Utama / Laryngitis

"Vicks Active SimptoMax" - ubat yang berkesan untuk selesema

"Vicks Active SymptoMax" ("Vicks Active SymptoMax") adalah ubat kompleks yang digunakan secara meluas untuk rawatan jangkitan pernafasan akut.

Petunjuk untuk digunakan

"Vicks Active SimptoMax" boleh didapati dalam bentuk berikut:

Arahan penggunaan dadah menunjukkan bahawa ia adalah agen mucolytic, oleh itu, mempunyai keupayaan untuk menipiskan dahak.

Ubat ini mempunyai kesan rahsia dan rahsia. Apabila anda mengambil ubat itu, ia diserap dengan baik oleh badan.

Dalam kes apa adalah "Minggu" Active SimptoMax "digunakan?

  • bronchiolitis;
  • bronkitis akut atau kronik;
  • asma bronkial;
  • tracheitis disebabkan jangkitan virus atau bakteria;
  • pneumonia;
  • sinusitis;
  • otitis purulent;
  • fibrosis kistik;
  • sinusitis;
  • otitis catarrhal

Memohon "Vicks Active Symptomax" boleh digunakan untuk menghapuskan gejala penyakit itu sendiri:

  • Batuk;
  • Rhinitis;
  • Pelepasan dahak yang sukar;
  • Sakit kepala yang teruk;
  • Sakit di tekak;
  • Suhu badan yang tinggi;
  • Kesakitan otot, kelemahan umum.

Perubatan Vicks Active SymptoMax juga digunakan untuk gejala akut, teruk dan melegakan yang teruk.

Komposisi "Vicks Active SimptoMax"

Ia termasuk beberapa bahan yang kuat yang dikenali untuk keberkesanannya dalam rawatan.

  • Paracetamol. Komponen ini adalah analgesik yang tidak narkotik yang membantu melegakan demam, melegakan kesakitan, menghilangkan keradangan dan bengkak, dan gejala-gejala sejuk yang lain. Paracetamol adalah sebahagian daripada hampir semua ubat yang digunakan terhadap selesema dan penyakit pernafasan lain, kerana ia secara efektif melawan gejala mereka.
  • Guafezin. Komponen ini, yang merupakan sebahagian daripada Vicks Active SymptoMax, adalah mucolytic, kerana ia terutamanya memberi kesan kepada dahak, yang dikeluarkan dari organ pernafasan semasa selesema. Guaifezin menghilangkan serangan batuk yang kuat, memudahkan proses penyingkiran lendir dari saluran pernafasan atas, melegakan keradangan dan kerengsaan.
  • Phenylephrine hydrochloride. Terima kasih kepada komponen ini, Vicks Active SymptoMax terutamanya memberi kesan mukosa hidung, melegakan bengkak dan keradangan. Oleh sebab itu, "Vicks Active SimptoMax" dengan cepat dan berkesan melawan selesema biasa, memudahkan pernafasan pesakit.

Ubat ini mengandungi komponen tambahan seperti:

  • sukrosa;
  • asid askorbik;
  • aspartame;
  • sodium sitrat;
  • acesulfame kalium;
  • rasa lemon.

Semua komponen Vicks Active SimptoMax memberikan kesan terapeutik tambahan dan meningkatkan kesan bahan aktif utama.

Kesan terapeutik, melegakan keadaan pesakit semasa mengambil Vicks Active SymptoMax muncul kira-kira satu perempat jam selepas tablet effervescent atau bentuk lain ubat digunakan.

Arahan penggunaan dadah menunjukkan bahawa kesan kesan "Vicks Active SimptoMax" berlangsung sekitar 6 jam atau lebih.

Sekiranya ubat digunakan dalam bentuk tablet effervescent, anda perlu ingat bahawa komposisi mereka agak berbeza. Bahan utama "Vicks Active ExpectoMed" tablet - acetylcysteine.

Tablet semulajadi mengandungi bahan tambahan:

  • Natrium bikarbonat;
  • Asid sitrik;
  • Aspartame;
  • Povidone;
  • Perisa Lemon;
  • Asid adipic halus.

Seperti dalam serbuk, komponen tambahan "Vicks Active" dalam tablet meningkatkan kesan komponen utama.

Arahan untuk digunakan

Bergantung kepada bentuk ubat, ia digunakan secara berbeza. Peranan penting dimainkan oleh usia pesakit.

Arahan penggunaan "Vicks Active" mengatakan bahawa kanak-kanak perlu menggunakan ubat dengan cara ini:

  • Dalam bentuk semburan, ubat ini digunakan maksimum tiga kali sehari dengan menyuntikkannya ke hidung (dengan satu sentuhan). Lebih dari seminggu, semburan "Vicks Active" tidak boleh digunakan untuk kanak-kanak. Satu-satunya pengecualian mungkin cadangan doktor. Kanak-kanak harus digunakan dengan cara ini sedemikian rupa sehingga mereka berusia 6-10 tahun;
  • Ia juga mungkin menggunakan tablet Vicks Active effervescent untuk merawat kanak-kanak. Kanak-kanak 2-6 tahun memberikan ½ tablet (dos 100 mg) maksimum tiga kali sehari. Bagi kanak-kanak berumur 6-14 tahun, arahan menunjukkan "Vicks Active" untuk sejuk dalam jumlah 1 tablet dua kali sehari (dos - 200 mg).

Hanya dalam 2 bentuk dadah ini boleh digunakan untuk merawat kanak-kanak.

Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berusia lebih 14 tahun, ambil Vicks Aktif dengan cara ini:

  • Tablet effervescent digunakan empat kali / hari dalam jumlah 1 pc;
  • Apabila mengambil arahan "Viks Active SymptoMax" mencadangkan anda menggunakan tidak lebih daripada 4 paket / hari. Kandungan mereka mesti dibubarkan dalam segelas air suam dan minum dalam satu tangkapan.

Tidak disyorkan untuk menggunakan Vicks Aktif untuk lebih lama daripada seminggu. Ini terpakai kepada kedua-dua kanak-kanak dan orang dewasa.

Mengambil pil melibatkan penggunaan sejumlah besar air yang disucikan.

Contraindications

Ubat tidak boleh digunakan dalam beberapa kes, yang mengatakan arahan:

  • Kehadiran ulser duodenal, perut;
  • Kehamilan, menyusu. Ubat ini diserap dengan baik ke dalam darah melalui susu dan dapat menembusi plasenta. Kerana ini, apabila menggunakan Vicks Active, anda boleh membahayakan kanak-kanak;
  • Phenylketonuria. Dalam penyakit ini, ubat tidak boleh digunakan kerana ia mengandungi aspartam;
  • Penggunaan Vicks Active tidak disyorkan untuk kanak-kanak yang berumur kurang dari 2 tahun. Jika ubat itu ditetapkan, doktor hanya perlu melakukan ini, dan juga menentukan dos;
  • Alergi kepada komponen dadah - salah satu kontra "Vicks Active";
  • Penyakit-penyakit ginjal yang teruk, kelenjar adrenal, hati, organ saluran pencernaan;
  • Kecenderungan badan pesakit berdarah, khususnya, paru-paru, hipotensi arteri.

Interaksi Alkohol

Arahan untuk digunakan dengan jelas menunjukkan bahawa "Vicks Aktif" dalam apa-apa bentuk tidak boleh digunakan dalam gabungan alkohol, tanpa mengira bentuk di mana ubat itu digunakan.

Walaupun ia bukan antibiotik, terdapat pengharaman yang ketat pada "duet" semacam itu. Ini disebabkan komponen-komponen "Vicks Active" dapat "memimpin" diri mereka tidak dapat diramalkan dalam keadaan sedemikian, menyebabkan kesan sampingan dalam bentuk mual, muntah, sakit kepala, anemia, tekanan darah tinggi, gangguan jantung, pening, dsb.

"Vicks Active SimptoMax" - ulasan

Sebagai peraturan, apabila menggunakan Vicks Active, peningkatan keadaan pesakit berlaku dengan sangat cepat. Rawatan simptomik dilakukan dalam masa 20 minit selepas mengambil ubat. Bercakap mengenai pemulihan dan perjuangan yang berjaya dengan penyakit itu sendiri boleh hanya 4-5 hari selepas permulaan ubat.

Dalam beberapa kes terdapat keperluan untuk menggabungkan ubat ini dengan ubat lain untuk meningkatkan keberkesanan perjuangan menentang penyakit ini.

Cuba untuk tidak memberi ubat untuk diri sendiri, dan terutama untuk kanak-kanak. Adalah lebih baik untuk berunding dengan doktor yang akan memberikan cadangan yang diperlukan untuk permohonannya.

"Vicks Aktif": arahan (serbuk). "Vicks Active" (tablet effervescent): arahan untuk digunakan

Patologi pernafasan paling sering direkodkan pada musim luruh musim bunga. Untuk mengurangkan simptom penyakit, syarikat farmaseutikal menawarkan banyak ubat. Hari ini, ramai pesakit berminat dalam soalan apa yang dikatakan "Vicks Active"? Arahan penggunaannya, tanda-tanda dan kontraindikasi untuk digunakan diterangkan di bawah.

Di pasaran farmaseutikal negara kita, ubat yang dibentangkan dijual dalam bentuk semburan, salep, balsem, tablet atau serbuk. Arahan "Viks Aktif" untuk digunakan sebagai agen mucolytic (penipisan) berkesan. Ubat ini menunjukkan sekretomotorny dan tindakan rahololitik. Pentadbiran oral menyediakan penyerapan ubat yang tinggi.

Komposisi kimia serbuk ubat

Susunan ubat termasuk bahan-bahan berikut:

  • paracetamol (bahan aktif utama);
  • phenylephrine hydrochloride;
  • sukrosa;
  • guaifenesin;
  • sodium sitrat;
  • asid sitrat;
  • kalium acesulfame;
  • rasa mentol;
  • asid askorbik;
  • natrium siklamat;
  • aspartame;
  • rasa lemon.

"Vicks Active" sering digunakan dalam rawatan penyakit pernafasan akut. Alat ini dimasukkan ke dalam kumpulan mucolytics.

Tujuan

Adakah anda menugaskan Vicks Active? Arahan mengesyorkan menggunakan ubat ini semasa selsema (selesema, sinusitis, rhinitis, bronkitis, bronkopneumonia, dll) etiologi virus dan bakteria. Dadah juga sering ditetapkan untuk gejala berikut:

  • hidung berair;
  • menggigil;
  • kesesakan hidung;
  • hyperthermia;
  • sakit tekak;
  • migrain;
  • batuk, dsb.

Apa yang boleh menggantikan dadah?

Kami mengkaji ciri-ciri utama ubat "Viks Active". Analogi ubat ini sering digunakan dalam amalan terapeutik. Sebelum menggantikan ubat yang ditetapkan oleh doktor, pastikan anda berunding dengan pakar (ahli farmasi, ahli terapi). Di bawah adalah analog yang paling popular dalam ubat "Vicks Active":

Sifat farmakologi

Jika anda memutuskan untuk menggunakan Vicks Active, arahan menunjukkan bahawa ubat ini mempunyai kesan gabungan pada tubuh manusia.

Paracetamol adalah analgesik dan antipiretik berkesan kumpulan anilide. Mekanisme tindakan dikaitkan dengan penyekatan aktiviti enzim (cyclooxygenases I dan II) dan sintesis prostaglandin. Bahan bioaktif meningkatkan ambang kesakitan dari pusat hipotalamus dengan nama yang sama. Pada masa yang sama, kegembiraan pusat thermoregulation menurun. Kesan anti-radang dadah dinyatakan sedikit, kerana paracetamol dimusnahkan oleh enzim selular - peroksidase.

Phenylephrine hydrochloride adalah ubat yang berkesan untuk menghapuskan bengkak dan hiperemia mukosa hidung. Obat ini menghilangkan tanda-tanda rhinorrhea, sambil mengoptimumkan pernafasan hidung.

Gvayfenezin - agen mucolytic yang mengurangkan kelikatan kuman, menyumbang kepada rembesannya dari saluran pernafasan, mengurangkan bilangan batuk dan mengaktifkan proses eksploitasi. Kepekatan maksimum sebatian bioaktif dalam darah diperhatikan dalam masa setengah jam selepas mengambil ubat.

Contraindications

Doktor tidak mengesyorkan mengambil "Vicks Active" (arahan memberi amaran mengenainya) dengan kehadiran patologi berikut:

  • disfungsi hati;
  • malabsorpsi glukosa-galaktosa;
  • glaukoma penutupan sudut;
  • tekanan darah tinggi;
  • hipertiroidisme;
  • kehamilan;
  • rhinitis atropik;
  • phenylketonuria;
  • diabetes;
  • tempoh laktasi;
  • hiperplasia prostat;
  • kekurangan enzim - isomalt, invertase, sucrase;
  • intoleransi fruktosa;
  • disfungsi buah pinggang yang teruk;
  • hipersensitiviti kepada bahan-bahan dadah.

Di samping semua perkara di atas, perlu diperhatikan bahawa "Vicks Active" tidak boleh diambil bersama dengan ubat-ubatan anti-batuk (mengandungi paracetamol) yang lain. Semasa tempoh rawatan adalah menahan diri dari meminum alkohol. Dengan sangat berhati-hati, ubat ini ditetapkan dengan kehadiran asma bronkial, penyakit darah, hyperoxaluria kongenital, serta hiperbilirubinemia.

Kesan sampingan

Alat "Viks Active", arahan penggunaannya ditulis secara terperinci, boleh mencetuskan perkembangan beberapa kesan sampingan:

  • methemoglobinemia;
  • pening;
  • mual;
  • muntah;
  • sulfhemoglobinemia;
  • bronkospasme;
  • insomnia;
  • alergi, ruam kulit;
  • gementar;
  • neutropia;
  • agranulocytosis;
  • anoreksia;
  • leukopenia;
  • angioedema;
  • hepatonecrosis;
  • tekanan darah tinggi;
  • kecemasan;
  • kejutan anaphylactic;
  • gegaran;
  • anemia aplastik;
  • erythema multiforme;
  • peningkatan keceriaan;
  • thrombocytopenia;
  • angioedema;
  • anemia hemolitik;
  • paresis penginapan;
  • takikardia;
  • mydriasis.

"Viks Active Sineks": arahan untuk digunakan

Ubat ini digunakan untuk penggunaan intranasal. Arahan "Vicks Active Sineks" ditandakan sebagai vasoconstrictor. Sejurus selepas penggunaan dadah, pembengkakan mukosa hidung dikurangkan, yang seterusnya, meningkatkan pernafasan hidung. Cara dibenarkan untuk digunakan oleh pesakit dari usia sepuluh tahun. Ubat ini ditetapkan dalam dua suntikan dalam setiap lubang hidung, tetapi tidak lebih daripada 3 kali sehari. Dalam proses menggunakan semburan hidung tidak boleh mencondongkan kepala.

"Vicks Aktif": arahan (serbuk)

Serbuk ubat diresepkan untuk menghilangkan gejala ARVI. Apa kata arahan "Vicks Active"? Serbuk mesti dibubarkan dalam air panas. Bergantung pada keadaan pesakit, pentadbiran agen farmaseutikal ditetapkan pada selang enam jam. Walau bagaimanapun, jangan lupa bahawa lebih daripada 4 sachets sehari tidak boleh dimakan. Doktor tidak mencadangkan rawatan sedemikian selama lebih daripada 3-5 hari. Sekiranya tiada kesan yang diingini, anda harus mendapatkan nasihat pakar.

"Vicks Active" (tablet): dos, harga dan kaedah aplikasi

Apakah regimen dos "Vicks Active"? Arahan (harga ubat, sememangnya bergantung kepada bentuk agen farmaseutikal) mengesyorkan agar anda memilih dos khusus untuk pesakit tertentu, memberi tumpuan kepada kesihatan dan kehadiran patologi tertentu. Kos ubat adalah dalam harga antara 150 hingga 350 Rubles.

Dalam setiap kes individu, hanya seorang doktor berpengalaman yang dapat memilih rejimen rawatan yang berkesan dan menetapkan dos yang sesuai untuk Viks Active (tablet effervescent). Arahan untuk kegunaan menunjukkan dos minima, yang mana dalam beberapa patologi mungkin tidak berkesan. Setiap penyakit memerlukan kursus sendiri. Bagi remaja (umur 14 tahun), ubat "Vicks Active" sering diresepkan. Arahan pil berkhasiat mencadangkan mengambil 200 mg 2-3 kali sehari Bagi bayi berusia 6 tahun, dos harian maksimum ubat adalah 100 mg. disfungsi hati, buah pinggang dan kelenjar adrenal.

Tablet kuat "Vicks Active" arahan mengesyorkan menggunakan dengan patologi organ sistem pernafasan, serta keadaan yang rumit oleh pembentukan lendir purulen likat. Ubat ini berkesan dalam sinusitis, otitis, sinusitis, tracheitis, asma, pneumonia, bronkitis dan fibrosis sista.

Kesimpulannya

Ubat ini dilepaskan tanpa preskripsi doktor, tetapi anda tidak seharusnya selalu terlibat dalam ubat-ubatan sendiri. Jika anda berisiko untuk kontraindikasi, doktor harus menetapkan rawatan. Pastikan ubat mestilah berada di luar jangkauan kanak-kanak.

Vicks Active SimptoMax

Vicks Active SimptoMax: arahan untuk kegunaan dan ulasan

Nama Latin: Vicks Active SymptoMax

ATX Kod: N02BE51

Bahan aktif: paracetamol + phenylephrine (Paracetamolum + Phenylephrinum)

Pengilang: WRAFTON Laboratories (UK)

Pengoperasian keterangan dan foto: 07/11/2018

Harga di farmasi: dari 116 rubel.

Vicks Active SymptoMax adalah ubat gabungan dengan tindakan anti-radang, antipiretik dan anti-sarang, digunakan untuk rawatan gejala influenza dan selsema.

Borang dan komposisi pelepasan

Borang larutan dos Viks Active SymptoMax - serbuk untuk penyelesaian untuk pentadbiran oral: halus-kristal; lemon - kuning muda, dengan bau ciri lemon, penyelesaian yang disediakan - kuning, dengan opalescence, dengan ciri bau lemon; Blackcurrant - ungu muda, dengan bau ciri currant hitam, penyelesaian yang disediakan adalah ungu merah, dengan bau ciri currant hitam (5 g setiap dalam bungkus berlamina, dalam pek kadbod 5 atau 10 bungkus).

Bahan aktif dalam komposisi serbuk 1 sachet (5 g):

  • phenylephrine hydrochloride - 12.2 mg;
  • paracetamol - 1000 mg.

Komponen tambahan (serbuk lemon / blackcurrant): asid askorbik - 100/100 mg; sukrosa - 1936/2351 mg; asid sitrik - 812/812 mg; sodium sitrat - 501/501 mg; aspartam - 25/53 mg; acesulfame kalium - 65/51 mg; quinoline pewarna kuning - 1/0 mg; rasa lemon F / 501.476 / ARR0504 - 40/0 mg; rasa lemon F / 29088 - 30/0 mg; rasa lemon F / 28151 - 240/0 mg; rasa lemon F / 29089 - 240/0 mg; pewarna blackcurrant - 0/6 mg; perisa blackcurrant 1007348 - 0/60 mg; perisa blackcurrant S-133747 - 0/56 mg.

Sifat farmakologi

Farmakodinamik

Minggu SimptoMax aktif adalah ubat gabungan; tindakannya adalah disebabkan sifat-sifat komponen konstituennya:

  • paracetamol: mempunyai kesan antipiretik dan analgesik. Kesan ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin dalam sistem saraf pusat;
  • Phenylephrine: adalah agonis postsynaptik reseptor alpha-adrenergik dengan pertalian kardioselektif yang rendah untuk reseptor beta-adrenergik; merujuk kepada bilangan dekongestan; menghilangkan hiperemia dan bengkak membran mukosa rongga hidung, menyempitkan kapal.

Farmakokinetik

Sepenuhnya dan cepat diserap dari usus kecil. Cmaks (kepekatan maksimum bahan) dalam darah dicapai 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemiknya ditentukan oleh metabolisme presistik dan boleh berbeza-beza dalam lingkungan 70-90% (dependen dos). Ia menyebar dengan cepat di semua tisu badan.

Separuh hayat adalah kira-kira 2 jam. Bertetrolkan di hati, lebih daripada 80% bahan diekskresikan dalam bentuk sebatian sulfat dan glucuronides dalam air kencing.

Cepat diserap dari saluran pencernaan. Masa untuk mencapai Cmaks - 1-2 jam

Dengan "lulus pertama" melalui hati, tahap metabolisme phenylephrine agak tinggi (kira-kira 60%), dan oleh itu, apabila diberikan secara lisan, bioavailabilitinya berkurangan (kira-kira 40%).

Separuh hayat berada dalam lingkungan 2-3 jam. Ia dikeluarkan dalam bentuk sebatian sulfat dengan air kencing.

Petunjuk untuk digunakan

Minggu Semulajadi SymptoMax serbuk ditetapkan untuk rawatan gejala influenza dan selesema, termasuk:

  • kesesakan hidung;
  • sakit tekak;
  • kesakitan pelbagai penyetempatan, termasuk sakit kepala;
  • suhu badan meningkat.

Contraindications

  • tekanan darah tinggi;
  • penyakit jantung iskemia;
  • fungsi buah pinggang terjejas teruk;
  • fungsi hepatik terjejas;
  • glaukoma;
  • hiperplasia prostat;
  • diabetes;
  • hipertiroidisme;
  • kekurangan sucrase / isomaltase, malabsorpsi glukosa-galaktosa;
  • intoleransi fruktosa;
  • phenylketonuria (dikaitkan dengan ubat aspartam);
  • penggunaan gabungan dengan antidepresan trisiklik, inhibitor monoamine oxidase, beta-blocker atau penggunaannya selama 14 hari sebelumnya;
  • kehamilan dan penyusuan susu ibu;
  • berumur sehingga 18 tahun;
  • intoleransi individu terhadap komponen dadah.

Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Penggunaan serentak dengan ubat anti-batuk / paracetamol yang lain tidak disyorkan. Jangan ambil ubat pada masa yang sama dengan alkohol.

Relatif (penyakit / keadaan di mana pelantikan Wicks Active SymptoMax memerlukan kehati-hatian):

  • penyakit pulmonari obstruktif kronik;
  • asma bronkial;
  • kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
  • hyperoxaluria;
  • gangguan darah;
  • hiperbilirubinemia kongenital (Dubin-Johnson, Gilbert, Sindrom Rotor).

Arahan untuk kegunaan Viks Active SymptoMax: kaedah dan dos

Serbuk Vicks Aktif SymptoMax diambil di dalam.

Dos tunggal - 1 beg. Pertama anda perlu membubarkan kandungannya dengan panas, tetapi tidak mendidih air dengan jumlah 250 ml. Penyelesaian itu diambil setelah ia disejukkan ke suhu yang boleh diterima.

Sekiranya perlu, Vicks Active SimptoMax boleh diambil setiap 4-6 jam, tetapi tidak melebihi 4 kali sehari.

Tempoh pengambilan yang disyorkan (tanpa perundingan perubatan):

  • sebagai anestetik - 5 hari;
  • sebagai febrifuge - 3 hari.

Sekiranya gejala berterusan, rujuk doktor untuk mendapatkan nasihat.

Kesan sampingan

Phenylephrine

  • sistem kardiovaskular: jarang - takikardia, peningkatan tekanan darah;
  • sistem saraf: jarang - kegelisahan, kebimbangan, gegaran, kekeliruan, insomnia, kerengsaan, sakit kepala, kerengsaan;
  • sistem pencernaan: selalunya - muntah, anoreksia, mual;
  • Reaksi alergi: jarang - reaksi alahan, termasuk ruam kulit, bronkospasme, anafilaksis, urtikaria.

Paracetamol

  • sistem kencing: jarang - nefrotoxicity, retensi kencing;
  • sistem saraf pusat: jarang - pening;
  • sistem pencernaan: jarang - tindakan hepatotoxic, muntah, loya, kekeringan mukosa lisan;
  • sistem hematopoietik: jarang - methemoglobinemia, anemia aplastik, peningkatan tekanan darah; sangat jarang - perubahan patologi dalam darah, termasuk thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia;
  • reaksi alahan: jarang - urtikaria, ruam kulit, anafilaksis, angioedema, bronkospasme;
  • yang lain: jarang, tekanan intraokular meningkat, paresis penginapan, mydriasis.

Berlebihan

Gejala utama paracetamol berlebihan:

  • lebih daripada 10 g: kerosakan hati;
  • lebih daripada 5 g: kerosakan hati di hadapan faktor risiko (penyalahgunaan alkohol, terapi jangka panjang dengan primidone, carbamazepine, phenytoin, phenobarbital, rifampicin atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, fibrosis cystic, cachexia, berpuasa, kekurangan glutation, jangkitan HIV).

Pelanggaran yang nyata seperti kulit pucat, muntah, rasa mual, sakit perut, anoreksia. Mereka mungkin berlaku dalam tempoh 12-48 jam selepas mengambil ubat. Hanya simptom individu yang boleh berkembang (misalnya, hanya muntah atau loya), yang mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar kerosakan organ.

Gejala-gejala overdosis yang teruk: koma, kegagalan hati dalam kombinasi dengan encephalopathy progresif, pankreatitis, arrhythmia, kegagalan buah pinggang akut dalam kombinasi dengan nekrosis tiub (termasuk dalam ketiadaan kerosakan hati yang teruk), kematian.

Gejala-gejala overfose phenylephrine: kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah tinggi.

Dalam kes overdosis Viks Active SymptoMax, tanpa menghiraukan kehadiran / ketiadaan simptom utama, adalah perlu untuk berjumpa doktor. Untuk mengelakkan akibat yang serius, langkah-langkah perlu diambil, termasuk pengenalan penderma kumpulan SH dan prekursor sintesis glutation - methionine (untuk 8-9 jam selepas dos berlebihan) dan acetylcysteine ​​(selama 8 jam). Keperluan untuk langkah-langkah tambahan ditentukan oleh doktor secara individu berdasarkan kepekatan paracetamol dalam darah, serta masa yang berlalu setelah mengambil dosis yang lebih tinggi dari ubat.

Arahan khas

Adalah disyorkan untuk tidak mengambil ubat anxiolytic dan hypnotic, serta ubat lain yang mengandungi paracetamol semasa tempoh terapi.

Viks Active SymptoMax mengganggu keputusan ujian makmal untuk menentukan asid urik plasma dan kepekatan glukosa.

Kesan keupayaan untuk memandu kenderaan bermotor dan mekanisme kompleks

Pesakit dalam pengurusan kenderaan bermotor perlu mengambil kira kemungkinan reaksi individu, termasuk risiko membina kekeliruan dan pening.

Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

Menurut arahan, Week Active SymptoMax tidak dilantik semasa tempoh kehamilan dan penyusuan.

Gunakan pada zaman kanak-kanak

Minggu SymptoMax Aktif dilarang untuk pesakit di bawah umur 18 tahun.

Sekiranya fungsi buah pinggang terjejas

Mengendalikan terapi dengan kehadiran terjejas fungsi buah pinggang adalah kontraindikasi.

Dengan fungsi hati yang tidak normal

Mengendalikan terapi dalam kehadiran fungsi hepatik terjejas adalah dilarang.

Interaksi dadah

Phenylephrine

  • antidepresan, derivatif phenothiazine, antiparkinsonian dan antipsikotik: pembangunan retensi kencing, kekeringan mukosa lisan, sembelit;
  • glukokortikosteroid: peningkatan kemungkinan glaukoma;
  • halothane: peningkatan risiko aritmia ventrikel;
  • antidepresan trisiklik: peningkatan dalam kesan adrenomimetik phenylephrine.

Paracetamol

  • etanol, phenytoin, barbiturat, rifampicin, flumecinol, antidepresan tricyclic, phenylbutazone dan perangsang oksidasi microsomal lain dalam hati: peningkatan dalam pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang boleh menyebabkan kemerosotan yang teruk;
  • warfarin dan derivatif coumarin lain: peningkatan tindakan antikoagulan mereka (terhadap latar belakang penggunaan paracetamol yang berpanjangan);
  • Antikoagulan tidak langsung: meningkatkan tindakan mereka;
  • metoclopramide, domperidone: peningkatan kadar penyerapan paracetamol;
  • ubat urikosurik: mengurangkan keberkesanannya;
  • Kolestiramin: penurunan kadar penyerapan paracetamol;
  • inhibitor monoamine oxidase, sedatif, etanol: meningkatkan kesannya.

Analog

Analog Viks Active SymptoMax adalah Caffetin Coolmax, Lemsip Lemon, Lemsip Max.

Terma dan syarat penyimpanan

Simpan pada suhu sehingga 25 ° C Jauhkan daripada kanak-kanak.

Hayat rak - 3 tahun.

Terma jualan farmasi

Ia dikeluarkan tanpa preskripsi.

Ulasan mengenai Viks Active SimptoMax

Menurut ulasan, Vicks Active SymptoMax berkesan menghapuskan gejala selesema dan selesema. Ia diperhatikan bahawa dadah bertindak dengan cepat. Mengambil penyelesaian pada waktu malam menjadikannya lebih mudah untuk tidur, kerana ia melegakan sakit, mengurangkan batuk, menghilangkan sakit kepala dan melegakan otot. Antara kekurangan menunjukkan kos yang tinggi dan perkembangan kesan sampingan, termasuk keletihan dan penurunan konsentrasi.

Harga Vicks Active SimptoMax di farmasi

Harga anggaran untuk Vicks Active SimptoMax (5 atau 10 beg setiap pakej) adalah 175-205 atau 255-385 rubel.

Vicks Active SimptoMax - arahan rasmi untuk digunakan

Nombor pendaftaran:

Nama dagang dadah: Vicks Active SimptoMax

Nama bukan proprietari antarabangsa:

Borang Dos:

Komposisi (untuk satu beg)
Bahan aktif - paracetamol 1000 mg, phenylephrine hydrochloride 12.20 mg.
Pembantu serbuk blackcurrant - asid askorbik, sukrosa, asid sitrik, sodium sitrat, aspartam, kalium acesulfame, perisa blackcurrant S-133747, perisa blackcurrant 1007348, pewarna blackcurrant.
Pengilang dalam serbuk lemon - asid askorbik, sukrosa, asid sitrik, natrium sitrat, aspartam, acesulfame kalium, pewarna kuning quinoline, rasa lemon F / 29088, rasa lemon F / 29089, AP0504.

Penerangan
Serbuk Blackcurrant: serbuk halus-kristal warna violet cahaya dengan bau ciri currant hitam.
Serbuk lemon: serbuk kristal cahaya warna kuning muda dengan bau aroma ciri.
Penyelesaian bedak hitam: warna merah ungu dengan bau ciri currant hitam.
Larutan serbuk lemon: kuning dengan ciri aroma lemon, dengan opalescence.

Kumpulan farmakoterapi:

ATX Kod: N02BE51

Sifat farmakologi
Farmakodinamik
Ubat gabungan, tindakan yang disebabkan komposisi komponennya.
Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik, kesan ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin dalam sistem saraf pusat.
Phenylephrine adalah agonis postsynaptik reseptor alpha-adrenergik dengan afiniti kardioselektif yang rendah untuk reseptor beta. Decongestant, membendung saluran darah, menghilangkan bengkak dan hyperemia mukosa hidung.

Farmakokinetik
Parasetamol dengan cepat dan sepenuhnya diserap dalam usus kecil. Kepekatan maksimum dalam darah diperhatikan 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemik ditentukan oleh metabolisme presistik dan, bergantung kepada dos, berkisar antara 70% hingga 90%. Paracetamol merebak dengan cepat di seluruh tisu badan dan mempunyai separuh hayat kira-kira 2 jam. Metabolisasi di hati dan diekskresikan dalam air kencing sebagai sebatian glucuronides dan sulfat (> 80%).
Phenylephrine cepat diserap dari saluran pencernaan. Tahap metabolisme utama agak tinggi (≈60%), oleh itu pentadbiran phenylephrine lisan mengurangkan bioavailabiliti (≈40%). Kepekatan plasma maksimum diperhatikan selepas 1-2 jam, dan separuh hayatnya berubah dari 2 hingga 3 jam. Dikumpulkan dalam air kencing sebagai sebatian sulfat. Pentadbiran phenylephin oral sebagai decongestant harus dilakukan pada selang waktu 4-6 jam.

Petunjuk untuk digunakan
Gejala penyakit "sejuk" dan selesema: sakit kepala, sakit tekak, jenis sakit lain, kesesakan hidung, demam.

Contraindications

  • Hypersensitivity kepada paracetamol atau komponen lain ubat;
  • Hipertensi;
  • Penyakit jantung iskemik;
  • Fungsi hati terjejas dan fungsi buah pinggang terjejas;
  • Hyperthyroidism;
  • Diabetes mellitus;
  • Phenylketonuria (kerana ubat mengandungi aspartam);
  • Penggunaan serentak antidepresan tricyclic, inhibitor monoamine oxidase (MAO) atau beta-blocker, atau mengambilnya dalam 2 minggu terakhir;
  • Tempoh kehamilan dan laktasi;
  • Hiperplasia prostat;
  • Glaukoma;
  • Umur sehingga 18 tahun;
  • Kekurangan sucrase / isomaltase;
  • Intoleransi fruktosa;
  • Malabsorpsi glukosa-galaktosa. Dengan berhati-hati
    Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Penggunaan ubat-ubatan batuk dan / atau paracetamol lain yang bersesuaian haruslah dielakkan. Jangan ambil dadah sambil mengambil alkohol.
    Asma bronkial, COPD (penyakit pulmonari obstruktif kronik), kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase, penyakit darah, hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, Sindrom Dubin-Johnson, Rotor), hyperoxaluria. Gunakan semasa mengandung dan semasa menyusu
    Jangan gunakan dadah semasa mengandung dan semasa menyusu. Dos dan pentadbiran
    Larutkan kandungan satu paket dalam panas, tetapi tidak air mendidih (250 ml). Biarkan sejuk ke suhu dan minuman yang boleh diterima.
    Dewasa dan kanak-kanak berumur 18 tahun - satu beg. Jika perlu, ulangi penerimaan setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 dos (sachets) sehari.
    Ubat tidak disyorkan untuk digunakan selama lebih dari 5 hari sebagai anestetik dan 3 hari sebagai antipiretik tanpa berunding dengan doktor.
    Sekiranya gejala berterusan, rujuk doktor. Kesan sampingan
    Paracetamol
    Reaksi alergi Jarang: ruam kulit, urtikaria, anafilaksis, bronkospasme, angioedema.
    Dari sisi sistem saraf pusat Jarang: pening.
    Dari sistem hemopoietic Jarang: anemia aplastik, methemoglobinemia, peningkatan tekanan darah. Sangat jarang: perubahan patologi dalam darah, seperti thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia.
    Di bahagian sistem pencernaan Jarang: loya, muntah, kekeringan mukosa mulut, tindakan hepatotoxic.
    Dari sistem kencing Jarang: pengekalan kencing, nefrotoxicity (papillary necrosis).
    Lain Jarang: paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular, mydriasis.
    Phenylephrine
    Sejak sistem kardiovaskular Jarang: takikardia, peningkatan tekanan darah.
    Pada bahagian sistem saraf Jarang: insomnia, kegelisahan, gegaran, kebimbangan, kerengsaan, kekeliruan, kerengsaan dan sakit kepala.
    Daripada sistem pencernaan Sering: anoreksia, loya dan muntah.
    Di bahagian sistem kekebalan dan kulit Jarang: tindak balas alergi, termasuk ruam kulit, urticaria, anafilaksis dan bronkoskopi. Berlebihan
    Paracetamol
    Kerosakan hati mungkin terjadi pada orang dewasa yang telah mengambil 10 atau lebih gram paracetamol. Mengambil 5 atau lebih gram paracetamol boleh menyebabkan kerosakan hati jika terdapat faktor risiko: rawatan jangka panjang dengan carbamazepine, phenobarbital, phenytoin, primidone, rifampicin, atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, penyalahgunaan alkohol, kekurangan glutanyon (contohnya kekurangan zat makanan), fibrosis cystic, - jangkitan, puasa, cachexia.
    Tanda-tanda paracetamol yang berlebihan dalam 24 jam pertama: kemerahan, loya, muntah, anoreksia, dan sakit perut.
    Kerosakan hati boleh berlaku dalam tempoh 12 hingga 48 jam selepas penggunaan ubat. Sekiranya berlaku overdosis paracetamol, walaupun tiada gejala utama yang berlebihan, perlu mendapatkan bantuan yang layak dari institusi perubatan. Langkah-langkah yang perlu diambil adalah tepat pada masanya untuk mengelakkan akibat yang berlebihan akibat berlebihan.
    Gejala mungkin muncul hanya sebahagiannya dalam bentuk mual atau muntah, dan mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar berlebihan atau risiko kerosakan organ.
    Dalam overdosis teruk - kegagalan hati dengan ensefalopati progresif, koma, kematian; kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tiub (termasuk jika tiada kerosakan hati yang teruk); aritmia, pankreatitis.
    Phenylephrine
    Gejala-gejala overfose phenylephrine termasuk kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah meningkat.
    Sekiranya gejala overdosis di atas, anda perlu berjumpa doktor.
    Rawatan: pengenalan penderma SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione - methionine dalam masa 8-9 jam selepas berlebihan dan asetilcysteine ​​- dalam masa 8 jam. Keperluan untuk langkah-langkah terapeutik tambahan (pengenalan methionine, pentadbiran asetonilcysteine ​​intravena) ditentukan bergantung kepada kepekatan paracetamol dalam darah, serta pada masa berlakunya selepas pengambilannya. Interaksi dengan ubat lain
    Paracetamol
    Rangsangan pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk mabuk yang teruk untuk berkembang.
    Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.
    Kadar penyerapan paracetamol meningkat di bawah tindakan metoclopramide atau domperidone, dan berkurangan di bawah tindakan colestyramine.
    Kesan antikoagulan warfarin dan coumarin lain dipertingkatkan dengan penggunaan paracetamol jangka panjang.
    Ubat ini meningkatkan kesan perencat, sedatif, etanol MAO.
    Phenylephrine
    Dengan penggunaan phenylephrine secara serentak dengan antidepresan, anti-Parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine, pengekalan air kencing, kekeringan mukosa mulut, sembelit boleh berlaku.
    Apabila digunakan dengan glucocorticosteroids meningkatkan risiko mengembangkan glaukoma.
    Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel. Arahan khas
    Ubat tidak boleh digabungkan dengan penerimaan etanol.
    Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri dari mengambil ubat hipnosis, ubat anxiolytic, dan ubat lain yang mengandungi paracetamol.
    Ubat ini mengganggu keputusan ujian makmal yang menilai kepekatan glukosa dan asid urik dalam plasma.
    Mengandungi sukrosa. Ubat ini dikontraindikasikan pada pesakit dengan intoleransi kongenital yang jarang berlaku kepada fruktosa, dengan penyerapan glukosa-galaktosa terjejas atau dengan kekurangan sucrase-isomaltase.
    Mengandungi aspartam (E951), sumber fenilalanin. Boleh menjadi toksik kepada pesakit dengan fenilketonuria.
    Apabila memandu dan mengambil aktiviti lain yang berpotensi berbahaya, perlu mengambil kira bahawa ubat boleh menyebabkan kesan sampingan seperti pening dan kekeliruan. Borang pelepasan
    Serbuk untuk penyediaan penyelesaian oral [blackcurrant, lemon].
    5.0 g serbuk dalam beg berlapis.
    Pada 5 atau 10 beg bersama-sama dengan tempat arahan aplikasi dalam pek kadbod. Syarat penyimpanan
    Pada suhu tidak lebih tinggi daripada 25 ° C. Jauhkan daripada kanak-kanak. Hidup rak
    3 tahun.
    Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh. Terma jualan farmasi
    Di kaunter. Pemegang Sijil Pendaftaran
    Syarikat Pengedaran Procter & Gamble LLC, Rusia 125171, Moscow, Leningradskoye Highway 16A, ms 2. Pengeluar
    Rafton Laboratories Limited, Rafton, Bronton, Devon, EHSP3 2DL, United Kingdom Nama dan alamat organisasi yang menganjurkan tuntutan
    Procter and Gamble LLC, Rusia 125171, Moscow, Leningradskoye Highway 16A, ms 2.

    Vicks Active SymptoMax (Vicks Active SymptoMax)

    Bahan aktif:

    Kandungannya

    Kumpulan farmakologi

    Klasifikasi nosologi (ICD-10)

    Komposisi

    Huraian borang dos

    Serbuk kristal warna kuning muda dengan bau ciri lemon. Satu penyelesaian serbuk lemon-kuning dengan ciri aroma lemon, dengan opalescence.

    Tindakan farmakologi

    Farmakodinamik

    Ubat gabungan, tindakan yang disebabkan komposisi komponennya.

    Paracetamol mempunyai kesan analgesik dan antipiretik, kerana menghalang sintesis PG dalam sistem saraf pusat.

    Phenylephrine adalah agonis postsynaptic alpha-adrenoreceptors dengan pertalian yang rendah untuk beta-adrenoreceptors jantung. Decongestant, sempit saluran darah, menghilangkan bengkak dan hiperemia mukosa hidung.

    Farmakokinetik

    Parasetamol dengan cepat dan sepenuhnya diserap dalam usus kecil. Cmaks diperhatikan dalam darah 15-20 minit selepas pengingesan. Bioavailabiliti sistemik ditentukan oleh metabolisme presistik dan, bergantung kepada dos, berkisar antara 70 hingga 90%. Parasetamol merebak dengan cepat di seluruh tisu badan dan mempunyai T1/2 kira-kira 2 jam Metabolisasi di hati dan diekskresikan dalam air kencing sebagai sebatian glucuronides dan sulfat (> 80%).

    Phenylephrine cepat diserap dari saluran pencernaan. Tahap metabolisme utama agak tinggi (kira-kira 60%), jadi pentadbiran phenylephrine lisan mengurangkan bioavailabiliti (kira-kira 40%). Cmaks dalam plasma darah diperhatikan dalam 1-2 jam, dan T1/2 Bervariasi dari 2 hingga 3 jam Dihasilkan di dalam air kencing sebagai sebatian sulfat. Pentadbiran phenylephin oral sebagai decongestant harus dilakukan pada selang waktu 4-6 jam.

    Indikasi dadah Vicks Active SimptoMax

    Gejala selsema dan selesema: sakit kepala, sakit tekak, jenis kesakitan, kesesakan hidung, demam.

    Contraindications

    hipersensitiviti kepada paracetamol atau komponen lain ubat;

    penyakit jantung iskemia;

    fungsi hati yang tidak normal dan sebutan fungsi buah pinggang yang teruk;

    phenylketonuria (kerana dadah mengandungi aspartam);

    pentadbiran serentak antidepresan tricyclic, penghambat MAO atau beta-blocker, atau pentadbirannya dalam tempoh 2 minggu yang lalu;

    hiperplasia prostat;

    tempoh penyusuan susu ibu;

    berumur sehingga 18 tahun.

    Dengan berhati-hati: asma bronkial; penyakit pulmonari obstruktif kronik; kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase; gangguan darah; hiperbilirubinemia kongenital (Gilbert, sindrom Dubin-Johnson, Rotor); hyperoxaluria.

    Penggunaan dadah jangka panjang tidak digalakkan. Penggunaan ubat batuk lain dan / atau paracetamol yang mengandungi ubat-ubatan harus dielakkan. Jangan ambil dadah sambil mengambil alkohol.

    Digunakan semasa kehamilan dan penyusuan

    Ubat ini dikontraindikasikan semasa mengandung dan semasa menyusu.

    Kesan sampingan

    Reaksi alahan: jarang - ruam kulit, urtikaria, anafilaksis, bronkospasme, angioedema.

    Dari sisi sistem saraf pusat: jarang - pening.

    Dari sistem hematopoietik: jarang - anemia aplastik, methemoglobinemia, peningkatan tekanan darah; sangat jarang - perubahan patologi dalam darah, seperti thrombocytopenia, agranulocytosis, anemia hemolitik, neutropenia, leukopenia, pancytopenia.

    Di bahagian sistem pencernaan: jarang - loya, muntah, kekeringan mukosa lisan, kesan hepatotoxic.

    Di bahagian sistem kencing: jarang - pengekalan kencing, nefrotoxicity (papillary necrosis).

    Lain-lain: jarang - paresis penginapan, peningkatan tekanan intraokular, mydriasis.

    Dari CCC: jarang - takikardia, peningkatan tekanan darah.

    Sistem saraf: jarang - insomnia, kegelisahan, gegaran, kecemasan, kerengsaan, kekeliruan, kerengsaan dan sakit kepala.

    Di bahagian sistem pencernaan: sering - anoreksia, mual dan muntah.

    Dari sistem kekebalan tubuh dan kulit: jarang - reaksi alahan, termasuk ruam kulit, urticaria, anafilaksis dan bronkospasme.

    Interaksi

    Rangsangan pengoksidaan microsomal dalam hati (fenitoin, etanol, barbiturat, flumecinol, rifampicin, phenylbutazone, antidepresan tricyclic) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, yang memungkinkan untuk mabuk yang teruk untuk berkembang.

    Paracetamol meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung dan mengurangkan keberkesanan ubat uricosuric.

    Kadar penyerapan paracetamol meningkat di bawah tindakan metoclopramide atau domperidone, dan berkurangan di bawah tindakan colestyramine.

    Kesan antikoagulan warfarin dan derivatif coumarin lain dipertingkatkan dengan penggunaan paracetamol jangka panjang.

    Ubat ini meningkatkan kesan perencat, sedatif, etanol MAO.

    Dengan penggunaan phenylephrine secara serentak dengan antidepresan, anti-Parkinsonian, ubat antipsikotik, derivatif phenothiazine, pengekalan air kencing, kekeringan mukosa mulut, sembelit boleh berlaku.

    Apabila digunakan dengan GCS meningkatkan risiko glaukoma.

    Antidepresan trisiklik meningkatkan kesan adrenomimetic phenylephrine, pelantikan serentak halothane meningkatkan risiko aritmia ventrikel.

    Dos dan pentadbiran

    Larutkan kandungan satu paket dalam panas, tetapi tidak air mendidih (250 ml). Biarkan sejuk ke suhu dan minuman yang boleh diterima.

    Dewasa dan kanak-kanak berumur 18 tahun - satu beg. Jika perlu, ulangi penerimaan setiap 4-6 jam, tetapi tidak lebih daripada 4 dos (sachets) sehari.

    Ubat tidak disyorkan untuk lebih daripada 5 hari sebagai anestetik dan 3 hari sebagai antipiretik tanpa berunding dengan doktor.

    Sekiranya gejala berterusan, rujuk doktor.

    Berlebihan

    Kerosakan hati mungkin berlaku pada orang dewasa yang telah mengambil 10 g atau lebih paracetamol. Penerimaan 5 g atau lebih paracetamol boleh menyebabkan kerosakan hati jika terdapat faktor risiko: rawatan jangka panjang dengan carbamazepine, phenobarbital, phenytoin, primidone, rifampicin, atau ubat-ubatan lain yang mendorong enzim hati, penyalahgunaan alkohol, kekurangan glutathione (contohnya, kekurangan zat makanan), fibrosis cystic, jangkitan, puasa, cachexia.

    Tanda-tanda: dengan parasetamol berlebihan dalam 24 jam pertama - berkurang, mual, muntah, anoreksia, dan sakit perut.

    Kerosakan hati boleh berlaku dalam tempoh 12 hingga 48 jam selepas memohon ubat.

    Sekiranya berlaku overdosis paracetamol, walaupun tiada gejala utama yang berlebihan, perlu mendapatkan bantuan yang layak dari institusi perubatan. Langkah-langkah yang perlu diambil adalah tepat pada masanya untuk mengelakkan akibat yang berlebihan akibat berlebihan.

    Gejala mungkin muncul hanya sebahagiannya dalam bentuk mual atau muntah, dan mungkin tidak mencerminkan tahap sebenar berlebihan atau risiko kerosakan organ.

    Dalam overdosis teruk - kegagalan hati dengan ensefalopati progresif, koma, kematian; kegagalan buah pinggang akut dengan nekrosis tiub (termasuk jika tiada kerosakan hati yang teruk); aritmia, pankreatitis.

    Gejala: kerengsaan, sakit kepala, tekanan darah meningkat. Sekiranya gejala-gejala terlampau berlebihan, adalah perlu untuk berjumpa doktor.

    Rawatan: pengenalan penderma SH-kumpulan dan prekursor sintesis glutathione - methionine dalam tempoh 8-9 jam selepas berlebihan dan asetilcysteine ​​- dalam masa 8 jam. Keperluan untuk langkah-langkah terapeutik tambahan (pengenalan methionine, pentadbiran intravena acetylcysteine) ditentukan bergantung kepekatan paracetamol dalam darah, serta masa berlalu selepas mengambilnya.

    Arahan khas

    Ubat tidak boleh digabungkan dengan pengambilan etanol.

    Semasa tempoh rawatan, adalah perlu untuk menahan diri daripada mengambil pil tidur, ubat anxiolytic, serta ubat lain yang mengandungi paracetamol.

    Ubat ini mengganggu keputusan ujian makmal yang menilai kepekatan glukosa dan asid urik dalam plasma.

    Mengandungi sukrosa. Ubat ini dikontraindikasikan pada pesakit dengan intoleransi fruktosa kongenital yang jarang, penyerapan glukosa-galaktosa terjejas, atau kekurangan sucrase / isomaltase.

    Mengandungi aspartam (E951), sumber fenilalanin. Boleh menjadi toksik kepada pesakit dengan fenilketonuria.

    Pengaruh keupayaan memandu kereta atau melakukan kerja yang memerlukan peningkatan laju reaksi fizikal dan mental. Apabila memandu dan mengambil aktiviti lain yang berpotensi berbahaya, perlu mengambil kira bahawa ubat boleh menyebabkan kesan sampingan seperti pening dan kekeliruan.

    Borang pelepasan

    Serbuk untuk penyediaan penyelesaian lisan (lemon). Pada 5 g dalam beg berlapis; 5 atau 10 pek. dalam kotak kadbod.

    Pengeluar

    Rafton Laboratories Limited, Rafton, Bronton, Devon, EX33 2DL, UK.

    Pemegang sijil pendaftaran: Procter & Gamble Distribution Company LLC, Rusia. 125171, Moscow, Leningrad lebuh raya, 16A, ms 2.

    Nama dan alamat organisasi yang menganjurkan tuntutan: Procter & Gamble LLC, Rusia.

    125171, Moscow, Leningrad lebuh raya, 16A, ms 2.

    Terma jualan farmasi

    Keadaan penyimpanan ubat Vicks Active SimptoMax

    Jauhkan daripada kanak-kanak.

    Tarikh tamatnya ubat Vicks Active SimptoMax

    Jangan gunakan selepas tarikh tamat tempoh dicetak pada pakej.