Vicks Active SimptoMax
Vicks Active SimptoMax: arahan untuk kegunaan dan ulasan
Nama Latin: Vicks Active SymptoMax
ATX Kod: N02BE51
Bahan aktif: paracetamol + phenylephrine (Paracetamolum + Phenylephrinum)
Pengilang: WRAFTON Laboratories (UK)
Pengoperasian keterangan dan foto: 07/11/2018
Harga di farmasi: dari 116 rubel.
Vicks Active SymptoMax adalah ubat gabungan dengan tindakan anti-radang, antipiretik dan anti-sarang, digunakan untuk rawatan gejala influenza dan selsema.
Borang dan komposisi pelepasan
Borang larutan dos Viks Active SymptoMax - serbuk untuk penyelesaian untuk pentadbiran oral: halus-kristal; lemon - kuning muda, dengan bau ciri lemon, penyelesaian yang disediakan - kuning, dengan opalescence, dengan ciri bau lemon; Blackcurrant - ungu muda, dengan bau ciri currant hitam, penyelesaian yang disediakan adalah ungu merah, dengan bau ciri currant hitam (5 g setiap dalam bungkus berlamina, dalam pek kadbod 5 atau 10 bungkus).
Bahan aktif dalam komposisi serbuk 1 sachet (5 g):
- phenylephrine hydrochloride - 12.2 mg;
- paracetamol - 1000 mg.
Komponen tambahan (serbuk lemon / blackcurrant): asid askorbik - 100/100 mg; sukrosa - 1936/2351 mg; asid sitrik - 812/812 mg; sodium sitrat - 501/501 mg; aspartam - 25/53 mg; acesulfame kalium - 65/51 mg; quinoline pewarna kuning - 1/0 mg; rasa lemon F / 501.476 / ARR0504 - 40/0 mg; rasa lemon F / 29088 - 30/0 mg; rasa lemon F / 28151 - 240/0 mg; rasa lemon F / 29089 - 240/0 mg; pewarna blackcurrant - 0/6 mg; perisa blackcurrant 1007348 - 0/60 mg; perisa blackcurrant S-133747 - 0/56 mg.
Sifat farmakologi
Farmakodinamik
Minggu SimptoMax aktif adalah ubat gabungan; tindakannya adalah disebabkan sifat-sifat komponen konstituennya:
- paracetamol: mempunyai kesan antipiretik dan analgesik. Kesan ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin dalam sistem saraf pusat;
- Phenylephrine: adalah agonis postsynaptik reseptor alpha-adrenergik dengan pertalian kardioselektif yang rendah untuk reseptor beta-adrenergik; merujuk kepada bilangan dekongestan; menghilangkan hiperemia dan bengkak membran mukosa rongga hidung, menyempitkan kapal.
Farmakokinetik
Sepenuhnya dan cepat diserap dari usus kecil. Cmaks (kepekatan maksimum bahan) dalam darah dicapai 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemiknya ditentukan oleh metabolisme presistik dan boleh berbeza-beza dalam lingkungan 70-90% (dependen dos). Ia menyebar dengan cepat di semua tisu badan.
Separuh hayat adalah kira-kira 2 jam. Bertetrolkan di hati, lebih daripada 80% bahan diekskresikan dalam bentuk sebatian sulfat dan glucuronides dalam air kencing.
Cepat diserap dari saluran pencernaan. Masa untuk mencapai Cmaks - 1-2 jam
Dengan "lulus pertama" melalui hati, tahap metabolisme phenylephrine agak tinggi (kira-kira 60%), dan oleh itu, apabila diberikan secara lisan, bioavailabilitinya berkurangan (kira-kira 40%).
Separuh hayat berada dalam lingkungan 2-3 jam. Ia dikeluarkan dalam bentuk sebatian sulfat dengan air kencing.
Petunjuk untuk digunakan
Minggu Semulajadi SymptoMax serbuk ditetapkan untuk rawatan gejala influenza dan selesema, termasuk:
- kesesakan hidung;
- sakit tekak;
- kesakitan pelbagai penyetempatan, termasuk sakit kepala;
- suhu badan meningkat.
Contraindications
- tekanan darah tinggi;
- penyakit jantung iskemia;
- fungsi buah pinggang terjejas teruk;
- fungsi hepatik terjejas;
- glaukoma;
- hiperplasia prostat;
- diabetes;
- hipertiroidisme;
- kekurangan sucrase / isomaltase, malabsorpsi glukosa-galaktosa;
- intoleransi fruktosa;
- phenylketonuria (dikaitkan dengan ubat aspartam);
- penggunaan gabungan dengan antidepresan trisiklik, inhibitor monoamine oxidase, beta-blocker atau penggunaannya selama 14 hari sebelumnya;
- kehamilan dan penyusuan susu ibu;
- berumur sehingga 18 tahun;
- intoleransi individu terhadap komponen dadah.
Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Penggunaan serentak dengan ubat anti-batuk / paracetamol yang lain tidak disyorkan. Jangan ambil ubat pada masa yang sama dengan alkohol.
Relatif (penyakit / keadaan di mana pelantikan Wicks Active SymptoMax memerlukan kehati-hatian):
- penyakit pulmonari obstruktif kronik;
- asma bronkial;
- kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
- hyperoxaluria;
- gangguan darah;
- hiperbilirubinemia kongenital (Dubin-Johnson, Gilbert, Sindrom Rotor).
Arahan untuk kegunaan Viks Active SymptoMax: kaedah dan dos
Serbuk Vicks Aktif SymptoMax diambil di dalam.
Dos tunggal - 1 beg. Pertama anda perlu membubarkan kandungannya dengan panas, tetapi tidak mendidih air dengan jumlah 250 ml. Penyelesaian itu diambil setelah ia disejukkan ke suhu yang boleh diterima.
Sekiranya perlu, Vicks Active SimptoMax boleh diambil setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 kali sehari.
Tempoh pengambilan yang disyorkan (tanpa perundingan perubatan):
- sebagai anestetik - 5 hari;
- sebagai febrifuge - 3 hari.
Sekiranya gejala berterusan, rujuk doktor untuk mendapatkan nasihat.
Kesan sampingan
Phenylephrine
- sistem kardiovaskular: jarang - takikardia, peningkatan tekanan darah;
- sistem saraf: jarang - kegelisahan, kebimbangan, gegaran, kekeliruan, insomnia, kerengsaan, sakit kepala, kerengsaan;
- sistem pencernaan: selalunya - muntah, anoreksia, mual;
- Reaksi alergi: jarang - reaksi alahan, termasuk ruam kulit, bronkospasme, anafilaksis, urtikaria.
Paracetamol
- sistem kencing: jarang - nefrotoxicity, retensi kencing;
- sistem saraf pusat: jarang - pening;
- sistem pencernaan: jarang - tindakan hepatotoxic, muntah, loya, kekeringan mukosa lisan;
- sistem hematopoietik: jarang - methemoglobinemia, anemia aplastik, peningkatan tekanan darah; sangat jarang - perubahan patologi dalam darah, termasuk thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia;
- reaksi alahan: jarang - urtikaria, ruam kulit, anafilaksis, angioedema, bronkospasme;
- yang lain: jarang, tekanan intraokular meningkat, paresis penginapan, mydriasis.
Berlebihan
Gejala utama paracetamol berlebihan:
- lebih daripada 10 g: kerosakan hati;
- lebih daripada 5 g: kerosakan hati di hadapan faktor risiko (penyalahgunaan alkohol, terapi jangka panjang dengan primidone, carbamazepine, phenytoin, phenobarbital, rifampicin atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, fibrosis cystic, cachexia, berpuasa, kekurangan glutation, jangkitan HIV).
Pelanggaran yang nyata seperti kulit pucat, muntah, rasa mual, sakit perut, anoreksia. Mereka mungkin berlaku dalam tempoh 12-48 jam selepas mengambil ubat. Hanya simptom individu yang boleh berkembang (misalnya, hanya muntah atau loya), yang mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar kerosakan organ.
Gejala-gejala overdosis yang teruk: koma, kegagalan hati dalam kombinasi dengan encephalopathy progresif, pankreatitis, arrhythmia, kegagalan buah pinggang akut dalam kombinasi dengan nekrosis tiub (termasuk dalam ketiadaan kerosakan hati yang teruk), kematian.
Gejala-gejala overfose phenylephrine: kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah tinggi.
Dalam kes overdosis Viks Active SymptoMax, tanpa menghiraukan kehadiran / ketiadaan simptom utama, adalah perlu untuk berjumpa doktor. Untuk mengelakkan akibat yang serius, langkah-langkah perlu diambil, termasuk pengenalan penderma kumpulan SH dan prekursor sintesis glutation - methionine (untuk 8-9 jam selepas dos berlebihan) dan acetylcysteine (selama 8 jam). Keperluan untuk langkah-langkah tambahan ditentukan oleh doktor secara individu berdasarkan kepekatan paracetamol dalam darah, serta masa yang berlalu setelah mengambil dosis yang lebih tinggi dari ubat.
Arahan khas
Adalah disyorkan untuk tidak mengambil ubat anxiolytic dan hypnotic, serta ubat lain yang mengandungi paracetamol semasa tempoh terapi.
Viks Active SymptoMax mengganggu keputusan ujian makmal untuk menentukan asid urik plasma dan kepekatan glukosa.
Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks
Pesakit dalam pengurusan kenderaan bermotor perlu mengambil kira kemungkinan reaksi individu, termasuk risiko membina kekeliruan dan pening.
Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan
Menurut arahan, Week Active SymptoMax tidak dilantik semasa tempoh kehamilan dan penyusuan.
Gunakan pada zaman kanak-kanak
Minggu SymptoMax Aktif dilarang untuk pesakit di bawah umur 18 tahun.
Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas
Mengendalikan terapi dengan kehadiran terjejas fungsi buah pinggang adalah kontraindikasi.
Dengan fungsi hati yang tidak normal
Mengendalikan terapi dalam kehadiran fungsi hepatik terjejas adalah dilarang.
Interaksi dadah
Phenylephrine
- antidepresan, derivatif phenothiazine, antiparkinsonian dan antipsikotik: pembangunan retensi kencing, kekeringan mukosa lisan, sembelit;
- glukokortikosteroid: peningkatan kemungkinan glaukoma;
- halothane: peningkatan risiko aritmia ventrikel;
- antidepresan trisiklik: peningkatan dalam kesan adrenomimetik phenylephrine.
Paracetamol
- etanol, phenytoin, barbiturat, rifampicin, flumecinol, antidepresan tricyclic, phenylbutazone dan perangsang oksidasi microsomal lain dalam hati: peningkatan dalam pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang boleh menyebabkan kemerosotan yang teruk;
- warfarin dan derivatif coumarin lain: peningkatan tindakan antikoagulan mereka (terhadap latar belakang penggunaan paracetamol yang berpanjangan);
- Antikoagulan tidak langsung: meningkatkan tindakan mereka;
- metoclopramide, domperidone: peningkatan kadar penyerapan paracetamol;
- ubat urikosurik: mengurangkan keberkesanannya;
- Kolestiramin: penurunan kadar penyerapan paracetamol;
- inhibitor monoamine oxidase, sedatif, etanol: meningkatkan kesannya.
Analog
Analog Viks Active SymptoMax adalah Caffetin Coolmax, Lemsip Lemon, Lemsip Max.
Terma dan syarat penyimpanan
Simpan pada suhu sehingga 25 ° C Jauhkan daripada kanak-kanak.
Hayat rak - 3 tahun.
Terma jualan farmasi
Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.
Ulasan mengenai Viks Active SimptoMax
Menurut ulasan, Vicks Active SymptoMax berkesan menghapuskan gejala selesema dan selesema. Ia diperhatikan bahawa dadah bertindak dengan cepat. Mengambil penyelesaian pada waktu malam menjadikannya lebih mudah untuk tidur, kerana ia melegakan sakit, mengurangkan batuk, menghilangkan sakit kepala dan melegakan otot. Antara kekurangan menunjukkan kos yang tinggi dan perkembangan kesan sampingan, termasuk keletihan dan penurunan konsentrasi.
Harga Vicks Active SimptoMax di farmasi
Harga anggaran untuk Vicks Active SimptoMax (5 atau 10 beg setiap pakej) adalah 175-205 atau 255-385 rubel.
Vicks Active SimptoMax: harga dalam farmasi dalam talian
VIKS ACTIVE SYMPTOMAX N5 Lemon serbuk
VIKS ACTIVE SYMPTOMAX PLUS N5 Lemon powder
VIKS ACTIVE SYMPTOMAX PLUS N10 serbuk
Vicks Active Symptomax lemon liang. dalam pek. N10 PARACETAMOL (PARACETAMOL); PHENYLEPHRINE (PHENYLEPHRINE);
Pendidikan: Universiti Perubatan Negeri Rostov, khusus "Perubatan Umum".
Maklumat mengenai ubat ini adalah umum, disediakan untuk tujuan maklumat dan tidak menggantikan arahan rasmi. Rawatan sendiri berbahaya untuk kesihatan!
Purata jangka hayat dari tangan kiri adalah kurang daripada tangan kanan.
Karies adalah penyakit berjangkit yang paling biasa di dunia, yang juga selesema tidak dapat bersaing.
Doktor gigi muncul agak baru-baru ini. Seawal abad ke-19, adalah tanggungjawab tukang cukur biasa untuk mengeluarkan gigi yang sakit.
Berjuta-juta bakteria dilahirkan, hidup dan mati dalam usus kita. Mereka boleh dilihat hanya dengan peningkatan yang kuat, tetapi jika mereka bersama-sama, mereka akan sesuai dengan cawan kopi biasa.
Semasa operasi, otak kita membelanjakan sejumlah tenaga yang sama dengan bola lampu 10 watt. Oleh itu, imej mentol di atas kepala pada saat munculnya pemikiran yang menarik tidak begitu jauh dari kebenaran.
Dalam usaha untuk menarik pesakit keluar, doktor sering pergi terlalu jauh. Misalnya, Charles Jensen dalam tempoh 1954-1994. bertahan lebih daripada 900 operasi penyingkiran neoplasma.
Menurut statistik, pada hari Isnin, risiko kecederaan belakang meningkat sebanyak 25%, dan risiko serangan jantung - sebanyak 33%. Berhati-hati.
Sekalipun jantung manusia tidak ditewaskan, dia masih boleh hidup dalam jangka waktu yang lama, seperti nelayan Norway Jan Revsdal menunjukkan kepada kita. "Motor" beliau berhenti pada pukul 4 petang setelah nelayan tersesat dan tertidur dalam salji.
Di UK, terdapat undang-undang yang menurutnya seorang pakar bedah boleh enggan melakukan operasi pada pesakit jika dia merokok atau berat badan berlebihan. Seseorang patut menyerah tabiat buruk, dan kemudian, mungkin, dia tidak akan memerlukan pembedahan.
Semasa bersin, badan kita berhenti bekerja sepenuhnya. Malah hati berhenti.
Terdapat sindrom perubatan yang sangat ingin tahu, sebagai contoh, obsesif obsesif objek. Dalam perut seorang pesakit yang mengidap mania ini, 2500 objek asing ditemui.
Ia biasa menguap badan dengan oksigen. Walau bagaimanapun, pendapat ini telah disangkal. Para saintis membuktikan bahawa dengan menguap, seseorang menyejukkan otak dan meningkatkan prestasinya.
Ubat alahan di Amerika Syarikat sahaja membelanjakan lebih daripada $ 500 juta setahun. Adakah anda masih percaya bahawa satu cara untuk akhirnya mengalahkan alergi akan dijumpai?
Orang yang berpendidikan kurang terdedah kepada penyakit otak. Aktiviti intelektual menyumbang kepada pembentukan tisu tambahan, mengimbangi orang yang berpenyakit.
Empat keping coklat gelap mengandungi kira-kira dua ratus kalori. Jadi jika anda tidak mahu menjadi lebih baik, lebih baik tidak makan lebih daripada dua keping setiap hari.
Ramai orang mengingati frasa: "Crimea adalah resort kesihatan kesatuan semua." Dalam expanses bekas Kesatuan Soviet, dan sekarang CIS, dari Laut Baltik ke Lautan Pasifik, mereka tidak mungkin dijumpai.
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax) ulasan
Kategori:
Produk kesihatan
Jenis Produk:
Dana untuk rawatan sejuk dan selesema
Semua ulasan untuk Vicks Cold and Flu Treatment Products Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Tidak munasabah mahal
Saya bukan peminat serbuk itu, dan saya fikir ini bukan ubat, tetapi semacam pertolongan pertama apabila anda perlu cepat membuang gejala dan memperbaiki [. ]
Fu Fu Fu. lebih teruk dan lebih tidak berguna daripada ini, tidak melihat apa-apa.
Hai semua orang Terima kasih kerana melawat halaman saya. Dan saya sakit. ((((((
ARVI, ya, dan bahkan bronkitis. Hebat. [. ]
Rasanya menjijikkan, dalam rawatan ia tidak berguna!
Biasanya, apabila saya mempunyai selsema, saya selalu mendapat rawatan untuk sama ada teraflu atau "ubat sejuk 36.6." ]
Tidak larut
1. Adalah masuk akal untuk mengambil hanya dalam kes suhu tinggi.
2. Dalam satu beg 1 gram paracetamol. Paracetamol - melanda [. ]
Mahu cuti sakit? Mudah!
Dua hari yang lalu, hujan lebat turun. Saya berada di kasut balet dan saya mendapat banyak air di kaki saya. Saya berlari ke farmasi sebelum bekerja dan membeli beberapa bungkus [. ]
Vicks Aktif SimptoMax - sangat aktif.
Musim luruh untuk saya bermula dan berakhir dengan selsema. Hanya dengan bermulanya cuaca sejuk yang mantap, saya kembali ke kehidupan normal. Mungkin badan saya bertindak balas terhadap cuaca yang berubah-ubah
Oleh itu, saya tahu banyak mengenai ubat-ubatan anti-radang dan boleh mengesyorkan ubat-ubatan sejuk yang berkesan. Salah satu ubat seperti Vicks Active SymptoMax.
Saya kenal dengannya sejak kejatuhan lepas, dia ditawarkan kepada saya sebagai alat cepat bertindak di farmasi di bandar jiran, di mana saya berada dalam perjalanan perniagaan dan terjebak dalam keadaan sejuk. Saya membeli satu pakej, dalam sepuluh beg.
Di dalam beg serbuk untuk membuat minuman panas, terdapat juga maklumat mengenai pengeluar, jangka hayat, tarikh pembuatan dan kaedah permohonan.
Kaedah ini sangat mudah, ia perlu menuangkan kandungan bungkusan itu ke dalam gelas dan tuangkan air dan air rebusan yang hangat sehingga ia sejuk. Anda boleh mengambil sehingga empat paket Vmks Aktif setiap hari. Minuman diperoleh dengan rasa lemon (atau raspberry, dll) dan menyegarkan.
Komposisi Vicks Standard aktif: paracetamol (500 mg), guaifenesin (200 mg), phenylephrine (10 mg). Terdapat juga sukrosa dan aspartam.
Disyorkan untuk rawatan dan pencegahan selsema dan selesema, serta jangkitan pernafasan akut.
Saya juga mengesyorkan. Dia menyembuhkan saya dalam satu hari (dalam 4 dos).
Ulasan dana untuk rawatan selesema dan selsema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Produk Kesihatan - Ulasan Ubat untuk rawatan sejuk dan selsema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Ulasan
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Dua hari yang lalu, hujan lebat turun. Saya berada di kasut balet dan saya mendapat banyak air di kaki saya. Saya berlari ke farmasi sebelum bekerja dan membeli beberapa "Viks" sachets. Pada waktu makan tengah hari saya mula membekukan, minum. Nampaknya ia menjadi lebih mudah. Menjelang petang, sekali lagi, "razvezlo" lagi meminumnya. Dan dengan rasa pencapaian...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca lebih lanjut Jumlah tinjauan: 2292
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
1. Adalah masuk akal untuk mengambil hanya dalam kes suhu tinggi.
2. Dalam satu beg 1 gram paracetamol. Paracetamol - pukulan ke hati. Jangan ambil lebih daripada 4 paket setiap hari. Jika lebih - bonus untuk sejuk - keracunan dengan paracetamol sehingga...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah penonton: 2113
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
tidak berfungsi, menjijikkan selera
Biasanya saya selalu merawat teraflu atau "ubat sejuk 36.6" untuk sejuk. Apabila saya sakit lagi, saya dinasihatkan untuk membeli Vicks di farmasi. Sudah tentu, semua remedi sejuk merasakan tidak menyenangkan, tetapi apabila saya mencuba Wicks, saya sedar bahawa...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah pandangan: 2013
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Saya bukan peminat serbuk seperti ini, dan saya fikir ini bukan ubat, tetapi jenis pertolongan cemas, apabila anda perlu cepat melegakan simptom dan memperbaiki kesejahteraan.
Baru-baru ini, saya terbangun dengan "pengambilan lelaki" yang penuh - hidung berair, sakit tekak, kelemahan otot dan keperluan untuk segera bekerja...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah paparan: 2108
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
mempunyai banyak kontraindikasi
Saya sering sakit. Dan terutamanya, apabila tiba-tiba meraih kerja, anda menerima apa-apa, hanya untuk hidup hingga akhir hari.
Itulah yang berlaku kepada saya. Dibeli diiklankan Vicks Active SimptoMax. Suhu benar-benar jatuh ke 36.9,...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah tontonan: 2422
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
kuda, paracetamol mg, tidak berfungsi, tidak menyembuhkan, rasa menjijikkan, berat hati dengan
Saya membeli Vix secara tidak sengaja, kerana Teraflu tidak berada di farmasi, dan tidak ada keinginan untuk mencari orang lain dengan suhu 37. Sebaik sahaja saya merasakan tanda-tanda awal sejuk, saya segera mula mengambil langkah-langkah dan tidak...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca lebih lanjut Jumlah tinjauan: 2072
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
tidak berfungsi, tidak merawat, menjijikkan untuk rasa
Hai semua orang Terima kasih kerana melawat halaman saya. Dan saya sakit. ((((((
ORVI, dan juga bronkitis... Wonderful...
Saya pergi ke farmasi untuk membeli serbuk untuk pentadbiran lisan untuk mengurangkan keadaan saya...
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah penonton: 2034
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Saya membeli Vicks Active SimptoMax lemon + vitamin C bersama-sama dengan semburan yang hanya meninggalkan sensasi yang tidak dapat dijelaskan dan gula-gula.
Sekarang saya akan memberitahu anda tentang penyediaan - serbuk Vicks Active SymptoMax lemon + vitamin C.
Bahan asas: paracetamol dan phenylephrine.
Ulasan ini adalah pendapat subjektif tentang nsotz, dan bukan pentadbiran laman web nsotz.com
Baca penuh Jumlah penonton: 2263
Bermakna d / rawatan sejuk dan selesema Vicks Active SymptoMax (Viks Active SymptoMax)
Ubat untuk rawatan selesema dan selsema "Vicks Active SymptoMax" (Vicks Active SymptoMax) dinasihati oleh ahli farmasi di farmasi.
WIKS ACTIVE SYMPTOMAX
VIKS ACTIVE SYMPTOMAX - bentuk, komposisi dan pembungkusan
◊ Serbuk untuk menyediakan penyelesaian untuk pemeliharaan lemon, kristal, warna kuning terang, dengan bau ciri lemon; penyelesaian yang disediakan berwarna kuning, dengan ciri aroma lemon, dengan opalescence.
Asid askorbik - 100 mg, sukrosa - 1936 mg, asid sitrik - 812 mg, sodium sitrat - 501 mg, aspartam - 25 mg, kalium acesulfame - 65 mg, pewarna kuning quinoline - 1 mg, 30 mg, rasa lemon F / 29089 - 240 mg, rasa lemon F / 28151 - 240 mg, rasa lemon F / 501.476 / ARP505 - 40 mg.
5 g - berlapis bungkus (5) - pek kadbod.
5 g - berlapis bungkus (10) - kadbod pek.
◊ Serbuk untuk penyediaan penyelesaian untuk pengambilan blackcurrant; warna halus-kristal, berwarna violet, dengan bau ciri-ciri blackcurrant; penyelesaian yang disediakan berwarna ungu merah, dengan bau ciri currant hitam.
Asid ascorbic - 100 mg, sukrosa - 2351 mg, asid sitrik - 812 mg, sodium sitrat - 501 mg, aspartam - 53 mg, kalium acesulfame - 51 mg, perisa blackcurrant S-133747 - 60 mg, pewarna blackcurrant - 6 mg.
5 g - berlapis bungkus (5) - pek kadbod.
5 g - berlapis bungkus (10) - kadbod pek.
Tindakan farmakologi
Ubat gabungan, tindakan yang disebabkan komposisi komponennya.
Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik, kesan ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin di CNS.
Phenylephrine adalah agonis reseptor α-adrenergik postsynaptik dengan pertalian kardioselektif yang rendah untuk β-adrenoreceptors. Decongestant, sempit saluran darah, menghilangkan bengkak dan hiperemia mukosa hidung.
Farmakokinetik
Suction and distribution
Paracetamol dengan cepat dan sepenuhnya diserap dari usus kecil. Cmaks dalam darah diperhatikan selepas 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemik ditentukan oleh metabolisme presistik dan, bergantung kepada dos, berkisar antara 70% hingga 90%. Parasetamol merebak dengan pantas ke semua tisu badan dan mempunyai
Phenylephrine cepat diserap dari saluran pencernaan. Cmaks dicapai dalam masa 1-2 jam
Metabolisme dan perkumuhan
T1/2 paracetamol - kira-kira 2 jam Paracetamol dimetabolisme di hati dan diekskresikan dalam air kencing sebagai sebatian glucuronides dan sulfat (> 80%).
Tahap metabolisme phenylephrine dalam "lulus pertama" melalui hati cukup tinggi (kira-kira 60%), jadi pentadbiran phenylephrine oral mengurangkan bioavailabiliti (sekitar 40%). T1/2 berbeza 2 hingga 3 jam. Ia dikumuhkan dalam air kencing sebagai sebatian sulfat.
Dos penyediaan VIKS ACTIVE SYMPTOMAX
Larutkan kandungan satu paket dalam panas, tetapi tidak air mendidih (250 ml). Biarkan sejuk ke suhu dan minuman yang boleh diterima.
Bagi orang dewasa dan kanak-kanak lebih daripada 18 dos tunggal - 1 sachet. Sekiranya perlu, ubat ini boleh diambil setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 dos (sachets) sehari.
Ubat tidak disyorkan untuk digunakan selama lebih dari 5 hari sebagai anestetik dan 3 hari sebagai antipiretik tanpa berunding dengan doktor. Sekiranya gejala berterusan, pesakit perlu berunding dengan doktor.
Interaksi dadah
Rangsangan pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk mabuk yang teruk untuk berkembang.
Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Kadar penyerapan paracetamol meningkat di bawah tindakan metoclopramide atau domperidone dan berkurangan di bawah tindakan colestyramine.
Kesan antikoagulan warfarin dan derivatif coumarin lain dipertingkatkan dengan penggunaan paracetamol jangka panjang.
Ubat ini meningkatkan kesan perencat, sedatif, etanol MAO.
Dengan penggunaan phenylephrine secara serentak dengan antidepresan, anti-Parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine, pengekalan air kencing, kekeringan mukosa mulut, sembelit boleh berlaku.
Apabila digunakan dengan GCS meningkatkan risiko glaukoma.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Penggunaan VIKS ACTIVE SYMPTOMAX semasa kehamilan
Jangan gunakan dadah semasa mengandung dan semasa menyusu.
Vicks Aktif /
Spray nasal 0.05% 1mloxymetazoline hydrochloride 500 μg
15 ml - botol kaca gelap (1) - kadbod pek.
Ubat Vasoconstrictor untuk penggunaan tempatan dalam amalan ENT
Nombor pendaftaran: Tindakan farmakologi
Oxymetazoline tergolong dalam kumpulan alpha-adrenostimulyatorov untuk kegunaan tempatan. Mempunyai kesan vasoconstrictor. Apabila ditadbir secara intransial, ia mengurangkan pembengkakan membran mukus saluran pernafasan atas, yang menyebabkan pelepasan pernafasan hidung dan pembukaan mulut sinus sinus paranasal dan tiub Eustachian. Kesan ubat muncul 5 minit selepas permohonan dan berlangsung selama 8-12 jam.
Apabila digunakan secara topikal, oxymetazoline praktikalnya tidak diserap.
Untuk melegakan pernafasan hidung dalam kes penyakit "sejuk" atau jangkitan virus saluran pernafasan atas, sinusitis, rhinitis mana-mana etnologi.
Intranasal. Dewasa dan kanak-kanak berusia lebih dari 10 tahun - 1-2 suntikan ke dalam setiap laluan hidung maksimal 2-3 kali sehari.
Kanak-kanak berusia 6 hingga 10 tahun - 1 suntikan di setiap laluan hidung maksima 2-3 kali sehari.
Tempoh rawatan:
Jangan gunakan ubat selama lebih dari 7 hari. Dengan penggunaan dadah yang kerap atau berpanjangan, rasa kesukaran dalam pernafasan hidung mungkin muncul semula atau bertambah buruk. Jika gejala-gejala ini muncul, anda harus menghentikan rawatan dan berjumpa doktor.
Apabila menyuntik, jangan tilt kepala ke belakang atau sembur di kedudukan terdedah.
Kadang-kadang membakar atau kekeringan membran mukus hidung, kekeringan di mulut dan tekak, bersin, peningkatan jumlah rembesan yang dikeluarkan dari hidung. Dalam kes yang jarang berlaku, selepas kesan penggunaan dadah telah berlalu, perasaan kesesakan hidung (hiperemia reaktif) yang kuat.
Kesan sampingan yang disebabkan oleh kesan sistemik dadah: peningkatan tekanan darah, sakit kepala, pening, berdebar-debar jantung, takikardia, peningkatan kebimbangan, sedasi, kerengsaan, gangguan tidur (pada kanak-kanak), loya, insomnia, exanthema, penglihatan kabur ).
Pengawet benzalkoniya klorida, yang merupakan sebahagian daripada dadah, boleh menyebabkan pembengkakan mukosa hidung. Sekiranya ini berlaku, anda perlu menukar ubat itu kepada yang lain, tidak mengandungi pengawet.
- hipersensitiviti terhadap ubat;
- rhinitis atropik (kering);
- mengambil inhibitor monoamine oxidase (MAO) dalam tempoh 2 minggu sebelum dan dalam masa 2 minggu selepas pengeluaran mereka;
- glaukoma penutupan sudut;
- keadaan selepas hypophysectomy transsphenoid;
- Kanak-kanak berumur sehingga 6 tahun; kehamilan;
- tempoh laktasi.
Ubat harus digunakan dengan hati-hati pada pesakit yang mengidap penyakit sistem kardiovaskular (hipertensi arteri, penyakit jantung koronari, kegagalan jantung kronik, takikardia, aritmia), metabolisme karbohidrat (diabetes), fungsi tiroid (hyperthyroidism), pheochromocytoma, kegagalan, hiperplasia prostatik (pengekalan kencing) dan mengambil antidepresan tricyclic dan bromocriptine.
Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan
Contraindicated: kehamilan, laktasi.
Permohonan pelanggaran fungsi buah pinggang
Dengan penjagaan: kegagalan buah pinggang kronik.
Dalam dos yang disyorkan tanpa berunding dengan doktor, gunakan tidak lebih daripada 7 hari.
Sekiranya gejala-gejala bertambah buruk atau pembaikan tidak berlaku dalam masa 3 hari, anda harus berunding dengan doktor anda.
Elakkan bersentuhan dengan mata.
Untuk mengelakkan penyebaran jangkitan, anda mesti menggunakan dadah secara individu.
Gejala: loya, tekanan darah meningkat, takikardia, kemurungan SSP.
Rawatan: simptomatik.
Dengan penggunaan serentak dengan perencat MAO (termasuk tempoh dalam masa 14 hari selepas pembatalan mereka) dan antidepresan tricyclic, peningkatan tekanan darah dapat dilihat. Ubat ini memperlahankan penyerapan ubat anestetik tempatan, memanjangkan tindakan mereka. Pengambilan bersama ubat vasoconstrictor lain meningkatkan risiko kesan sampingan.
WIKS ACTIVE SYMPTOMAX
◊ Serbuk untuk menyediakan penyelesaian untuk pemeliharaan lemon, kristal, warna kuning terang, dengan bau ciri lemon; penyelesaian yang disediakan berwarna kuning, dengan ciri aroma lemon, dengan opalescence.
Pengeksport: asid askorbik - 100 mg, sukrosa - 1936 mg, asid sitrik - 812 mg, sodium sitrat - 501 mg, aspartam - 25 mg, kalium acesulfame - 65 mg, 30 mg, rasa lemon F / 29089 - 240 mg, rasa lemon F / 28151 - 240 mg, rasa lemon F / 501.476 / ARP505 - 40 mg.
5 g - berlapis bungkus (5) - pek kadbod.
5 g - berlapis bungkus (10) - kadbod pek.
Ubat gabungan, tindakan yang disebabkan komposisi komponennya.
Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik, kesan ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin di CNS.
Phenylephrine adalah agonis reseptor α-adrenergik postsynaptik dengan pertalian kardioselektif yang rendah untuk β-adrenoreceptors. Decongestant, sempit saluran darah, menghilangkan bengkak dan hiperemia mukosa hidung.
Suction and distribution
Paracetamol dengan cepat dan sepenuhnya diserap dari usus kecil. Cmaks dalam darah diperhatikan selepas 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemik ditentukan oleh metabolisme presistik dan, bergantung kepada dos, berkisar antara 70% hingga 90%. Parasetamol merebak dengan pantas ke semua tisu badan dan mempunyai
Phenylephrine cepat diserap dari saluran pencernaan. Cmaks dicapai dalam masa 1-2 jam
Metabolisme dan perkumuhan
T1/2 paracetamol - kira-kira 2 jam Paracetamol dimetabolisme di hati dan diekskresikan dalam air kencing sebagai sebatian glucuronides dan sulfat (> 80%).
Tahap metabolisme phenylephrine dalam "lulus pertama" melalui hati cukup tinggi (kira-kira 60%), jadi pentadbiran phenylephrine oral mengurangkan bioavailabiliti (sekitar 40%). T1/2 berbeza 2 hingga 3 jam. Ia dikumuhkan dalam air kencing sebagai sebatian sulfat.
Gejala selesema dan selesema:
- kesakitan pelbagai penyetempatan, termasuk sakit kepala;
- peningkatan suhu badan.
- fungsi hati yang tidak normal;
- Punca fungsi buah pinggang terjejas;
- Phenylketonuria (kerana ubat mengandungi aspartam);
- pentadbiran antidepresan tricyclic serentak, perencat MAO, beta-blocker, atau pentadbiran mereka dalam tempoh 2 minggu sebelumnya;
- tempoh laktasi (penyusuan susu ibu);
- hiperplasia prostat;
- Umur sehingga 18 tahun;
- hipersensitiviti terhadap ubat.
Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Pentadbiran ubat-ubatan batuk dan / atau paracetamol yang serentak sebaiknya dielakkan. Jangan ambil dadah sambil mengambil alkohol.
Dengan penjagaan: asma bronkial, COPD, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, gangguan darah, hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson, rotor syndrom), hyperoxaluria.
Larutkan kandungan satu paket dalam panas, tetapi tidak air mendidih (250 ml). Biarkan sejuk ke suhu dan minuman yang boleh diterima.
Bagi orang dewasa dan kanak-kanak lebih daripada 18 dos tunggal - 1 sachet. Sekiranya perlu, ubat ini boleh diambil setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 dos (sachets) sehari.
Ubat tidak disyorkan untuk digunakan selama lebih dari 5 hari sebagai anestetik dan 3 hari sebagai antipiretik tanpa berunding dengan doktor. Sekiranya gejala berterusan, pesakit perlu berunding dengan doktor.
Reaksi alahan: jarang - ruam kulit, urtikaria, anafilaksis, bronkospasme, angioedema.
Dari sisi sistem saraf pusat: jarang - pening.
Dari sistem hematopoietik: jarang - anemia aplastik, methemoglobinemia, peningkatan tekanan darah; sangat jarang - perubahan patologi dalam darah, seperti thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia.
Di bahagian sistem pencernaan: jarang - loya, muntah, kekeringan mukosa lisan, kesan hepatotoxic.
Di bahagian sistem kencing: jarang - pengekalan kencing, nefrotoxicity (papillary necrosis).
Lain-lain: jarang - paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular, mydriasis.
Sejak sistem kardiovaskular: jarang - takikardia, meningkatkan tekanan darah.
Sistem saraf: jarang - insomnia, kegelisahan, gegaran, kecemasan, kerengsaan, kekeliruan, kerengsaan dan sakit kepala.
Di bahagian sistem pencernaan: sering - anoreksia, mual dan muntah.
Reaksi alergi: jarang - tindak balas alergi, termasuk ruam kulit, urticaria, anafilaksis dan bronkospasme.
Gejala: kerosakan hati adalah mungkin pada orang dewasa yang telah mengambil paracetamol dalam jumlah 10 g atau lebih. Mengambil paracetamol 5 g atau lebih boleh menyebabkan kerosakan hati jika terdapat faktor risiko: rawatan berpanjangan dengan carbamazepine, phenobarbital, phenytoin, primidone, rifampicin, atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, penyalahgunaan alkohol, kekurangan glutathione (misalnya, malnutrisi), mucoviscidosis, Jangkitan HIV, puasa, cachexia. Pallor kulit, mual, muntah, anoreksia, dan sakit perut. Kerosakan hati boleh berlaku dalam tempoh 12 hingga 48 jam selepas memohon ubat. Gejala mungkin muncul hanya sebahagiannya dalam bentuk mual atau muntah, dan mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar berlebihan atau risiko kerosakan organ. Dalam overdosis teruk - kegagalan hati dengan ensefalopati progresif, koma, kematian; kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tiub (termasuk jika tiada kerosakan hati yang teruk); aritmia, pankreatitis.
Gejala-gejala overfose phenylephrine termasuk kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah meningkat (jika gejala-gejala ini berlaku, anda harus berjumpa doktor).
Rawatan: walaupun tiada gejala utama yang berlebihan, perlu mendapatkan bantuan yang layak dalam institusi perubatan. Langkah-langkah yang perlu diambil adalah tepat pada masanya untuk mengelakkan akibat yang berlebihan akibat berlebihan. Pengenalan penyumbang SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione - methionine dalam masa 8-9 jam selepas berlebihan dan asetilcysteine - dalam masa 8 jam. Keperluan untuk langkah-langkah terapi tambahan (pengenalan methionine, iv suntikan acetylcysteine) ditentukan bergantung kepada kepekatan paracetamol dalam darah, serta dari masa berlalu selepas penerimaannya.
Rangsangan pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk mabuk yang teruk untuk berkembang.
Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Kadar penyerapan paracetamol meningkat di bawah tindakan metoclopramide atau domperidone dan berkurangan di bawah tindakan colestyramine.
Kesan antikoagulan warfarin dan derivatif coumarin lain dipertingkatkan dengan penggunaan paracetamol jangka panjang.
Ubat ini meningkatkan kesan perencat, sedatif, etanol MAO.
Dengan penggunaan phenylephrine secara serentak dengan antidepresan, anti-Parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine, pengekalan air kencing, kekeringan mukosa mulut, sembelit boleh berlaku.
Apabila digunakan dengan GCS meningkatkan risiko glaukoma.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada mengambil pil tidur, ubat anxiolytic, serta ubat lain yang mengandungi paracetamol.
Sebagai cara untuk mengurangkan bengkak mukosa hidung, phenylephrine boleh diambil secara lisan dengan selang waktu 4-6 jam.
Ubat ini mengganggu keputusan ujian makmal yang menilai kepekatan glukosa dan asid urik dalam plasma.
Ubat itu mengandungi sukrosa dan oleh itu dikontraindikasikan pada pesakit yang tidak mempunyai intoleransi fruktosa kongenital, dengan penyerapan glukosa-galaktosa terjejas atau dengan kekurangan sucrase-isomaltase.
Ubat ini mengandungi aspartam (E951), sumber fenilalanin, dan oleh itu mungkin toksik kepada pesakit dengan fenilketonuria.
Ubat tidak boleh digabungkan dengan penggunaan alkohol.
Pengaruh keupayaan untuk memacu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor
Apabila memandu dan mengambil aktiviti lain yang berpotensi berbahaya, perlu mengambil kira bahawa ubat boleh menyebabkan kesan sampingan seperti pening dan kekeliruan.
Jangan gunakan dadah semasa mengandung dan semasa menyusu.
Ulasan dadah Vicks aset sintaksis
Serbuk untuk penyelesaian untuk pentadbiran lisan, Makmal Wrafton
Petunjuk untuk digunakan
Gejala selsema dan selesema: sakit kepala, sakit tekak, jenis kesakitan, kesesakan hidung, demam.
Perbincangan dadah Vicks aktif simptom dalam rekod ibu
. pada pendapat anda. Dan saya terlupa sepenuhnya, saya sangat dibantu oleh kompres dengan camphor di dada saya. Saya mempunyai balsem Thailand, tetapi saya fikir mana-mana kanak-kanak seperti ibu doktor atau Minggu akan lakukan, ada yang lain di farmasi. Saya meletakkannya pada patch pasca operasi dan dilekatkan sepanjang malam. Ia adalah.
Vicks Active Symptomax
Bentuk pembebasan dan pembungkusan aset Vicks dadah
Vicks Active Balsam menthol-eucalyptus. Salap untuk kegunaan luaran
Vicks Active SimptoMax. Serbuk untuk menyediakan penyelesaian untuk memakan lemon, microcrystalline, cahaya kuning, dengan bau ciri lemon Serbuk serbuk kuning, dengan bau ciri limau, dengan opalescence.
Dalam balang plastik 50 g salep. Dalam pembungkusan kadbod 1 bank.
Vicks Active SimptoMax.
5 g - berlapis bungkus (5) - pek kadbod.
5 g - berlapis bungkus (10) - kadbod pek.
Komposisi dan bahan aktif
Sebagai sebahagian daripada Vicks, aset termasuk:
100 g salap mengandungi:
- Levomenthol 2.75 g.
- Camphor 5
- Minyak kayu putih 1.5 g
- Turpentine minyak 5 g.
Thymol 0.25 g, minyak cedar 0.45 g, paraffin putih lembut hingga 100 g
Vicks Active SimptoMax.
1 sachet (5 g) mengandungi: paracetamol 1 g, phenylephrine hydrochloride 12.2 mg
Pengeksport: asid askorbik - 100 mg, sukrosa - 1936 mg, asid sitrik - 812 mg, sodium sitrat - 501 mg, aspartam - 25 mg, kalium acesulfame - 65 mg, 30 mg, rasa lemon F / 29089 - 240 mg, rasa lemon F / 28151 - 240 mg, rasa lemon F / 501.476 / ARP505 - 40 mg.
Tindakan farmakologi
Merengsa asal semula jadi.
Ubat gabungan, tindakan yang disebabkan oleh komponen dalam komposisinya.
- Kesan merengsa.
- Kesan anti-radang.
- Tindakan antiseptik.
Mengurangkan tahap kesesakan hidung dengan satu permohonan dadah diperhatikan sehingga 8 jam.
Vicks Active SimptoMax.
Simptom aset minggu - ubat gabungan untuk rawatan gejala penyakit pernafasan akut. Ia mempunyai antipiretik, anti-edematous, tindakan analgesik.
Paracetamol mempunyai kesan anti-radang analgesik, antipiretik dan ringan.
Phenylephrine hydrochloride - alpha adrenomimetic - mempunyai kesan vasoconstrictor, mengurangkan pembengkakan dan hiperemia mukosa hidung dan sinus paranasal.
Farmakokinetik
Suction and distribution
Paracetamol dengan cepat dan sepenuhnya diserap dari usus kecil. Cmax dalam darah diperhatikan selepas 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemik ditentukan oleh metabolisme presistik dan, bergantung kepada dos, berkisar antara 70% hingga 90%. Parasetamol merebak dengan pantas ke semua tisu badan dan mempunyai
Phenylephrine cepat diserap dari saluran pencernaan. Cmax dicapai dalam 1-2 jam.
Metabolisme dan perkumuhan
Parasetamol T1 / 2 - kira-kira 2 jam Paracetamol dimetabolisme di hati dan diekskresikan dalam air kencing sebagai sebatian glucuronides dan sulfat (> 80%).
Tahap metabolisme phenylephrine dalam "lulus pertama" melalui hati cukup tinggi (kira-kira 60%), jadi pentadbiran phenylephrine oral mengurangkan bioavailabiliti (sekitar 40%). T1 / 2 berbeza dari 2 hingga 3 jam. Ia dikumuhkan dalam air kencing sebagai sebatian sulfat.
Apa yang membantu aset Vix: pembacaan
Dalam rawatan penyakit radang saluran pernafasan, disertai oleh:
- Hidung berair.
- Rasa kesesakan hidung.
- Batuk.
- Sakit tenggorokan.
Vicks Active SimptoMax.
Gejala selesema dan selesema:
- kesakitan di pelbagai lokasi, termasuk sakit kepala
- sakit tekak
- kesesakan hidung
- suhu badan meningkat.
Contraindications
- Hypersensitivity kepada ubat.
- Kecenderungan kepada laryngo - dan bronkospasme.
- Asma bronkial.
- Batuk kokol.
- Croup palsu (stenosis laryngotracheitis akut).
- Batuk disebabkan oleh kesesakan kahak (lendir).
- Batuk berterusan atau kronik yang disebabkan oleh merokok atau emfisema.
- Kerosakan pada kulit dan penyakit kulit di kawasan penggunaan ubat yang dimaksudkan.
- Kanak-kanak berumur sehingga 2 tahun.
Vicks Active SimptoMax.
- hipertensi arteri
- Penyakit jantung iskemik
- fungsi hati yang tidak normal
- kerosakan buah pinggang yang teruk
- hipertiroidisme
- diabetes
- Phenylketonuria (kerana ubat mengandungi aspartam)
- pentadbiran serentak antidepresan tricyclic, inhibitor MAO, beta-blocker, atau pentadbirannya semasa 2 minggu terdahulu
- kehamilan
- tempoh laktasi (penyusuan susu ibu)
- hiperplasia prostat
- glaukoma
- berumur sehingga 18 tahun
- kekurangan sucrase / isomaltase
- intoleransi fruktosa
- malabsorpsi glukosa glukosa
- hipersensitiviti kepada ubat.
Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Pentadbiran ubat-ubatan batuk dan / atau paracetamol yang serentak sebaiknya dielakkan. Jangan ambil dadah sambil mengambil alkohol.
Dengan penjagaan: asma bronkial, COPD, kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, gangguan darah, hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Dubin-Johnson, rotor syndrom), hyperoxaluria.
Vicks aset semasa mengandung dan menyusu
Berkaitan dengan kekurangan pengalaman penggunaan wanita hamil dan menyusui, pelantikan ubat dalam kumpulan ini tidak disyorkan.
Aset Vicks: arahan untuk digunakan
Penggunaan luar (menggosok).
Hanya untuk orang dewasa dan kanak-kanak berumur 2 tahun.
- Dengan kesesakan yang sejuk dan hidung: sapu salap dalam pergerakan cahaya 2 hingga 4 kali sehari ke dalam kulit dada.
- Apabila batuk dan sakit tekak: sapu salap dengan pergerakan cahaya 2 hingga 4 kali sehari ke dalam kulit leher.
- Apabila batuk: salep salap dalam pergerakan cahaya 2 - 4 kali sehari ke dalam kulit belakang.
Tempoh rawatan adalah purata sehingga 5 hari.
Vicks Active SimptoMax.
Larutkan kandungan satu paket dalam panas, tetapi tidak air mendidih (250 ml). Biarkan sejuk ke suhu dan minuman yang boleh diterima.
Bagi orang dewasa dan kanak-kanak lebih daripada 18 dos tunggal - 1 sachet. Sekiranya perlu, ubat ini boleh diambil setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 dos (sachets) sehari.
Ubat tidak disyorkan untuk digunakan selama lebih dari 5 hari sebagai anestetik dan 3 hari sebagai antipiretik tanpa berunding dengan doktor. Sekiranya gejala berterusan, pesakit perlu berunding dengan doktor.
Kesan sampingan
Reaksi alahan, laryngospasm, bronkospasme, kerengsaan kulit dalam bidang penggunaan dadah, lacrimation mungkin.
Vicks Active SimptoMax.
Paracetamol
Reaksi alahan: jarang - ruam kulit, urtikaria, anafilaksis, bronkospasme, angioedema.
Dari sisi sistem saraf pusat: jarang - pening.
Di bahagian sistem darah: jarang - anemia aplastik, methemoglobinemia, peningkatan tekanan darah sangat jarang berlaku - perubahan patologi dalam darah, seperti thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia.
Di bahagian sistem pencernaan: jarang - loya, muntah, kekeringan mukosa lisan, kesan hepatotoxic.
Di bahagian sistem kencing: jarang - pengekalan kencing, nefrotoxicity (papillary necrosis).
Lain-lain: jarang - paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular, mydriasis.
Phenylephrine
Sejak sistem kardiovaskular: jarang - takikardia, meningkatkan tekanan darah.
Sistem saraf: jarang - insomnia, kegelisahan, gegaran, kecemasan, kerengsaan, kekeliruan, kerengsaan dan sakit kepala.
Di bahagian sistem pencernaan: sering - anoreksia, mual dan muntah.
Reaksi alergi: jarang - tindak balas alergi, termasuk ruam kulit, urticaria, anafilaksis dan bronkospasme.
Arahan khas
Jangan letakkan ubat pada kulit di hidung dan / atau muka.
Ia adalah perlu untuk mengelakkan mendapat ubat di mata, membran mukus hidung, rongga mulut. Sekiranya pengambilan salep secara tidak sengaja ke dalam mata dan membran mukus, mencuci dengan air yang banyak adalah disyorkan.
Jangan panaskan ubat itu dan jangan gunakannya dalam keadaan panas.
Selepas pengisaran, pakaian yang meliputi kawasan permohonan dadah tidak boleh diketatkan ketat.
Sekiranya keadaan kesihatan tidak bertambah baik dalam tempoh 5 hari atau menjadi lebih teruk, perlu berunding dengan doktor.
- Pengaruh keupayaan untuk memacu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor
Penggunaan dadah tidak menjejaskan keupayaan untuk melakukan aktiviti yang berpotensi berbahaya yang memerlukan peningkatan kepekatan perhatian dan kelajuan psikomotor. (termasuk memandu dan kenderaan lain, bekerja dengan mesin bergerak).
Vicks Active SimptoMax.
Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada mengambil pil tidur, ubat anxiolytic, serta ubat lain yang mengandungi paracetamol.
Sebagai cara untuk mengurangkan bengkak mukosa hidung, phenylephrine boleh diambil secara lisan dengan selang waktu 4-6 jam.
Ubat ini mengganggu keputusan ujian makmal yang menilai kepekatan glukosa dan asid urik dalam plasma.
Ubat itu mengandungi sukrosa dan oleh itu dikontraindikasikan pada pesakit yang tidak mempunyai intoleransi fruktosa kongenital, dengan penyerapan glukosa-galaktosa terjejas atau dengan kekurangan sucrase-isomaltase.
Ubat ini mengandungi aspartam (E951), sumber fenilalanin, dan oleh itu mungkin toksik kepada pesakit dengan fenilketonuria.
Ubat tidak boleh digabungkan dengan penggunaan alkohol.
Pengaruh keupayaan untuk memacu mekanisme pengangkutan dan kawalan motor
Apabila memandu dan mengambil aktiviti lain yang berpotensi berbahaya, perlu mengambil kira bahawa ubat boleh menyebabkan kesan sampingan seperti pening dan kekeliruan.
Keterikatan dengan ubat lain
Vicks Active SimptoMax.
Paracetamol
Rangsangan pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk mabuk yang teruk untuk berkembang.
Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
Kadar penyerapan paracetamol meningkat di bawah tindakan metoclopramide atau domperidone dan berkurangan di bawah tindakan colestyramine.
Kesan antikoagulan warfarin dan derivatif coumarin lain dipertingkatkan dengan penggunaan paracetamol jangka panjang.
Ubat ini meningkatkan kesan perencat, sedatif, etanol MAO.
Phenylephrine
Dengan penggunaan phenylephrine secara serentak dengan antidepresan, anti-Parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine, pengekalan air kencing, kekeringan mukosa mulut, sembelit boleh berlaku.
Apabila digunakan dengan GCS meningkatkan risiko glaukoma.
Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.
Berlebihan
- Tanda-tanda: kerengsaan kulit di tapak penggunaan ubat, bronkospasme, laringosasme.
- Rawatan: Salap yang berlebihan boleh dikeluarkan dengan kain kasa atau kain yang dibasahkan dengan minyak sayuran. Apabila broncho - atau laryngospasm, anda perlu segera berjumpa doktor.
Vicks Active SimptoMax.
Gejala: kerosakan hati adalah mungkin pada orang dewasa yang telah mengambil paracetamol dalam jumlah 10 g atau lebih. Mengambil paracetamol 5 g atau lebih boleh menyebabkan kerosakan hati jika terdapat faktor risiko: rawatan berpanjangan dengan carbamazepine, phenobarbital, phenytoin, primidone, rifampicin, atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, penyalahgunaan alkohol, kekurangan glutathione (misalnya, malnutrisi), mucoviscidosis, Jangkitan HIV, puasa, cachexia. Pallor kulit, mual, muntah, anoreksia, dan sakit perut. Kerosakan hati boleh berlaku dalam tempoh 12 hingga 48 jam selepas memohon ubat. Gejala mungkin muncul hanya sebahagiannya dalam bentuk mual atau muntah, dan mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar berlebihan atau risiko kerosakan organ. Gangguan berlebihan berat - kegagalan hati dengan encephalopathy progresif, koma, kematian, kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tiub (termasuk jika tiada kerosakan hati yang teruk) aritmia, pankreatitis.
Gejala-gejala overfose phenylephrine termasuk kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah meningkat (jika gejala-gejala ini berlaku, anda harus berjumpa doktor).
Rawatan: walaupun tiada gejala utama yang berlebihan, perlu mendapatkan bantuan yang layak dalam institusi perubatan. Langkah-langkah yang perlu diambil adalah tepat pada masanya untuk mengelakkan akibat yang berlebihan akibat berlebihan. Pengenalan penderma SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione - methionine dalam masa 8-9 jam selepas berlebihan dan acetylcysteine - dalam masa 8 jam dalam darah, serta dari masa berlalu selepas penerimaannya.
Syarat penyimpanan dan jangka hayat
Ubat harus disimpan dari jangkauan anak pada suhu tidak melebihi 25 ° C.
Vicks Active SimptoMax
3 tahun.
Analog dan harga
Antara analog asing dan Rusia, aset Vix dibezakan:
Ulasan
Ulasan ini mengenai aset ubat Vicks yang kami dapati secara automatik di Internet:
Salap sejagat - melegakan sakit tekak, merawat rhinitis, dan sesuai untuk menggosok. Senang sejuk dan mempunyai kesan vasoconstrictor, memudahkan pernafasan. Sejajar dengan semburan sejuk, mereka bertindak dengan berkesan dan cepat. Rintangan asap tebal, dengan bau mentol dan kayu putih yang berbeza, tetapi tidak pedas. Penggunaan cukup ekonomik untuk masa yang lama.
Di bawah ini anda boleh meninggalkan ulasan anda! Adakah Vix membantu aset menghadapi penyakit ini?