Utama / Pencegahan

Rinicold (Rinicold) - arahan untuk digunakan

Nama antarabangsa: Rinicold

Komposisi dan bentuk pelepasan

Pil 1 tablet mengandungi 500 mg paracetamol, 30 mg kafein, 10 mg phenylephrine hydrochloride, 2 mg chlorphenamine maleate. Pengecualian: selulosa microcrystalline, kanji, magnesium stearate, talc, natrium kanji glycolate, gelatin, polyvinylpyrrolidone, methylparaben, propylparaben.

Dalam pek padu 6, 10, 12, 20, 24 atau 30 tablet. Makan dalam kotak kadbod.

Kumpulan klinik-farmakologi

Ubat untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut

Pharmaco-therapeutic group

Bermakna untuk menghapuskan gejala jangkitan pernafasan akut dan selesema (analgesik bukan + narkotik + vasoconstrictor + vitamin)

Tindakan farmakologi dadah Rinicold

Ubat gabungan digunakan untuk selesema. Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik. Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictor, membantu menghilangkan kesesakan hidung dan mengurangkan rembasan hidung. Chlorphenamine mempunyai tindakan anti-alahan dan anti-edematous. Mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghapus bengkak dan hiperemia mukosa hidung, menindas gejala rhinitis alahan, memudahkan pernafasan. Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat, yang menyebabkan penurunan keletihan dan mengantuk, dan peningkatan prestasi mental dan fizikal.

Farmakokinetik

Data mengenai farmakokinetik ubat Rinicold tidak disediakan.

Sindrom demam (catarrhal dan penyakit berjangkit); Sinusitis, rhinorrhea (rinitis akut, rinitis alergi).

Kontraindikasi terhadap penggunaan ubat Rinicold

Hipersensitiviti, menandakan aterosklerosis arteri koronari, hipertensi arteri (teruk), diabetes mellitus (teruk), kehamilan, laktasi, usia kanak-kanak (sehingga 6 tahun). C berhati-hati. Kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase; hepatik dan / atau kegagalan buah pinggang, glaucoma penutupan sudut, hiperplasia prostat; hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson dan Sindrom Rotor), hipertensi arteri, thyrotoxicosis, diabetes, COPD (emphysema paru-paru, bronkitis kronik), perencatan MAO dan beta-blockers.

Rejimen dos dan kaedah penggunaan ubat Rinicold

Ubat itu ditetapkan di dalamnya.

Dewasa - 1-2 tab. setiap 4-6 jam. Maksimum harian dos - 8 tab.

Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 1 tab. setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 kali / hari selama tidak melebihi 5 hari.

Kesan sampingan

Di bahagian sistem saraf pusat: pening, gangguan tidur, kerengsaan, sakit kepala.

Di bahagian sistem pencernaan: loya, mulut kering.

Lain-lain: tindak balas alahan.

Apabila mengambil ubat dalam dos yang disyorkan, kesan sampingan jarang terjadi.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Ubat ini dikontraindikasikan untuk kegunaan semasa hamil dan menyusu (menyusu) Penggunaan untuk pelanggaran fungsi hati Perhatian perlu ditetapkan ubat untuk kegagalan hati, Sindrom Gilbert. Gunakan untuk gangguan fungsi buah pinggang Perhatian perlu ditetapkan ubat untuk kegagalan buah pinggang.

Penggunaan dadah pada kanak-kanak

Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 1 tab. setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 kali / hari selama tidak melebihi 5 hari.

Ubat ini dikontraindikasikan pada kanak-kanak di bawah 6 tahun.

Arahan khas apabila mengambil ubat Rinicold

Semasa tempoh rawatan, pemantauan darah periferal dan keadaan fungsi hati dilakukan. Semasa rawatan, jangan minum pil tidur dan ubat anxiolytic (penenang). Jangan ambil dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol. Sekiranya gejala tidak hilang dalam masa 5 hari, anda perlu berjumpa doktor. Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan penggunaan etanol (perkembangan kesan hepatotoksik yang mungkin), memandu kenderaan dan mengamalkan aktiviti lain yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan perhatian dan kelajuan psikomotor.

Berlebihan

Gejala-gejala adalah terutamanya disebabkan oleh tindakan paracetamol: kelumpuhan mungkin kulit, anoreksia, loya, muntah, hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatic, peningkatan masa prothrombin.

Rawatan: lavage gastrik diikuti dengan pelantikan karbon aktif, terapi gejala.

Pesakit harus diberi amaran tentang keperluan untuk berunding dengan doktor sekiranya berlebihan.

Interaksi dengan ubat lain

Ubat ini meningkatkan kesan sedatif, etanol.

Penggunaan gabungan dengan antidepresan, ubat anti-Parkinsonian, antipsikotik, derivatif phenothiazine (chlorpromazine, trifluoperazine, levomepromazine) meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.

Dengan penggunaan serentak dengan SCS meningkatkan risiko glaukoma.

Chlorphenamine apabila digunakan serentak dengan perencat MAO, furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, rangsangan.

Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic ubat, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel. Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.

Terma jualan farmasi

Ubat ini diluluskan untuk digunakan sebagai alat OTC.

Terma dan syarat penyimpanan ubat Rinicold

Ubat tersebut harus dijauhkan dari jangkauan kanak-kanak, di tempat yang kering pada suhu di bawah 25 ° C. Hayat rak - 3 tahun.

Penggunaan ubat Rinicold hanya seperti yang ditetapkan oleh doktor, keterangan diberikan untuk rujukan!

Rinicold: arahan untuk digunakan

Rinikold dadah tergolong dalam kumpulan ubat farmakologi klinikal untuk rawatan simptomatik terhadap selesema. Ia membolehkan anda mengurangkan keparahan manifestasi seperti hidung berair, sakit kepala, demam, sakit badan.

Komposisi dan bentuk pelepasan

Rinicold ubat boleh didapati dalam tablet bentuk dos untuk pentadbiran lisan (oleh mulut). Mereka mengandungi beberapa komponen aktif, yang termasuk:

  • Phenylephrine hydrochloride - 10 mg.
  • Paracetamol - 500 mg.
  • Chlorpheniramine maleate - 2 mg.
  • Kafein - 30 mg.

Mereka juga mengandungi komponen tambahan, termasuk magnesium stearate, methylparaben, natrium glikolat kanji, selulosa microcrystalline, talc, propylparaben, gelatin, kanji kentang, polyvinylpyrrolidone. Tablet itu dibungkus dalam lepuh 10 keping. Pek kadbod mengandungi 1, 2, 3 atau 4 lepuh, serta arahan untuk digunakan.

Farmakodinamik dan farmakokinetik

Tindakan tablet Rinicold disebabkan kesan bahan aktifnya:

  • Paracetamol - menghalang aktiviti enzim COX (cycloxygenase), yang bertanggungjawab untuk sintesis prostaglandin mediator pro-inflamasi. Mengurangkan kepekatan prostaglandin dapat mengurangkan keterukan gejala keradangan (demam, sakit kepala).
  • Kafein - perangsang yang membolehkan anda meningkatkan kecekapan seseorang, serta meningkatkan kesihatannya.
  • Phenylephrine adalah perangsang reseptor alpha-adrenergik vaskular, yang menyebabkan penyempitan dan pengurangan bengkak mukosa hidung.
  • Chlorpheniramine - komponen antihistamin yang menghalang reseptor Histamin H, dengan itu mengurangkan manifestasi tindak balas alahan terhadap latar belakang patologi pernafasan.

Semua komponen ubat diserap ke dalam darah dari usus selepas mengambil pil di dalamnya. Mereka diagihkan sama rata dalam tisu, dimetabolisme terutamanya di hati dengan pembentukan produk tidak aktif yang dikeluarkan dari badan dengan air kencing.

Petunjuk untuk digunakan

Mengambil tablet Rinicold ditunjukkan untuk mengurangkan keparahan gejala (sakit kepala, demam, otot dan sakit sendi, kesesakan hidung dan pelepasan daripadanya, menggigil) yang mengiringi perkembangan influenza, parainfluenza dan penyakit pernafasan akut yang lain yang disebabkan terutamanya oleh pelbagai virus.

Contraindications

Dalam keadaan fisiologi dan patologi tertentu badan manusia, mengambil tablet Rinicold adalah kontraindikasi. Ini termasuk:

  • Kehamilan pada bila-bila masa semasa tempoh penyusuan susu (laktasi).
  • Umur kanak-kanak di bawah 6 tahun.
  • Penggunaan ubat-ubatan bersamaan dengan beta-blockers, antidepresan tricyclic, inhibitor monoamine oxidase (MAO).
  • Pengambilan serentak ubat-ubatan lain yang mengandungi paracetamol atau sebatian lain ubat-ubatan anti-radang bukan steroid.
  • Hypersensitivity kepada mana-mana komponen dadah.

Tablet Rinicold digunakan dengan berhati-hati dalam beberapa komorbiditi yang termasuk tekanan darah tinggi, penyakit jantung vaskular atherosclerosis, kekurangan enzim glukosa-6-fosfat dehidrogenase, glaukoma penutupan sudut, prostat adenoma pada lelaki, kegagalan buah pinggang dan hepatik, termasuk sindrom Gilbert. Sebelum mengambil pil, anda mesti memastikan bahawa tidak terdapat kontraindikasi.

Dosis dan Pentadbiran

Tablet Rinicold adalah untuk pentadbiran lisan. Mereka diambil secara lisan, sebaik-baiknya selepas makan. Dos untuk orang dewasa ialah 1-2 tablet setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 8 tablet sehari, untuk kanak-kanak berumur 6 tahun - 1 tablet selepas 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 kali sehari. Kursus rawatan dadah tidak boleh melebihi 5 hari.

Kesan sampingan

Secara umum, tablet Rinicold boleh diterima dengan baik. Kadang-kadang rasa mual, pening, gangguan tidur, kerengsaan, mulut kering, sakit kepala, tindak balas alergi (ruam pada kulit, gatal-gatal, urticaria, angioedema Quincke) mungkin muncul di latar belakang pengambilan mereka. Dalam kes sedemikian, penggunaan ubat perlu dihentikan dan dapatkan nasihat doktor.

Arahan khas

Sebelum anda mula mengambil tablet Rinicold, anda harus berhati-hati membaca arahan untuk ubat itu dan perhatikan beberapa arahan khas:

  • Semasa mengambil pil, anda perlu menyerah alkohol.
  • Komponen aktif tablet Rinicold boleh berinteraksi dengan ubat-ubatan kumpulan farmakologi yang lain, jadi penggunaannya harus berunding dengan doktor anda.
  • Penggunaan ubat anti-radang nonsteroidal serentak (asid acetylsalicylic, ibuprofen, analgin) dengan wakil lain dari kumpulan farmakologi tidak termasuk.
  • Jika anda perlu melakukan kerja yang berkaitan dengan keperluan untuk peningkatan kepekatan dan kelajuan tindak balas psikomotor, berhati-hati harus dilaksanakan.

Di farmasi, tablet Rinicold dijual tanpa preskripsi. Kemunculan keraguan atau soalan mengenai kemasukan mereka adalah sebab untuk melawat doktor.

Berlebihan

Berlebihan boleh disebabkan oleh parasetamol yang terkandung dalam tablet Rinicold. Manifestasi berkembang pada kemasukan satu kali 10-15 g paracetamol (kandungannya dalam tablet 1 ialah 500 mg). Gejala berlebihan termasuk loya, muntah, kerosakan hati toksik dengan kematian sel-selnya (hepatonecrosis). Rawatan overdosis termasuk lavage gastrik, mengambil sorben usus (karbon diaktifkan) dan pengenalan antidot (methionine, N-acetylcysteine), yang dipilih oleh doktor, bergantung kepada tempoh masa selepas dos berlebihan.

Analog Rinicold Tablets

Serupa dengan persiapan komposisi tablet Rinicold adalah Rinzasip, AjiCOLD, Flystop.

Terma dan syarat penyimpanan

Hayat rak tablet Rinicold adalah 3 tahun, mereka harus disimpan di tempat yang gelap dan kering yang tidak boleh diakses untuk kanak-kanak pada suhu udara tidak lebih tinggi daripada + 25 ° C

Harga Rinikold

Kos purata 10 tablet Rinikold di farmasi di Moscow berkisar antara 100-126 Rubles.

Rinicold - arahan rasmi * untuk digunakan

Nombor pendaftaran:

Nama dagang dadah:

Nama bukan berpemilik antarabangsa atau kumpulan:

Paracetamol + Phenylephrine + Chlorphenamine + Kafein

Borang Dos:

Penerangan

Putih, biconvex, berbentuk bujur, berbentuk tidak bersalut dengan risiko di satu pihak.

Komposisi

Setiap tablet mengandungi:

Bahan aktif: paracetamol 500 mg, kafein 30 mg, phenylephrine hydrochloride 10 mg, chlorpheniramine maleate 2 mg.

Pengeluar: selulosa microcrystalline 64.70 mg, kanji jagung 94.0 mg, gelatin 4.0 mg, povidone-C30 5.0 mg, metil para-hydroxybenzoate 0.75 mg, propyl para-hydroxybenzoate 0.075 mg, talc 15.0 mg, magnesium stearate 7, 0 mg, carboxymethyl natrium 17.0 mg.

Kumpulan farmakoterapi:

ubat untuk simptom selesema dan selesema.

Kod ATX: R05X

Tindakan farmakologi

Farmakodinamik

Ubat gabungan. Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik. Phenylephrine - tindakan vasoconstrictor, dengan itu membantu menghilangkan kesesakan hidung dan mengurangkan pelepasan hidung. Chlorpheniramine mempunyai tindakan anti-alahan dan anti-edema. Mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghapus bengkak dan hiperemia mukosa hidung, menindas gejala rhinitis alahan, memudahkan pernafasan. Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat, yang menyebabkan penurunan keletihan dan mengantuk, dan peningkatan prestasi mental dan fizikal.

Farmakokinetik

Data mengenai farmakokinetik dadah Rinicold tidak dibentangkan.

Petunjuk untuk digunakan:

- selsema, disertai dengan hidung berair, kesesakan hidung, sakit kepala, demam, menggigil, rasa sakit pada sendi dan otot.

Contraindications

Hypersensitivity to the drug; pengambilan ubat lain yang serentak mengandungi bahan yang merupakan sebahagian daripada Rinicold ubat; pentadbiran serentak antidepresan tricyclic, inhibitor MAO, beta-blocker; kehamilan, laktasi; Umur kanak-kanak (sehingga 6 tahun).

Langkah berjaga-jaga untuk digunakan

Dengan berhati-hati apabila - kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase; penyakit darah, hepatik dan / atau kegagalan buah pinggang, glaucoma penutupan sudut, adenoma prostat; Sindrom Gilbert, hipertensi, penyakit tiroid, diabetes, asma bronkial.

Arahan khas

Semasa tempoh rawatan, jangan menahan alkohol.

Jangan mengambil Rinicold bersama-sama dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol.

Dos dan pentadbiran:

Di dalam orang dewasa - 1-2 tablet setiap 4-6 jam. Dos harian maksimum ialah 8 tablet.

Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 1 tablet setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 kali sehari selama tidak melebihi 5 hari.

Interaksi dengan ubat lain:

Meningkatkan kesan perencat MAO, sedatif, etanol. Antidepresan, ubat anti-parkinsonian, antipsikotik, derivatif phenothiazine - meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit. Glukokortikosteroid meningkatkan risiko mengembangkan glaukoma. Paracetamol mengurangkan keberkesanan ubat diuretik. Chlorpheniramine serentak dengan perencat MAO, furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, keresahan, hyperpyrexia. Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel. Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.

Kesan sampingan:

Apabila mengambil ubat dalam dos yang disyorkan, kesan sampingan jarang terjadi. Sekiranya kesan sampingan berlaku, mereka dapat menunjukkan diri mereka dalam bentuk reaksi alergi, pening, gangguan tidur, peningkatan kecemasan, loya, sakit kepala, mulut kering.

Berlebihan

Ubat harus diambil hanya dalam dos yang disyorkan. Berlebihan biasanya disebabkan oleh paracetamol.

Gejala: kulit pucat, anoreksia, loya, muntah; hepatonecrosis; peningkatan aktiviti transaminase hati, peningkatan masa prothrombin. Sekiranya berlebihan, dapatkan segera rawatan perubatan.

Rawatan: lavage gastrik diikuti dengan pelantikan karbon aktif; terapi gejala.

Ciri-ciri ubat pada kemasukan pertama atau apabila dibatalkan.

Tiada tindakan tertentu pada kemasukan pertama atau pembatalan ubat Rinicold tidak didaftarkan.

Tindakan doktor (paramedik), pesakit ketika melewati penerimaan satu atau lebih dosis Rinikold obat.

Tiada tindakan khusus doktor (paramedik) atau pesakit yang diperlukan apabila melangkau satu atau beberapa dos ubat.

Ciri-ciri penggunaan ubat-ubatan dalam wanita hamil, wanita semasa penyusuan, kanak-kanak, orang dewasa dengan penyakit kronik.

Ubat ini dikontraindikasikan untuk kegunaan semasa kehamilan dan penyusuan (menyusu).

Kanak-kanak di bawah umur 6 tahun untuk mengambil ubat tidak disyorkan.

Pesakit warga emas.

Sekiranya tiada gangguan buah pinggang, rejimen dos biasa perlu diikuti. Pengalaman penggunaan pada pesakit dengan kegagalan buah pinggang kronik (CRF) dan / atau kegagalan hati sederhana adalah terhad.

Pengaruh keupayaan untuk memandu kenderaan, mekanisme.

Penjagaan perlu diambil semasa melakukan kerja yang memerlukan kepekatan, kelajuan reaksi motor dan psikomotor.

Borang pelepasan

Pada 10 tablet dalam lepuh dari foil PVC-aluminium atau dalam jalur dari kerajang aluminium. Pada 1, 2, 3 atau 4 lepuh atau jalur dengan arahan permohonan ditempatkan dalam kadbod pek.

Syarat penyimpanan

Di tempat yang kering pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25 o C. Jauhkan daripada kanak-kanak.

Hidup rak

Jangan gunakan dadah selepas tarikh tamat tempoh dicetak pada bungkusan.

Terma jualan farmasi

Tanpa preskripsi.

Pengilang:

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Jalan Pereira Hill, Anderi (Timur.) Mumbai.

Aduan pengguna dihantar ke alamat pejabat perwakilan:

111033 Moscow, st. Zolotorozhsky aci, 11, ms 21

Rinicold

Maklumat am

Nama dagang

Mengenai dadah:

Ubat gabungan. Ia mempunyai antipiretik, analgesik, vasoconstrictor, antiallergic dan anti-edema. Ubat untuk menghapuskan gejala pilek dan selesema.

Petunjuk dan dos:

Penyakit catarrhal yang berkaitan dengan rhinitis, kesesakan hidung, sakit kepala, demam, menggigil, rasa sakit pada sendi, otot.

Ubat itu ditetapkan di dalamnya.

Dewasa - 1-2 tab. setiap 4-6 jam. Maksimum harian dos - 8 tab.

Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 1 tab. setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 kali / hari selama tidak melebihi 5 hari.

Berlebihan:

Gejala-gejala adalah terutamanya disebabkan oleh tindakan paracetamol: kelumpuhan mungkin kulit, anoreksia, loya, muntah, hepatonecrosis, peningkatan aktiviti transaminase hepatic, peningkatan masa prothrombin.

Rawatan: lavage gastrik diikuti dengan pelantikan karbon aktif, terapi gejala.

Pesakit harus diberi amaran tentang keperluan untuk berunding dengan doktor sekiranya berlebihan.

Kesan sampingan:

Di bahagian sistem saraf pusat: pening, gangguan tidur, kerengsaan, sakit kepala.

Di bahagian sistem pencernaan: loya, mulut kering.

Lain-lain: tindak balas alahan.

Apabila mengambil ubat dalam dos yang disyorkan, kesan sampingan jarang terjadi.

Contraindications:

Tempoh laktasi (menyusu)

Kanak-kanak berumur sehingga 6 tahun

Penggunaan serentak antidepresan tricyclic, penghambat MAO, beta-blocker

Pengambilan serentak ubat lain yang mengandungi bahan aktif yang membentuk Rinicold

Hypersensitivity kepada komponen ubat

Langkah berjaga-jaga harus ditetapkan dengan kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, penyakit darah, kegagalan buah pinggang dan / atau hati, glaukoma penutupan sudut, adenoma prostat, sindrom Gilbert, hipertensi arteri, penyakit tiroid, diabetes, asma.

Interaksi dengan ubat-ubatan dan alkohol yang lain:

Ubat ini meningkatkan kesan sedatif, etanol.

Penggunaan gabungan dengan antidepresan, ubat anti-Parkinsonian, antipsikotik, derivatif phenothiazine (chlorpromazine, trifluoperazine, levomepromazine) meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.

Dengan penggunaan serentak dengan SCS meningkatkan risiko glaukoma.

Chlorphenamine apabila digunakan serentak dengan perencat MAO, furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, rangsangan.

Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic ubat, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel. Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya, meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimuliruyuschy phenylephrine.

Semasa tempoh rawatan, jangan menahan alkohol.

Komposisi dan hartanah:

Setiap tablet mengandungi: bahan aktif - 500 mg paracetamol, kafein 30 mg phenylephrine hydrochloride 10 mg Chlorpheniramine maleate 2 mg.Vspomogatelnye bahan: microcrystalline selulosa, kanji, magnesium stearat, talkum, natrium kanji glycolate, gelatin, Polyvinylpyrrolidone, methyl paraben, propylparaben.

Ubat gabungan digunakan untuk selesema. Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik. Phenylephrine mempunyai kesan vasoconstrictor, membantu menghilangkan kesesakan hidung dan mengurangkan rembasan hidung. Chlorphenamine mempunyai tindakan anti-alahan dan anti-edematous. Mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghapus bengkak dan hiperemia mukosa hidung, menindas gejala rhinitis alahan, memudahkan pernafasan. Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat, yang menyebabkan penurunan keletihan dan mengantuk, dan peningkatan prestasi mental dan fizikal.

Ubat tersebut harus dijauhkan dari jangkauan kanak-kanak, di tempat yang kering pada suhu di bawah 25 ° C. Hayat rak - 3 tahun.

Rinicold

Harga di farmasi dalam talian:

Rinicold adalah ubat gabungan yang direka untuk menghapuskan gejala penyakit pernafasan akut. Ia mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-congestive. Komponen aktif ubat adalah: paracetamol, chlorphenamine maleate, kafein dan phenylephrine hydrochloride.

Borang dan komposisi pelepasan

Ubat ini boleh didapati dalam bentuk tablet, sirap (Rinicold Broncho) dan serbuk untuk penyelesaian oral (Rinicold HotMix).

Komposisi tablet Rinicold termasuk: 500 mg paracetamol, 10 mg phenylephrine hydrochloride, 30 mg kafein dan 2 mg chlorphenamine maleate. Komponen tambahan: magnesium stearate, kanji, selulosa microcrystalline, gelatin, natrium glikolat, methyl paraben, propyl paraben, talc, polyvinylpyrrolidone.

Rinikold HotMix boleh didapati dalam 5 g paket. Dalam pakej - 5 atau 10 sachets. Satu beg mengandungi: 750 mg parasetamol, 20 mg pheniramine maleate, 10 mg phenylephrine hydrochloride dan 30 mg kafein. Pengecualian: asid sitrik anhydrous, natrium klorida, disodium edetate, aspartam, natrium anhidrat sitrat, mannitol, laktosa anhydrous, pewarna, rasa nanas, lemon atau oren.

Siram Rinicold Broncho dijual dalam botol kaca gelap 100 ml. 10 ml sirap mengandungi: 100 mg guaifenesin, 15 mg ambroxol hydrochloride, 2 mg chlorphenamine maleate dan 5 mg phenylephrine hydrochloride. Komponen tambahan: disodium edetate, metil parahydroxybenzoate, sukrosa, sodium sitrat, propyl parahydroxybenzoate, gliserin, sorbitol, asid sitrik, mentol, pewarna kuning matahari, perisa melon, air yang telah dimurnikan.

Tindakan farmakologi

Aktiviti farmakologi dadah yang disebabkan oleh sifat bahan aktifnya. Paracetamol, yang mempunyai kesan analgesik dan antipiretik pada badan, adalah sebahagian daripada Rinicold. Phenylephrine dikenali kerana kesan vasoconstrictornya, kerana ia mengurangkan pelepasan hidung dan menghilangkan kesesakan. Chlorphenamine mengurangkan pembengkakan dan hiperemia mukosa hidung, mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghapuskan gejala rhinitis alergi. Kafein merangsang sistem saraf pusat, melawan rasa mengantuk dan kelesuan, meningkatkan prestasi mental dan fizikal pesakit.

Komposisi Rinicold Broncho dan juga termasuk guaifenesin dan ambroxol, yang menurunkan kelikatan rembesan bronkial dan memudahkan eksploitasi.

Petunjuk

Menurut arahan Rinicold, ubat ini bertujuan untuk merawat penyakit pernafasan akut. Ubat ini membantu mengatasi gejala seperti demam, kesesakan hidung, menggigil, rhinitis, sakit kepala, ketidakselesaan di sendi dan otot.

Contraindications

Menurut arahan, tablet Rinikold dan sirap tidak boleh diresepkan kepada kanak-kanak di bawah 6 tahun, dan serbuk HotMix - kanak-kanak di bawah 15 tahun. Di samping itu, ubat ini dilarang mengambil wanita hamil dan menyusu, serta pesakit dengan hipersensitiviti terhadap komponennya.

Dengan berhati-hati Rinikold ditetapkan dengan kehadiran penyakit berikut:

  • prostat adenoma;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • penyakit tiroid;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • kegagalan hati atau buah pinggang;
  • tekanan darah tinggi;
  • Sindrom Gilbert;
  • asma bronkial;
  • diabetes;
  • penyakit darah.

Rinicold mempunyai kesan negatif terhadap keupayaan untuk menguruskan pengangkutan dan mekanisme kompleks lain. Semasa penggunaannya harus meninggalkan penggunaan alkohol.

Arahan untuk kegunaan Rinicold (kaedah dan dos)

Pesakit dewasa mengambil 1-2 tablet Rinicold setiap 6 jam. Dos harian maksimum adalah 8 tablet. Kanak-kanak berumur 6 tahun diberi 1 tablet Rinicold setiap 4-6 jam pada dos maksimum ubat - 4 tablet sehari dan tempoh rawatan tidak melebihi 5 hari.

Serbuk Rinicold HotMix ditetapkan kepada pesakit lebih dari 15 tahun mengikut skim berikut: satu sachet 3-4 kali sehari (selang antara dos - 4-6 jam). Kandungan alkohol dibuang ke dalam gelas, dipenuhi dengan air panas, bercampur-campur dan mabuk. Doktor tidak mengesyorkan penggunaan ubat selama lebih daripada 5 hari sebagai anestetik dan lebih daripada 3 hari sebagai antipiretik.

Pesakit sirap Rinikold Broncho lebih 12 tahun mengambil 4 sudu teh. tiga kali sehari, dan kanak-kanak berumur 6-12 tahun - 2 sudu teh. dua kali atau tiga kali sehari.

Kesan sampingan

Ubat ini biasanya diterima dengan baik oleh pesakit. Dalam kes-kes yang jarang berlaku, kesan sampingan berikut terbentuk:

  • Dari sisi sistem saraf pusat: mengantuk, sakit kepala dan pening, gangguan tidur, kerengsaan, kerengsaan, kekeliruan.
  • Dari sisi sistem kardiovaskular: kenaikan mendadak dalam tekanan darah atau takikardia.
  • Di bahagian organ penglihatan: peningkatan tekanan intraokular, lumpuh tempat tinggal, mydriasis.
  • Di bahagian sistem pencernaan: rasa sakit di rantau epigastrik, loya, sembelit, muntah, cirit-birit.
  • Reaksi alergi: angioedema, gatal-gatal, ruam kulit.
  • Lain-lain: kesukaran kencing, membran mukus kering.

Berlebihan

Satu dos yang berlebihan Rinicold disertai oleh gejala berikut: pucat kulit, mual, muntah, hepatonecrosis, anoreksia. Dalam kes ini, perlu melakukan lavage gastrik, memberikan arang aktif kepada pesakit dan melakukan terapi gejala.

Interaksi dengan ubat lain

Rinicold dikontraindikasikan untuk digunakan serentak dengan ubat-ubatan, yang termasuk bahan-bahan aktif yang serupa.

Penggunaan gabungan Rinicold dengan antidepresan, derivatif phenothiazine, antipsikotik dan ubat antiparkinone meningkatkan risiko mengembangkan retensi kencing, sembelit dan mulut kering.

Antidepresan trisiklik meningkatkan keberkesanan Rinicold. Menggabungkan dadah dengan SCS boleh mencetuskan perkembangan glaukoma.

Chlorphenamine apabila digabungkan dengan perencat furazolidone atau MAO boleh menyebabkan krisis hipertensi.

Rinicold meningkatkan tindakan etanol dan sedatif, serta mengurangkan aktiviti hipotensi guanethidine, yang seterusnya meningkatkan kesan alpha-adrenostimuliruyuschee phenylephrine.

Penerangan yang disiarkan di halaman ini adalah versi ringkas ringkasan dari ubat versi rasmi. Maklumat disediakan untuk tujuan maklumat sahaja dan bukan panduan untuk ubat-ubatan sendiri. Sebelum menggunakan ubat ini, anda perlu berunding dengan pakar dan membaca arahan yang diluluskan oleh pengilang.

Rinicold - arahan penggunaan, komposisi, petunjuk, kesan sampingan, analog dan harga

Ini adalah ubat gabungan untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut. Rinicold menyediakan vasoconstrictor, analgesik, kesan antipiretik, mengurangkan lendir dan melegakan kesesakan hidung. Penyembuhan untuk influenza dan jangkitan virus pernafasan akut yang lain merangsang pengaktifan sistem saraf pusat, mempunyai kesan anti-alahan dan anti-edema.

Arahan untuk kegunaan Rinikolda

Ubat itu adalah sejenis ubat-ubatan dan farmakologi jenis ubat yang menghilangkan gejala-gejala pilek. Rinicold mengurangkan keparahan sejuk, melegakan kerengsaan dan sakit kepala ciri-ciri patologi pernafasan. Untuk mengelakkan perkembangan reaksi buruk di bahagian badan, adalah penting untuk mematuhi rejimen pil yang disyorkan. Memandangkan komponen peringkat tinggi adalah sebahagian daripada Rinicold, rawatan harus mengikuti peraturan ini:

  • pil tidak boleh diambil dengan minuman beralkohol atau dengan etanol yang mengandungi ubat, kerana risiko kerosakan hati toksik adalah tinggi;
  • Rinicold boleh menyebabkan penghambatan tindak balas, yang penting untuk dipertimbangkan untuk orang yang memandu kenderaan atau berinteraksi dengan mekanisme yang kompleks.

Komposisi Rynicold

Narkoba terhadap influenza dan ARVI boleh didapati dalam bentuk tablet untuk pentadbiran lisan, dibungkus dalam 10 keping dalam lepuh. Pek kadbod mengandungi 1 hingga 4 plat. Komposisi Rinicold termasuk bahan aktif berikut:

Dos dalam 1 tablet

Selain bahan aktif, tablet untuk memerangi manifestasi gejala Rinicold sejuk biasa mengandungi komponen tambahan. Ini termasuk:

  • natrium kanji glycolate;
  • magnesium stearate;
  • kanji kentang;
  • selulosa microcrystalline;
  • methyl paraben;
  • talc;
  • polyvinylpyrrolidone;
  • propyl paraben;
  • gelatin.

Farmakodinamik dan farmakokinetik

Oleh kerana gabungan bahan-bahan dalam komposisi dadah dan dos yang betul, Rinicold berkesan melawan patogen keadaan penyakit, memastikan percepatan pemulihan. Kesan dadah adalah disebabkan oleh faktor-faktor berikut:

  1. Paracetamol dengan cepat memasuki peredaran sistemik, hampir tidak bersentuhan dengan sebatian protein darah. Bahan ini menghalang pembentukan cyclooxygenase, menghalang pertumbuhan prostaglandin, sehingga paracetamol mengurangkan keradangan, mengurangkan demam dan memberikan kesan analgesik.
  2. Phenylephrine. Komponen yang bertanggungjawab untuk penyempitan saluran darah dan penghapusan bengkak, normalisasi proses pernafasan, pengurangan pembentukan rembesan mukus dalam nasofaring.
  3. Kafein. Bahan ini merangsang sistem saraf pusat, menghilangkan kelemahan otot, pening, kelemahan, kelesuan. Kafein membantu memulihkan aktiviti fizikal dan mental.
  4. Chlorphenamine. Ia mempunyai kesan ke atas reseptor, membuang proses keradangan, gejala alergi. Akibatnya, pembengkakan membran mukus sistem pernafasan.

Walaupun Rinicold tidak memberikan kesan terapeutik yang setanding dengan tindakan antibiotik atau ubat antivirus, terima kasih kepada bahan-bahan dalam penyediaan, ia dengan cepat menghapuskan gejala-gejala indisposition, sangat memudahkan perjalanan penyakit. Semua bahan dalam komposisi dadah diserap dengan sempurna melalui dinding usus ke dalam darah, selepas itu ia diedarkan secara merata di dalam tisu. Bahan-bahan aktif yang dimetabolit terutamanya di hati dengan pembentukan produk tidak aktif yang dikeluarkan dari badan dengan air kencing.

Daripada apa tablet Rinikold

Mengambil pil ditunjukkan untuk mengurangkan keterukan simptom-simptom yang sejuk, rhinitis, selesema dan jangkitan virus pernafasan akut yang lain. Dengan bantuan Rinicold, anda boleh menghapuskan:

  • sakit kepala;
  • menggigil;
  • kesesakan hidung;
  • sakit badan;
  • kelemahan umum, kulit pucat, mengantuk;
  • bengkak saluran udara;
  • hidung berair

Dosis dan Pentadbiran

Tablet, mengikut arahan, tidak digalakkan mengambil perut tanpa lemak. Lebih baik mengambil ubat selepas makan, minum dengan banyak cecair. Pada masa yang sama, rehat harus sekurang-kurangnya 4-6 jam. Dos yang disyorkan:

  • untuk kanak-kanak berumur 6 tahun - 1 tablet tiga kali sehari;
  • orang dewasa - 1-2 tablet 3-4 kali sehari.

Kursus rawatan Rinikold berlangsung selama 5-7 hari. Jika keadaan pesakit tidak bertambah baik selepas itu, tidak perlu terus minum pil tersebut, dan anda perlu sekali lagi berjumpa doktor yang akan memilih ubat yang berbeza. Ambil teh Rinikold Hotmix lebih panas. Menyediakan penyelesaian adalah mudah: serbuk dari 1 beg larut dalam segelas air dan mabuk dalam satu tangkapan 1-2 jam selepas makan.

Dos yang dianjurkan teh: remaja dari umur 15 tahun dan dewasa - 1 sachet setiap 4-6 jam (maksimum 4 sachets sehari). Untuk mengelakkan berlakunya tindak balas sampingan yang tidak diingini, Hotmix sebagai analgesik boleh diambil tidak lebih daripada 5 hari, dan sebagai febrifuge - maksimum 3 hari. Dengan terapi tidak berkesan, rawatan lanjut dibincangkan dengan doktor.

Interaksi dadah

Ia dilarang untuk menggabungkan Rinicold dengan ubat-ubatan yang mengandungi bahan-bahan aktif yang sama agar tidak mencetuskan overdosis. Ia amat penting untuk memeriksa komposisi ubat untuk kehadiran paracetamol. Interaksi ubat Rinicold dengan ubat lain:

  • dengan ubat-ubatan psycholeptic - peningkatan sedatif;
  • dengan ubat yang mengandungi etanol - meningkatkan kesan toksik pada hati;
  • dengan antidepresan, anti-parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine - mulut kering berlaku, pengeluaran air kencing terganggu (diuresis), sembelit berkembang;
  • dengan Furasolidone, MAO inhibitors - CNS teruja, krisis hipertensi;
  • dengan glucocorticosteroids - terdapat risiko mengembangkan glaukoma;
  • dengan antidepresan kumpulan trisiklik - kesan sympathomimetic ubat dipertingkatkan;
  • dengan Halothane - risiko peningkatan aritmia gastrik;
  • dengan Guanethidine - kesan merangsang alpha-adrenoreceptors dipertingkatkan, sementara kesan hipotensi dikurangkan.

Kesan sampingan

Sebagai peraturan, tablet Rinicold disahkan dengan baik oleh pesakit, tanpa menyebabkan tindak balas negatif dari badan. Walau bagaimanapun, kesan yang tidak diingini adalah mungkin. Ini termasuk:

  • ruam kulit, gatal-gatal, manifestasi alahan lain;
  • muntah, mual;
  • pelanggaran pembentukan darah;
  • tekanan darah tinggi;
  • cirit-birit;
  • kolik buah pinggang;
  • gangguan tidur;
  • pening kepala, sakit kepala;
  • pelanggaran saluran pencernaan, kesakitan di lokasi ini;
  • masalah kencing;
  • keletihan, kelesuan;
  • batuk, gangguan fungsi pernafasan, dsb.

Berlebihan

Semasa rawatan dengan Rinicold, perlu mengambil kira bahawa ubat itu mengandungi paracetamol, pada dos yang tinggi di mana kerosakan hati mungkin berlaku, dan dalam kes yang teruk - nekrosis. Bahaya berlebihan adalah bahawa keracunan sering berkembang secara terang-terangan, mendedahkan dirinya hanya selepas 1-2 hari. Gejala ciri-ciri keadaan ini ialah:

  • muntah muntah;
  • pucat, kulit biru;
  • sakit perut;
  • mual

Keracunan phenylephrine kurang berbahaya daripada keracunan paracetamol, tetapi juga menyebabkan akibat yang tidak menyenangkan. Adalah mungkin untuk menghapuskan yang terakhir dengan mengambil enterosorben dan minum sejumlah besar air. Keracunan phenylephrine memperlihatkan dirinya sebagai:

  • peningkatan tekanan;
  • penglihatan kabur;
  • sakit kepala, pening kepala;
  • sawan;
  • muntah;
  • mengantuk, bergantian dengan keghairahan saraf.

Contraindications

Tablet Rinicold diambil dengan berhati-hati dalam kes kehamilan, kehadiran patologi bersamaan seperti hipertensi, lesi aterosklerotik jantung, glaucoma penutupan sudut, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, adenoma prostat, kegagalan hati atau buah pinggang, dan lain-lain, sebelum memulakan rawatan adalah penting untuk memastikan tiada kontraindikasi. Ia dilarang untuk mengambil dadah kepada orang yang mempunyai:

  • tidur terganggu;
  • hepatitis;
  • penyakit jantung iskemia;
  • penyakit darah dan sistem kardiovaskular;
  • patologi buah pinggang, hati;
  • kepekaan individu terhadap bahan dalam komposisi tablet;
  • tekanan darah tinggi;
  • ketagihan alkohol.

Syarat jualan dan simpanan

Tablet Rinicold tetap sesuai untuk penerimaan selama 3 tahun, jika anda menyimpannya di tempat kering yang dilindungi dari cahaya matahari langsung. Dalam kes ini, suhu udara harus berada di bawah 25 darjah.

Analog

Untuk menggantikan Rinicold dengan ubat yang mempunyai kesan terapeutik yang sama, anda harus berjumpa doktor. Persiapan komposisi yang sama adalah:

  1. Flustop. Ubat ini digunakan untuk pencegahan dan rawatan influenza pada orang dewasa dan kanak-kanak dari 12 tahun. Ubat ini mempunyai kesan maksimum dalam rawatan virus jenis A dan B.
  2. Rinzasin. Komposisi maksimum yang sama dengan ubat Rinocold. Ia digunakan untuk rawatan simptomatik selsema, sesuai untuk pencegahan SARS.
  3. Angrimaks. Narkoba berdasarkan paracetamol digunakan untuk merawat gejala jangkitan virus pernafasan akut, keadaan demam pada latar belakang luka viral saluran pernafasan.
  4. Rinicold Broncho. Ia dihasilkan di India dalam bentuk sirap dan mempunyai komposisi yang sedikit berbeza (bukan kafein dengan paracetamol ia mengandungi ambroxol dan guaifenesin). Menggalakkan pembuangan cepat dari dahak dari saluran pernafasan.

Harga Rinicold

Ubat untuk selesema dan selesema dikeluarkan di farmasi tanpa preskripsi. Kos anggaran untuk pelbagai bentuk Rinicold di Moscow:

Rinicold

Arahan untuk digunakan:

Harga dalam farmasi dalam talian:

Rinikold - digabungkan cara untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut mempunyai analgesik, antipiretik, tindakan vasoconstrictive, menggalakkan penghapusan kesesakan hidung dan mengurangkan rembesan daripadanya, mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf, kesan anti-radang dan antiallergic.

Borang dan komposisi pelepasan

bentuk dos - tablet: bujur bentuk cembung, warna putih, dengan garis rehat pada salah satu pihak (10 keping dalam pek telah atau jalur dalam ikatan kadbod 1, 2, 3 atau 4 lepuh atau jalur.).

Kandungan bahan aktif Rinicold dalam 1 tablet:

  • Paracetamol: 0.5 g;
  • Phenylephrine hydrochloride: 0.01 g;
  • Kafein: 0.03 g;
  • Chlorphenamine maleate: 0.002 g

komponen tambahan: natrium kanji glycollate, Polyvinylpyrrolidone, microcrystalline selulosa, methyl paraben, gelatin, kanji, talkum, magnesium stearat, propylparaben.

Petunjuk untuk digunakan

Permohonan Rinikolda ditunjukkan untuk rawatan daripada penyakit catarrhal berlaku dengan demam, menggigil, sakit kepala, hidung tersumbat, rinitis, sakit pada sendi dan otot.

Contraindications

  • Penggunaan serentak ubat-ubatan yang bahan aktifnya menduplikasi komposisi ubat;
  • Umur sehingga 6 tahun;
  • Tempoh kehamilan dan penyusuan susu ibu;
  • Terapi bersama dengan antidepresan tricyclic, beta-blocker, inhibitor monoamine oxidase (MAO);
  • Intoleransi individu terhadap komponen dadah.

berhati-hati adalah disyorkan untuk memberikan pesakit Rinikold dengan kekurangan gangguan keturunan dehidrogenase glukosa-6-fosfat, hati dan / atau penyakit buah pinggang, sindrom Gilbert, tekanan darah tinggi, penyakit darah, sudut penutupan glaukoma, asma bronkial, BPH, kencing manis, gangguan fungsi tiroid.

Dosis dan Pentadbiran

Tablet diambil secara lisan.

Dos dan tempoh permohonan yang ditetapkan oleh doktor, diberi umur pesakit.

  • Dewasa: 1-2 pcs. dengan selang antara dos 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 8 pcs. setiap hari;
  • Kanak-kanak dari 6 tahun: 1 pc. setiap 4-6 jam, tempoh rawatan - sehingga 5 hari. Maksimum harian dos - 4 pcs.

Kesan sampingan

  • Sistem pencernaan: kekeringan mukosa mulut, mual;
  • Sistem saraf: sakit kepala, pening, kerengsaan, gangguan tidur;
  • Lain: perkembangan reaksi alahan.

Arahan khas

Jangan melanggar rejimen dos yang disyorkan, ia akan mengelakkan perkembangan kesan ubat yang tidak diingini.

Semasa tempoh penggunaan alkohol Rinikold dikontraindikasikan.

Tablet boleh mengurangkan kelajuan tindak balas psikomotor dan menjejaskan keupayaan untuk menumpukan perhatian, jadi semasa tempoh rawatan, penjagaan mesti diambil ketika memandu kenderaan dan mekanisme.

Interaksi dadah

Dengan penggunaan serentak Rinicold:

  • Ethanol - meningkatkan tindakannya;
  • Psycholeptics - meningkatkan kesan sedatif;
  • Antidepresan, antipsikotik dan ejen antiparkinsonian, derivatif phenothiazine (trifluoperazine, chlorpromazine, levomepromazine) - menyumbang kepada kekeringan mulut, risiko pengekalan kencing, pembangunan sembelit;
  • Glucocorticosteroids - meningkatkan kemungkinan untuk mengembangkan glaukoma;
  • Furazolidone, perencat MAO - boleh mengakibatkan gangguan, tekanan hipertensi;
  • Antidepresan trisiklik - menyumbang kepada peningkatan kesan sympathomimetic daripada ubat;
  • Guanethidine - meningkatkan kesan alpha-adrenostimuliruyuschee phenylephrine, tetapi mengurangkan kesan hipotensi;
  • Halothane - meningkatkan risiko aritmia ventrikel.

Analog

Rinikolda analog adalah Rinikold bronkitis, Rankof, Grippotsitron, AdzhiKOLD, Koldflyu, Angrimaks, Pentaflutsin, Antigrippin, Rinzai, Ibuklin, Paracetamol, Coldrex, Panadol.

Terma dan syarat penyimpanan

Jauhkan daripada kanak-kanak.

Simpan di tempat yang kering pada suhu sehingga 25 ° C.

Hayat rak - 3 tahun.

Terma jualan farmasi

Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.

Rinikold: harga dalam farmasi dalam talian

RINICOLD BRONCHO 100ml sirap

Tab RINIKOLD N10.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 Lemon serbuk

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 serbuk nanas

RiniKold Hotmiks serbuk 5 g nanas 5 pcs.

RiniKold Hotmix serbuk 5 g oren 5 pcs.

Tablet Rinicold 10 pcs.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N5 serbuk Orange

RiniKold Serbuk Hotmix 5 g lemon 5 pcs.

Rinicold Broncho syrup 100 ml

Rinicold broncho syrup 100 ml

Rinicold tablet n10

Rinicold hotmix powder n5 n5

Rinikold hotmix serbuk nanas n5

Rinicold hotmix lemon n5 powder

Rinikold HotMix liang 5g. №5 lemon

Rinikold liang panas. lemon 5g n5

Tab Rynikold. n10

Rinikold nombor 10

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 Lemon serbuk

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 serbuk Nanas

RiniKold Hotmiks serbuk 5 g nanas 10 pcs.

RINIKOLD HOTMIKS 5g N10 serbuk oren

RiniKold Hotmiks serbuk 5 g oren 10 pcs.

RiniKold serbuk Hotmix 5 g lemon 10 pcs.

Rinicold hotmix lemon powder 10 pcs

Rinikold liang panas. oren 5g n10

Rinikold liang panas. lemon 5g n10

Rinikold HotMix liang 5g. №10 lemon

Maklumat mengenai ubat ini adalah umum, disediakan untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan arahan rasmi. Rawatan sendiri berbahaya untuk kesihatan!

Jika anda tersenyum hanya dua kali sehari, anda boleh menurunkan tekanan darah dan mengurangkan risiko serangan jantung dan strok.

Doktor gigi muncul agak baru-baru ini. Seawal abad ke-19, adalah tanggungjawab tukang cukur biasa untuk mengeluarkan gigi yang sakit.

Sebagai tambahan kepada manusia, hanya satu makhluk hidup di planet Bumi - anjing - menderita dari prostatitis. Inilah sahabat kita yang paling setia.

Kerja yang bukan untuk orang yang dikehendaki adalah lebih berbahaya untuk jiwa beliau daripada kekurangan kerja sama sekali.

Di UK, terdapat undang-undang yang menurutnya seorang pakar bedah boleh enggan melakukan operasi pada pesakit jika dia merokok atau berat badan berlebihan. Seseorang patut menyerah tabiat buruk, dan kemudian, mungkin, dia tidak akan memerlukan pembedahan.

Ia biasa menguap badan dengan oksigen. Walau bagaimanapun, pendapat ini telah disangkal. Para saintis membuktikan bahawa dengan menguap, seseorang menyejukkan otak dan meningkatkan prestasinya.

Seseorang yang mengambil antidepresan dalam kebanyakan kes akan mengalami kemurungan sekali lagi. Jika seseorang mengatasi kemurungan dengan kekuatannya sendiri, dia mempunyai peluang untuk melupakan keadaan ini selama-lamanya.

Dengan lawatan biasa ke tempat penyamakan, peluang untuk mendapatkan kanser kulit meningkat sebanyak 60%.

Darah manusia "berjalan" melalui kapal-kapal di bawah tekanan yang besar dan, yang melanggar integriti mereka, mampu menembak pada jarak hingga 10 meter.

Hati adalah organ paling berat di dalam badan kita. Purata beratnya ialah 1.5 kg.

Menurut kajian WHO, perbualan harian selama setengah jam di telefon bimbit meningkatkan kemungkinan tumor otak sebanyak 40%.

Ubat yang terkenal "Viagra" pada asalnya dibangunkan untuk rawatan hipertensi arteri.

Apabila pencinta mencium, masing-masing kehilangan 6.4 kalori setiap minit, tetapi pada masa yang sama mereka menukar hampir 300 jenis bakteria yang berbeza.

Semasa operasi, otak kita membelanjakan sejumlah tenaga yang sama dengan bola lampu 10 watt. Oleh itu, imej mentol di atas kepala pada saat munculnya pemikiran yang menarik tidak begitu jauh dari kebenaran.

Terdapat sindrom perubatan yang sangat ingin tahu, sebagai contoh, obsesif obsesif objek. Dalam perut seorang pesakit yang mengidap mania ini, 2500 objek asing ditemui.

Dalam usaha untuk cepat menyembuhkan bayi dan mengurangkan keadaannya, ramai ibu bapa lupa tentang akal sehat dan tergoda untuk mencuba kaedah-kaedah rakyat.

Rinicold

Bahan aktif:

Kandungannya

Kumpulan farmakologi

Klasifikasi nosologi (ICD-10)

Imej 3D

Komposisi

Tindakan farmakologi

Ia mempunyai kesan antipiretik dan analgesik (paracetamol); menyempitkan saluran darah, menghilangkan kesesakan hidung dan mengurangkan pelepasan hidung (phenylephrine); mempunyai kesan anti-alergi dan anti-edematous, mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghilangkan pembengkakan dan kemerahan mukosa hidung, menindas gejala rhinitis alahan, memudahkan pernafasan (chlorpheniramine); merangsang sistem saraf pusat, mengurangkan keletihan dan mengantuk, meningkatkan prestasi mental dan fizikal (kafein).

Farmakodinamik

Paracetamol mempunyai kesan antipiretik dan analgesik.

Phenylephrine mempamerkan tindakan vasoconstrictor, dengan itu membantu menghilangkan kesesakan hidung dan mengurangkan pelepasan hidung.

Chlorpheniramine mempunyai tindakan anti-alahan dan anti-edema. Mengurangkan kebolehtelapan vaskular, menghapus bengkak dan hiperemia mukosa hidung, menindas gejala rhinitis alahan, memudahkan pernafasan.

Kafein mempunyai kesan merangsang pada sistem saraf pusat, yang menyebabkan penurunan keletihan dan mengantuk, dan peningkatan prestasi mental dan fizikal.

Indikasi dadah Rinicold

Penyakit catarrhal dengan hidung berair, kesesakan hidung, sakit kepala, demam, menggigil, rasa sakit pada sendi dan otot.

Contraindications

hipersensitiviti kepada dadah;

pengambilan ubat lain yang serentak mengandungi bahan yang merupakan sebahagian daripada Rinikold;

pentadbiran serentak antidepresan tricyclic, inhibitor MAO, beta-blocker;

Umur kanak-kanak (sehingga 6 tahun).

Dengan penjagaan: kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase; penyakit darah, hepatik dan / atau kegagalan buah pinggang, glaucoma penutupan sudut, adenoma prostat; Sindrom Gilbert, hipertensi arteri, penyakit kelenjar tiroid, diabetes, asma bronkial.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Contraindicated. Pada masa rawatan harus berhenti menyusu.

Kesan sampingan

Apabila mengambil ubat dalam dos yang disyorkan, kesan sampingan jarang terjadi.

Sekiranya kesan sampingan berlaku, mereka dapat menunjukkan diri mereka dalam bentuk reaksi alergi, pening, gangguan tidur, peningkatan kecemasan, loya, sakit kepala, mulut kering.

Interaksi

Meningkatkan kesan perencat MAO, sedatif, etanol.

Mengurangkan kesan hipotensi guanethidine, yang seterusnya meningkatkan aktiviti alfa-adrenostimulator phenylephrine.

Antidepresan, ubat anti-parkinsonian, antipsikotik, derivatif phenothiazine meningkatkan risiko pengekalan kencing, mulut kering, dan sembelit.

GCS meningkatkan risiko membina glaukoma.

Paracetamol mengurangkan keberkesanan ubat diuretik.

Chlorpheniramine serentak dengan perencat MAO, furazolidone boleh menyebabkan krisis hipertensi, keresahan, hyperpyrexia.

Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan sympathomimetic, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.

Dos dan pentadbiran

Dalaman Dewasa - 1-2 tablet. setiap 4-6 jam. Maksimum harian dos - 8 tab. Kanak-kanak berumur 6 tahun ke atas - 1 tab. setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 kali sehari selama tidak melebihi 5 hari.

Berlebihan

Ubat harus diambil hanya dalam dos yang disyorkan. Berlebihan biasanya disebabkan oleh paracetamol.

Gejala: pucat kulit, anoreksia, mual, muntah; hepatonecrosis; peningkatan aktiviti transaminase hepatik, peningkatan PV. Jika berlaku overdosis, keperluan mendesak untuk mendapatkan nasihat doktor.

Rawatan: lavage gastrik diikuti dengan pelantikan karbon aktif; terapi gejala.

Arahan khas

Semasa tempoh rawatan, jangan menahan alkohol. Rinicold tidak digalakkan untuk kanak-kanak di bawah umur 6 tahun, ibu mengandung dan ibu yang menyusu. Jangan mengambil Rinicold bersama-sama dengan ubat lain yang mengandungi paracetamol.

Kesan keupayaan memandu kenderaan dan melakukan kerja yang memerlukan kepekatan tinggi. Penjagaan harus diambil ketika melakukan kerja yang memerlukan konsentrasi, kecepatan pergerakan dan reaksi mental.

Borang pelepasan

Pil Dalam lepuh 10 keping.

Pengeluar

Shreya Life Saensiz Pvt. Ltd., India.

Shrey House, 301 / A, Jalan Pereira Hill, Anderi (Timur), Mumbai - 400 099, India.

Tuntutan pelanggan untuk dihantar ke alamat pejabat perwakilan

111033, Moscow, st. Zolotorozhsky aci, 11, ms 21.

Tel: (495) 796-96-36.

Terma jualan farmasi

Keadaan penyimpanan ubat Rinicold

Jauhkan daripada kanak-kanak.

Tarikh tamat tempoh ubat Rinikold

Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh dicetak pada pakej.

Sinonim kumpulan nosologi

Harga di apotik Moscow

Ulasan

Tinggalkan komen anda

Indeks permintaan maklumat semasa, ‰

Sijil Pendaftaran Rinikold

  • Kit pertolongan cemas
  • Kedai dalam talian
  • Mengenai syarikat
  • Hubungi Kami
  • Kenalan penerbit:
  • +7 (495) 258-97-03
  • +7 (495) 258-97-06
  • E-mel: [email protected]
  • Alamat: Russia, 123007, Moscow, st. Mainline ke-5, 12.

Laman rasmi syarikat radar ®. Ensiklopedia utama ubat-ubatan dan barang-barang farmasi dari Internet Rusia. Rujukan buku ubat Rlsnet.ru menyediakan pengguna dengan akses kepada arahan, harga dan perihalan ubat-ubatan, makanan tambahan, peralatan perubatan, peralatan perubatan dan barangan lain. Buku rujukan farmakologi merangkumi maklumat mengenai komposisi dan bentuk pelepasan, tindakan farmakologi, petunjuk penggunaan, kontraindikasi, kesan sampingan, interaksi ubat, kaedah penggunaan dadah, syarikat farmaseutikal. Buku rujukan perubatan mengandungi harga untuk ubat-ubatan dan barang-barang pasar farmaseutikal di Moscow dan bandar-bandar lain di Rusia.

Pemindahan, penyalinan, pengedaran maklumat dilarang tanpa kebenaran LLC RLS-Paten.
Apabila memetik bahan maklumat yang diterbitkan di laman www.rlsnet.ru, rujukan kepada sumber maklumat diperlukan.

Ramai yang lebih menarik

© PENDAFTARAN PERUBATAN RUSSIA ® Radar ®, 2000-2019.

Semua hak terpelihara.

Penggunaan bahan komersil tidak dibenarkan.

Maklumat ini bertujuan untuk profesional perubatan.