Utama / Pencegahan

Atst atau mukaltin yang lebih baik

Mukaltin dan Acetylcysteine ​​adalah ubat-ubatan yang meningkatkan pembuangan dahak. Ia digunakan dalam pelbagai penyakit pernafasan dan penyakit ENT. Bersama-sama, ACC dan Mukaltin tidak boleh digunakan, kerana ubat-ubatan mempunyai kesan terapeutik yang sangat serupa. Jika anda mengambil ubat pada masa yang sama, dahak mula terbentuk dalam kuantiti yang banyak. Lebih baik minum ubat secara bergantian.

Sifat farmakologi, petunjuk, sekatan, bentuk ubat

Mukaltin adalah ubat yang memudahkan pembuangan sputum. ACC membantu melarutkan kahak. Mukaltin dihasilkan dalam bentuk tablet (0.05 g). Acetylcysteine ​​dijual dalam bentuk tablet (100 mg, 200 mg), bentuk berbutir (100 mg, 200 mg), dalam bentuk sirap (20 mg) dan serbuk (100 mg, 200 mg). Di farmasi, anda juga boleh membeli ACC Long. Ia sah selama 12 jam.

Mukaltin mengandungi bahan polisakarida herba Althea. Narkoba mempercepatkan silia epitelium bronkus dan trakea, meningkatkan pembentukan lendir. ACC membolehkan denggi dicairkan dengan memusnahkan ikatan mucopolysaccharide. Alat ini tidak kehilangan sifatnya walaupun dalam pelepasan purulen.

Petunjuk dan batasan untuk menetapkan dadah

Mukaltin digunakan untuk rawatan patologi pernafasan. Ubat ini ditetapkan untuk tidak menghidap dahak. Alat ini tidak digunakan dengan adanya alahan pada komponen, serta luka ulseratif pada saluran pencernaan.

Petunjuk untuk digunakan Acetylcysteine:

  • patologi paru-paru dengan dahak likat;
  • keradangan bronkus;
  • bronkitis dengan komponen obstruktif;
  • tracheitis, laringitis;
  • keradangan tisu paru-paru;
  • asma bronkial;
  • kerosakan keradangan kepada bronkiol;
  • pembentukan abses tisu paru-paru;
  • luka keradangan sinus sinus paranasal;
  • fibrosis kistik;
  • keradangan telinga tengah.

ACC tidak digunakan untuk alahan kepada komponen ubat, luka ulseratif saluran pencernaan, dengan kehadiran darah dalam dada, semasa menyusu, ketika membawa janin. Berhati-hati memberi ubat untuk asma, penyakit paru-paru yang menghalang, hipertensi portal. Sesetengah bentuk tidak digunakan untuk kekurangan laktase dan malabsorption.

Analog Mukaltin adalah ubat Licorice. Bromhexin dan Lasolvan dianggap sama dengan ACC.

Peraturan Penggunaan Dadah

Mukaltin ditetapkan 1-2 tablet tiga kali sehari. Terapi kursus adalah 7-14 hari. Jika pil diberikan kepada kanak-kanak, maka ia boleh dibubarkan dalam sedikit air (60-70 ml). Ubat tidak digunakan dengan ubat-ubatan yang menghalang refleks batuk. Gabungan ini menyebabkan berlakunya rembesan bronkial, melanggar fungsi pernafasan. Minum Muktimin ketika mengambil ACC tidak dibenarkan.

Bolehkah saya mengambil Mukaltin dan ACC pada masa yang sama?

Saya bukan seorang doktor, saya merawat keluarga dan anak-anak saya sendiri, dan saya percaya bahawa kedua-dua ubat antitussive ini tidak boleh diambil pada masa yang sama.

Kedua-dua Mukaltin dan ACC mempunyai kesan antitussive.

Anda perlu minum satu perkara.

Ini adalah cara minum paracetamol dan meminumnya dengan rupa.

Adalah lebih baik untuk memberi keutamaan kepada Mukaltin, kerana ubat ini adalah semula jadi, berdasarkan herba, tidak ada kesan sampingan dan hanya 2 kontraindikasi.

Mungkin ada lebih banyak mudarat dari ACC

Mukaltin dinasihatkan untuk minum dengan Bromhexine.

Dengan batuk yang kering, Mukaltin mabuk selama 5 hari untuk membolehkan reaksi sputum berkurang, dan kemudian Pertusin mabuk untuk menghapuskan kesan sisa.

Mukaltin adalah alat yang mempunyai kesan yang melegakan, anti-radang, ekspektoran.

ACC juga merupakan ubat yang mempunyai expectorant, kesan mucolytic.

Perbezaan antara ubat ini adalah harga. Sebagai contoh, dadah dalam bentuk tablet dalam bentuk tablet berharga kira-kira 300 Rubel di farmasi, dan kos tablet Mukaltin hanya 12 Rubel.

Ia tidak masuk akal untuk mengambil kedua-dua ubat ini, kerana ia mempunyai kesan yang sama.

Apabila batuk, doktor sering menulis ACC, tetapi penyediaan bajet Mukaltin sering dilupakan, tetapi tanpa apa-apa, mukaltin adalah persiapan yang sangat baik.

Adalah sama ada ia mungkin untuk mengambil kedua-dua ubat pada masa yang sama, ia masih lebih baik untuk meninggalkan usaha ini, dadah mengenai kesan yang sama, jadi mengapa minum kedua-dua ubat.

Ya, kaedah ini mungkin sesuai untuk digunakan, kerana kedua-dua ubat ini boleh digunakan dalam rawatan sepenuhnya selari. Narkoba - ACC mempunyai kesan di mana seseorang mempunyai perbelanjaan dan tindakan mucolytic.

Juga, ubat ini boleh mengurangkan kelikatan lendir, yang terletak di bronkus dan akan membolehkan cara yang lebih mudah untuk lendir keluar ketika anda batuk. Ubat Mukaltin mempunyai tindakan yang diarahkan kepada proses anti-radang dan kesan bronkodilator.

Ubat ini mengurangkan jumlah keinginan, dan juga menyumbang kepada pembebasan lendir, yang terletak di dalam paru-paru. Ubat-ubatan ini boleh berinteraksi antara satu sama lain, dan agak bebas.

Sekiranya anda masuk ke dalam dan membaca bahagian di mana cara ditulis, yang dikontraindikasikan untuk interaksi, maka anda dengan mudah boleh memastikan bahawa ubat ini tidak bertindak balas antara satu sama lain, dan dengan cara apapun. Tiada kontraindikasi. Anda tidak sepatutnya berada di saraf, dan anda boleh dengan selamat menggunakan ubat ini pada masa yang sama.

Mukaltin atau atsts apa yang lebih baik

Batuk adalah gejala utama selesema. Ini adalah tindak refleks, disertai dengan penguncupan tajam otot pernafasan dan pembebasan udara seterusnya. Refleks ini bertujuan untuk menghapuskan perengsa dari trakea dan bronkus. Batuk yang menyakitkan menyebabkan ketidakselesaan, oleh itu semasa rawatan selesema biasa ditetapkan ubat antitussive. Mereka bukan sahaja melegakan keadaan, tetapi juga memperbaiki pembebanan dahak - membuat batuk produktif.

"ACC", yang digunakan secara aktif untuk rawatan penyakit yang disertai batuk, sangat popular. Ubat ini mengandungi acetylcysteine ​​- ia adalah bahan aktif. Ubat ini dihasilkan dalam bentuk tablet, butiran, dan sirap sesuai untuk kanak-kanak.

Serbuk kos 150-200 rubel, dan tablet effervescent - 270.

Tindakan

Acetylcysteine ​​menjejaskan rembesan bronkus dan sinus, memecahkan ikatan yang terbentuk di antara molekul mucopolysaccharides. Ini menyumbang kepada pencairan sputum, dengan itu meningkatkan pelepasan saluran pernafasan. Batuk pada masa yang sama menjadi basah, dan ia lebih mudah diterima oleh pesakit daripada kering yang menyakitkan. Dalam sinus juga pencairan rahsia. Tambahan kesan anti-radang akibat pengaktifan sel-sel imun. Bahan aktif mempunyai bioavailabiliti tinggi, selepas 2 jam dalam darah terdapat kepekatan maksimum yang mungkin.

Petunjuk

Ubat ini berkesan untuk merawat keadaan yang disertai peningkatan rembesan. Ini termasuk penyakit pernafasan - bronkitis dan bronchiolitis, tracheitis, asma, bronchiectasis. Ia juga berkesan untuk rawatan sinusitis dan otitis media. Hasil positif juga diperhatikan apabila mengambil rawatan fibrosis cystic dan laringitis. Tanda-tanda seperti ini mempunyai dadah dan sejenis dadah yang sama - selalunya bersamaan dengan "ACC" adalah lebih murah.

Arahan untuk digunakan

Ubat tersebut diresepkan selepas makan. Sebelum mengambil, granul atau tablet effervescent perlu dibubarkan dalam air suam - 100 ml. Dos harian untuk kanak-kanak berusia lebih 14 tahun dan dewasa adalah 400-600 mg. Ia mesti dibahagikan kepada 2 atau 3 dos. Bagi kanak-kanak berumur 6-12 tahun, 300-400 mg / hari ditetapkan, dan untuk kanak-kanak berusia 2-5 tahun, 200-300 mg / hari. Ubat ini digunakan untuk merawat kanak-kanak dari umur 10 tahun - 50 mg sehari. Dos itu diselaraskan oleh doktor yang hadir. Sebagai peraturan, rawatan dijalankan dalam masa 7 hari, tetapi kadang-kadang kursus meningkat.

Kesan sampingan

Ubat ini mempunyai sedikit kesan sampingan. "ACP" boleh menyebabkan loya, muntah dan pedih ulu hati. Dari sistem saraf mungkin tinnitus dan sakit kepala. Di samping itu, terdapat kes kenaikan tekanan darah selepas menggunakan ubat.

Contraindications

Narkoba "ACC" boleh digunakan oleh orang dewasa dan kanak-kanak. Bilakah anda tidak perlu melantiknya? Ubat ini dikontraindikasikan jika ada:

  • alahan terhadap komponen dan intoleransi fruktosa;
  • pendarahan pulmonari;
  • ulser peptik;
  • kegagalan buah pinggang dan hepatik yang teruk.

Penggunaan "ACC" semasa mengandung dan penyusuan bayi tidak digalakkan. Pada masa ini, ubat ini ditetapkan hanya dengan kebenaran pakar untuk menunjukkan ketat.

Apa yang perlu menggantikan "ACC"?

Ubat ini berkesan untuk rawatan batuk. Ia meningkatkan pelepasan dahak, menjadikan batuk itu produktif dan kurang menyakitkan. Perkumuhan cepat dari dahak dari saluran pernafasan - kunci kepada rawatan yang berjaya. Walau bagaimanapun, ramai yang berminat sama ada terdapat analog "ACC" yang lebih murah.

Abrol

Bahan aktif ubat (ambroxol hydrochloride) menyumbang kepada pengaktifan sel-sel serus di kelenjar bronkus, dan juga meningkatkan pembentukan enzim-enzim khas yang bertanggungjawab untuk pemecahan mucopolysaccharides dari dahak. Ubat ini dicirikan oleh kesan expectorant yang jelas, yang menjadikannya pengganti yang layak untuk "ACC". "Abrol" -tablet sesuai untuk rawatan orang dewasa dan kanak-kanak dari 12 tahun. Sebagai peraturan, doktor menetapkan kursus 1 tablet 3 kali / hari. Kesannya datang pada minggu pertama. Dalam sesetengah kes, rawatan dilanjutkan kepada 2 minggu. Sirap "Abrol" boleh digunakan untuk kanak-kanak kerana bentuk pelepasan yang lebih mudah. Ubat ini boleh diambil dari 1 tahun. Ubat ini biasanya diterima dengan baik oleh pesakit, dan jumlah kesan sampingan kurang daripada "ACC". Apabila intoleransi boleh menyebabkan tindak balas alergi dalam bentuk urticaria, yang dicirikan oleh ruam kulit dan gatal-gatal. Ini adalah petunjuk untuk menghentikan ubat. Dyspepsia sangat jarang berlaku, dan tidak ada malaise dari CNS. Seperti analognya, "Abrol" tidak disyorkan pada trimester pertama kehamilan, dan yang berikutnya - hanya dengan kebenaran doktor. Kos tablet adalah 100-150 rubel.

Lazolvan: harga dan ciri-ciri

Ubat ini adalah penyelesaian yang jelas atau kecoklatan, yang digunakan di dalam atau untuk penyedutan. Bahan aktif adalah sama seperti Abrol. Ubat ini membantu meningkatkan rembesan dan meningkatkan aktiviti ciliary. Ia dikontraindikasikan untuk intolerans, laktasi dan trimester pertama kehamilan (2 dan 3 - dengan berhati-hati di bawah pengawasan seorang doktor). Ambroxol mempunyai keupayaan untuk menembusi halangan plasenta, tetapi kesan langsung pada janin belum terbukti. Walau bagaimanapun, adalah disyorkan untuk menggunakannya dalam tempoh ini hanya di bawah tanda ketat. Ciri ubat itu adalah kesan sampingan, sebagai pelanggaran persepsi rasa, tetapi ia jarang berlaku. Kelebihan ubat adalah tidak adanya interaksi yang tidak diingini dengan ubat-ubatan. Ia boleh meningkatkan penembusan ke dalam rembesan bronkial amoksisilin, eritromisin dan cefuroxin. Semakin ramai pakar mencadangkannya "Lasolvan". Harga untuk itu adalah 200-220 rubel.

Fluimucil

Bahan aktif adalah acetylcysteine, seperti dalam "ACC".

"Mukaltin"

Ini adalah penyediaan asal tumbuhan, kerana ia mengandungi polysaccharides dari ubat Althea. Seperti analogi "ACC" adalah lebih murah daripada ubat lain. Ekstrak akar ubat merangsang epitel ciliated, mengakibatkan peningkatan rembesan dan rembesan sputum yang lebih baik. Ubat ini tidak toksik dan tidak menjengkelkan. Jangan mengambil ubat dengan kehadiran alahan, serta dengan ulser peptik dan gastritis. Oleh kerana kehadiran polisakarida, ia disusun dengan teliti kepada pesakit diabetes. "Fluimucil" atau "Mukaltin" adalah pengganti yang layak untuk "ACC". Harga - 20-30 Rubles.

"Mukosol"

Dadah yang berkesan berdasarkan karbosistein. Tindakan ini didasarkan pada pengaktifan pemindahan sialik, yang merupakan enzim sel goblet yang tertumpu dalam mukosa bronkial. Dengan menstabilkan sialomucin dan mengurangkan jumlah glikopeptida, kelikatan sputum berkurangan. Ia memisahkan lebih baik, dan batuk menjadi kurang sengit. Oleh kerana rembesan imunoglobulin A, peningkatan dalam pembersihan mukosfera berlaku. Keanehan adalah bahawa bahan aktif ubat tidak merengsakan membran mukus saluran gastrousus. Sirap "Mucosol" ditetapkan untuk patologi sistem broncho-pulmonari, serta untuk sinusitis. Ia tidak boleh digunakan untuk alahan, phenylketonuria (jika terdapat aspartat), kehamilan, kegagalan buah pinggang. Juga untuk butiran adalah contraindicated pengambilan oleh kanak-kanak di bawah 12 tahun. Carbocisteine ​​sering menyebabkan kesan sampingan seperti loya, kesakitan epigastrik dan cirit-birit. Kosnya ialah 150-190 rubel.

"Bromhexine"

Kesan expectorant adalah disebabkan oleh penyusutan molekul mucopolysaccharide. Di samping itu, ubat ini mengaktifkan pengeluaran surfaktan, yang meningkatkan kestabilan sel alveolar. Semua ini menyumbang kepada perlindungan saluran pernafasan dan meningkatkan reologi rembesan bronkial.

Persediaan sejuk boleh meningkatkan keadaan pesakit dengan ketara dan mempercepat pemulihan. Acetylcysteine ​​dan analog ACC boleh digunakan untuk ini. Ia lebih murah untuk membeli analog, tetapi sebelum itu anda perlu berjumpa doktor. Mana-mana ubat memerlukan nasihat pakar.

ACC semasa kehamilan

Semasa kehamilan dan penyusuan, tidak disyorkan untuk mengambil ACC ke dalam, tetapi risiko minima semasa penyedutan, yang bertindak di pusat keradangan, tidak membenarkan bahan aktif memasuki aliran darah. ACC untuk penyedutan semasa kehamilan boleh diresepkan oleh doktor, secara individu mengira dos ubat.

Contraindications

ACC untuk rawatan batuk mempunyai senarai minimum kontraindikasi, tetapi sebelum mengambil ubat adalah penting untuk memberi perhatian kepada mereka:

  • Hypersensitivity kepada komposisi ubat.
  • Intoleransi gula tiruan.
  • Meningkatkan risiko pendarahan paru atau usus.
  • Patologi yang teruk pada hati, buah pinggang.
  • Tempoh kehamilan dan penyusuan.

Dilarang untuk menggabungkan dadah dengan ubat antitussive tindakan pusat, kerana ini boleh mencetuskan genangan lendir, meningkatkan risiko komplikasi.

Kesan sampingan

Dalam kes yang jarang berlaku, selepas mengambil ubat, kesan sampingan yang tidak diingini mungkin berlaku, termasuk:

  • Mual
  • Pelanggaran terhadap najis, ketidakselesaan, sakit perut.
  • Sakit kepala
  • Tinnitus.
  • Palpitasi.
  • Menurunkan tekanan darah.
  • Reaksi kulit alergi atau bronkospasme.

Ramai doktor mendakwa bahawa risiko kesan sampingan meningkat dengan tidak mematuhi dos ubat yang disyorkan atau adanya kontraindikasi kepada pesakit dalam sejarah pesakit. Jika anda berasa lebih teruk selepas mengambil ubat, anda perlu menghentikan rawatan, berjumpa dengan doktor yang boleh menyesuaikan dos atau mengambil ubat yang sama, tetapi dengan komposisi yang berbeza.

Ulasan dadah

ACC - untuk masa yang lama di pasaran ubat untuk rawatan batuk.

Harga ubat mungkin sedikit berbeza daripada yang diberikan, kerana semuanya bergantung kepada rantau ini, rantai farmasi itu sendiri. Rata-rata, anda boleh membeli ACC pada harga berikut:

  • Granules ACC 100mg 20pcs - 135 rubles.
  • ACC granules 200mg 20pcs - 245 rubles.
  • ATC Panjang 20pcs - 470 rubles.
  • Sirap ACC untuk kanak-kanak 20 mg / ml 200 ml - 360 rubel.

Analog murah ACC

Ubat ACC agak popular di kalangan penduduk, tetapi dengan kosnya, ramai yang cuba mencari ubat yang sama dengan kesan terapeutik yang sama. Industri farmaseutikal menawarkan senarai ubat yang agak besar untuk menggantikan ACC. Ubat-ubatan tersebut dihasilkan oleh pengeluar domestik atau asing, mungkin mempunyai komposisi yang berbeda, tetapi juga dapat mengatasi gejala-gejala batuk, nipis dan dahak. Jika kita bercakap mengenai analog struktur ACC, mereka juga diberikan kepada pembeli, sementara harga mereka lebih rendah daripada pada jenama.

Mana-mana ubat-ubatan di atas mempunyai kebaikan dan keburukannya, yang penting untuk mengenali sebelum membeli dan mengambil. Selalunya analog murah tidak lebih buruk daripada ubat-ubatan jenama. Adalah lebih baik untuk mempercayai doktor yang akan memilih ubat yang paling berkesan terhadap keputusan peperiksaan dan diagnosis.

Acetylcysteine ​​atau ACC - yang lebih baik?

"> Analogi ACC yang paling dekat dan paling mudah diakses adalah acetylcysteine, yang merupakan bentuk bajet ubat pengeluar Rusia. Acetylcysteine ​​mempunyai mekanisme tindakan yang sama seperti ACC, mempunyai kesan mucolytic, expectorant yang ketara, digunakan secara meluas dalam rawatan penyakit sistem bronchopulmonary. Acetylcysteine, adalah analog struktur ACC, tetapi berbeza - pengilang. Ubat ini adalah pembangunan syarikat farmakologi domestik. Borang pembebasan - serbuk untuk penyediaan minuman panas, mengandungi 100, 200 atau 600 mg bahan aktif. Rejimen ubat ini adalah sama dengan ACC, boleh digunakan untuk kanak-kanak dari 1 tahun. Kos ubat di farmasi adalah daripada 125 rubel setiap pek 10 bungkusan.

ACC dan Bromhexine - apa yang harus dipilih?

"> Adalah mungkin untuk menggantikan penerimaan ACC dengan ubat seperti Bromhexine, yang mempunyai keupayaan untuk menipiskan dahak, mempunyai kesan anti-inflamasi dan bronkodilator yang sedikit. Komponen aktif ubat ini adalah Bromhexine hydrochloride, yang berkesan mengatasi penyakit berjangkit bronkus dan paru-paru, ditunjukkan untuk rawatan bronkitis, asma bronkial, emphysema dan patologi lain. Bromhexine mempunyai kesan terapeutik yang berbeza, jadi jika doktor telah menetapkan pelantikan ACC, menggantikannya dengan Bromhexine tidak digalakkan. Dalam beberapa kes, kedua-dua ubat boleh digunakan dalam terapi kompleks untuk rawatan penyakit yang mempengaruhi paru-paru dan bronkus. Bromhexin mempunyai keupayaan bukan sahaja untuk menipiskan dahak, tetapi juga untuk menyekat batuk, mempercepatkan tempoh pemulihan. Tablet atau sirap bromheksin boleh diberikan kepada anak-anak dari 6 bulan. Ubat ini mempunyai harga yang berpatutan yang tidak melebihi 90 - 110 rubel untuk satu pakej 20 tablet atau 120 rubel untuk sirap 100 ml.

Apa yang lebih baik ACC atau Ambrobene?

"Untuk rawatan penyakit sistem bronchopulmonary, Ambrobene sering digunakan, bahan aktifnya adalah Ambroxol. Ambrobene bukan analog struktur ACC, tetapi juga mempunyai ekspektoran yang baik, kesan anti-radang. Ambrobene, tidak seperti ACC, mempunyai kesan analgesik, antivirus, anti-radang. Ubat ini dihasilkan dalam beberapa bentuk - sirap batuk, tablet, penyelesaian untuk penyedutan, sering digunakan dalam pediatrik dan pulmonologi. Tidak seperti ACC, Ambrobene mempunyai senarai terapeutik yang lebih luas, juga kos purata. Kesan rawatan Ambrobene akan kelihatan pada hari ke-2 selepas permohonan. Kos Ambrobene di farmasi adalah 140 rubel untuk tablet No. 20 dan 160 rubel untuk sirap 100 ml.

ACC atau Mukaltin - yang lebih berkesan?

"> Satu ubat yang terkenal dengan tindakan mucolytic yang ketara ialah Mukaltin, yang mengandung ekstrak Althea dalam komposisinya, merujuk kepada cara semula jadi dan selamat. Jika kita membandingkan tablet Mukaltin atau ACC, kita boleh mengatakan bahawa dadah yang terakhir adalah lebih kuat, ia boleh menangani pelbagai patologi bronkus, di mana terdapat batuk kering dengan sukar untuk memisahkan sputum. Mukaltin adalah ubat yang lemah, ia boleh digunakan bersama-sama dengan ubat-ubatan lain, ia boleh diterima dengan baik, ia boleh ditadbir untuk wanita hamil. Mukaltin milik analog yang paling murah ACC, harga yang tidak lebih dari 15 rubel setiap pek 10 tablet.

Mana yang lebih baik memilih Lasolvan atau ACC?

Lasolvan adalah analog yang layak dari ACC, yang mempunyai expectorant, tindakan mucolytic. Lasolvana mengandungi bahan aktif Ambroxol, jadi ia tidak termasuk analog struktur, walaupun ia mempunyai kesan terapeutik yang sama. Lasolvan boleh didapati dalam beberapa bentuk: tablet, sirap untuk kanak-kanak, orang dewasa, ampul untuk suntikan atau penyelesaian untuk penyedutan. ACC dan Lasolvan sering digunakan untuk merawat penyakit sistem bronchopulmonary, yang disertai oleh pelepasan pelepasan dahak. Ubat itu tidak termasuk analog murah ACC, kerana ia mempunyai kos yang agak tinggi. Walau bagaimanapun, adalah mungkin untuk menggantikan ACC dengan Lasolvan, dan kesan rawatan akan kelihatan dengan cepat. Batuk Lazar boleh digunakan untuk kedua-dua batuk kering dan basah, jadi ubat ini boleh dipanggil ubat sejagat untuk rawatan patologi sistem pernafasan. Adalah penting untuk memahami bahawa penggunaan kedua-dua ubat dalam rawatan batuk adalah dilarang.

ACC, berbeza dengan Lasolvana, mempunyai kesan antibakteria dan anti-toksik. Selain itu, ramai ahli pediatrik lebih suka menetapkan Lasolvan kepada anak-anak muda, kerana ia boleh digunakan dari 6 bulan, dan ACC, hanya dari 2 tahun. Kos Lasolvana tablet - 180 Rubles untuk 20 helai. Sirap untuk kanak-kanak kos kira-kira 220 Rubles. Bagi orang dewasa, sirap adalah 300 Rubles.

ACC atau Ascoril - apa yang lebih murah?

Ascoril adalah ubat universal gabungan tindakan, yang sering digunakan dalam rawatan penyakit sistem bronchopulmonary. Ascoril mempunyai expectorant yang jelas, kesan bronkodilator, membolehkan bukan sahaja untuk menipiskan dahak dan memperbaiki pelepasannya, tetapi juga untuk melegakan bronkospasme. Ubat ini mengandungi guaifenesin, salbutamol, bromhexin, serta komponen tambahan. Tidak seperti ACC, Ascoril mempunyai kesan terapeutik yang lebih luas, tetapi pada masa yang sama ia jauh lebih mahal daripada ACC. Terdapat dalam sirap dan tablet, ia sering digunakan untuk bronkitis obstruktif, rawatan kompleks asma bronkial dan lain-lain penyakit serius. Harga tablet Ascoril adalah kira-kira 350 Rubles setiap pek sebanyak 20 keping. Sirap boleh dibeli dengan harga 450 rubel. Walaupun kos ubat yang tinggi, dalam penyakit pernafasan sistem pernafasan pada kanak-kanak atau orang dewasa, adalah lebih baik untuk memberi keutamaan kepada Ascoril. Ubat ini mempunyai banyak kontra, yang mesti dibaca sebelum membeli dan mengambil dadah.

Bacalah juga artikel yang berguna dan cari cadangan untuk menggunakan sirap batuk Ascoril.

Fluimucil atau ACC - apa yang akan membantu batuk kering?

"> Fluimucil adalah analog struktur ACC, yang mengandungi 100, 200 atau 600 mg acetylcysteine. Terdapat dalam beberapa bentuk, ia secara berkesan mengurangkan kelikatan kuman, mengatasi batuk etiologi dan intensiti yang berlainan. Perbezaan antara ubat adalah kecil. Jadi Fluimucil dihasilkan dalam penyelesaian untuk penyedutan, dan ACC dalam sirap untuk kanak-kanak. Penyedutan dengan Fluimutsilom boleh dilakukan dengan kanak-kanak dari 6 bulan. Kedua-dua ubat ini berfungsi dengan baik dengan patologi bronkus dan paru-paru, tetapi harganya untuk Fluimucil sedikit lebih rendah daripada di ACC, yang sering menjadi sebab untuk membeli ubat pertama. Harga Fluimucil di farmasi adalah 120 rubel untuk 10 tablet effervescent sebanyak 600 mg. Fluimucil dalam granul 200 mg kos kira-kira 150 Rubel untuk 20 beg. Penyelesaian ubat itu boleh dibeli dengan harga 200 rubel untuk 5 ampul.

Ubat-ubatan ACC adalah ubat yang disyorkan untuk penyakit berjangkit, yang dicirikan oleh pembentukan sputum likat yang sukar dan berasingan. Ubat ini dimasukkan dalam senarai ubat yang paling penting dan sering diresepkan oleh doktor sebagai sebahagian daripada terapi kompleks untuk bronkitis, tracheitis, laringitis, sinusitis, dll.

Komposisi dan sifat-sifat ACC ubat

Komponen aktif penyediaan ACC adalah asetilcysteine, turunan sistein asid amino. Komponen tambahan berbeza bergantung pada bentuk pelepasan dadah.

Acetylcysteine, bertindak ke atas badan, mempunyai kesan berikut:

  • ekspektoran;
  • mucolytic (secretolytic);
  • detoksifikasi.

Menyumbang kepada pengenceran, penurunan kelikatan rembesan trakeobronchial dan peningkatan jumlahnya, bahan ini memudahkan perkumuhannya dari saluran pernafasan. Ia juga menyumbang kepada penyingkiran proses keradangan, dan dengan kehadiran pelepasan tulen membantu mengeluarkannya dari badan.

Kesan-kesan ini adalah disebabkan oleh fakta bahawa kumpulan acetylcysteine ​​sulfhydryl bebas memecahkan ikatan disulfida mucopolysaccharides dari dahak, yang bertanggungjawab untuk ketumpatannya. Sifat detoksifikasi dijelaskan oleh pengaktifan sintesis glutation - bahan yang melindungi sel daripada toksin. Ciri-ciri anti-keradangan dicapai dengan menekan pembentukan radikal bebas.

Bagaimana untuk menggantikan ACC?

Ubat ini, yang dihasilkan dalam bentuk tablet dan serbuk effervescent dengan kandungan acetylcysteine ​​yang berlainan (ACC Inject, ACC 100, ACC 200, ACC 600 Long), mempunyai banyak analog. Jika ACC yang disyorkan oleh doktor tidak tersedia secara komersial, ia boleh digantikan dengan ubat berikut:

  • Fluimucil (dalam bentuk butiran dan tablet effervescent untuk larutan, penyelesaian untuk suntikan dan penyedutan);
  • Acestad (dalam bentuk tablet dan tablet effervescent);
  • Mukoneks (dalam bentuk granul untuk membuat sirap);
  • Acetylcysteine ​​Sedico (dalam bentuk granul untuk menyediakan penyelesaian untuk pentadbiran lisan);
  • Acestin (dalam bentuk tablet effervescent, penyelesaian untuk penyedutan, granul untuk menyediakan penyelesaian untuk suntikan dan pentadbiran dalaman, granul untuk menyediakan sirap), dan lain-lain

Ubat-ubatan ini memberi kesan terapeutik mereka kerana bahan aktif utama dalam komposisi mereka - asetilcysteine. Sesetengah perbezaan terdapat dalam senarai komponen tambahan, serta dos bahan aktif.

Juga, dengan berunding dengan doktor, ubat ACC boleh digantikan oleh ubat yang mempunyai kesan farmakologi yang serupa, tetapi dibuat berdasarkan bahan aktif yang lain. Sebagai contoh, ia mungkin ubat berikut:

  • Lasolvan, Ambrobene, Ambrol (bahan aktif - Ambroxol);
  • Bronkatar, Mukosol, Libomotin Muko (bahan aktif - carbocysteine);
  • Bromhexin-Acre, Bromhexin-Ferein, Solvin (bahan aktif - bromhexin), dll.

Untuk memudahkan batuk, penghapusan rembesan bronkial, sebagai alternatif kepada penyediaan ACC, produk berasaskan tumbuhan berikut boleh ditetapkan:

  • Gedelix (berdasarkan daun ivy);
  • Mukaltin (berdasarkan ekstrak ubat Althea);
  • sirap akar licorice dan lain-lain.

Yang lebih baik - ACC, Fluimucil atau Mukaltin?

Tidak ada jawapan yang tegas terhadap soalan yang mana ubat yang boleh ditukar ganti adalah lebih baik. Keputusan mengenai kesesuaian mengambil ubat atau ubat lain perlu dibuat oleh doktor, berdasarkan keparahan gejala, ciri-ciri penyakit, kehadiran komorbiditi dan faktor-faktor lain.

Analog murah pengeluaran Rusia dan asing arahan ACC dan perbandingan

T terapi penyakit bronchopulmonary dengan sputum yang sukar sentiasa termasuk mengambil expectorant dan ubat mucolytic. Di antara pelbagai produk sedemikian, ulasan yang mengagumkan dari doktor dan kebanyakan pesakit telah memperoleh ACC dadah, yang dalam pasaran farmakologi disediakan dalam beberapa bentuk dengan kepekatan bahan aktif yang berlainan.

Dadah untuk masa yang lama di pasaran, sering digunakan dalam pediatrik, mempunyai toleransi yang baik dan berinteraksi dengan baik dengan ubat lain. Kos ACC agak tinggi, jadi ramai yang mencari rakan kongsi yang murah.

Sebelum mempertimbangkan bagaimana anda boleh menggantikan ACC, anda harus membiasakan diri dengan jenama itu sendiri, komposisi, sifat dan maklumat lain.

Bentuk pelepasan dan tanda untuk digunakan

ACC tergolong dalam kumpulan ubat mucolytic dan expectorant dengan sifat detoksifikasi. Ia digunakan dalam pelbagai penyakit yang memberi kesan kepada organ ENT dan sistem pernafasan.

Ubat ini mempunyai keupayaan untuk tidak hanya mencairkan dahak, tetapi juga berkesan mengeluarkannya dari paru-paru dan bronkus.

Bahan aktif ACC adalah acetylcysteine, yang bertindak seperti berikut:

  • mengurangkan kelikatan sputum;
  • mengurangkan keupayaan sel bakteria untuk adherezia (melekat) ke membran mukus;
  • meneutralkan kesan berbahaya radikal bebas (zarah memasuki saluran pernafasan), sehingga menghentikan proses keradangan.

Pengeluar ACC - syarikat farmakologi "HEXAL AG" Jerman menyediakan produknya dalam beberapa bentuk, yang membolehkan anda memilih dos ubat yang tepat untuk kanak-kanak dan orang dewasa:

Serbuk atau granul untuk penggantungan 100 mg. Sirap 100 ml. Tablet sihat 100 mg, 200 mg, 600 mg panjang. Penyelesaian untuk suntikan Suntikan ACC adalah 100 mg dan 300 mg dalam 1 ml. Harga - 370 rubel.

  • Granules (oren) untuk penyediaan penggantungan. Mereka mengandungi 100 mg acylstein dalam 5 ml sirap yang disediakan. Digunakan dalam pediatrik. Terdapat dalam 60 ml vial dengan sudu ukur untuk dos mudah. Kos 250 Rubles.
  • Tablet dan serbuk kuat untuk larutan. Disediakan dalam dos 100, 200 atau 600 mg. Bagi orang dewasa, ACC Long (600 mg) boleh digunakan. Terdapat dalam pakej nombor 20 beg atau tiub aluminium nombor 10 tablet effervescent. Di farmasi anda boleh membeli pada harga antara 250 hingga 400 rubel.
  • Penyelesaian untuk suntikan ACC dihasilkan dalam ampul 2 ml. Mengandungi 1 ml 100 mg dan 300 mg bahan aktif. Harga dari 350 rubles.

ACC sangat berkesan dalam merawat penyakit saluran pernafasan, baik akut dan kronik, yang disertai oleh batuk basah dengan dahak sukar untuk dipisahkan.

Di samping itu, ubat telah terbukti menjadi ubat yang berkesan untuk proses patologi radang yang berlanjutan di rongga hidung dan sinus paranasalnya.

Arahan kepada ubat mengandungi petunjuk berikut untuk menetapkan ubat:

  • Bronkitis akut dan kronik.
  • Laryngitis.
  • Tracheitis
  • Bronkitis akut dan tracheobronchitis.
  • Pneumonia.
  • Laryngotracheitis.
  • Bronchiectasis.
  • Emfisema
  • Fibrosis kistik.
  • Tuberkulosis.

Sebagai tambahan kepada tanda-tanda utama, ubat ini boleh digunakan untuk sinusitis, sinusitis, dan otitis yang berpanjangan, apabila dahak likat hadir dalam organ ENT mukus.

Mekanisme tindakan ACC adalah kerana komposisinya. Selepas mengambil ubat, bahan aktif - acylstein, bukan sahaja mencairkan dahak, tetapi juga menghilangkannya dari saluran pernafasan. Di samping itu, ia mempunyai kesan anti-radang yang sederhana, meningkatkan fungsi sekretomotor badan.

Dos

Ubat batuk ADC boleh digunakan untuk orang dewasa dan kanak-kanak. Perkara utama adalah dengan betul mengira dos yang akan memenuhi usia pesakit.

Dalam pediatrik, ACC digunakan dalam sirap atau serbuk, setiap 100 mg. sejak 2 tahun. Dos harian tidak boleh melebihi 200 - 300 mg. Kanak-kanak dari 6 hingga 12 tahun ditetapkan 300 - 400 mg sehari.

Selepas 12 tahun, anda boleh mengambil ubat itu dalam dos dewasa 600 mg sehari, yang bersamaan dengan 3 paket 200 mg atau 1 tablet effervescent (600 mg).

Ubat ini disyorkan untuk diambil selepas makan. Granules dan tablet effervescent pertama kali dibubarkan dalam 200 ml air masak panas. Tempoh rawatan adalah 5 - 7 hari.

Ampoules untuk suntikan sering digunakan di hospital. Dos dipilih secara individu untuk setiap pesakit.

Sebagai tambahan kepada ubat oral, ACC boleh digunakan untuk penyedutan menggunakan nebulizer. Untuk terapi nebulizer, ubat ini diencerkan dengan 9% natrium klorida dalam nisbah 1: 1.

Kontra dan kesan sampingan

ACC mempunyai toleransi yang baik, tetapi perlu untuk mengecualikan atau membatasi dadah dalam keadaan dan patologi berikut:

  • intoleransi komposisi;
  • tempoh kehamilan dan laktasi;
  • ulser peptik dan ulser duodenal;
  • kegagalan buah pinggang dan hati;
  • pendarahan paru-paru.

ACC tidak disyorkan untuk diambil dengan ubat mucolytics atau antitussive lain, serta dengan produk yang mengandungi codeine.

Dalam kes yang jarang berlaku, selepas mengambil ubat, kesan sampingan mungkin berlaku:

  • tindak balas kulit alah;
  • kejutan anaphylactic;
  • kelemahan dan mengantuk;
  • pelanggaran ketua;
  • mual, muntah muntah.

Kemunculan gejala sedemikian mungkin sebab untuk membatalkan dadah atau mengurangkan dosnya. Jika atas sebab tertentu penerimaan ACC tidak mungkin, anda harus berjumpa doktor yang boleh menggantikannya dengan analog.

Senarai analog lebih murah

Kebanyakan analog Acc ini mempunyai kos yang lebih murah, tetapi ia mempunyai kesan terapeutik yang sama. Pilihan mana-mana ubat perlu dipersetujui dengan doktor.

Generik (ubat yang mempunyai bahan aktif yang sama) adalah:

  • Acetylcysteine ​​adalah analog struktur pusat pengeluaran domestik pengeluaran domestik, mempunyai ciri-ciri yang sama, tetapi kos yang lebih rendah yang tidak melebihi 220 rubel setiap pek 20 paket 200 mg.
  • Molekul asetilcysteine ​​berasaskan acetal - juga merujuk kepada analog struktur. Selalunya digunakan sebagai dadah, sinonim dengan ACC, mempunyai harga yang lebih rendah - dari 230 rubel. Disediakan pada dos 100, 200 dan 600 mg.
  • Mukobene - tablet effervescent 10 pcs. dalam trebochek kos dari 180 rubel. Dos acetylcysteine ​​adalah 100, 200 dan 600 mg.
  • Mukomist - ubat yang sama untuk penyedutan. Terdapat dalam 5 ml ampul. Kepekatan larutan adalah 20% (bersamaan dengan 200 mg.) Harga dadah adalah dari 170 rubel. setiap pek 6 keping.
  • Mukoneks dibuat dalam bentuk serbuk (granulate) untuk penggantungan, dalam botol 40 dan 60 gram. Kos 200 rubles, dos bahan aktif - 100 mg.

Ubat berikut boleh dianggap sebagai pengganti lebih murah untuk ACC mengikut kesan terapeutik:

  • Bromhexine adalah analog murah dari Pusat Saintifik Belarusia pengeluaran Belarusia dengan kesan terapeutik yang sama. Ia digunakan di hadapan dahak likat di dalam paru-paru dan bronkus. Harga untuk 20 tablet adalah kira-kira 30 Rubles. Sekiranya anda memilih ubat pembuatan yang sama (misalnya, Jerman), kosnya tidak melebihi 100 rubel.
  • Ambroxol adalah analog bahasa Rusia berdasarkan ambroxol hydrochloride dalam dos 30 mg. Ubat ini mempunyai keupayaan untuk mencairkan dan mengeluarkan dahak, yang sering digunakan dalam rawatan bronkitis, radang paru-paru. Harga ubat - 40 rubel untuk 20 tablet. Ubat yang lebih mahal berdasarkan Ambroscol termasuk Lasolvan, Ambrogexal, Flavomed, Ambrobene.

Ini bukan semua analog yang boleh digantikan oleh ACC apabila batuk, tetapi, walaupun kos yang lebih rendah, pilihan mana-mana ubat harus dipersetujui dengan doktor.

Senarai analog murah untuk kanak-kanak

Senarai ubat-ubatan yang membolehkan penggantian ACC untuk kanak-kanak agak luas, jadi pertimbangkan produk yang tersedia dengan aktiviti terapi yang baik.

  • Fluimucil adalah analog struktur ACC buatan asing berasaskan acetylcysteine. Terdapat dalam bentuk yang berbeza, boleh diberikan kepada anak-anak selepas 6 tahun. Ubat ini sering digunakan dalam penyakit sistem pernafasan, membolehkan untuk mencairkan dan mengeluarkan dahak. Harga bergantung kepada bentuk pelepasan, tetapi pada dasarnya tidak melebihi 200 rubel.
  • Mukaltin adalah salah satu daripada mucolytics paling murah dan paling biasa. Komposisi ini mengandungi ekstrak Althea. Ia digunakan untuk batuk produktif, boleh digunakan dalam pediatrik dari 3 tahun dengan pengecualian alahan kepada komposisi. Harga - 20 rubel untuk 10 tablet.
  • Pertusin adalah ekspektoran dan sirap batuk murah berdasarkan ramuan herba (ekstrak thyme dan kalium bromida). Menyumbang kepada pencairan dan pelepasan dahak likat, mempunyai rasa manis dan menyenangkan. Ia boleh digunakan dari 3 tahun. Kos 70 rubel setiap botol 100 ml.
  • Ambroxol (untuk kanak-kanak) adalah ubat dari kategori ubat mucolytic dan expectorant. Untuk kanak-kanak, ia dihasilkan dalam bentuk sirap 15 mg bahan aktif. Medicare sering digunakan dalam amalan bronkitis, selsema, radang paru-paru. Harga di farmasi tidak melebihi 80 rubel.
  • Alteyka - ubat batuk herba dengan sputum sukar untuk dipisahkan. Komposisi ini mengandungi akar Althea. Boleh ditadbir untuk kanak-kanak dari 1 tahun. Harga kira-kira 90 Rubles setiap botol.

Acz atau Bromhexine - yang lebih baik?

Membandingkan kedua-dua ubat, perkara pertama yang perlu anda perhatikan perbezaan dalam komposisi. Jadi ACC mengandungi acetylcysteine, dan Bromhexine - Bromhexine hydrochloride.

Tetapi kedua-dua bahan mempunyai kesan yang sama: mereka merangsang fungsi motor rembesan saluran pernafasan untuk mencairkan sputum, mempercepatkan perkumuhannya.

Ubat ini boleh digunakan untuk kanak-kanak dalam bentuk sirap, dan untuk orang dewasa dalam bentuk tablet 8 mg.

Tidak seperti ACC, Bromhexine kurang berkesan dan lebih toksik, tetapi lebih murah. Jika doktor telah menetapkan ACC, anda tidak boleh mengubahnya sendiri untuk Bromhexine, terutamanya apabila merawat kanak-kanak.

Yang lebih baik - Acz atau Lasolvan?

Tidak seperti ACC, Lasolvan mempunyai komposisi yang berbeza - bahan aktifnya Ambroxol, tetapi mempunyai mekanisme tindakan yang sama. Ubat ini boleh didapati dalam bentuk sirap untuk kanak-kanak dan orang dewasa, tablet dan penyelesaian untuk penyedutan.

Jika kita membandingkan faedah kedua-dua ubat, maka ACC mempunyai lebih sedikit daripada mereka: jadi, sebagai tambahan kepada ubat expectorant dan mucolytic, ubat ini mempunyai kesan antitoxic dan antibakteria.

Dalam beberapa kes, kedua-dua ubat yang dipersoalkan digabungkan, satu secara lisan dan yang lain melalui penyedutan.

Dalam pediatrik, Lasolvan boleh digunakan dari 6 bulan, dan ACC hanya dari 2 tahun. Kos ubat adalah hampir sama, jadi sebelum memilih, lebih baik merujuk kepada doktor.

Ambrobene atau Azz

Kedua-dua ubat berbeza dalam komposisi mereka, tetapi mereka mempunyai gabungan farmakologi yang sama - merujuk kepada mucolytics. Komponen aktif Ambrobene adalah sama seperti Lasolvan - ambroxol.

Ubat ini mempunyai bentuk pelepasan yang sama, tetapi pengeluar berbeza. Ambrobene digunakan dalam rawatan kompleks bronkitis, radang paru-paru, radang paru-paru dan penyakit lain di mana terdapat dahak likat di dalam paru-paru.

Tidak seperti ACC, Ambrobene, sebagai tambahan kepada kesan ekspektoran, mempunyai kesan antivirus yang sederhana. Dengan penyakit pernafasan yang lebih tinggi, kedua-dua ubat boleh digabungkan, tetapi selang antara pengambilan mereka perlu sekurang-kurangnya 1.5 jam.

Pemerhatian ahli pediatrik menunjukkan bahawa untuk kanak-kanak di bawah umur 5 tahun, lebih baik menggunakan sirap atau penyelesaian Penyedutan Ambrobene. Harganya sedikit lebih rendah daripada di ACC, adalah kira-kira 200 Rubles. untuk sirap dan 150 untuk pil.

Ambroxol atau Acz

Ambroxol dan ACC adalah dua ubat yang berkesan dari kumpulan ubat ekspektoran dengan komposisi yang berbeza. Ambroxol - produk farmakologi domestik dengan kos yang lebih rendah. Seringkali kedua-dua ubat digunakan di kompleks, tetapi doktor mereka mesti menetapkannya.

Bagi kanak-kanak, Ambroxol bernilai membeli dalam bentuk sirap, dan orang dewasa adalah pil yang ditetapkan. Ubat ini dibenarkan dari 6 bulan, sementara ACC, hanya dari 2 tahun.

Ambroxol jauh lebih rendah daripada ACC: tablet dari 40 rubel, dan sirap - 70 rubel setiap botol. Sebagai amalan dan penyeliaan menunjukkan doktor, Ambroxol domestik kurang berkesan daripada ACC. Oleh itu, apabila memilih salah satu daripada dua ubat - anda perlu berunding dengan doktor anda.

Yang lebih baik - Acz atau Fluimucil?

Analog struktur ACC termasuk Fluimucil ubat, yang juga mengandungi asetilcysteine. Kedua-dua ubat mempunyai kesan yang sama, dan perbezaan antara mereka di negara asal.

Jadi analog dibuat di Switzerland atau Itali, dan ACC dibuat di Slovenia dan Jerman. Fluimucil dibentangkan dalam bentuk tablet effervescent, penyelesaian oral, penyedutan dan suntikan.

Prinsip tindakan kedua-dua ubat adalah sama - produktiviti batuk terasa lebih baik, sputum cair, mudah dikeluarkan.

Kelebihan Fluimucil adalah kemungkinan penggunaannya untuk penyedutan, yang membolehkan anda mempunyai kesan yang lebih cepat terhadap rawatan, kerana ubat bertindak di tengah-tengah keradangan.

Kekurangan dadah adalah ketidakupayaan untuk digunakan sebelum 6 tahun, sementara ACC boleh digunakan dari umur 2 tahun. Walau bagaimanapun, Fluimucil adalah 10% lebih murah daripada ACC.

Ascoril atau Azz

Kedua-dua ubat mempunyai bahan aktif yang berlainan. Jadi Atsts mengandungi acetylcysteine, dan Ascoril, merujuk kepada kaedah gabungan, yang terdiri daripada bromhexin, guaifenesin dan salbutamol.

Oleh itu, sebagai tambahan kepada kesan expectorant, Ascoril mempunyai harta bronkodilator - melegakan bronkospasme, jadi lebih sering dirawat untuk penghalang - bronkitis, asma, dan laringitis.

Bagi kanak-kanak, Ascoril boleh didapati dalam bentuk sirap, yang boleh digunakan dari 6 bulan, dan orang dewasa adalah pil yang ditetapkan.

Harga dua ubat hampir sama, tetapi pilihan antara ubat-ubatan perlu dibuat oleh doktor berdasarkan intensiti tanda-tanda klinikal dan diagnosis.

Bersamaan dengan persiapan Ascoril diterangkan di sini.

Mukaltin atau ACC

Analogi ACC yang sedia ada dan selamat termasuk Mukaltin secara tumbuhan, yang tidak mempunyai kontra, boleh digunakan semasa mengandung dan penyusuan.

Walaupun ia lebih murah, tetapi sebagai amalan menunjukkan, kesannya dijangka jauh lebih lemah daripada ACC (serta dari mana-mana ubat herba). Sebagai sebahagian daripada Mukaltin mengandungi ekstrak Althea, yang merangsang pengeluaran rembesan, memudahkan perkumuhannya dari sistem pernafasan.

Kesan terbaik dari Mukaltin diperhatikan pada permulaan penyakit ini, tetapi apabila terdapat dahak, tetapi ia berjalan lancar.

Huraian terperinci tentang ubat dan arahan penggunaan di sini.

Dalam kes tebal dan sukar untuk memisahkan exudate, lebih baik untuk menghentikan pilihan anda di ACC.

Kesimpulannya

Berdasarkan yang tersebut di atas, dapat disimpulkan bahwa terdapat banyak obat yang memungkinkan untuk bersaing dengan ACC, sementara biaya beberapa jauh lebih rendah daripada pada merek.

Walau bagaimanapun, memilih analog ACC untuk batuk, anda tidak seharusnya berpandukan harga dan membeli dana dengan aktiviti terapeutik yang rendah. Adalah penting untuk memahami bahawa penyakit sistem pernafasan boleh mencetuskan pelbagai komplikasi, memperoleh bentuk kronik, yang kadang-kadang menjadikannya sukar untuk rawatan lanjut.

Untuk rawatan penyakit paru-paru dan bronchi satu mucolytic tidak mencukupi. Rawatan harus komprehensif, termasuk bukan sahaja penerimaan ubat simtomatik untuk penyingkiran dahak, tetapi juga sistemik yang bertujuan untuk penghapusan patogen.

Ia juga perlu untuk memerhatikan rehat tidur semasa tempoh akut, dan untuk menggunakan lebih banyak cecair, ia akan membantu untuk menipis lendir dan membersihkan bronkus daripada pengumpulannya.

Perkara yang paling penting dalam merawat penyakit-penyakit tersebut adalah perundingan doktor, pemeliharaan semua preskripsinya.