Utama / Bronkitis

Erius atau Zyrtec atau Zodak - yang lebih baik?

Penyakit alergi adalah sangat biasa hari ini. Mereka didiagnosis di kalangan kanak-kanak dan di kalangan orang dewasa, lelaki dan wanita, di kalangan orang tengah pertengahan dan juga di kalangan orang tua. Sebab-sebab sebenar reaksi imuniti terhadap pelbagai rangsangan anomali belum diketahui walaupun kepada doktor. Selain itu, doktor masih belum berjaya mendapatkan seratus peratus kaedah rawatan yang berkesan untuk penyakit tersebut. Walau bagaimanapun, terdapat beberapa ubat yang ditawarkan yang berjaya menangani gejala alahan. Dan hari ini kita akan mempertimbangkan apa yang lebih baik daripada Erius atau Zyrtec atau Zodak?

Apa yang lebih baik Zyrtec atau Erius?

Kedua-dua Erius dan Zyrtec adalah antihistamin berkesan. Ubat-ubatan tersebut berkesan menangani pelbagai gejala alergi. Tetapi mereka berbeza dalam komposisi.

Jadi, Erius mengandungi bahan aktif seperti desloratadine, dan merupakan ubat yang bertindak panjang. Penggunaan alat ini membolehkan anda untuk mencegah kejadian atau meringankan tindak balas pelbagai alergi. Erius mempunyai ciri-ciri antiprurit dan anti-edematous. Penggunaannya membantu mengurangkan kebolehtelapan kapilari, mencegah kekejangan dan kekejangan otot. Alat ini tidak dapat mempengaruhi sistem saraf pusat, masing-masing, ia tidak boleh mencetuskan kejadian mengantuk atau mengganggu kelajuan tindak balas psikomotor. Erius mula bertindak dalam masa setengah jam selepas penggunaan dan kekal berkesan selama 24 jam.

Zyrtec adalah sumber cetirizine. Ubat ini juga membantu mengelakkan berlakunya alahan atau memudahkan perjalanannya. Pada dasarnya, kesan penggunaannya adalah sama: gatal-gatal dan bengkak hilang, ketelapan kapilari berkurangan, keletihan otot licin melewati atau dicegah. Arahan kepada Zyrtek tambahan menunjukkan bahawa dia mengatasi bentuk kulit alergi, termasuk urticaria sejuk. Ubat itu hampir tidak mempunyai sifat sedatif, mula bertindak sekurang-kurangnya dua puluh minit selepas permohonan dan mengekalkan keberkesanannya selama lebih dari dua puluh empat jam. Selepas tidak menggunakan produk, kesan antihistamin kekal selama maksimum tiga hari.

Arahan untuk Erius mengatakan bahawa masuk akal untuk menggunakannya semasa membetulkan rhinitis alergi dan urticaria.

Arahan kepada Zyrtek mengandungi susunan magnitud yang lebih banyak, iaitu:

- gejala rhinitis sepanjang tahun atau musiman, serta konjunktivitis;

- simptom demam hay;

- manifestasi alergi dermatosis.

Erius merujuk kepada cara generasi ketiga, dan Zyrtec kepada ubat-ubatan generasi kedua. Ini bermakna bahawa Erius adalah ubat yang lebih baru dan kuat, tetapi pada masa yang sama ia lebih menimbulkan tekanan kepada hati. Harus diingat bahawa pelepasan serangan akut, Erius akan memberikan kesan yang diharapkan lebih cepat daripada Zyrtek, tetapi yang terakhir akan lebih efektif dalam pencegahan.

Zyrtec boleh dibeli dalam bentuk titisan dan tablet, dan ubat Erius - dalam bentuk sirap dan tablet.

Kos purata tujuh tablet Erius - empat ratus rubel, dan sirap - lima ratus lima puluh rubel. Ubat ini dihasilkan di Belgium.

Anda boleh membeli tujuh tablet Zirtek selama dua ratus rubel, dan jatuh - selama tiga ratus.

Zyrtec dalam bentuk titisan boleh digunakan untuk merawat bayi dari enam bulan, tablet diberikan kepada kanak-kanak dari enam tahun.

Bermakna Erius dalam sirap digunakan dalam amalan pediatrik dari setahun, dan dalam tablet dari dua belas tahun.

Doktor mendakwa bahawa Erius adalah ubat antihistamin yang lebih kuat. Ubat Zyrtec juga sangat berkesan dalam merawat penyakit alergi, tetapi ia mempunyai kesan yang lebih ringan. Oleh itu, dalam amalan pediatrik, Zyrteku biasanya disukai. Tetapi kedua-dua ubat ini benar-benar membantu untuk menghilangkan manifestasi alahan secara kekal dalam kategori yang berbeza dari populasi.

Untuk memberitahu ubat mana yang akan menjadi lebih baik dan lebih berkesan, hanya doktor sahaja. Tetapi bagi pembaca Kesihatan Popular, tidak ada gunanya memberi tumpuan kepada kos ubat itu. Lebih mahal tidak selalu lebih cekap. Dan Zyrtec yang lebih berpatutan akan membantu menghilangkan manifestasi alahan yang tidak menyenangkan.

Adakah Zodak lebih baik atau Zyrtec?

Zodak, seperti Zyrtec, adalah ubat alergi moden. Ubat-ubat ini dianggap hampir sama, kerana ia mengandungi bahan aktif yang sama - cetirizine.

Kedua-dua ubat-ubatan ini dapat mengatasi reaksi alergi atau menghalang penampilan mereka. Mereka berbeza sepenuhnya dalam mekanisme tindakan yang sama, petunjuk yang sama untuk digunakan dan sepenuhnya kontraindikasi yang sama. Anda boleh membelinya dalam dua bentuk dos - dalam bentuk titisan dan tablet.

Satu-satunya perbezaan antara Zodak dan Zyrtec adalah pengeluar. Oleh itu, Zyrtec dihasilkan di Switzerland, dan ubat Zodak di Republik Czech. Oleh itu, harga dana sedemikian agak berbeza.

Oleh itu, kos purata tujuh tablet Zirtek adalah dua ratus rubel, dan sepuluh tablet Zodak adalah seratus tiga puluh.

Titik Zirtek boleh dibeli selama tiga ratus rubel, dan Zodak jatuh - selama dua ratus.

Malah, tidak terdapat perbezaan asas dalam keberkesanan kualiti atau terapeutik antara Zodak dan Zyrtec. Oleh itu, doktor biasanya merujuk untuk menggantikan satu ubat dengan yang kedua. Di samping itu, Zodak boleh dibeli dalam jumlah yang lebih besar (30tab setiap pek atau 20 ml sirap), yang sering menjadi lebih menguntungkan dari segi ekonomi.

Membandingkan Zirtek dan Erius

Zyrtec atau Erius digunakan untuk merawat atau menghalang pelbagai jenis reaksi alahan, yang ditunjukkan dalam pesakit dalam bentuk pruritus, robek, batuk teruk, rhinitis, bronkospasme. Semua fenomena ini memburukkan kualiti hidup pesakit dan memerlukan rawatan yang kompeten.

Zyrtec atau Erius digunakan untuk merawat atau mencegah pelbagai jenis reaksi alergi.

Persamaan komposisi

Kesan ubat-ubatan ini kerana mereka adalah agen anti-gergasi (menyekat aktiviti reseptor H1-histamin), adalah antagonis histamin. Mencegah perkembangan reaksi alergi (menghalang pembentukan tindak balas alahan yang sudah berlaku).

Ubat-ubatan ini mengehadkan pembebasan perantara keradangan, mengurangkan keamatan penghijrahan leukosit (terutama eosinofil, basofil dan neutrofil). Membawa penstabilan membran sel mast. Ubat-ubatan ini mengurangkan kebolehtelapan kapilari, menghalang perkembangan edema dalam tisu, mengurangkan kekejangan otot licin, melegakan keadaan pesakit semasa gatal-gatal pada peringkat berlainan perkembangan reaksi alergi.

Pada dos terapeutik yang disyorkan, Zyrtec dan Erius tidak mempunyai tindakan antikolinergik dan antiserotonin. Di bawah keadaan yang sama tidak mempunyai kesan sedatif.

Kedua-dua ubat ini diserap dengan baik selepas pentadbiran lisan dan dengan cepat mencapai kepekatan yang dikehendaki dalam darah. Makan tidak menjejaskan jumlah penyerapan ubat, tetapi memanjangkan proses ini dengan kira-kira satu jam. Tidak mempunyai kesan kumulatif.

Zyrtec mengurangkan kebolehtelapan kapilari, menghalang perkembangan edema dalam tisu, mengurangkan kekejangan otot licin.

Ubat digunakan dalam kes seperti:

  • rhinitis alergi sepanjang tahun atau musim sejuk;
  • konjunktivitis alah;
  • urtikaria (termasuk idiopatik kronik);
  • angioedema;
  • alahan dermatosis (termasuk atopic).

Perbezaan ubat Zyrtec dan Erius

Perbezaan antara cara ini adalah bahawa ia mengandungi bahan aktif yang berbeza, dan bentuk utama pembebasan ubat ini adalah tablet. Zyrtec juga dihasilkan dalam bentuk titisan untuk pentadbiran lisan, dan Erius - dalam bentuk sirap.

Zyrtec tablet mengandungi 10 mg cetirizine bahan aktif. 1 ml titis mengandungi jumlah yang sama dalam komponen ini. Komponen tambahan tablet adalah magnesium stearate, selulosa microcrystalline, pewarna, monohidrat laktosa, silikon dioksida koloid. Titisan bahan tambahan - metil parabenzene, propil parabenzene, gliserin, asid asetik, saccharinate natrium.

Dalam komposisi 1 tablet Erius adalah 5 mg desloratadine. Komponen tambahan tablet - calcium hydrophosphate dihydrate, MCC, talc. Kotak filem mempunyai pewarna yang diluluskan oleh WHO, dan lilin carnauba. 1 ml sirap mengandungi 0.5 mg desloratadine. Komponen tambahan sirap adalah propilena glikol, sorbitol, asid sitrik, natrium benzoat, pewarna, perisa, sukrosa, edetikate disodium.

Perbezaan antara agen-agen ini dalam kadar permulaan tindakan: kepekatan cetirizine yang dibatasi dicapai dengan cepat, sementara tempoh desloratadine lebih besar.

Zyrtec adalah generasi kedua ubat-ubatan antikergik, dan Erius adalah 3. Oleh itu, kedua-dua ubat mempengaruhi sistem saraf secara berbeza. Cetirizine sering melambatkan reaksi dan hampir selalu menyebabkan rasa mengantuk. Kemungkinan kesan sampingan ini adalah beberapa kali lebih besar daripada desloratadine. Keistimewaan kesan Zyrtek ke atas badan adalah bahawa semasa penerimaannya, pesakit mesti sepenuhnya mengelakkan memandu kereta dan mengendalikan mekanisme kompleks.

Zyrtec mempunyai kesan seperti atropin. Ini bermakna ia tidak boleh diambil oleh pesakit dengan:

  • penahanan kencing meningkat;
  • kecederaan saraf tunjang;
  • penyakit prostat;
  • keadaan patologi degeneratif tisu saraf.

Zyrtec berkumpul di dalam badan dan meneruskan kesannya selama 3 hari selepas berhenti penerimaan.

Keberkesanan penggunaan sirap Erius pada kanak-kanak di bawah 1 tahun belum dikaji dan belum ditubuhkan. Kebanyakan kes rhinitis pada kanak-kanak mempunyai genetik yang menular; Kajian penerimaan Erius dalam kes-kes ini pada kanak-kanak tidak dijalankan.

Erius dalam dos yang disyorkan tidak menjejaskan keupayaan seseorang memandu kenderaan.

Erius dalam dos yang disyorkan tidak menjejaskan keupayaan seseorang memandu kenderaan. Kelebihan Zyrtek adalah ketiadaan kanji jagung dalam komposisinya, yang menyebabkan tindak balas alergi pada sesetengah pesakit.

Hingga usia 6 bulan, kedua-dua dana adalah dilarang.

Selepas kanak-kanak berusia enam bulan, dia dibenarkan untuk mempunyai sirap Erius atau Zyrtec. Sekiranya seorang kanak-kanak berisiko mengalami sindrom kematian bayi secara tiba-tiba, maka Zyrtec digunakan selepas berunding dengan doktor dengan berhati-hati. Faktor risiko:

  • kematian bayi secara tiba-tiba seorang saudara atau adik perempuan;
  • umur ibu melahirkan awal;
  • kehadiran kanak-kanak di atmosfera asap tembakau;
  • prematur;
  • berat badan rendah;
  • penggunaan dadah yang menyekat kerja sistem saraf pusat.

Contraindications

Dadah dikontraindikasikan sekiranya kepekaan individu meningkat kepada bahan aktif. Mereka tidak ditetapkan untuk wanita semasa hamil dan menyusu dengan susu ibu.

Erius dilarang untuk digunakan dalam kes penyakit keturunan (intoleransi glukosa dan penyerapan glukosa atau galaktosa terjejas, kekurangan gula-maltase). Ia diambil dengan teliti untuk kegagalan buah pinggang atau hati.

Kontraindikasi mutlak untuk kedua-dua ubat:

  • kegagalan buah pinggang kronik di peringkat terminal;
  • malabsorpsi glukosa-galaktosa;
  • peringkat terminal penyakit hati, terutamanya sirosis;
  • kepekaan atipikal kepada antihistamin.

Bagaimana cara mengambil Zyrtec dan Erius?

Zyrtec diambil di dalam:

  1. Kanak-kanak dari enam bulan hingga 12 bulan memberikan 2.5 mg ubat (atau 5 tetes) 1 kali sehari.
  2. Kanak-kanak berumur 2 tahun ditetapkan dos yang sama 2 kali sehari.
  3. Kanak-kanak di bawah umur 6 tahun - 5 mg atau 10 titis 1 kali sehari.
  4. Dewasa atau kanak-kanak selepas 6 tahun diberikan 1 tablet. 10 mg ubat 1 kali sehari.

Pesakit dengan kegagalan buah pinggang mengurangkan dos. Penyesuaian dos berlaku jika pesakit berada pada usia tua.

Rejimen Erius adalah sama. Dosanya adalah 2 kali kurang daripada Zyrtek.

Kesan sampingan ubat Zyrtec dan Erius

Zyrtec mempunyai kesan sampingan berikut:

  • mengantuk;
  • sakit kepala;
  • mulut kering;
  • sakit kepala, pening, migrain (jarang);
  • reaksi alergi (pesakit kadang-kadang mengalami angioedema, ruam kulit, urtikaria, gatal-gatal yang teruk).

Dalam kes yang jarang berlaku, Zyrtec menyebabkan trombositopenia, penambahan berat badan, hilang selera, kejang, pengsan, dystonia, paresthesia, halusinasi, insomnia, pembasahan katil, koma, faringitis, sinusitis.

Mengambil dadah dalam dos lebih daripada 0.05 g membawa kepada perkembangan gejala overdosis. Pesakit membangun:

  • mengantuk teruk;
  • kecemasan;
  • kerengsaan teruk dan ketakutan;
  • keletihan air kencing;
  • perasaan kekeringan di dalam mulut;
  • sembelit;
  • pendarahan jantung.

Sekiranya berlebihan, arang diaktifkan diberikan kepada pesakit dan lavage gastrik dilakukan.

Erius menyebabkan kesan sampingan seperti:

  • pening, mengantuk dan gangguan lain sistem saraf pusat;
  • peningkatan kadar jantung dan peningkatan kadar jantung;
  • mual, muntah;
  • sembelit (kadang-kadang cirit-birit);
  • fenomena dyspeptik;
  • tahap peningkatan bilirubin dalam darah dan aktiviti enzim hati tertentu.

Ubat tidak mempunyai sifat overdosis.

Terma jualan farmasi

Ubat ini dijual di farmasi tanpa preskripsi.

Ulasan doktor

Ekaterina, alergen, 55 tahun, Moscow: "Erius adalah ubat yang paling berkesan untuk merawat pelbagai manifestasi alergi. Tablet adalah ubat antihistamin 3 generasi, yang bermaksud bahawa mereka mempunyai kesan sampingan yang lebih sedikit. Sirap adalah selamat untuk kanak-kanak jika diambil dalam dos yang disyorkan. Reaksi buruk semasa penggunaan ubat ini tidak diketahui. Keadaan kesihatan pesakit adalah memuaskan, tidak ada alahan yang berulang lagi. "

Olga, seorang ahli terapi, berusia 48 tahun, Astrakhan: "Pada musim bunga, orang mengalami alahan. Untuk memerangi mereka dengan berkesan, saya menetapkan Zyrtec 1 tablet 1 kali sehari. Kanak-kanak mengurangkan dos. Selalunya, pesakit menerima rawatan dengan Zyrtek dan hampir tidak merasakan kesan sampingan. Dalam kes-kes yang sangat jarang, rasa mengantuk mungkin berlaku selama beberapa hari. Selepas rawatan, keadaan pesakit adalah baik, tidak ada aduan alahan. "

Ulasan Pesakit

Irina, 35, Tambov: "Setiap musim bunga bagi saya adalah permulaan musim alergi yang tidak menyenangkan. Oleh kerana itu, saya tidak dapat menikmati keindahan pokok berbunga, kerana dari debunga mereka saya mengalami kerengsaan yang buruk. Dengan bantuan Zirtek, kami berjaya menangani masalah ini. Saya mengambil 1 tablet ubat ini pada musim berbunga dan pokok liar berumput. Ubat ini membantu menghilangkan alahan yang menjengkelkan dan melihat kehidupan dengan cara yang baru, merasakan setiap cat dan bau cerah. "

Alina, 40, Moscow: "Dengan bantuan dadah, Erius berjaya menyingkirkan kebanyakan manifestasi alergi. Selain itu, untuk memberi kesan terapeutik dengan kemerahan atau rinitis, hanya 1 tablet sehari cukup. Alat ini tidak menyebabkan kesan sampingan: mengantuk, mudah marah. Saya boleh melakukan kerja standard, kerana kadar tindak balas dan perhatian tidak terganggu. Narkoba bertindak untuk masa yang lama, sehingga suatu hari anda tidak perlu mengambil ubat tambahan dos. Keadaan ini sangat baik, bahkan mungkin saya lupa bahawa saya mengalami alahan. "

Olga, 50 tahun, Sevastopol: Saya mengalami alahan makanan. Apabila saya makan sekurang-kurangnya beberapa coklat, kulit saya lecet dan kemerahan mula muncul. Semua ini disertai oleh gatal-gatal yang teruk, yang tidak dapat dilepaskan. Tablet Zyrtec membantu menyingkirkan semua gejala yang tidak menyenangkan ini. Dan, walaupun saya makan sedikit coklat, reaksi alergi tidak berkembang daripadanya. Rasa mengantuk, kerengsaan dan tindak balas buruk lain dari pil ini tidak muncul, saya berasa hebat. "

Kos 20 pil Zyrtek - 370 rubel. Satu pakej 7 tablet yang sama dengan kos ubat 190 rubel. Botol tetes (10 ml) mempunyai kos sebanyak 290 rubel.

Kos 60 ml sirap Erius - 660 rubel. Harga 10 tablet ubat yang sama ialah 740 rubel.

Apa yang lebih baik erius atau zyrtek

Penyakit alergi adalah sangat biasa hari ini. Mereka didiagnosis di kalangan kanak-kanak dan di kalangan orang dewasa, lelaki dan wanita, di kalangan orang tengah pertengahan dan juga di kalangan orang tua. Sebab-sebab sebenar reaksi imuniti terhadap pelbagai rangsangan anomali belum diketahui walaupun kepada doktor. Selain itu, doktor masih belum berjaya mendapatkan seratus peratus kaedah rawatan yang berkesan untuk penyakit tersebut. Walau bagaimanapun, terdapat beberapa ubat yang ditawarkan yang berjaya menangani gejala alahan. Dan hari ini kita akan mempertimbangkan apa yang lebih baik daripada Erius atau Zyrtec atau Zodak?

Apa yang lebih baik Zyrtec atau Erius?

Kedua-dua Erius dan Zyrtec adalah antihistamin berkesan. Ubat-ubatan tersebut berkesan menangani pelbagai gejala alergi. Tetapi mereka berbeza dalam komposisi.

Jadi, Erius mengandungi bahan aktif seperti desloratadine, dan merupakan ubat yang bertindak panjang. Penggunaan alat ini membolehkan anda untuk mencegah kejadian atau meringankan tindak balas pelbagai alergi. Erius mempunyai ciri-ciri antiprurit dan anti-edematous. Penggunaannya membantu mengurangkan kebolehtelapan kapilari, mencegah kekejangan dan kekejangan otot. Alat ini tidak dapat mempengaruhi sistem saraf pusat, masing-masing, ia tidak boleh mencetuskan kejadian mengantuk atau mengganggu kelajuan tindak balas psikomotor. Erius mula bertindak dalam masa setengah jam selepas penggunaan dan kekal berkesan selama 24 jam.

Zyrtec adalah sumber cetirizine. Ubat ini juga membantu mengelakkan berlakunya alahan atau memudahkan perjalanannya. Pada dasarnya, kesan penggunaannya adalah sama: gatal-gatal dan bengkak hilang, ketelapan kapilari berkurangan, keletihan otot licin melewati atau dicegah. Arahan kepada Zyrtek tambahan menunjukkan bahawa dia mengatasi bentuk kulit alergi, termasuk urticaria sejuk. Ubat itu hampir tidak mempunyai sifat sedatif, mula bertindak sekurang-kurangnya dua puluh minit selepas permohonan dan mengekalkan keberkesanannya selama lebih dari dua puluh empat jam. Selepas tidak menggunakan produk, kesan antihistamin kekal selama maksimum tiga hari.

Arahan untuk Erius mengatakan bahawa masuk akal untuk menggunakannya semasa membetulkan rhinitis alergi dan urticaria.

Arahan kepada Zyrtek mengandungi susunan magnitud yang lebih banyak, iaitu:

- Gejala-gejala rhinitis alahan sepanjang tahun atau bermusim, serta konjunktivitis;

- gejala demam hay;

- manifestasi dermatosis alah.

Erius merujuk kepada cara generasi ketiga, dan Zyrtec kepada ubat-ubatan generasi kedua. Ini bermakna bahawa Erius adalah ubat yang lebih baru dan kuat, tetapi pada masa yang sama ia lebih menimbulkan tekanan kepada hati. Harus diingat bahawa pelepasan serangan akut, Erius akan memberikan kesan yang diharapkan lebih cepat daripada Zyrtek, tetapi yang terakhir akan lebih efektif dalam pencegahan.

Zyrtec boleh dibeli dalam bentuk titisan dan tablet, dan ubat Erius - dalam bentuk sirap dan tablet.

Kos purata tujuh tablet Erius - empat ratus rubel, dan sirap - lima ratus lima puluh rubel. Ubat ini dihasilkan di Belgium.

Anda boleh membeli tujuh tablet Zirtek selama dua ratus rubel, dan jatuh - selama tiga ratus.

Zyrtec dalam bentuk titisan boleh digunakan untuk merawat bayi dari enam bulan, tablet diberikan kepada kanak-kanak dari enam tahun.

Bermakna Erius dalam sirap digunakan dalam amalan pediatrik dari setahun, dan dalam tablet dari dua belas tahun.

Doktor mendakwa bahawa Erius adalah ubat antihistamin yang lebih kuat. Ubat Zyrtec juga sangat berkesan dalam merawat penyakit alergi, tetapi ia mempunyai kesan yang lebih ringan. Oleh itu, dalam amalan pediatrik, Zyrteku biasanya disukai. Tetapi kedua-dua ubat ini benar-benar membantu untuk menghilangkan manifestasi alahan secara kekal dalam kategori yang berbeza dari populasi.

Untuk memberitahu ubat mana yang akan menjadi lebih baik dan lebih berkesan, hanya doktor sahaja. Tetapi bagi pembaca Kesihatan Popular, tidak ada gunanya memberi tumpuan kepada kos ubat itu. Lebih mahal tidak selalu lebih cekap. Dan Zyrtec yang lebih berpatutan akan membantu menghilangkan manifestasi alahan yang tidak menyenangkan.

Adakah Zodak lebih baik atau Zyrtec?

Zodak, seperti Zyrtec, adalah ubat alergi moden. Ubat-ubat ini dianggap hampir sama, kerana ia mengandungi bahan aktif yang sama - cetirizine.

Kedua-dua ubat-ubatan ini dapat mengatasi reaksi alergi atau menghalang penampilan mereka. Mereka berbeza sepenuhnya dalam mekanisme tindakan yang sama, petunjuk yang sama untuk digunakan dan sepenuhnya kontraindikasi yang sama. Anda boleh membelinya dalam dua bentuk dos - dalam bentuk titisan dan tablet.

Satu-satunya perbezaan antara Zodak dan Zyrtec adalah pengeluar. Oleh itu, Zyrtec dihasilkan di Switzerland, dan ubat Zodak di Republik Czech. Oleh itu, harga dana sedemikian agak berbeza.

Oleh itu, kos purata tujuh tablet Zirtek adalah dua ratus rubel, dan sepuluh tablet Zodak adalah seratus tiga puluh.

Titik Zirtek boleh dibeli selama tiga ratus rubel, dan Zodak jatuh - selama dua ratus.

Malah, tidak terdapat perbezaan asas dalam keberkesanan kualiti atau terapeutik antara Zodak dan Zyrtec. Oleh itu, doktor biasanya merujuk untuk menggantikan satu ubat dengan yang kedua. Di samping itu, Zodak boleh dibeli dalam jumlah yang lebih besar (30tab setiap pek atau 20 ml sirap), yang sering menjadi lebih menguntungkan dari segi ekonomi.

Alergi adalah tindak balas patologi sistem imun seseorang untuk rangsangan rangsangan luaran tertentu tumbuhan berbunga, bulu haiwan, bahan kimia rumah tangga, dan banyak lagi. Untuk memahami apa yang lebih baik daripada Loratadine atau Zyrtec untuk membantu menyingkirkan gejala-gejala yang menyakitkan dan dengan cepat memulihkan kesihatan yang normal, bandingkan ciri-ciri umum dan tersendiri dalam arahan yang dilampirkan pada ubat-ubatan.

Ia adalah ubat antihistamin dan antihistamin berkesan generasi kedua yang berkesan. Bahan aktif ialah cetirizine dihydrochloride.

Setiap tablet Zyrtec dan 1 ml titis mengandungi 10 mg cetirizine dan excipients.

Ubat anti-alahan dan antihistamin yang terkenal dan terbukti dengan baik, generasi kedua. Bahan aktif adalah loratadine.

Gambar klinikal

Apa yang dikatakan oleh doktor tentang antihistamin?

Saya telah merawat alahan pada orang selama bertahun-tahun. Saya memberitahu anda, sebagai doktor, alahan bersama parasit di dalam tubuh boleh membawa kepada kesan yang sangat serius jika anda tidak berurusan dengan mereka.

Mengikut data WHO terkini, ia adalah tindak balas alahan di tubuh manusia yang menyebabkan majoriti penyakit maut. Dan semuanya bermula dengan hakikat bahawa seseorang mendapat hidung gatal, bersin, hidung berair, bintik merah pada kulit, dalam beberapa kes, lemas.

Setiap tahun, 7 juta orang mati akibat alahan, dan sejauh mana kerosakan itu hampir semua orang mempunyai enzim alahan.

Malangnya, di Rusia dan negara-negara CIS, syarikat farmasi menjual ubat mahal yang hanya melegakan simptom, dengan itu menetapkan orang pada ubat tertentu. Itulah sebabnya di negara-negara seperti peratusan penyakit yang tinggi dan begitu banyak orang mengalami dadah "tidak bekerja".

Satu-satunya ubat yang saya mahukan dan dinasihat secara rasmi oleh Pertubuhan Kesihatan Sedunia untuk rawatan alahan ialah Histanol NEO. Ubat ini adalah satu-satunya cara membersihkan tubuh daripada parasit, serta alahan dan gejala-gejalanya. Pada masa ini, pengeluar telah berjaya bukan sahaja untuk membuat alat yang sangat berkesan, tetapi juga untuk menjadikannya mudah untuk semua orang. Selain itu, dalam rangka program persekutuan "tanpa alergi," setiap penduduk Persekutuan Rusia dan CIS boleh menerima hanya 149 rubel.

Setiap tablet loratadine dan 1 ml sirap mengandungi 10 mg loratadine plus excipients.

Zyrtec dan Loratadine - tindakan klinikal:

  • melegakan gatal;
  • mengurangkan kebolehtelapan dinding kapilari;
  • mengurangkan jumlah exudate radang;
  • Kekejangan otot licin dihilangkan;
  • dalam bentuk awal asma bronkial, gejala berkurang.

Sebelum membuat keputusan untuk mengambil Zyrtec atau Loratadin, kami akan mengetahui ciri-ciri ubat-ubatan yang biasa.

Semua antihistamin generasi kedua menyamaratakan sifat-sifat berikut:

  • manifestasi pesat tindakan terapeutik;
  • tempoh kesan terapeutik;
  • tanda-tanda yang sama untuk digunakan, kontra dan kesan sampingan;
  • manifestasi penenang lemah, dengan penggunaan ubat dalam dos terapeutik.

Selain itu, perbandingan Zyrtek dan Loratadine menunjukkan tanda-tanda biasa yang lain:

  • Zyrtec dan Loratadine mempunyai dua bentuk dos - tablet dan bentuk cecair. Bagi orang dewasa, pil disediakan. Bagi kanak-kanak, tetes atau sirap;
  • Ubat Zyrtec dan Loratadine direka untuk kegunaan tunggal dalam sehari, keberkesanan tindakan dikekalkan selama 24 jam atau lebih;
  • Pakar tidak mengesyorkan mengambil Zyrtek dan Loratadin bersama-sama.

Zyrtec dan Loratadine didasarkan pada bahan aktif yang berbeza. Zyrtec menembusi kulit dengan baik, oleh itu, dengan manifestasi kulit alahan mempunyai kelebihan. Perbezaan utama antara Zirtek dan Loratadine ialah harga. Zyrtec jauh lebih mahal.

Antara analog Zyrtek dan Loratadine, yang paling popular dan sering diresepkan ialah:

Suprastin antihistamin dadah generasi pertama. Ciri-ciri terapeutik lebih rendah daripada cara yang lebih moden, dan terdapat lebih banyak kontraindikasi. Ia menduduki kedudukan harga purata antara Zirtek dan Loratadi.

Berkenaan dengan generasi ketiga. Ia mempunyai kesan terapeutik dan sebilangan kecil kontraindikasi. Komposisi ini sepenuhnya bersamaan dengan Loratadine. Tetapi Claritin jauh lebih mahal.

Zodak dan Zyrtec mempunyai sedikit perbezaan. Tetapi Zyrtec adalah ubat yang asal dan lebih dikaji yang lebih mahal daripada Zodak.

Cetrin sebagai Zyrtec disintesis berdasarkan cetirizine. Mempunyai ciri yang sama. Lebih disukai untuk rawatan manifestasi kulit alahan. Ia lebih murah daripada Zyrtek.

Merawat persediaan generasi ketiga. Ia tidak menyebabkan kesan sampingan sedatif dan tidak mengganggu koordinasi pergerakan, tetapi Erius mahal.

Menemui pepijat? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter

Zyrtec, yang bahan aktifnya cetirizine, ditetapkan untuk alahan sebagai antagonis histamin. Zyrtec tergolong dalam 2 generasi ubat antikergik. Kadang-kadang ia tidak muncul di farmasi, dan mereka boleh menawarkan anda untuk membeli analog Zyrtec bukannya ubat yang ditetapkan.

Analog adalah ubat-ubatan yang komposisi sama atau sangat serupa. Perbezaannya mungkin terletak pada fakta bahawa satu ubat adalah ubat yang dipatenkan yang dihasilkan oleh satu syarikat yang memiliki paten, dan semua yang lain dipanggil generik. Generik hampir boleh mengulangi sepenuhnya komposisi dadah proprietari, dan hampir sama berkesan, tetapi lebih murah. Syarikat-syarikat generik yang menghormati diri menjalankan kajian perbandingan yang membandingkan keberkesanan dan keselamatan ubat-ubatan jenama dan generik.

Walau bagaimanapun, ramai yang berfikir bahawa adalah mungkin untuk memanggil semua ubat tindakan serupa sebagai analog. Ini salah tanggapan. Terdapat banyak ubat untuk alahan, tetapi mereka tidak analog. Dan bukan sahaja kerana komposisi mereka berbeza, tetapi juga kerana mereka mempunyai kesan yang berbeza pada tubuh manusia.

Ini adalah ubat-ubatan yang keberkesanannya didasarkan pada penggunaan cetirizine, agen anti-gergasi generasi kedua:

Zodac boleh dianggap analog sepenuhnya Zyrtec dalam semua aspek: menurut kesan terapeutiknya, parameter farmakokinetik, dan sebagainya. Zyrtec boleh digantikan dengan Zodacom dengan selamat untuk semua kategori pesakit, termasuk kanak-kanak, terutamanya kerana bentuk pelepasan dadah adalah serupa.

Parlazin, Tsetrinaks juga mengandungi cetirizine sebagai bahan aktif. Ia tidak boleh dikatakan bahawa ada yang lebih baik atau lebih buruk daripada yang lain, kerana mereka semua menunjukkan kecekapan yang sama rata.

Semua ubat di atas mempunyai petunjuk yang sama untuk digunakan:

  1. rinitis alergi;
  2. alahan bermusim dan berterusan;
  3. konjunktivitis alah;
  4. dermatitis, dsb.

Walau bagaimanapun, sebelum bersetuju untuk menggantikan ubat yang ditetapkan dengan orang lain, lebih baik untuk merujuk kepada alergi.

Ubat anti-alahan lain

Alternatif kepada Zyrtec mungkin ubat-ubatan yang berdasarkan kepada penggunaan agen-agen anti-gergasi yang lain.

Kanak-kanak kecil kadang-kadang ditetapkan sama ada Zyrtec atau Fenistil (Dimetinden). Fenistil mempunyai kesan sampingan yang lebih kerap dan kurang kecekapan. Fenistil dihasilkan dalam bentuk tablet, yang dihasilkan untuk kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas dan dewasa, dan dalam bentuk titisan untuk kanak-kanak termuda dari enam bulan dan sehingga 6 tahun. Seperti Zyrtec, Fenistil tidak ditunjukkan untuk bayi berusia sehingga 6 bulan, untuk ibu-ibu yang menyusukan dan wanita hamil. Walau bagaimanapun, sesetengah ahli pediatrik menetapkannya kepada bayi baru lahir dalam dos dikira secara individu, di bawah pengawasan ketat doktor.

Terdapat juga sekumpulan ubat-ubatan, bahan aktif utama yang adalah Loratadin, yang merupakan generasi ke-2 antihistamin. Keberkesanan Loratadine adalah tinggi dan agak setanding dengan keberkesanan Zyrtec. Dalam sesetengah kes, Loratadine juga berfungsi dengan lebih baik, tetapi ini disebabkan reaksi individu terhadap organisma setiap pesakit.

Claritin lebih dikenali daripada yang lain, serta Erolin dan beberapa ubat lain. Petunjuk untuk kegunaan dan kontraindikasi juga serupa dengan Zyrtec. Perbezaannya terletak pada kesan sedatif yang agak ketara, tetapi dalam banyak kes penggunaan Loratadine tidak menyebabkan sama ada mengantuk atau kemurungan aktiviti saraf. Loratadin dan analognya (khususnya Claritin) tidak ditetapkan untuk kanak-kanak di bawah 6 bulan, serta semasa tempoh penyusuan dan membawa anak.

Petikan khusus berhak Erius, dihasilkan berdasarkan bahan daripada ubat anti-gergasi generasi ke-3 - Desloratadine. Ini adalah formula Loratadine yang lebih baik, kehilangan pengsan dan sangat jarang menyebabkan reaksi buruk. Keberkesanan Erius sangat tinggi - ubat mampu menghentikan serangan alergi yang kuat hanya beberapa minit selepas pengingesan. Bentuk pelepasan Erius - tablet dan sirap.

Walau bagaimanapun, kajian klinikal lengkap mengenai keselamatan dan keberkesanan Erius untuk kanak-kanak di bawah 6 bulan dan untuk wanita hamil masih belum dijalankan. Adalah diketahui bahawa desloratadine menembus susu, jadi ia tidak diresepkan untuk menyusui ibu. Tiada patologi yang ketara dikesan dengan dos yang melebihi 9 kali ganda pada orang dewasa dan remaja yang berusia lebih dari 12 tahun. Tidak membuktikan apa-apa interaksi Erius dengan alkohol dan bahan-bahan lain, tetapi lebih baik tidak untuk membahayakannya.

Kumpulan ini termasuk bahan-bahan yang kini digunakan kurang dan tidak kerap disebabkan oleh ketidaksempurnaan mereka. Yang paling terkenal adalah Suprastin dan Tavegil. Bahan aktif di Tavegil adalah Clemastin.

Tablet Tavegil ditetapkan untuk demam hay, alergi bermusim, urtikaria, ekzema, dermatitis pelbagai etiologi. Dalam rawatan kejutan anaphylactic, angioedema, vasculitis hemorrhagic menunjukkan penggunaan Tavegila dalam bentuk suntikan. Kanak-kanak di bawah 1 tahun Tavegil tidak ditetapkan, serta wanita hamil.

Suprastin mengandungi bahan aktif Chloropyramine. Malangnya, Suprastin juga mempunyai banyak kontraindikasi dan kesan sampingan dengan kecekapan yang rendah. Dengan kehadiran ubat-ubatan yang lebih maju dalam farmakopoeia moden, penggunaan Suprastin harus dielakkan.

Erius atau Zyrtec - yang lebih baik?

Reaksi alahan terjadi sekiranya hipersensitiviti terhadap sebarang bahan. Serangan sistem kekebalan seolah-olah zarah asing. Dengan serangan alahan, rinitis, air mata, batuk, gatal-gatal, dan bronkospasme berlaku. Kualiti hidup terjejas. Untuk mencegah atau mengurangkan manifestasi alahan, gunakan antihistamin. Salah satu ubat moden ialah Erius atau Zyrtec.

Apakah perbezaannya?

Bahan aktif ubat Zyrtec adalah cetirizine, ubat Erius adalah desloratadine. Yang pertama dibuat di Switzerland, yang kedua - di Belgium. Ubat boleh didapati bukan sahaja dalam tablet, tetapi juga dalam bentuk cecair: Zyrtec dalam bentuk titisan untuk pentadbiran lisan, dan Erius dalam bentuk sirap. Kedua-dua menghalang reseptor H1-histamin dan menghalang pembebasan histamin, yang mencetuskan tindak balas alergi. Ini menghalang gatal-gatal, ruam kulit, rinitis, bronkoskopi ditindas.

Apa yang bertindak lebih pantas dan cepat?

Perbezaan antara cetirizine dan desloratadine ditunjukkan dalam kadar transformasi bahan dalam tubuh manusia. Kepekatan maksimum cetirizine selepas pentadbiran adalah 3 kali lebih cepat. Tetapi masa tindakan desloratadine hampir 3 kali lebih lama. Maksudnya, permulaan tindakan ubat Zyrtec berkembang lebih cepat, tetapi Erius bertahan lebih lama. Kedua-dua ubat menjejaskan alahan di kedua-dua peringkat: awal dan lewat, mencegah atau menyekat perkembangan gatal-gatal, edema, dan keletihan otot licin. Ia digunakan untuk rhinitis alergik, bersin, kesesakan hidung, gatal-gatal langit, gatal-gatal dan gatal-gatal kulit, gatal-gatal dan kemerahan mata, bronkospasme. Zyrtec disebabkan jangka hayat pendek kadang-kadang memerlukan 1-2 kali sehari. Erius sentiasa mengambil masa 1 kali sehari.

Ciri penting ubat-ubatan ini

Mengikut tahap pengaruh pada otak, kumpulan ubat ini dibahagikan kepada generasi. Cetirizine tergolong dalam generasi II antialergik, desloratadine - generasi III-IV. Ini bermakna bahawa cetirizine mengurangkan kelajuan reaksi mental dan motor dan menyebabkan rasa mengantuk lebih kerap daripada desloratadine. Walaupun kedua-dua Zyrtec dan Erius berbanding dengan generasi pertama menindas aktiviti sistem saraf pusat kurang, adalah disyorkan untuk menggunakan Zyrtek untuk mengelakkan daripada memandu dan aktiviti lain yang memerlukan tumpuan. Apabila mengambil ubat Erius mengantuk dan lesu berkembang sangat jarang.

Oleh kerana kesan seperti atropin, Zyrtec tidak disyorkan untuk orang yang mempunyai faktor risiko untuk pengekalan kencing, termasuk kecederaan saraf tunjang, adenoma prostat, penyakit saraf degeneratif, dan lain-lain. Jika anda perlu mengambil antihistamin, pesakit ini lebih baik memilih ubat lain.

Pada pesakit dengan fungsi buah pinggang yang merosakkan, ubat-ubatan hanya digunakan seperti yang ditetapkan oleh doktor, kerana dos mesti diubah mengikut kadar penapisan glomerular.

Zyrtec berkumpul di dalam tisu badan dan terus bertindak selepas pemberhentian ubat. Oleh itu, jika perlu melakukan ujian alergi, dibatalkan 3 hari sebelum itu.

Kelebihan tablet Zyrtec adalah ketiadaan jagung jagung, yang sering menyebabkan alergi. Kedua-dua ubat n boleh diambil dengan makanan, air minuman atau jus. Walau bagaimanapun, penyerapan dan kesannya tidak akan lemah. Satu-satunya pengecualian ialah alkohol. Walaupun ubat-ubatan tidak berinteraksi dengan alkohol, disyorkan untuk mengelakkan sedasi patologi.

Apabila menerima ubat antiretroviral Ritonavir, kepekatan cetirizine dalam plasma meningkat. Ia perlu mengambil kira dan membetulkan dos, atau menggantikannya. Untuk desloratadine, tiada perubahan dalam tindakan dikesan apabila diambil serentak dengan ubat lain.

Semasa mengandung dan menyusu, tiada antihistamin yang diizinkan.

Apa yang terbaik untuk kanak-kanak itu?

Sehingga 6 bulan hidup, anda tidak boleh memberi Zyrtec atau Erius kepada seorang anak. Dari 6 bulan, seorang kanak-kanak boleh diberikan Zyrtec atau Erius syrup semasa perkembangan alahan, 0.25 dan 2 ml, masing-masing. Kedua-dua bentuk mempunyai rasa manis yang manis, tetapi titisan bau seperti asid asetik. Zyrtec dalam bentuk tablet boleh digunakan dari 6 tahun, Erius - dari 12 tahun.

Sekiranya kanak-kanak berumur 6 hingga 12 bulan mempunyai risiko mengembangkan SIDS (sindrom kematian bayi secara tiba-tiba), maka Zyrtec harus digunakan dengan berhati-hati dan hanya selepas berunding dengan doktor. Faktor risiko termasuk:

  • kematian secara tiba-tiba seorang saudara lelaki atau adik perempuan;
  • ibu kecil;
  • merokok di hadapan kanak-kanak;
  • bayi berisiko awal atau rendah;
  • penggunaan ubat serentak yang menyekat aktiviti sistem saraf pusat.

Titisan Zyrtec juga mengandungi metil parabenzene dan propyl parabenzene, yang merupakan alergen yang berpotensi.

Memandangkan semua risiko, untuk kanak-kanak sehingga 12 bulan, sirap Erius lebih sesuai. Untuk kanak-kanak lebih dari satu tahun, anda boleh memilih mana-mana alat ini.

Kelebihan, keburukan dan kesimpulan

Jadual ini menyajikan data yang akan membantu anda memilih Erius atau Zyrtec dan membuat keputusan yang paling sesuai untuk situasi tertentu. Ia hanya membentangkan parameter yang mana ubat-ubatan berbeza antara satu sama lain.

Yang lebih baik - Erius atau Zyrtec?

Apa yang lebih baik erius atau zyrtek untuk kanak-kanak?

Yang lebih baik - Erius atau Zyrtec?

Erius atau zyrtek yang lebih baik?

Di sini umur anak anda adalah penting, dan apa yang mereka lakukan (bersekolah atau sakit, dan lain-lain). Sebagai contoh, "Zirtek" jauh lebih murah daripada "Erius" - "Zirtek" di farmasi membiayai purata 150 rubel, dan "Erius" purata hampir 600 rubel. Tetapi Zirtek mempunyai kelemahan yang serius. Ia menyebabkan rasa mengantuk yang sangat teruk, yang mungkin tidak dilalui sepanjang hari (saya mengalaminya sendiri). "Erius" hampir tidak menyebabkan rasa mengantuk sama sekali. "Zyrtec" difokuskan pada sementara menghapus tanda-tanda alahan atau memulakan profilaksisnya, "Erius" mempunyai kesan jangka panjang, dan direka untuk memerangi alergi, dan tidak menyembunyikan gejala. Erius juga mempunyai minus yang besar - ia sangat tertekan untuk hati, kerana ia tergolong dalam ubat generasi ketiga, tidak seperti Zyrtek, yang merupakan ubat generasi kedua. Seperti yang dapat dilihat dari bilangan generasi, "Erius" lebih kuat dari "Zyrtek".

Tetapi apa yang benar-benar terbaik untuk anak-anak anda hanya boleh mengatakan doktor. Pendapat saya - jika anak anda pergi ke sekolah / tadika, maka berikan dia "Erius". Sekiranya masih belum diketahui sama ada terdapat alergi atau tidak, berikan anak "Zyrtec" dan jangan bawa dia ke sekolah / tadika selama beberapa hari.

Zyrtec atau Erius

Halo, doktor. Ia adalah musim gugur yang hangat, dan serangga menyerang anak itu beberapa kali. Reaksi itu dahsyat - pada mulanya gelembung merah kelihatan seperti. pada ketuat. Kemudian ia meningkatkan mata kepada saiz 2 rubel duit syiling dan banyak lagi. Dari sini mengalir cecair putih-kuning, tidak berbau dan banyak lagi. Selepas ia menjadi seperti terbakar. Kami dengan cepat pergi ke Erius yang dilantik oleh doktor. Selepas 2 hari, kami pergi ke [...]

Halo, doktor. Ia adalah musim gugur yang hangat, dan serangga menyerang anak itu beberapa kali. Reaksi itu dahsyat - pada mulanya gelembung merah kelihatan seperti. pada ketuat. Kemudian ia meningkatkan mata kepada saiz 2 rubel duit syiling dan banyak lagi. Dari sini mengalir cecair putih-kuning, tidak berbau dan banyak lagi. Selepas ia menjadi seperti terbakar. Kami dengan cepat pergi ke Erius yang dilantik oleh doktor. Selepas 2 hari, pergi ke laman web mereka. dia melantik Zyrtec. Katakan Erius lebih kuat dan lebih baik daripada Zyrtec. Pada musim panas ia sekali, dan kemudian, atas nasihat doktor, saya membeli Tavegil dan memberi 14 kali 2 kali sehari. Jadi kali ini saya lakukan dan semuanya pergi. Tetapi semalam, gelembung muncul dengan tiddly di dahinya. Jika anda tidak tahu mengenai ketuat yang dituangkan alergi, ia tidak meningkat, tidak hilang. Apa yang perlu saya beli, Zyrtec atau Erius. Apa yang lebih selamat dan lebih baik? Terima kasih.

Langgan saluran Lisa di Yandex.Den

Apabila gigitan serangga, gel Fenistil membantu dengan baik, memohon 2-4 kali sehari Fenistil boleh diambil di dalam tetes, kanak-kanak dibenarkan dari bulan pertama. Dosis dan dos harian ditunjukkan dalam arahan. Dalam 1.3 ubat ini membantu kita lebih baik daripada Zyrtek

Terima kasih atas nasihatnya. Kami mengoles gel Fenistil selama 3 hari. Hasilnya, tetapi tidak penting. Mungkin kerana mereka mula mencium 2 hari selepas gigitan. Bagi titisan, kami masih belum dilantik. Mari lihat apa yang dikatakan doktor Vasiliev. Saya perhatikan berapa banyak doktor, begitu banyak pendapat.

Lebih kuat daripada Erius. Lebih lembut - Zyrtec. Mulakan dengan Zyrtek. Cuba mengelakkan gigitan (merawat kulit dengan krim pelindung). Pada masa manifestasi yang kuat - Tavegil atau Suprastin dalam 3 hari 2 p / d.

Yang lebih baik: Zyrtec atau Loratadine?

Alergi adalah tindak balas patologi sistem imun seseorang untuk rangsangan rangsangan luaran tertentu tumbuhan berbunga, bulu haiwan, bahan kimia rumah tangga, dan banyak lagi. Untuk memahami apa yang lebih baik daripada Loratadine atau Zyrtec untuk membantu menyingkirkan gejala-gejala yang menyakitkan dan dengan cepat memulihkan kesihatan yang normal, bandingkan ciri-ciri umum dan tersendiri dalam arahan yang dilampirkan pada ubat-ubatan.

Zyrtec

Ia adalah ubat antihistamin dan antihistamin berkesan generasi kedua yang berkesan. Bahan aktif ialah cetirizine dihydrochloride.

Borang Dos

  • pil;
  • jatuh.

Setiap tablet Zyrtec dan 1 ml titis mengandungi 10 mg cetirizine dan excipients.

Loratadine

Ubat anti-alahan dan antihistamin yang terkenal dan terbukti dengan baik, generasi kedua. Bahan aktif adalah loratadine.

Borang Dos

  • pil;
  • sirap

Setiap tablet loratadine dan 1 ml sirap mengandungi 10 mg loratadine plus excipients.

Tindakan terapeutik

Zyrtec dan Loratadine - tindakan klinikal:

  • melegakan gatal;
  • mengurangkan kebolehtelapan dinding kapilari;
  • mengurangkan jumlah exudate radang;
  • Kekejangan otot licin dihilangkan;
  • dalam bentuk awal asma bronkial, gejala berkurang.

Sifat umum dadah

Sebelum membuat keputusan untuk mengambil Zyrtec atau Loratadin, kami akan mengetahui ciri-ciri ubat-ubatan yang biasa.

Semua antihistamin generasi kedua menyamaratakan sifat-sifat berikut:

  • manifestasi pesat tindakan terapeutik;
  • tempoh kesan terapeutik;
  • tanda-tanda yang sama untuk digunakan, kontra dan kesan sampingan;
  • manifestasi penenang lemah, dengan penggunaan ubat dalam dos terapeutik.

Selain itu, perbandingan Zyrtek dan Loratadine menunjukkan tanda-tanda biasa yang lain:

  • Zyrtec dan Loratadine mempunyai dua bentuk dos - tablet dan bentuk cecair. Bagi orang dewasa, pil disediakan. Bagi kanak-kanak, tetes atau sirap;
  • Ubat Zyrtec dan Loratadine direka untuk kegunaan tunggal dalam sehari, keberkesanan tindakan dikekalkan selama 24 jam atau lebih;
  • Pakar tidak mengesyorkan mengambil Zyrtek dan Loratadin bersama-sama.

Kualiti tersendiri

Zyrtec dan Loratadine didasarkan pada bahan aktif yang berbeza. Zyrtec menembusi kulit dengan baik, oleh itu, dengan manifestasi kulit alahan mempunyai kelebihan. Perbezaan utama antara Zirtek dan Loratadine ialah harga. Zyrtec jauh lebih mahal.

Analog yang popular

Antara analog Zyrtek dan Loratadine, yang paling popular dan sering diresepkan ialah:

Suprastin

Suprastin antihistamin dadah generasi pertama. Ciri-ciri terapeutik lebih rendah daripada cara yang lebih moden, dan terdapat lebih banyak kontraindikasi. Ia menduduki kedudukan harga purata antara Zirtek dan Loratadi.

Claritin

Berkenaan dengan generasi ketiga. Ia mempunyai kesan terapeutik dan sebilangan kecil kontraindikasi. Komposisi ini sepenuhnya bersamaan dengan Loratadine. Tetapi Claritin jauh lebih mahal.

Zodak

Zodak dan Zyrtec mempunyai sedikit perbezaan. Tetapi Zyrtec adalah ubat yang asal dan lebih dikaji yang lebih mahal daripada Zodak.

Tsetrin

Cetrin sebagai Zyrtec disintesis berdasarkan cetirizine. Mempunyai ciri yang sama. Lebih disukai untuk rawatan manifestasi kulit alahan. Ia lebih murah daripada Zyrtek.

Erius

Merawat persediaan generasi ketiga. Ia tidak menyebabkan kesan sampingan sedatif dan tidak mengganggu koordinasi pergerakan, tetapi Erius mahal.

Sumber:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371t=

Menemui pepijat? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter

Arahan Erius untuk penggunaan dan analog murah

Reaksi badan yang meningkat kepada alergen tertentu membawa kepada gejala alahan. Klinik penyakit penyakit alergik agak ketara, ia boleh nyata dalam bentuk ruam atau gangguan kulit pada bahagian organ ENT sistem pernafasan. Dadah generasi baru Erius boleh mengatasi gejala-gejala alergi, yang mempunyai kesan jangka panjang, sering diresepkan dalam terapi kompleks penyakit alergi, virus atau bakteria yang asal untuk menghapuskan tindak balas keradangan dan edema tisu. Untuk penggunaan ubat yang betul, adalah penting untuk membaca arahan untuk menggunakan Erius sebelum menggunakannya, jika mungkin berunding dengan pakar.

Huraian ringkas dadah

Erius - ubat antihistamin untuk melegakan gejala alergi. Kaunter penerimaannya membolehkan untuk menghentikan agresif alergen, untuk mengurangkan atau menghapuskan sepenuhnya manifestasi alahan. Percubaan klinikal, serta ulasan doktor dan orang yang mengambil ubat ini, menunjukkan bahawa Erius adalah salah satu ubat yang paling berkesan dengan toleransi yang baik, tempoh tindakan yang panjang. Mengambil ubat tidak menyebabkan rasa mengantuk, tidak mempunyai kesan toksik pada badan, dan boleh digunakan untuk kegunaan jangka panjang.

Perubatan Erius, tidak seperti ego banyak analog, mempunyai sejumlah kecil kontraindikasi, boleh digunakan untuk kanak-kanak, dan berinteraksi dengan baik dengan ubat lain. Kesan mengambil ubat itu diperhatikan selepas 20 hingga 30 minit, yang membolehkan penggunaan dadah dalam tempoh akut penyakit alergi. Ubat yang berkesan selama 24 jam. Erius dari alahan dengan cepat melegakan manifestasi alahan, menghilangkan bersin, gatal-gatal di hidung, hidung berair, melegakan rupa ruam kulit, melegakan bronkospasme, yang penting dalam rawatan asma bronkial.

Komposisi dan bentuk pelepasan

Ubat ini dihasilkan oleh syarikat farmakologi Schering-Plau Labo N.V. (Belgium) dalam dua bentuk - tablet dan sirap asupan. Pengilang menjaga pesakit yang paling muda, sehingga Erius dikeluarkan untuk anak-anak, yang dapat diresepkan dari 6 bulan, tetapi hanya pada resep dokter.

Erius - tablet

Komponen aktif ubat ini adalah desloratadine. Satu tablet mengandungi 5 mg desloratadine, juga komponen tambahan. Pakej ini mengandungi lepuh dengan tiang biru kecil No. 7 atau No. 10. Nombor pembungkusan 7 ialah 440 rubel.

Erius - Sirap

Perubatan Erius - sirap mengandungi 0.5 mg / ml desloratadine, juga eksipien, pewarna semulajadi. Beli sirap boleh dalam botol dengan gelas gelap, jumlah 60 ml. Bersama dengan botol dalam karton mengandungi sudu ukur dan abstrak. Harga sirap ialah 500 rubel setiap botol.

Sifat farmakologi

Erius adalah ubat antihistamin bagi generasi baru, yang merupakan penghalang selektif dari reseptor H1-histamin periferi. Asas dadah adalah desloratadine, yang menghalang reseptor H1 histamine perifer, dengan itu menghentikan tanda-tanda alergi. Bahan aktif ubat ini mempunyai kesan anti-radang dan anti-alergi yang ketara dan berpanjangan. Desloratadine, sebagai sebahagian daripada ubat menindas pelbagai reaksi badan yang berlaku terhadap latar belakang tindak balas alergi.

Komposisi seimbang Erius membolehkan anda mempunyai efek antiskratif dan antiprurit, mengurangi kebolehmampuan kapiler, menekan kekejangan otot licin dan edema tisu. Oleh sebab kesan ubat ini, penerimaannya pada tanda-tanda pertama alahan mengurangkan keradangan, menghilangkan gatal-gatal, ruam, mengurangkan keradangan bengkak dan tisu, yang dianggap penting dalam merawat penyakit organ ENT dan sistem pernafasan, yang disebabkan oleh reaksi alergi.

Banyak kajian klinikal telah menunjukkan bahawa penggunaan ubat yang tidak lama lagi tidak ketagihan, tidak menjejaskan fungsi organ-organ dan sistem-organ dalaman. Selepas mengambil pil atau sirap Erius, dia mula bertindak selepas 30 minit dan mengekalkan aktivitinya selama 24 jam.

Erius dadah tergolong dalam penghalang terpilih yang kuat dari reseptor histamin, yang membolehkan anda melebihi kebanyakan ubat yang serupa.

Adalah penting untuk memahami bahawa Erius, seperti rakan-rakannya, tidak menyembuhkan alahan, tetapi hanya membenarkan masa untuk menghentikan simptomnya. Untuk terapi yang berjaya, diperlukan untuk mengenal pasti dan menghilangkan hubungan dengan alergen, hanya kesan kesan rawatan yang diharapkan.

Petunjuk untuk digunakan

Arahan penggunaan digambarkan dengan terperinci regimen standard tablet Erius atau sirap, tetapi disarankan untuk mengambil ubat seperti yang ditetapkan oleh doktor, dengan ketat mengikuti dos yang disyorkan. Tanda-tanda utama untuk mengambil ubat adalah penyakit dan keadaan berikut:

  • Rhinitis alahan.
  • Pollinosis.
  • Neurodmit.
  • Kudis
  • Dermatitis pada kanak-kanak etiologi yang berbeza.
  • Asma bronkial dalam rawatan kompleks.

Mengambil ubat akan melegakan kesesakan hidung, bersin, hyperemia konjungtiva, air mata, batuk, dan gejala alahan lain. Ubat ini sering digunakan dalam rawatan kompleks jangkitan virus pernafasan akut, jangkitan pernafasan akut untuk mengurangkan pembengkakan membran mukus. Dengan penyakit kulit, mengambil Erius mengurangkan jumlah ruam, mengurangkan gatal-gatal kulit, kemerahan kulit.

Dos dan pentadbiran

Tablet atau sirap Erius bertujuan untuk diambil secara lisan sekali sehari. Arahan mengesyorkan mengambil ubat pada masa yang sama. Makan tidak menjejaskan sifat dadah.

Erius - tablet

Dewasa dan kanak-kanak berumur 12 tahun mengambil 1 tablet (5 mg) sehari. Dalam proses mengambil dadah, pil itu ditelan keseluruhan, dibasuh dengan jumlah air yang mencukupi. Tempoh ubat dikira secara individu untuk setiap pesakit, bergantung kepada keparahan penyakit, diagnosis. Pil alergi Erius disyorkan diambil pada waktu pagi atau pada waktu tidur pada masa yang sama.

Erius - Sirap

Sirap Erius boleh digunakan bukan sahaja oleh kanak-kanak, tetapi juga oleh orang dewasa. Rejimen ini boleh terdiri daripada dos berikut:

  • Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 12 tahun - 10 ml sirap pada satu masa.
  • Kanak-kanak dari 6 hingga 11 bulan - 1 mg (2 ml).
  • Dari 1 hingga 5 tahun - 1.25 mg (2.5 ml).
  • Kanak-kanak berusia 6 hingga 11 tahun - 2.5 mg (5 ml).

Sirap Erius untuk kanak-kanak, serta tablet yang digunakan untuk dos tunggal sehari. Untuk dos mudah dadah, anda perlu menggunakan sudu ukur. Ubat tidak perlu minum air, ia mempunyai rasa dan aroma yang menyenangkan. Arahan untuk kegunaan kanak-kanak melaporkan bahawa doktor harus memilih dos ubat secara individu untuk setiap anak.

Erius semasa kehamilan

Dalam arahan untuk ubat tidak ada maklumat yang Erius boleh digunakan semasa kehamilan atau penyusuan. Ujian klinikal yang boleh dipercayai mengenai keselamatan ubat tidak dijalankan, jadi doktor tidak menetapkan Erius untuk wanita hamil. Komponen aktif ubat boleh menembusi susu ibu, jadi ubat ini juga dikontraindikasikan untuk ibu-ibu yang menyusu.

Contraindications

Dalam arahan Erius untuk digunakan terdapat beberapa syarat dan penyakit yang perlu anda enggan mengambil dadah:

  • Intoleransi individu terhadap komposisi.
  • Intoleransi fruktosa.
  • Tempoh kehamilan
  • Menyusu.
  • Kanak-kanak sehingga 6 bulan.

Dengan sangat berhati-hati, anda perlu mengambil ubat ini kepada orang-orang yang mempunyai sejarah penyakit parah hati dan buah pinggang yang teruk.

Kesan sampingan

Erius boleh diterima dengan baik, tetapi dalam kes-kes yang jarang berlaku selepas mengambilnya, gejala-gejala tindak balas yang merugikan mungkin muncul:

  • Mulut kering.
  • Sakit kepala
  • Gangguan irama jantung.
  • Mual
  • Reaksi alahan.

Kemunculan gejala sedemikian mungkin sebab untuk membatalkan dadah atau mengurangkan dosnya. Dalam apa jua keadaan, keputusan mengenai penerimaan kemasukan Erius atau penerimaan analognya diambil oleh doktor yang hadir. Kajian mengenai ubat itu mengatakan tentang toleransi yang baik, tetapi beberapa ibu bapa mengatakan bahawa selepas mengambil ubat itu, kanak-kanak itu mengalami insomnia, pelanggaran kerusi.

Analogi Erius lebih murah

Untuk melegakan simptom alahan, industri farmakologi menawarkan pelbagai ubat generasi yang berbeza, dengan komposisi yang berbeza, yang dihasilkan oleh syarikat farmasi domestik dan asing, mempunyai kos yang berbeza, tempoh kesahihan. Walaupun terdapat perbezaan antara ubat-ubatan anti-alahan, mereka semua mempunyai mekanisme tindakan yang sama - mereka menghalang reseptor N-histamin.

Erius adalah generasi baru ubat-ubatan, sah selama 24 jam, tetapi berdasarkan harga perubatan yang tinggi, ramai yang mencari rakan kongsi yang lebih murah. Terdapat pelbagai jenis ubat yang membolehkan Erius diganti, tetapi ubat perlu diambil dengan doktor. Analogi Erius mempunyai harga yang lebih berpatutan, yang sering penting bagi mereka yang menderita penyakit kronik dari alergi asal.

Suprastin atau Erius - apa yang harus dipilih?

Suprastin, yang merupakan generasi pertama, dianggap ubat antihistamin yang cukup terkenal. Komponen aktif ubat ini adalah kloropyramine, yang mempunyai kesan antiallergik yang ketara. Tidak seperti Erius, Suprastin mempunyai tempoh tindakan yang lebih pendek, senarai kontraindikasi dan kesan sampingan yang lebih luas. Harga Suprastin, kira-kira 200 rubel setiap pek 20 tablet.

Suprastin, boleh diberikan kepada kanak-kanak dari 6 bulan dalam dos individu. Ia melegakan gejala alahan dengan baik. Dadah mempunyai tempoh tindakan yang lebih pendek, komposisi yang berbeza, harga yang lebih berpatutan. Selain itu, Suprastin boleh menyebabkan rasa mengantuk, dengan penggunaan jangka panjang mempunyai kesan negatif terhadap kerja hati, perut, buah pinggang. Berdasarkan hal ini, dapat disimpulkan bahwa Erius adalah obat yang lebih aman yang dapat diambil untuk waktu yang lama.

Loratadine atau Erius - apa yang mereka suka?

Narkatadine ubat, yang mempunyai kos rendah, sering digunakan sebagai analog yang berpatutan, sering digunakan untuk melegakan gejala alahan. Mengambil Loratadine membolehkan anda menghadapi alahan dalam masa 30 minit selepas permohonan. Dadah digunakan secara meluas dalam pediatrik, boleh ditetapkan kepada kanak-kanak dari 1 tahun. Bahan aktif - loratadine, bertindak selama 24 jam, mempunyai toleransi yang baik, senarai kecil kontraindikasi.

Loratadine merawat ubat-ubatan paling murah dan paling murah. Harga dadah adalah dari 100 hingga 150 rubel setiap pek sebanyak 20 tablet.

Lordestin atau Erius - yang lebih baik?

Sama dalam komposisi Erius dianggap ubat - Lordestin, yang dalam komposisinya juga mengandungi 5 mg desloratadine. Ia bertujuan untuk melegakan tanda-tanda alahan pada kanak-kanak dan orang dewasa. Ubat ini lebih berpatutan daripada Erius, begitu ramai yang memilih ubat ini. Kesan penerimaan diterima selepas 30 minit dan berlangsung selama 24 jam.

Reaksi buruk selepas mengambil Lordaestin sangat jarang berlaku dan berlaku hanya 1% orang. Bagi kanak-kanak, ubat ini disediakan dalam bentuk sirap. Boleh membeli ubat dengan harga 170 rubel untuk tablet No 10 dan 350 rubel untuk sirap. Mengambil ubat tanpa terlebih dahulu berunding dengan doktor tidak digalakkan.

Zyrtec atau Erius - apakah perbezaannya?

Sekiranya sebab tertentu Erius tidak mungkin, ia boleh digantikan dengan titisan Zyrtec atau tablet. Perbezaan utama antara kedua-dua ubat adalah komposisi. Zyrtec adalah ubat antihistamin generasi kedua berdasarkan cetirizine dihydrochloride. Ubat-ubatan ini mengatasi tanda-tanda alergi, boleh diberikan kepada anak-anak dari 6 bulan, dan juga orang dewasa. Dalam pediatrik, Zyrtec lebih kerap digunakan dalam bentuk titisan.

Ciri khas dadah adalah harganya, iaitu 30% lebih rendah daripada Erius. Di farmasi, penurunan kos kira-kira 300 Rubel dan 440 tablet setiap pek sebanyak 20 keping. Tanpa berunding dengan doktor, menggantikan Erius dengan Zyrtec adalah dilarang sama sekali.

Baca juga tentang analog lain dadah - Zodak.

Eden atau Erius - apa yang harus dipilih untuk kanak-kanak?

Analog struktur Erius dadah, adalah tablet atau sirap Eden, yang bertujuan untuk melegakan gejala alergi. Narkoba Eden sering digunakan dalam pediatrik, kerana ia boleh diambil oleh kanak-kanak dari 6 bulan. Kedua-dua ubat mempunyai komposisi yang sama, mempunyai kesan terapeutik yang sama. Perbezaan antara ubat hanya dalam pengeluar dan kos yang berbeza.

Ulasan ibu bapa yang menggunakan Erius untuk rawatan alahan pada kanak-kanak adalah agak baik. Ubat ini mempunyai kesan yang cepat, tidak menyebabkan reaksi buruk, mengantuk. Keuntungan besar dari ubat adalah harganya, yang beberapa kali lebih rendah. Sirap 60 ml berharga kira-kira 150 Rubel, dan pakej tablet No. 10, kira-kira 60 Rubel.

Ulasan doktor dan alahan

Pendapat alergi dan imunologi mengenai ubat Erius agak positif. Ramai yang menggunakannya dalam amalan, sering diresepkan kepada pesakit mereka untuk melegakan tanda-tanda alergi. Keuntungan ubat adalah tindakan yang panjang dan cepat. Di samping itu, selepas mengambil Erius, tindak balas buruk badan sangat jarang berlaku. Sirap atau pil Erius, salah satu daripada ubat-ubatan yang dapat mengatasi pelbagai gejala alergi, lebih-lebih lagi, berinteraksi dengan baik dengan ubat lain. Satu-satunya kelemahan dadah adalah kosnya, yang bagi banyak orang menjadi halangan untuk membeli ubat dan mengambilnya untuk masa yang lama. Sekiranya seseorang telah memutuskan untuk menggantikan dadah dengan rakan sejawatannya yang lebih murah (contohnya, Tsetrin), dia pasti perlu berunding dengan doktor yang akan menasihati alternatif yang layak, pilih dos, menetapkan kursus terapeutik.

Mana-mana ubat antihistamin adalah gejala, jadi penerimaan mereka hanya boleh untuk masa untuk menghapuskan gejala alahan. Untuk rawatan yang berjaya terhadap mana-mana penyakit yang berasal dari alahan, adalah penting untuk mengenal pasti alergen, menghapuskan hubungan dengannya. Hanya pendekatan komprehensif untuk rawatan dapat mengurangkan manifestasi alahan, meningkatkan kualiti kehidupan manusia.