetapkan diri adalah perlu untuk mematuhi peraturan bahawa dos harus serendah mungkin, dan kursus rawatan harus pendek.

    Jika perlu, rawatan jangka panjang memerlukan nasihat pakar.

    Doktor memutuskan persoalan pelantikan ubat untuk penyakit yang teruk pada hati dan buah pinggang. Ia harus dibimbing oleh kemungkinan risiko dan manfaat yang mungkin kepada pesakit.

    Dos

    Ibuprofen boleh diambil pada perut kosong atau selepas makan. Goncang sebelum digunakan untuk mendapatkan cecair homogen. Dos bergantung pada usia pesakit dan berat badannya.

    • Pada usia 6-12 bulan dan berat sehingga 9 kg, Ibuprofen perlu diambil 3-4 kali dengan 2.5 ml.

    Kanak-kanak berusia antara satu hingga tiga tahun dan berat sehingga 15 kg minum 5 ml 3 kali sehari.

    Pesakit yang berumur 3 hingga 6 tahun dan berat tidak lebih daripada 20 kg perlu diberikan 7.5 ml 3 kali sehari.

    Kanak-kanak di bawah umur 9 tahun, yang beratnya tidak melebihi 30 kg, diperlukan untuk rawatan 10 ml 3 kali sehari.

  • Pada umur 9 hingga 12, Ibuprofen perlu diambil 3 kali sehari, 15 ml.
  • Contraindications

    Kontraindikasi termasuk penyakit saluran gastrointestinal pada peringkat aktif.

    Ibuprofen tidak disyorkan untuk digunakan dengan gabungan asma lengkap atau tidak lengkap dengan poliposis hidung dan paranasal sinus yang berulang.

    Gangguan pembekuan darah, kegagalan buah pinggang, bentuk buah pinggang yang teruk dan penyakit hati, hiperkalemia, proses keradangan dalam usus, dan intolerans individu terhadap fruktosa juga merupakan kontraindikasi untuk mengambil ubat ini.

    Untuk meminimumkan kemungkinan kesan negatif, perlu mematuhi arahan untuk menggunakan sirap ibuprofen untuk kanak-kanak. Kebanyakan kesan sampingan tidak disebabkan oleh intoleransi individu, tetapi oleh berlebihan. Kursus rawatan harus pendek dan dos harus serendah mungkin.

    Gabungan dengan ubat lain

    Ia tidak disyorkan untuk mengambil ubat pada masa yang sama dengan ubat lain dari kumpulan ubat nonsteroid.

    Jangan ambil dengan diuretik, kerana ini akan melemahkan kesan bahan aktif dadah. Juga mengurangkan kecekapan mengeluarkan ubat dari badan.

    Mengambil Ibuprofen dengan agen antikoagulan dan thrombolytic menyebabkan pendarahan.

    Ubat-ubatan emas dengan ketara meningkatkan kesan terapeutik, tetapi kadar penghapusan dadah dari badan berkurangan.

    Berlebihan

    Semasa penerimaan Ibuprofen, overdosis mungkin jika dikehendaki, untuk mendapatkan kesan antipiretik secepat mungkin.

    Dalam kes ini, beberapa kesan negatif sering berlaku:

    • gangguan saluran gastrousus;

    pelanggaran sistem saraf;

    berlakunya masalah sementara dengan sistem kardiovaskular;

  • kelemahan sistem imun.
  • Syarat penyimpanan dan jangka hayat

    Kehidupan rak Ibuprofen adalah 3 tahun. Ia adalah dilarang untuk mengambil ubat yang telah tamat tempoh, kerana ini boleh menyebabkan masalah kesihatan yang serius.

    Penyimpanan harus berlaku di luar jangkauan kanak-kanak. Ubat ini memerlukan tempat yang kering dengan suhu maksimum +25 darjah.

    Arahan untuk penggunaan sirap Nurofen untuk kanak-kanak - satu lagi ubat antipiretik bayi yang berkesan - anda boleh mencari dalam kajian lain yang bermaklumat.

    Tsitovir-3 adalah sirap antivirus yang boleh dipercayai untuk kanak-kanak. Arahan untuk penerimaannya dan harga purata di Rusia boleh didapati di sini.

    Analog Ibuprofen adalah sirap bayi Ibufen. Ketahui tentang cara untuk menerimanya dari artikel ini: https://malutka.pro/preparaty/siropy/ibufen.html.

    Harga purata di Rusia

    Sirap agak murah. Harga purata di Rusia tidak melebihi 100 rubel. Di kebanyakan kawasan, ia adalah 70-75 rubles bagi setiap botol.

    Ulasan

    Jika anda melihat beberapa forum di mana ibu bapa bercakap mengenai Ibuprofen, kami dapat menyimpulkan bahawa ia sangat popular.

    Jadi, Anna pada 22 Mei 2016 menulis bahawa ini adalah ubat yang indah yang memberikan kesan yang cepat. Selepas dia mempunyai anak, Ibuprofen sentiasa berada dalam kit pertolongan cemas.

    Gadis dengan nama panggilan "Happy Mom" ​​menulis bahawa apabila anaknya teruk cedera kakinya. Ia menyakitkan baginya untuk berjalan, dan mereka berpaling kepada ahli traumatologi.

    Dia menetapkan sirap dengan ibuprofen untuk kanak-kanak sebagai ubat penahan sakit. Kesakitan mengambil ubat dengan baik dan untuk masa yang lama, tetapi hanya dia tidak mempunyai kesan terapeutik untuk menjadi sempurna.

    Seahorse sangat menghargai dadah kerana ketersediaannya. Berbanding antipiretik lain, sirapnya adalah cepat dan murah. Oleh itu, dia membeli tepat Ibuprofen untuk bayinya. Menggunakan hanya sebagai febrifuge.

    Eugene di salah satu forum menulis bahawa Ibuprofen mula digunakan ketika anaknya mula bermain bola sepak. Dia sering datang dengan latihan dengan pelbagai lecet dan lebam. Selalunya ia menyakitkan.

    Seorang pakar pediatrik yang biasa menasihatkan Eugenia untuk memberi Ibuprofen kepada anaknya supaya dia boleh bergerak tanpa rasa sakit.

    Alat itu ternyata bukan hanya ubat penghilang rasa sakit yang berkesan, tetapi juga lazat, sehingga anaknya kadang-kadang menjawab persoalan bagaimana dia mendapat kecederaan lain yang dia lakukan dengan tujuan untuk mendapatkan sirup yang enak.

    Ikut arahan, kerana ubat boleh menyebabkan pelbagai masalah kesihatan jika diambil dengan betul.

    Walaupun senarai besar kontraindikasi dan kesan sampingan, risiko kejadian mereka pesakit kurang daripada 0.5%. Lawati doktor sebelum penggunaan pertama ubat ini.

    Bolehkah Ibuprofen diambil dengan Paracetamol? Ketahui dari video: