Utama / Angina

Claritin - arahan * rasmi untuk digunakan

ARAHAN
pada penggunaan perubatan dadah

Nombor pendaftaran - П N013494 / 01 (tablet); P N013494 / 02 (sirap).

Nama dagang ubat - Claritin.

Nama tidak berlesen antarabangsa ialah loratadine (loratadine).

Borang dos - tablet; sirap

Komposisi
Tablet: ramuan aktif - loratadine 10 mg,
excipients - lactose monohydrate, kanji jagung, magnesium stearate.
Sirap: bahan aktif - loratadine 1 mg / ml,
- propylene glycol, gliserol, asid sitrik monohydrate (alternatif asid sitrik anhydrous), natrium benzoat, sukrosa (granulated), rasa tiruan (pic), air yang telah dimurnikan.

Penerangan
Tablet: tablet berbentuk bujur berwarna putih atau hampir putih, tidak mengandungi kemasukan asing, di sebelah pihak terdapat risiko, tanda dagangan "Piala dan kelalang" dan nombor "10", sebelah yang lain licin.
Sirap: Sirap yang jelas, tidak berwarna atau kekuningan yang tidak mengandungi zarah yang kelihatan.

Kumpulan farmakoterapi
Antiallergic - N1-penghalang reseptor histamin.

ATX Kod: R06AX13

Sifat farmakologi
Farmakodinamik: Claritin - ubat antihistamin - penyekat periferi selektif N1-reseptor histamin. Ia mempunyai kesan anti-alahan yang cepat dan tahan lama. Permulaan tindakan - dalam masa 30 minit selepas pengingesan. Kesan antihistamin meningkat selepas 8-12 jam dari permulaan tindakan dan berlangsung lebih dari 24 jam. Claritin tidak menembusi halangan otak darah dan tidak menjejaskan sistem saraf pusat, tidak mempunyai kesan antikolinergik dan sedatif (mengantuk), tidak menjejaskan kelajuan tindak balas psikomotorik. Mengambil Claritin tidak memanjangkan selang QT pada ECG.
Farmakokinetik: Claritin cepat diserap dalam saluran gastrousus. Masa untuk mencapai kepekatan plasma maksimum loratadine adalah 1.3 jam, dan metabolit aktif, desloratadine, adalah 2.5 jam. Makan meningkatkan masa untuk mencapai kepekatan maksimum (Tmaks) loratadine dan desloratadine selama kira-kira 1 jam. Kepekatan maksimum (Cmaksa) loratadine dan desloratadine tidak bergantung kepada pengambilan makanan. Peningkatan kepekatan maksimum pada pesakit tua, pesakit dengan kekurangan buah pinggang kronik atau kerosakan hati alkohol.
Loratadine dimetabolisme menjadi desloratadine oleh cytochrome P450 ZA4 dan, sedikit sebanyak, cytochrome P450 2D6. Dikeluarkan dalam air kencing dan hempedu. Separuh hayat loratadine adalah dari 3 hingga 20 jam (purata 8.4 jam), dan desloratadine adalah dari 8.8 hingga 92 jam (purata 28 jam); pada pesakit tua, masing-masing dari 6.7 hingga 37 jam (purata 18.2 jam) dan dari 11 hingga 39 jam (purata 17.5 jam). Pertambahan separuh hayat dengan kerosakan hati alkohol (bergantung kepada keparahan penyakit) dan tidak berubah dengan kehadiran kegagalan buah pinggang kronik.
Hemodialisis tidak menjejaskan farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya.

Petunjuk untuk digunakan
- Musang (polinosis) dan rhinitis alergi sepanjang tahun dan konjungtivitis alergi - penghapusan gejala yang dikaitkan dengan penyakit-penyakit ini - bersin, gatal-gatal mukosa hidung, rhinorrhea, sensasi terbakar dan gatal-gatal di mata, merobek.
- Urtikaria idiopatik kronik
- Penyakit kulit akibat alergi.

Contraindications
- Intoleransi atau hipersensitiviti kepada loratadine atau mana-mana komponen lain dari dadah,
- umur sehingga 2 tahun
- tempoh laktasi.

Dengan berhati-hati
- kehamilan
- kegagalan hati.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan
Penggunaan Claritin semasa mengandung adalah mungkin hanya jika manfaat yang dimaksudkan kepada ibu melebihi risiko berpotensi untuk janin.
Claritin diekskresikan dalam susu ibu, jadi apabila menetapkan dadah semasa penyusuan, masalah menghentikan penyusuan susu ibu perlu diselesaikan.

Dos dan pentadbiran
Di dalam, tanpa mengira waktu makan.
Dewasa. termasuk orang tua dan remaja pada usia 12 tahun, adalah disyorkan untuk mengambil Claritin dalam dos 10 mg (1 tablet atau 2 sudu teh (10 ml) sirap) 1 kali sehari.
Bagi pesakit yang mengalami gangguan fungsi hati atau kekurangan buah pinggang, dos awal perlu 1 tablet (10 mg) atau 2 sudu teh (10 ml) sirap setiap hari.
Kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun, dos Claritin disyorkan untuk melantik, bergantung kepada berat badan:
- dengan berat badan kurang daripada 30 kg, 5 mg (1 sudu kecil (5 ml) sirap atau 1/2 tablet) sekali sehari.
- dengan berat badan 30 kg atau lebih - 10 mg (2 sudu teh (10 ml) sirap atau 1 tablet) 1 kali sehari.

Kesan sampingan
Peristiwa buruk yang disenaraikan di bawah ini, dengan Claritin, berlaku dengan kekerapan> 2% dan tentang kekerapan yang sama dengan plasebo ("pacifiers").
Pada orang dewasa, sakit kepala, keletihan, mulut kering, mengantuk, gangguan gastrousus (mual, gastritis), dan tindak balas alahan dalam bentuk ruam telah diperhatikan. Di samping itu, terdapat laporan jarang anafilaksis, alopecia, fungsi hati yang tidak normal, berdebar-debar, dan takikardia.
Kanak-kanak jarang mengalami sakit kepala, gugup, sedasi. Seperti pada orang dewasa, insiden fenomena ini berada pada tahap yang sama dengan plasebo (dummy).

Berlebihan
Gejala: mengantuk, takikardia, sakit kepala. Sekiranya berlebihan, dapatkan segera doktor.
Rawatan: lavage gastrik (lebih disukai 0.9% penyelesaian natrium klorida), menerima penyerap (karbon diaktifkan serbuk dengan air), agen simptomatik.
Loratadine tidak dikumuhkan oleh hemodialisis.

Interaksi
Makan tidak menjejaskan keberkesanan ubat.
Claritin tidak meningkatkan kesan alkohol pada sistem saraf pusat. Apabila Claritin diambil bersama dengan ketoconazole, erythromycin atau cimetidine, terdapat peningkatan kepekatan plasma loratadine dan metabolitnya, tetapi kenaikan ini tidak dapat dilihat secara klinikal, termasuk menurut elektrokardiografi.

Arahan khas
Kanak-kanak di bawah umur 3 tahun disyorkan untuk mengambil Claritin sebagai sirap.
Tiada kesan negatif terhadap Claritin mengenai kebolehan memandu kereta atau melakukan aktiviti lain yang memerlukan peningkatan perhatian.

Borang pelepasan
Tablet 10 mg: pada 7, 10 atau 15 tablet dalam lepuh yang diperbuat daripada polivinil klorida dan kerajang aluminium. Pada 1, 2 atau 3 lepuh bersama dengan arahan permohonan dalam pek kadbod.
Sirap 1 mg / ml: 60 atau 120 ml dalam botol kaca gelap, dimeteraikan dengan topi skru aluminium, mempunyai cincin pelindung terhadap pembukaan tidak sengaja dan gasket polietilena; pada 1 botol yang lengkap dengan batch sudu plastik dan arahan permohonan dalam pek kadbod.

Syarat penyimpanan
Pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25 ° C.
Dalam jangkauan kanak-kanak.

Hidup rak
Pil - 4 tahun.
Sirup - 3 tahun.
Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh.

Terma jualan farmasi
Di kaunter.

Nama dan alamat pengilang
Schering-Plough Labo NV, Indushtriepark 30, B - 2220, Heist-op-den-Berg, Belgium.

Aduan pengguna dihantar ke:
Shering-Plough LLC
119049, Moscow, st. Shabolovka, d. 10, ms 2

Sirap Klaritin untuk kanak-kanak

Claritin diketahui berkesan terhadap alergi. Orang dewasa mengambilnya dalam kes sawan dan untuk mengelakkannya, dan terutama sekali untuk bayi, ubat ini dikeluarkan dalam bentuk sirap. Berapa umur boleh digunakan apabila ia membantu dan dalam apa yang digunakan dalam dos kanak-kanak?

Borang pelepasan

Sirup "Claritin" adalah cecair manis tebal, yang dalam satu botol kaca ialah 60 atau 120 ml. Ia telus, tanpa kemasukan tambahan, kekuningan atau tidak berwarna dan bau seperti pic. Pembungkusan termasuk sudu plastik atau suntikan lutut.

Selain sirap, ubat ini terdapat dalam tablet.

Komposisi

Komponen utama dari Claritin dipanggil loratadine. Bahan seperti itu terkandung dalam 1 ml sirap pada dos 1 mg. Glycerol, natrium benzoat, air yang telah dimurnikan, asid sitrik dan propilena glikol ditambah semasa pengeluaran. Kemanisan ubat itu memberikan sukrosa, dan bau - perasa perasa.

Prinsip operasi

Loratadin menjejaskan reseptor histamin perifer dan menghalangnya, yang menghalang pengikatan mereka kepada pengantara utama tindak balas alergi - histamin. Itulah sebabnya tindakan ini dipanggil antihistamin. Dalam sirap claritin, ia sangat panjang dan cepat - ia mula muncul dalam masa setengah jam selepas pentadbiran dan berlangsung lebih dari sehari.

Penggunaan ubat mengurangkan keradangan alergik dan berkesan menghapuskan gatal-gatal, lacrimation, hidung berair dan tanda alahan lain.

Petunjuk

Claritin ditetapkan untuk kanak-kanak:

  • Pada rinitis alergi, yang ditunjukkan oleh gatal-gatal mukosa hidung, bersin dan pelepasan hidung yang berlimpah.
  • Dalam konjungtivitis alahan, gejala yang biasanya gatal-gatal atau terbakar di mata dan mata berair yang teruk.
  • Apabila urtikaria.
  • Dengan ekzema dan alergi kulit lain.
  • Dengan cacar air untuk melegakan gatal-gatal gelembung yang teruk.
  • Dengan angioedema.
  • Apabila alahan terhadap gigitan serangga.

Berapa umur yang dibenarkan untuk diambil?

Claritin dalam bentuk sirap dilantik dari umur dua tahun. Tablet disediakan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun. Dalam kes yang jarang berlaku, ubat ini boleh digunakan pada kanak-kanak sehingga 2 tahun, tetapi hanya untuk alasan yang baik dan di bawah pengawasan seorang pakar kanak-kanak yang memilih dos ubat secara individu.

Contraindications

Sirap tidak boleh diambil dalam keadaan sedemikian:

  • Sekiranya kanak-kanak mempunyai intoleransi terhadap loratadine atau bahan lain ubat.
  • Dengan malabsorpsi glukosa dan galaktosa, atau kekurangan isomaltase dan sucrase, kerana komposisi ubat termasuk sukrosa.

Kanak-kanak dengan patologi hati adalah ubat yang ditetapkan dengan berhati-hati, mengubah mod permohonan.

Kesan sampingan

Oleh kerana loratadine tidak mempunyai kesan ke atas sistem saraf pusat, pengambilan sirap tidak menimbulkan rasa mengantuk. Di samping itu, rawatan dengan Claritin tidak menjejaskan fungsi jantung. Walau bagaimanapun, ubat ini kadang-kadang menyebabkan gejala negatif seperti sakit kepala, keletihan dan ketakutan. Dalam kes-kes yang jarang berlaku, ubat itu memburukkan lagi tidur, menyebabkan alahan atau mempengaruhi kerja sistem pencernaan.

Arahan untuk kegunaan dan dos

  • Ubat ini diberikan sekali sehari pada bila-bila masa, tanpa mengira makanan, membekalkannya dengan sudu teh plastik dalam satu paket (5 ml sirap boleh muat dalam 1 sudu) atau suntikan plastik lulus (ia juga direka untuk 5 ml ubat). Produk ini boleh dibasuh dengan air bersih.
  • Seorang kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun, dos sirap ditentukan oleh berat badan. Jika berat pesakit kecil kurang daripada 30 kg, maka ubat diberikan dalam 5 ml. Dengan berat lebih daripada 30 kg satu dos akan menjadi 10 ml sirap.
  • Seorang kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun Claritin memberikan 10 ml setiap penerimaan.
  • Dalam kes penyakit hati, dos tidak dikurangkan, tetapi ubat tidak diberikan setiap hari, tetapi setiap hari lain.
  • Tempoh rawatan dipengaruhi oleh kadar penghapusan gejala alergi. Dadah boleh diberikan sebagai beberapa hari, dan kursus 1-2 minggu.

Berlebihan

Jika kanak-kanak sengaja minum lebih banyak ubat daripada yang ditetapkan oleh doktor, ia akan menyebabkan peningkatan kadar jantung, mengantuk, dan sakit kepala. Dalam keadaan sedemikian, anda mesti segera menunjukkan pesakit kepada doktor, bilas perut, beri ubat dari kumpulan sorben dan menetapkan rawatan lain yang perlu.

Syarat jualan dan simpanan

Untuk membeli Claritin di farmasi, anda tidak memerlukan preskripsi doktor. Harga purata botol dengan 60 ml ubat adalah 250 rubel. Penyimpanan sirap di rumah disyorkan pada suhu bilik di tempat alat itu tidak boleh diakses oleh kanak-kanak kecil. Hayat rak bentuk ubat ini adalah 3 tahun. Sekiranya ia tamat tempoh, ia tidak boleh diterima untuk memberi ubat kepada bayi

Ulasan

Kebanyakan ibu bapa berpuas hati dengan penggunaan Claritin pada kanak-kanak dengan alahan dan perhatikan bahawa alat itu dengan cepat dapat menghapuskan akibat dari tindak balas alahan segera (misalnya, kepada gigitan serangga) dan manifestasi patologi kronik. Walau bagaimanapun, ia tidak membasmi membran mukus dan tidak menimbulkan rasa mengantuk, yang membezakannya dengan baik daripada ubat antihistamin dari generasi pertama.

Sirup juga dipuji untuk rasa yang menyenangkan dan dianggap sebagai bentuk yang paling mudah untuk merawat kanak-kanak berumur 2-3 tahun. Di samping itu, ia sering diberikan kepada pesakit muda yang beratnya sehingga 30 kg, walaupun sudah berusia 3 tahun, kerana satu dos untuk mereka adalah 5 mg. Oleh kerana ini adalah separuh tablet dan anda boleh mendapatkan dos yang salah apabila memecahkannya, lebih baik untuk memilih sirap.

Dalam tinjauan negatif ubat itu sering menyebut kos yang tinggi. Di samping itu, kadang-kadang mengambil Claritin tidak berkesan dan sirap tidak menghilangkan gejala yang tidak menyenangkan, itulah sebabnya anda perlu membeli antihistamin lain.

Analog

Claritin boleh menggantikan ubat lain berdasarkan loratadine, contohnya, Lomilan, Claricens, LoraGExal, Loratadine STADA, Claridol, dan lain-lain. Ramai daripada mereka dihasilkan dalam penggantungan atau sirap, jadi mereka boleh menjadi pengganti penuh. Di samping itu, doktor boleh menetapkan antihistamin kepada kanak-kanak dengan komposisi yang berbeza.

Zyrtec

Dadah sedemikian, yang mengandungi cetirizine, boleh diberikan kepada bayi lebih tua dari enam bulan.

Dadah generasi baru - Sirap Claritin: arahan untuk digunakan untuk kanak-kanak dari semua peringkat umur

Ramai ibu bapa tahu betapa sukarnya untuk mencari ubat yang berkesan dan selamat untuk merawat alahan pada anak lelaki atau anak perempuan mereka. Sirap Claritin untuk kanak-kanak adalah salah satu daripada beberapa ubat yang berjaya digunakan dalam amalan pediatrik. Dadah generasi baru bukan sahaja secara aktif menghapuskan gejala negatif, tetapi jarang menyebabkan kesan sampingan.

Komponen sirap ubat yang mempunyai rasa peach yang menyenangkan mempunyai kesan positif pada badan kanak-kanak dalam alahan akut dan kronik. Sebelum memulakan rawatan, ibu bapa perlu mempelajari peraturan untuk menggunakan antihistamin.

Komposisi sirap antihistamin

Loratadine - bahan aktif ubat antirergik Claritin. Cecair yang cerah dan kekuningan dengan kesan antihistamin mengandungi air bersih, gliserol, natrium benzoat, propilena glikol. Rasa yang menyenangkan memberikan sirap pic kepada sirap perubatan.

Alat itu dicurahkan ke dalam botol kaca gelap, jumlah dadah adalah 60 dan 120 ml. Untuk kemudahan penggunaan dalam setiap pakej diletakkan dispenser sudu plastik bukan toksik.

Tindakan

Sirap terapeutik mempunyai kesan yang kompleks ke atas badan. Alat ini sesuai untuk penghapusan gejala akut, pencegahan gegaran yang teruk dalam bentuk kronik reaksi alergi.

Selepas mengambil Claritin, bukan sahaja sifat H1-blocking dari ubat itu ditunjukkan, tetapi juga kesan yang kompleks pada badan, mengurangkan kerentanan terhadap tindakan alergen.

Bagaimanakah manifestasi alergi sejuk di kalangan kanak-kanak dan bagaimana merawat urtikaria sejuk? Kami ada jawapannya!

Baca bagaimana untuk merawat dermatitis lampin pada bayi dan mencegah perkembangan alergi lampin pada halaman ini.

Kesan positif:

  • antihistamin;
  • antiallergik;
  • antipruritic

Setelah mengambil sirap, penghalang selektif reseptor histamin H1-periferi membawa kepada kelemahan tanda-tanda alahan selepas 30 minit. Sepenuhnya dadah diserap dalam satu setengah hingga dua jam, kesan antihistamin terbesar dicapai dalam masa 8-12 jam selepas mengambil ubat. Loratadin sebagai hasil metabolisme bertukar menjadi desloratadine, kesan aktif ubat ini berlangsung selama 24 jam, kadang-kadang lebih lama.

Faedah

Pediatrik dari negara-negara yang berbeza mempertimbangkan Claritin sebagai salah satu ubat paling selamat untuk merawat pelbagai bentuk alahan pada kanak-kanak. Selama lebih dari 15 tahun, ubat yang berasaskan loratadine sering diresepkan oleh doktor untuk mengawal alahan pada pesakit muda.

Positif:

  • kesan cepat;
  • kesan kompleks pada badan;
  • penenang jarang berlaku;
  • senarai minimum kontraindikasi dan tindak balas negatif;
  • ubat itu dibenarkan dari umur dua tahun;
  • sirap menghilangkan tanda-tanda konjungtivitis alah;
  • tindakan berpanjangan;
  • ubat tidak menjejaskan sistem saraf, tidak melambatkan tindak balas psikomotor;
  • Ramai kanak-kanak seperti rasa peach yang lemah, pesakit muda dengan tenang mengambil ubat untuk alergi.

Petunjuk untuk digunakan

Ubat antihistamin telah menunjukkan keberkesanan yang tinggi dalam rawatan penyakit dan keadaan berikut:

  • urtikaria idiopatik (bentuk kronik);
  • rhinitis bermusim / sepanjang tahun dan konjunktivitis alah;
  • gigitan serangga;
  • ruam alergik pada kulit.

Contraindications

Sekatan untuk mengambil sirap loratadine:

  • kepekaan yang berlebihan kepada bahan ubat;
  • umur kanak-kanak sehingga dua tahun;
  • laktasi.

Kesan sampingan yang mungkin

Ubat ini menunjukkan toleransi yang baik. Tindakbalas negatif badan jarang berlaku.

Kanak-kanak kadang-kadang mempunyai:

  • mengantuk;
  • kesan sedatif;
  • gementar;
  • sakit kepala

Arahan untuk kegunaan dan dos

Ibu bapa mesti mengikut arahan dengan tepat:

  • kekerapan optimum mengambil dadah - sekali sehari;
  • dos tunggal - 5 ml;
  • peningkatan bebas dalam kadar adalah dilarang: kesan sampingan berkembang.

Adalah penting:

  • dengan berat badan pesakit muda lebih dari 30 kg, dos harian meningkat sebanyak 2 kali;
  • untuk kanak-kanak yang mengalami reaksi alergi, selepas 12 tahun, kadar harian adalah 10 ml;
  • dengan patologi buah pinggang dan hati, ia dibenarkan mengambil antihistamin kurang daripada ketiadaan penyakit -10 ml sirap setiap hari.

Kos

Dadah berasaskan loratadina tergolong dalam kategori harga purata. Kecekapan tinggi menerangkan populariti antihistamin, permintaan aktif untuk sirap terapeutik untuk kanak-kanak.

Harga anggaran sirap claritin:

  • jumlah 60 ml - 240-260 rubles;
  • jumlah 120 ml - 300-350 rubel.

Apa dan bagaimana untuk merawat dermatitis alahan pada orang dewasa? Kami ada jawapannya!

Ketahui tentang peraturan pemakanan dan diet dengan alahan makanan pada orang dewasa dari artikel ini.

Pergi ke http://allergiinet.com/allergeny/produkty/med.html dan bacalah tentang bagaimana alergi terhadap madu ditunjukkan pada kanak-kanak dan cara memperlakukannya.

Syarat penyimpanan

Simpan sirap alergi di tempat yang sejuk dalam pakej tertutup. Suhu optimum tidak lebih tinggi daripada + 25 darjah. Kita tidak boleh membenarkan ubat dengan rasa yang menyenangkan jatuh ke tangan pesakit muda: penerimaan yang tidak terkawal negatif mempengaruhi keadaan badan.

Analog

Penggantian ubat dilakukan hanya oleh doktor yang hadir. Syarat wajib - pemilihan sirap, titisan atau pil untuk alahan, dengan mengambil kira usia akaun. Adalah penting untuk berhati-hati semasa menghilangkan tindak balas alahan pada kanak-kanak dengan berat badan yang rendah, sehingga 2 tahun, dengan patologi hepatik dan renal yang teruk.

Analog yang berkesan:

Ulasan

Pendapat tentang sirap alahan adalah positif dalam kebanyakan kes. Ibu bapa dan ahli pediatrik menganggap Claritin sebagai ubat yang selamat, jarang menyebabkan reaksi negatif dalam pesakit alahan kecil.

Masa yang positif adalah rasa peach cahaya, terima kasih kepada anak-anak dengan mudah mengambil ubat tersebut. Senarai minimum kontraindikasi membolehkan anda secara aktif menggunakan ubat, tanpa rasa takut untuk keadaan kanak-kanak.

Sirap Klaritin: arahan untuk digunakan

Komposisi

bahan aktif: loratadine; 1 tablet mengandungi loratadine

micronized 10 mg;

Pengeksport: laktosa, magnesium stearate, kanji jagung.

bahan aktif: loratadine; 1 ml sirap mengandungi loratadine

mikronized 1 mg;

Pengekstrak: natrium benzoat, propilena glikol, asid sitrik monohidrat, perasa tiruan (pic), gliserin, sukrosa terbalik, air.

Penerangan

Tablet: tablet oval berwarna putih atau hampir putih dengan ikon "kelalang dan mangkuk", garis kesalahan dan nombor "10" di satu sisi dan permukaan rata di sebelah yang lain, tanpa sebarang kemasukan;

Sirap: sirap kuning telus, tidak berwarna atau cahaya, tanpa kemasukan asing;

Tindakan farmakologi

Claritin® adalah penghalang reseptor Hi-histamine selektif tricyclic. Apabila digunakan dalam dos yang disyorkan tidak mempunyai tindakan sedatif dan antikolinergik yang penting secara klinikal.

Semasa rawatan jangka panjang, tiada perubahan klinikal penting dalam tanda-tanda vital, ujian makmal, pemeriksaan visual pesakit atau elektrokardiogram.

Claritin® - tidak mempunyai kesan yang ketara terhadap aktiviti reseptor H2-histamin. Ia tidak menyekat penangkapan norepinefrin dan tidak mempunyai kesan sebenar pada sistem kardiovaskular atau aktiviti perentak jantung.

Farmakokinetik

Selepas pentadbiran lisan, loratadine cepat diserap dan dimetabolisme di bawah pengaruh CYP3A4 dan CYP2D6, terutamanya dalam desloratadine. Masa untuk mencapai kepekatan maksimum loratadine dan desloratadine dalam plasma darah adalah 1-1.5 jam dan 1.5-3.7 jam, masing-masing. Loratadine dan metabolitnya terikat dengan baik kepada protein plasma.

Dalam sukarelawan yang sihat, separuh hayat loratadine dan metabolit aktifnya dalam plasma kira-kira 1 jam dan 2 jam, masing-masing. Separuh hayat adalah 8.4 jam untuk loratadine dan 28 jam untuk metabolit aktifnya.

Kira-kira 40% daripada dos yang diberikan dikumuhkan dalam air kencing dan 42% dalam najis dalam masa 10 hari dalam bentuk metabolit terikat. Kira-kira 27% daripada dos yang diberikan dikeluarkan dalam air kencing selama 24 jam pertama. Kurang daripada 1% dipaparkan tidak berubah.

Ketersediaan bio loratadine dan desloratadine adalah berkadar terus dengan dos.

Pengambilan makanan sedikit memanjangkan masa penyerapan loratadine, tetapi tidak menjejaskan kesan klinikal.

Pada pesakit dengan kegagalan buah pinggang kronik, nilai AUC dan Cmaks tidak meningkat berbanding pesakit dengan fungsi buah pinggang yang normal. Separuh hayat tidak berubah dengan ketara, dan hemodialisis tidak mempengaruhi farmakokinetik loratadine dan metabolitnya.

Pada pesakit dengan kerosakan hati alkohol, peningkatan nilai AUC dan Srach of loratadine diperhatikan oleh faktor 2, manakala profil farmakokinetik metabolit tidak berubah berbanding pesakit dengan fungsi hati normal. Separuh hayat loratadine dan metabolitnya masing-masing adalah 24 jam dan 37 jam, dan meningkat bergantung kepada keparahan penyakit hati.

Loratadine dan metabolit aktifnya diekskresikan ke dalam susu ibu semasa penyusuan.

Claritin

◊ Tablet putih atau hampir putih yang tidak mengandungi kemasukan asing, bujur, pada satu sisi terdapat risiko, cap dagang "Piala dan kuah" dan nombor "10", sebelah yang lain licin.

Pengeksport: lactose monohydrate - 71.3 mg, kanji jagung - 18 mg, magnesium stearate - 0.7 mg.

7 keping - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.
10 buah. - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.
15 pcs. - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.

◊ Sirup tidak berwarna atau kekuningan, telus, tidak mengandungi zarah yang kelihatan.

Pengeluar: propylene glycol - 100 mg, gliserol - 100 mg, asid sitrik monohidrat - 9.6 mg (atau asid sitrik anhidrat - 8.78 mg), natrium benzoat - 1 mg, sukrosa (granulated) - 600 mg, mg, air yang disucikan - qs sehingga 1 ml.

60 ml - botol kaca gelap (1) lengkap dengan sudu dos atau 5 jarum suntikan lutut - pek kadbod.
120 ml - botol kaca gelap (1) lengkap dengan sudu dos atau lepuh 5 ml suntikan - pek kadbod.

Ubat anti-gergasi, penghalang histamin periferal terpilih H1-reseptor. Loratadin adalah sebatian trisiklik dengan kesan antihistamin yang diucapkan. Ia mempunyai kesan anti-alahan yang cepat dan tahan lama.

Loratadin tidak menembusi BBB dan tidak menjejaskan sistem saraf pusat. Ia tidak mempunyai kesan antikolinergik atau sedatif yang klinikal, i.e. tidak menyebabkan rasa mengantuk dan tidak menjejaskan kelajuan tindak balas psikomotor apabila digunakan dalam dos yang disyorkan. Penggunaan ubat Claritin tidak membawa kepada pemanjangan jangka masa QT pada ECG. Dengan rawatan jangka panjang, tiada perubahan klinikal penting dalam tanda-tanda vital, data pemeriksaan fizikal, hasil makmal atau ECG.

Loratadin tidak mempunyai selektiviti yang ketara untuk histamin H2-reseptor. Ia tidak menghalang reuptake norepinephrine dan mempunyai sedikit kesan pada sistem kardiovaskular atau fungsi perentak jantung.

Selepas pengambilan ubat tindakan awal Claritin - selama 30 minit. Kesan antihistamin mencapai maksimum selepas 8-12 jam dari permulaan tindakan dan berlangsung lebih dari 24 jam.

Selepas mengambil ubat di dalam loratadin dengan cepat dan diserap dengan baik dari saluran gastrousus. Tmaks loratadine dalam plasma darah - 1-1.5 h, dan desloratadine metabolit aktif - 1.5-3.7 h. Makan meningkat Tmaks loratadine dan desloratadine selama kira-kira 1 jam, tetapi tidak menjejaskan keberkesanan ubat. Cmaks loratadine dan desloratadine tidak bergantung kepada pengambilan makanan.

Ketersediaan bio loratadine dan metabolit aktifnya bergantung kepada dos.

Loratadin ke tahap tinggi dikaitkan dengan protein plasma 97-99%, dan metabolit aktif - hingga tahap sederhana - 73-76%.

Loratadine dimetabolisme untuk membentuk desloratadine dengan penyertaan isoenzyme CYP3A4 dan, ke tahap yang lebih rendah, CYP2D6.

Dieksperimen oleh buah pinggang (kira-kira 40% daripada dos yang ditelan) dan melalui usus (kira-kira 42% daripada dos yang ditelan) selama lebih daripada 10 hari, kebanyakannya dalam bentuk metabolit konjugasi. Kira-kira 27% daripada dos yang ditelan itu dihapuskan oleh buah pinggang dalam masa 24 jam selepas mengambil ubat. Kurang daripada 1% bahan aktif dikumuhkan oleh buah pinggang yang tidak berubah dalam masa 24 jam selepas mengambil ubat.

T1/2 loratadine berkisar antara 3 hingga 20 jam (purata 8.4 jam), dan desloratadine dari 8.8 hingga 92 jam (purata 28 jam).

Farmakokinetik dalam keadaan klinikal khas

Profil farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya dalam sukarelawan dewasa dan warga tua adalah setanding.

T1/2 loratadine dan desloratadine pada pesakit tua, masing-masing dari 6.7 hingga 37 jam (purata 18.2 jam) dan dari 11 hingga 39 jam (purata 17.5 jam).

Pada pesakit dengan penyakit buah pinggang kronik Cmaks dan AUC loratadine dan metabolit aktifnya meningkat berbanding pesakit dengan fungsi buah pinggang yang normal. T1/2 loratadine dan metabolit aktifnya tidak berbeza dengan pesakit yang sihat. T1/2 loratadine dan metabolit aktifnya tidak berubah dengan adanya kegagalan buah pinggang kronik. Hemodialisis pada pesakit dengan kegagalan buah pinggang kronik tidak memberi kesan kepada farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya.

Pada pesakit dengan kerosakan hati alkohol Cmaks dan AUC loratadine dan metabolit aktifnya meningkat sebanyak 2 kali berbanding dengan petunjuk ini pada pesakit dengan fungsi hati normal. T1/2 loratadine dan metabolit aktifnya meningkat dengan kerosakan hati alkohol (bergantung kepada keparahan penyakit) dan tidak berubah dengan kehadiran kegagalan buah pinggang kronik.

- musiman (pollinosis) dan rhinitis alergi sepanjang tahun dan konjungtivitis alergi (untuk menghapuskan gejala yang berkaitan dengan penyakit ini - bersin, gatal-gatal mukosa hidung, rhinorrhea, sensasi terbakar dan gatal-gatal di mata, mengoyak);

- Urtikaria idiopatik kronik;

- Penyakit kulit dari alahan asal.

- Umur sehingga 2 tahun (untuk sirap);

- Umur sehingga 3 tahun (untuk tablet);

- tempoh laktasi (penyusuan susu ibu);

- penyakit keturunan jarang (pelanggaran toleransi galaktosa, kekurangan laktase laktase atau malabsorpsi glukosa-galaktosa) - disebabkan oleh kehadiran laktosa, yang merupakan sebahagian daripada tablet;

- kekurangan sucrase / isomaltase, intoleransi fruktosa, malabsorpsi glukosa-galaktosa - kerana kehadiran sukrosa, yang merupakan sebahagian daripada sirap;

- hipersensitiviti terhadap ubat.

Langkah berjaga-jaga perlu diberikan kepada pesakit yang mempunyai fungsi hati yang teruk terjejas semasa mengandung.

Ubat ini ditetapkan oleh mulut, tanpa mengira makanan.

Dewasa (termasuk pesakit tua) dan remaja yang berumur lebih dari 12 tahun disyorkan untuk mengambil Claritin pada dos 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) 1 kali / hari.

Kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun, dos Claritin disyorkan untuk ditetapkan bergantung kepada berat badan: dengan berat badan kurang daripada 30 kg - 5 mg (1/2 tab atau 1 sdt / 5 ml / sirap) 1 kali / hari, dengan berat badan badan 30 kg atau lebih - 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) 1 kali / hari.

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak dengan berat lebih daripada 30 kg dengan fungsi hati yang teruk, dos awal ialah 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) setiap hari dengan berat badan 30 kg atau kurang - 5 mg (1 teh sudu / 5 ml / sirap) setiap hari.

Pesakit dan pesakit yang mengalami kegagalan buah pinggang kronik tidak memerlukan pelarasan dos.

Dalam kajian klinikal

Dalam kajian klinikal yang melibatkan kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun yang mengambil ubat Claritin, lebih kerap daripada kumpulan plasebo, sakit kepala (2.7%), keletihan (2.3%), keletihan (1%) diperhatikan.

Dari sistem saraf: pada kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun - sakit kepala (2.7%), kegelisahan (2.3%), keletihan (1%); pada orang dewasa, sakit kepala (0.6%), mengantuk (1.2%), insomnia (0.1%).

Di bahagian sistem pencernaan: pada orang dewasa - peningkatan selera makan (0.5%).

Claritin (sirap): arahan untuk digunakan

Borang Dos

Komposisi

1 ml sirap mengandungi

bahan aktif: loratadine 1 mg;

bahan tambahan: propilena glikol, gliserin, asid sitrik anhidrat, natrium benzoat, sukrosa, perah tiruan tiruan, air yang disucikan.

Penerangan

Sirap telus dari warna tanpa warna kuning terang, bebas daripada kemasukan mekanikal yang kelihatan.

Kumpulan farmakoterapi

Antihistamin tindakan sistemik. Antihistamin tindakan sistemik yang lain. Loratadine

Kod ATX R06AX13

Sifat farmakologi

Loratadin cepat diserap dan dimetabolismekan dalam saluran gastrousus. Separuh hayat plasma darah loratadine adalah 1 jam, dan metabolit aktif - 2 jam. Purata separuh hayat loratadine adalah 8.4 jam (berbeza dari 3 hingga 20 jam), dan desloratadine adalah 28 jam (berbeza dari 8.8 hingga 92 jam). Kawasan di bawah lengkung masa konsentrasi (AUC) daripada metabolit adalah lebih tinggi berbanding dengan AUC loratadine itu sendiri.

Loratadine mempunyai pertalian yang lebih tinggi untuk protein plasma (97% -99%) berbanding dengan metabolit aktifnya (73% -76%).

Dieksekusi dalam air kencing (kira-kira 40%) dan najis (kira-kira 42%) selama 10 hari, terutamanya dalam bentuk metabolit konjugasi.

Kajian klinikal menunjukkan bahawa profil farmakokinetik loratadine dan metabolitnya adalah setanding dengan sukarelawan muda dan tua.

Kepekatan plasma maksimum (Cmax) dan AUC loratadine dan metabolitnya meningkat pada pesakit dengan kegagalan buah pinggang kronik, berbanding pesakit yang sihat. Dalam pesakit ini, separuh hayat loratadine dan metabolitnya sedikit berbeza daripada pesakit yang sihat. Hemodialisis tidak menjejaskan farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya.

Dalam kerosakan hati alkohol kronik, nilai CMAx dan AUC loratadine berlipat ganda, walaupun pada umumnya, profil farmakokinetik pada pesakit ini sedikit berbeza daripada pesakit yang sihat. Separuh hayat loratadine dan metabolitnya masing-masing adalah 24 jam dan 37 jam, dan meningkat dengan kegagalan hati.

Farmakokinetik dos tunggal 2.5 mg loratadine pada kanak-kanak berumur 1-2 tahun adalah setanding dengan farmakokinetik pada pesakit dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 2 tahun.

Loratadine, bahan aktif dalam Claritin, adalah antihistamin trisiklik dan merupakan penghalang selektif reseptor H1-histamin periferi.

Pada kebanyakan pesakit, Claritin tidak menunjukkan kesan antikolinergik dan sedatif apabila digunakan pada dos yang disyorkan.

Dengan rawatan yang berpanjangan, tiada perubahan penting secara klinikal dalam penunjuk utama fungsi penting, petunjuk ujian makmal, peperiksaan luaran atau ECG.

Loratadin tidak mempunyai aktiviti ketara pada reseptor H2. Ubat tidak menghalang penyerapan norepinephrine dan tidak mempunyai kesan ke atas sistem kardiovaskular atau aktiviti perentak jantung.

Kesan anti-alkali berkembang dalam masa 1-3 jam pertama selepas mengambil ubat, mencapai maksimum dalam masa 8-12 jam dan berlangsung selama 24 jam. Tiada perkembangan rintangan terhadap ubat selepas 28 hari loratadine.

Petunjuk untuk digunakan

- rawatan gejala rhinitis alergi

- rawatan gejala urtikaria idiopatik kronik

Sirap Klaritin: arahan untuk digunakan

Komposisi

bahan aktif: loratadine;

1 ml sirap mengandungi loratadine 1 mg

Pengeluar: propilena glikol, gliserin, asid sitrik, natrium benzoat (E 211), sukrosa, perah tiruan tiruan, air yang disucikan.

Borang Dos

Ciri-ciri fizikal dan kimia utama: jelas dari sirap berwarna ke tidak berwarna sirap kuning, bebas daripada kemasukan asing.

Kumpulan farmakologi

Antihistamin untuk kegunaan sistemik. Kod ATX R06A X13.

Sifat farmakologi

Loratidine (bahan aktif ubat Claritin ®) adalah antihistamin trisiklik dengan aktiviti selektif terhadap reseptor H 1 periferi.

Apabila digunakan dalam dos yang disyorkan tidak mempunyai tindakan sedatif dan antikolinergik yang penting secara klinikal. Semasa rawatan jangka panjang, tiada perubahan penting klinikal dalam tanda-tanda vital, ujian makmal, pemeriksaan fizikal pesakit atau elektrokardiogram dikesan. Claritin ® tidak mempunyai kesan yang signifikan ke atas aktiviti reseptor H 2 -histamine. Tidak menghalang pengambilan norepinefrin dan sebenarnya tidak menjejaskan sistem kardiovaskular atau aktiviti perentak jantung.

Selepas satu dos ubat (10 mg) berasaskan ujian kulit pada histamin, didapati bahawa kesan antihistamin secara klinikal ketara selepas 1-3 jam, mencapai nilai puncak dalam lingkungan 8 hingga 12:00 sejak permulaan tindakan dan berlangsung 24 jam. Tiada perkembangan rintangan ketika mengambil ubat selama 28 hari.

Suction Loratadine dengan cepat dan diserap dengan baik. Pengambilan makanan sedikit memanjangkan masa penyerapan loratadine, tetapi tidak menjejaskan kesan klinikal. Ketersediaan bio loratadine dan metabolit aktifnya berkadar terus dengan dos.

Pengedaran Loratadin mengikat secara aktif (dari 97% hingga 99%) dengan protein plasma, dan metabolit aktifnya dikaitkan dengan aktiviti sederhana (dari 73% hingga 76%).

Separuh hayat loratadine dan metabolit aktif dari plasma dalam sukarelawan yang sihat adalah kira-kira 1 dan 2:00 selepas permohonan, masing-masing.

Metabolisme. Selepas pentadbiran, loratadine dengan cepat dan diserap dengan baik dan dimetabolisme di bawah pengaruh CYP3A4 dan CYP2D6, terutamanya dalam desloratadine. Metabolit utama desloratadine aktif secara farmakologi dan lebih bertanggungjawab terhadap kesan klinikal. Masa untuk mencapai kepekatan maksimum loratadine dan desloratadine dalam plasma darah adalah 1-1.5 jam dan 1.5-3.7 jam, masing-masing.

Output Kira-kira 40% daripada dos yang ditadbir dikeluarkan di dalam air kencing dan 42% dalam kotoran dalam tempoh 10 hari, terutamanya dalam bentuk metabolit konjugasi. Kira-kira 27% daripada dos yang diberikan dikeluarkan di dalam air kencing pada 24 jam pertama. Kurang daripada 1% bahan aktif dikumuhkan dalam bentuk aktif yang tidak berubah - seperti loratadine atau desloratadine.

Purata separuh hayat dalam sukarelawan dewasa yang sihat adalah 8.4 jam (antara 3 hingga 20 jam) untuk loratadine dan 28 jam (berkisar dari 8.8 hingga 92 jam) untuk metabolit aktif utamanya.

Fungsi buah pinggang terjejas. Pada pesakit dengan fungsi buah pinggang yang merosakkan, kawasan di bawah kurva masa kepekatan (AUC) dan kepekatan plasma maksimum (C max) loratadine dan metabolit aktifnya lebih tinggi daripada angka yang sama pada pesakit dengan fungsi buah pinggang yang normal. Separuh hayat loratadine dan metabolit aktifnya tidak jauh berbeza dengan sukarelawan yang sihat. Pada pesakit dengan gangguan renal kronik, hemodialisis tidak menjejaskan farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya.

Disfungsi hati. Pada pesakit yang mengalami kerosakan hati alkohol kronik, indeks AUC dan C max loratadine adalah dua kali ganda lebih tinggi, dan indeks yang sesuai dengan metabolit aktif mereka tidak berubah dengan ketara jika dibandingkan dengan pesakit yang mempunyai fungsi hati normal. Separuh hayat loratadine dan metabolit aktifnya masing-masing adalah 24 dan 37 jam, dan meningkat bergantung kepada keparahan penyakit hati.

Pesakit warga emas. Farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya adalah sama dalam sukarelawan dewasa yang sihat, termasuk dan warga tua.

Petunjuk

Rawatan gejala rhinitis alahan dan urtikaria idiopatik kronik pada orang dewasa dan kanak-kanak yang lebih tua dari 2 tahun.

Tiada alahan!

buku rujukan perubatan

Arahan claritin anak-anak untuk digunakan

Ramai ibu bapa tahu betapa sukarnya untuk mencari ubat yang berkesan dan selamat untuk merawat alahan pada anak lelaki atau anak perempuan mereka. Sirap Claritin untuk kanak-kanak adalah salah satu daripada beberapa ubat yang berjaya digunakan dalam amalan pediatrik. Dadah generasi baru bukan sahaja secara aktif menghapuskan gejala negatif, tetapi jarang menyebabkan kesan sampingan.

Komponen sirap ubat yang mempunyai rasa peach yang menyenangkan mempunyai kesan positif pada badan kanak-kanak dalam alahan akut dan kronik. Sebelum memulakan rawatan, ibu bapa perlu mempelajari peraturan untuk menggunakan antihistamin.

Loratadine - bahan aktif ubat antirergik Claritin. Cecair yang cerah dan kekuningan dengan kesan antihistamin mengandungi air bersih, gliserol, natrium benzoat, propilena glikol. Rasa yang menyenangkan memberikan sirap pic kepada sirap perubatan.

Alat itu dicurahkan ke dalam botol kaca gelap, jumlah dadah adalah 60 dan 120 ml. Untuk kemudahan penggunaan dalam setiap pakej diletakkan dispenser sudu plastik bukan toksik.

Sirap terapeutik mempunyai kesan yang kompleks ke atas badan. Alat ini sesuai untuk penghapusan gejala akut, pencegahan gegaran yang teruk dalam bentuk kronik reaksi alergi.

Selepas mengambil Claritin, bukan sahaja sifat H1-blocking dari ubat itu ditunjukkan, tetapi juga kesan yang kompleks pada badan, mengurangkan kerentanan terhadap tindakan alergen.

Bagaimanakah manifestasi alergi sejuk di kalangan kanak-kanak dan bagaimana merawat urtikaria sejuk? Kami ada jawapannya!

Baca bagaimana untuk merawat dermatitis lampin pada bayi dan mencegah perkembangan alergi lampin pada halaman ini.

Kesan positif:

Setelah mengambil sirap, penghalang selektif reseptor histamin H1-periferi membawa kepada kelemahan tanda-tanda alahan selepas 30 minit. Sepenuhnya dadah diserap dalam satu setengah hingga dua jam, kesan antihistamin terbesar dicapai dalam masa 8-12 jam selepas mengambil ubat. Loratadin sebagai hasil metabolisme bertukar menjadi desloratadine, kesan aktif ubat ini berlangsung selama 24 jam, kadang-kadang lebih lama.

Pediatrik dari negara-negara yang berbeza mempertimbangkan Claritin sebagai salah satu ubat paling selamat untuk merawat pelbagai bentuk alahan pada kanak-kanak. Selama lebih dari 15 tahun, ubat yang berasaskan loratadine sering diresepkan oleh doktor untuk mengawal alahan pada pesakit muda.

Positif:

  • kesan cepat;
  • kesan kompleks pada badan;
  • penenang jarang berlaku;
  • senarai minimum kontraindikasi dan tindak balas negatif;
  • ubat itu dibenarkan dari umur dua tahun;
  • sirap menghilangkan tanda-tanda konjungtivitis alah;
  • tindakan berpanjangan;
  • ubat tidak menjejaskan sistem saraf, tidak melambatkan tindak balas psikomotor;
  • Ramai kanak-kanak seperti rasa peach yang lemah, pesakit muda dengan tenang mengambil ubat untuk alergi.

Ubat antihistamin telah menunjukkan keberkesanan yang tinggi dalam rawatan penyakit dan keadaan berikut:

Ia penting! Sirap penerimaan kursus atas dasar loratadine disyorkan untuk terapi kompleks asma bronkial. Ubat ini mengurangkan pemekaan badan, mengurangkan manifestasi negatif, mengurangkan kekerapan, tempoh serangan.

Sekatan untuk mengambil sirap loratadine:

  • kepekaan yang berlebihan kepada bahan ubat;
  • umur kanak-kanak sehingga dua tahun;
  • laktasi.

Ubat ini menunjukkan toleransi yang baik. Tindakbalas negatif badan jarang berlaku.

Kanak-kanak kadang-kadang mempunyai:

  • mengantuk;
  • kesan sedatif;
  • gementar;
  • sakit kepala

Ia penting! Sekiranya berlebihan, kesan sedatif adalah mungkin, sakit kepala diganggu, irama jantung terganggu. Pastikan untuk berunding dengan doktor, rawatan simptomatik. Lavage gastrik, mengambil sorben untuk menghilangkan bahan aktif yang berlebihan, preskripsi ubat untuk menghapuskan tanda-tanda negatif.

Arahan untuk kegunaan dan dos

Ibu bapa mesti mengikut arahan dengan tepat:

  • kekerapan optimum mengambil dadah - sekali sehari;
  • dos tunggal - 5 ml;
  • peningkatan bebas dalam kadar adalah dilarang: kesan sampingan berkembang.

Adalah penting:

  • dengan berat badan pesakit muda lebih dari 30 kg, dos harian meningkat sebanyak 2 kali;
  • untuk kanak-kanak yang mengalami reaksi alergi, selepas 12 tahun, kadar harian adalah 10 ml;
  • dengan patologi buah pinggang dan hati, ia dibenarkan mengambil antihistamin kurang daripada ketiadaan penyakit -10 ml sirap setiap hari.

Dadah berasaskan loratadina tergolong dalam kategori harga purata. Kecekapan tinggi menerangkan populariti antihistamin, permintaan aktif untuk sirap terapeutik untuk kanak-kanak.

Harga anggaran sirap claritin:

Apa dan bagaimana untuk merawat dermatitis alahan pada orang dewasa? Kami ada jawapannya!

Ketahui tentang peraturan pemakanan dan diet dengan alahan makanan pada orang dewasa dari artikel ini.

Ikut pautan dan baca tentang bagaimana seorang kanak-kanak alah kepada madu dan bagaimana untuk merawatnya.

Simpan sirap alergi di tempat yang sejuk dalam pakej tertutup. Suhu optimum tidak lebih tinggi daripada + 25 darjah. Kita tidak boleh membenarkan ubat dengan rasa yang menyenangkan jatuh ke tangan pesakit muda: penerimaan yang tidak terkawal negatif mempengaruhi keadaan badan.

Penggantian ubat dilakukan hanya oleh doktor yang hadir. Syarat wajib - pemilihan sirap, titisan atau pil untuk alahan, dengan mengambil kira usia akaun. Adalah penting untuk berhati-hati semasa menghilangkan tindak balas alahan pada kanak-kanak dengan berat badan yang rendah, sehingga 2 tahun, dengan patologi hepatik dan renal yang teruk.

Analog yang berkesan:

Pendapat tentang sirap alahan adalah positif dalam kebanyakan kes. Ibu bapa dan ahli pediatrik menganggap Claritin sebagai ubat yang selamat, jarang menyebabkan reaksi negatif dalam pesakit alahan kecil.

Masa yang positif adalah rasa peach cahaya, terima kasih kepada anak-anak dengan mudah mengambil ubat tersebut. Senarai minimum kontraindikasi membolehkan anda secara aktif menggunakan ubat, tanpa rasa takut untuk keadaan kanak-kanak.

Sirap Claritin untuk kanak-kanak adalah ubat yang selamat, ia dijual di kaunter tanpa preskripsi, tetapi anda tidak boleh menggunakan ubat itu tanpa seorang pakar pediatrik. Doktor yang berpengalaman akan memilih dos optimum antihistamin, mengawal keberkesanan terapi, menyesuaikan pengambilan jika kesan sampingan berlaku. Pemilihan analogi dilakukan oleh pakar pediatrik atau alahan.

Claritin diketahui berkesan terhadap alergi. Orang dewasa mengambilnya dalam kes sawan dan untuk mengelakkannya, dan terutama sekali untuk bayi, ubat ini dikeluarkan dalam bentuk sirap. Berapa umur boleh digunakan apabila ia membantu dan dalam apa yang digunakan dalam dos kanak-kanak?

Sirup "Claritin" adalah cecair manis tebal, yang dalam satu botol kaca ialah 60 atau 120 ml. Ia telus, tanpa kemasukan tambahan, kekuningan atau tidak berwarna dan bau seperti pic. Pembungkusan termasuk sudu plastik atau suntikan lutut.

Selain sirap, ubat ini terdapat dalam tablet.

Komponen utama dari Claritin dipanggil loratadine. Bahan seperti itu terkandung dalam 1 ml sirap pada dos 1 mg. Glycerol, natrium benzoat, air yang telah dimurnikan, asid sitrik dan propilena glikol ditambah semasa pengeluaran. Kemanisan ubat itu memberikan sukrosa, dan bau - perasa perasa.

Loratadin menjejaskan reseptor histamin perifer dan menghalangnya, yang menghalang pengikatan mereka kepada pengantara utama tindak balas alergi - histamin. Itulah sebabnya tindakan ini dipanggil antihistamin. Dalam sirap claritin, ia sangat panjang dan cepat - ia mula muncul dalam masa setengah jam selepas pentadbiran dan berlangsung lebih dari sehari.

Penggunaan ubat mengurangkan keradangan alergik dan berkesan menghapuskan gatal-gatal, lacrimation, hidung berair dan tanda alahan lain.

Claritin ditetapkan untuk kanak-kanak:

  • Pada rinitis alergi, yang ditunjukkan oleh gatal-gatal mukosa hidung, bersin dan pelepasan hidung yang berlimpah.
  • Dalam konjungtivitis alahan, gejala yang biasanya gatal-gatal atau terbakar di mata dan mata berair yang teruk.
  • Apabila urtikaria.
  • Dengan ekzema dan alergi kulit lain.
  • Dengan cacar air untuk melegakan gatal-gatal gelembung yang teruk.
  • Dengan angioedema.
  • Apabila alahan terhadap gigitan serangga.

Berapa umur yang dibenarkan untuk diambil?

Claritin dalam bentuk sirap dilantik dari umur dua tahun. Tablet disediakan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun. Dalam kes yang jarang berlaku, ubat ini boleh digunakan pada kanak-kanak sehingga 2 tahun, tetapi hanya untuk alasan yang baik dan di bawah pengawasan seorang pakar kanak-kanak yang memilih dos ubat secara individu.

Sirap tidak boleh diambil dalam keadaan sedemikian:

  • Sekiranya kanak-kanak mempunyai intoleransi terhadap loratadine atau bahan lain ubat.
  • Dengan malabsorpsi glukosa dan galaktosa, atau kekurangan isomaltase dan sucrase, kerana komposisi ubat termasuk sukrosa.

Kanak-kanak dengan patologi hati adalah ubat yang ditetapkan dengan berhati-hati, mengubah mod permohonan.

Oleh kerana loratadine tidak mempunyai kesan ke atas sistem saraf pusat, pengambilan sirap tidak menimbulkan rasa mengantuk. Di samping itu, rawatan dengan Claritin tidak menjejaskan fungsi jantung. Walau bagaimanapun, ubat ini kadang-kadang menyebabkan gejala negatif seperti sakit kepala, keletihan dan ketakutan. Dalam kes-kes yang jarang berlaku, ubat itu memburukkan lagi tidur, menyebabkan alahan atau mempengaruhi kerja sistem pencernaan.

Arahan untuk kegunaan dan dos

  • Ubat ini diberikan sekali sehari pada bila-bila masa, tanpa mengira makanan, membekalkannya dengan sudu teh plastik dalam satu paket (5 ml sirap boleh muat dalam 1 sudu) atau suntikan plastik lulus (ia juga direka untuk 5 ml ubat). Produk ini boleh dibasuh dengan air bersih.
  • Seorang kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun, dos sirap ditentukan oleh berat badan. Jika berat pesakit kecil kurang daripada 30 kg, maka ubat diberikan dalam 5 ml. Dengan berat lebih daripada 30 kg satu dos akan menjadi 10 ml sirap.
  • Seorang kanak-kanak berusia lebih dari 12 tahun Claritin memberikan 10 ml setiap penerimaan.
  • Dalam kes penyakit hati, dos tidak dikurangkan, tetapi ubat tidak diberikan setiap hari, tetapi setiap hari lain.
  • Tempoh rawatan dipengaruhi oleh kadar penghapusan gejala alergi. Dadah boleh diberikan sebagai beberapa hari, dan kursus 1-2 minggu.

Jika kanak-kanak sengaja minum lebih banyak ubat daripada yang ditetapkan oleh doktor, ia akan menyebabkan peningkatan kadar jantung, mengantuk, dan sakit kepala. Dalam keadaan sedemikian, anda mesti segera menunjukkan pesakit kepada doktor, bilas perut, beri ubat dari kumpulan sorben dan menetapkan rawatan lain yang perlu.

Syarat jualan dan simpanan

Untuk membeli Claritin di farmasi, anda tidak memerlukan preskripsi doktor. Harga purata botol dengan 60 ml ubat adalah 250 rubel. Penyimpanan sirap di rumah disyorkan pada suhu bilik di tempat alat itu tidak boleh diakses oleh kanak-kanak kecil. Hayat rak bentuk ubat ini adalah 3 tahun. Sekiranya ia tamat tempoh, ia tidak boleh diterima untuk memberi ubat kepada bayi

Kebanyakan ibu bapa berpuas hati dengan penggunaan Claritin pada kanak-kanak dengan alahan dan perhatikan bahawa alat itu dengan cepat dapat menghapuskan akibat dari tindak balas alahan segera (misalnya, kepada gigitan serangga) dan manifestasi patologi kronik. Walau bagaimanapun, ia tidak membasmi membran mukus dan tidak menimbulkan rasa mengantuk, yang membezakannya dengan baik daripada ubat antihistamin dari generasi pertama.

Sirup juga dipuji untuk rasa yang menyenangkan dan dianggap sebagai bentuk yang paling mudah untuk merawat kanak-kanak berumur 2-3 tahun. Di samping itu, ia sering diberikan kepada pesakit muda yang beratnya sehingga 30 kg, walaupun sudah berusia 3 tahun, kerana satu dos untuk mereka adalah 5 mg. Oleh kerana ini adalah separuh tablet dan anda boleh mendapatkan dos yang salah apabila memecahkannya, lebih baik untuk memilih sirap.

Dalam tinjauan negatif ubat itu sering menyebut kos yang tinggi. Di samping itu, kadang-kadang mengambil Claritin tidak berkesan dan sirap tidak menghilangkan gejala yang tidak menyenangkan, itulah sebabnya anda perlu membeli antihistamin lain.

Claritin boleh menggantikan ubat lain berdasarkan loratadine, contohnya, Lomilan, Clarisense, LoraGEKSAL, Loratadine STADA, Claridol, dan lain-lain. Ramai daripada mereka dihasilkan dalam penggantungan atau sirap, jadi mereka boleh menjadi pengganti penuh. Di samping itu, doktor boleh menetapkan antihistamin kepada kanak-kanak dengan komposisi yang berbeza.

Dadah sedemikian, yang mengandungi cetirizine, boleh diberikan kepada bayi lebih tua dari enam bulan.

Tablet ini ditetapkan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun.

"Suprastin" - komposisi ubat, petunjuk penggunaan, kontra dan banyak lagi dalam video terperinci.

Ubat ini dalam tetesan berasaskan dimetinden digunakan dari 1 bulan.

Rundingan dengan pakar mengenai "Fenistil" akan memberikan maklumat lengkap tentang ubat tersebut.

Tindakan sirap ini memberikan desloratadine. Ubat ini diberikan kepada kanak-kanak lebih tua daripada setahun.

Ubat ini berdasarkan clemastin boleh didapati dalam tablet yang diluluskan dari usia 6 tahun.

Ubat ini cetirizine dalam titisan digunakan pada kanak-kanak yang lebih tua daripada setahun, dan dalam sirap - dari 2 tahun.

Penghalang Histamine N

Borang pelepasan, komposisi dan pembungkusan

◊ Tablet berwarna putih atau hampir putih, tidak mengandungi kemasukan luaran, bujur, pada satu sisi terdapat risiko, cap dagang "Piala dan kelalang" dan nombor "10", sebelah yang lain lancar.

Pengeksport: lactose monohydrate - 71.3 mg, kanji jagung - 18 mg, magnesium stearate - 0.7 mg.

7 keping - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.
10 buah. - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.
15 pcs. - lepuh (1, 2, 3) - kadbod pek.

◊ Sirup tidak berwarna atau kekuningan, telus, tidak mengandungi zarah yang kelihatan.

Pengeluar: propylene glycol - 100 mg, gliserol - 100 mg, asid sitrik monohidrat - 9.6 mg (atau asid sitrik anhidrat - 8.78 mg), natrium benzoat - 1 mg, sukrosa (granulated) - 600 mg, mg, air yang disucikan - qs sehingga 1 ml.

60 ml - botol kaca gelap (1) lengkap dengan sudu dos atau 5 jarum suntikan lutut - pek kadbod.
120 ml - botol kaca gelap (1) lengkap dengan sudu dos atau lepuh 5 ml suntikan - pek kadbod.

Dadah anti-reergik, penghalang selektif penghisap histamin H1 periferi. Loratadin adalah sebatian trisiklik dengan kesan antihistamin yang diucapkan. Ia mempunyai kesan anti-alahan yang cepat dan tahan lama.

Loratadin tidak menembusi BBB dan tidak menjejaskan sistem saraf pusat. Ia tidak mempunyai kesan antikolinergik atau sedatif yang klinikal, i.e. tidak menyebabkan rasa mengantuk dan tidak menjejaskan kelajuan tindak balas psikomotor apabila digunakan dalam dos yang disyorkan. Penggunaan ubat Claritin tidak membawa kepada pemanjangan jangka masa QT pada ECG. Dengan rawatan jangka panjang, tiada perubahan klinikal penting dalam tanda-tanda vital, data pemeriksaan fizikal, hasil makmal atau ECG.

Loratadine tidak mempunyai selektiviti yang ketara untuk reseptor histamin H2. Ia tidak menghalang reuptake norepinephrine dan mempunyai sedikit kesan pada sistem kardiovaskular atau fungsi perentak jantung.

Selepas pengambilan ubat tindakan awal Claritin - selama 30 minit. Kesan antihistamin mencapai maksimum selepas 8-12 jam dari permulaan tindakan dan berlangsung lebih dari 24 jam.

Selepas mengambil ubat di dalam loratadin dengan cepat dan diserap dengan baik dari saluran gastrousus. Tmax loratadine dalam plasma darah - 1-1.5 jam, dan desloatatine metabolit aktif - 1.5-3.7 jam Makan makan Tmax loratadine dan desloratadine oleh kira-kira 1 jam, tetapi tidak menjejaskan keberkesanan ubat. Cmax loratadine dan desloratadine tidak bergantung kepada pengambilan makanan.

Ketersediaan bio loratadine dan metabolit aktifnya bergantung kepada dos.

Loratadin ke tahap tinggi dikaitkan dengan protein plasma 97-99%, dan metabolit aktif - hingga tahap sederhana - 73-76%.

Loratadine dimetabolisme untuk membentuk desloratadine dengan penyertaan isoenzyme CYP3A4 dan, ke tahap yang lebih rendah, CYP2D6.

Dieksperimen oleh buah pinggang (kira-kira 40% daripada dos yang ditelan) dan melalui usus (kira-kira 42% daripada dos yang ditelan) selama lebih daripada 10 hari, kebanyakannya dalam bentuk metabolit konjugasi. Kira-kira 27% daripada dos yang ditelan itu dihapuskan oleh buah pinggang dalam masa 24 jam selepas mengambil ubat. Kurang daripada 1% bahan aktif dikumuhkan oleh buah pinggang yang tidak berubah dalam masa 24 jam selepas mengambil ubat.

T1 / 2 loratadine berkisar antara 3 hingga 20 jam (purata 8.4 jam), dan desloratadine dari 8.8 hingga 92 jam (purata 28 jam).

Farmakokinetik dalam keadaan klinikal khas

Profil farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya dalam sukarelawan dewasa dan warga tua adalah setanding.

T1 / 2 loratadine dan desloratadine dalam pesakit-pesakit tua adalah masing-masing dari 6.7 hingga 37 jam (purata 18.2 jam) dan dari 11 hingga 39 jam (purata 17.5 jam).

Pada pesakit dengan penyakit ginjal kronik, Cmax dan AUC loratadine dan peningkatan metabolit aktifnya berbanding pesakit dengan fungsi buah pinggang yang normal. T1 / 2 loratadine dan metabolit aktifnya tidak berbeza daripada pesakit yang sihat. T1 / 2 loratadine dan metabolit aktifnya tidak berubah dengan kehadiran kegagalan buah pinggang kronik. Hemodialisis pada pesakit dengan kegagalan buah pinggang kronik tidak memberi kesan kepada farmakokinetik loratadine dan metabolit aktifnya.

Pada pesakit dengan luka alkohol hati, Cmax dan AUC loratadine dan metabolit aktifnya meningkat sebanyak 2 kali berbanding dengan petunjuk ini pada pesakit dengan fungsi hati normal. T1 / 2 loratadine dan metabolit aktifnya meningkat dengan kerosakan hati alkohol (bergantung kepada keparahan penyakit) dan tidak berubah dengan kehadiran kegagalan buah pinggang kronik.

- musiman (pollinosis) dan rhinitis alergi sepanjang tahun dan konjungtivitis alergi (untuk menghapuskan gejala yang berkaitan dengan penyakit ini - bersin, gatal-gatal mukosa hidung, rhinorrhea, sensasi terbakar dan gatal-gatal di mata, mengoyak);

- Urtikaria idiopatik kronik;

- Penyakit kulit dari alahan asal.

- Umur sehingga 2 tahun (untuk sirap);

- Umur sehingga 3 tahun (untuk tablet);

- tempoh laktasi (penyusuan susu ibu);

- penyakit keturunan jarang (pelanggaran toleransi galaktosa, kekurangan laktase laktase atau malabsorpsi glukosa-galaktosa) - disebabkan oleh kehadiran laktosa, yang merupakan sebahagian daripada tablet;

- kekurangan sucrase / isomaltase, intoleransi fruktosa, malabsorpsi glukosa-galaktosa - kerana kehadiran sukrosa, yang merupakan sebahagian daripada sirap;

- hipersensitiviti terhadap ubat.

Langkah berjaga-jaga perlu diberikan kepada pesakit yang mempunyai fungsi hati yang teruk terjejas semasa mengandung.

Ubat ini ditetapkan oleh mulut, tanpa mengira makanan.

Dewasa (termasuk pesakit tua) dan remaja yang berumur lebih dari 12 tahun disyorkan untuk mengambil Claritin pada dos 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) 1 kali / hari.

Kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun, dos Claritin disyorkan untuk ditetapkan bergantung kepada berat badan: dengan berat badan kurang daripada 30 kg - 5 mg (1/2 tab atau 1 sdt / 5 ml / sirap) 1 kali / hari, dengan berat badan badan 30 kg atau lebih - 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) 1 kali / hari.

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak dengan berat lebih daripada 30 kg dengan fungsi hati yang teruk, dos awal ialah 10 mg (1 tab atau 2 sudu teh / 10 ml / sirap) setiap hari dengan berat badan 30 kg atau kurang - 5 mg (1 teh sudu / 5 ml / sirap) setiap hari.

Pesakit dan pesakit yang mengalami kegagalan buah pinggang kronik tidak memerlukan pelarasan dos.

Dalam kajian klinikal

Dalam kajian klinikal yang melibatkan kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun yang mengambil ubat Claritin, lebih kerap daripada kumpulan plasebo, sakit kepala (2.7%), keletihan (2.3%), keletihan (1%) diperhatikan.

Dari sistem saraf: pada kanak-kanak berumur 2 hingga 12 tahun - sakit kepala (2.7%), kegelisahan (2.3%), keletihan (1%); pada orang dewasa, sakit kepala (0.6%), mengantuk (1.2%), insomnia (0.1%).

Di bahagian sistem pencernaan: pada orang dewasa - peningkatan selera makan (0.5%).

Dalam tempoh selepas pemasaran

Di bahagian sistem saraf: sangat jarang (